TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395433 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 09, 2024, 03:53:52 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 ... 16 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Bol u ramenu  (Pročitano 82231 puta)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #238 poslato: Jul 11, 2013, 02:27:30 posle podne »

Rendgen bi trebalo uraditi zbog kalcifikata.Kalcifikati u tetivi se razbijaju shock wave terapijom (ultrazvučno razbijanje udarnim talasim). to je najbolja metoda za razbijanje kalcifikata tetiva....
Sačuvana
mladen1962
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2

« Odgovor #237 poslato: Jul 11, 2013, 07:54:47 pre podne »

Pozdrav Pedja,

Danas sam bio na ultrazvučnom pregledu desnog ramena, a vezano za moje pitanje: Bol u ramenu od 02. jula 2013. godine (Vaš odgovor br. 221).

Zaključak doktora je: tendinitis ch tetive supraspinatus (Lateralnim skenom: vidljivi mikrokalcifikati u projekciji hvatišta)

Koliko sam shvatio i razumio doktora, u jednom dijelu tetive supraspinatus je došlo do nakupljana veće količine kalcija, koju treba izbaciti iz tog dijela tetive. Razumio sam da se to radi pomoću vježbi uz nadzor fizijatra. Da li sam u pravu? Da li postoje neke vježbe samopomoći ili treba pustiti vremenu i stručnim licima da urade svoj posao? Lioton gel nisam koristio, jer sam želio prvo da uradim ultrazvučni snimak ramena.
Da li je potrebno, po Vašem mišljenju, poslije ovog zaključka doktora, raditi rentgenski snimak ramena?

Lp
Sačuvana
plavizec
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #236 poslato: Jul 08, 2013, 12:49:30 posle podne »

Ok.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #235 poslato: Jul 08, 2013, 11:41:49 pre podne »

Primenjujte led i gel nekoliko dana,  pa javite kako je...
Sačuvana
plavizec
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #234 poslato: Jul 08, 2013, 08:44:27 pre podne »

Ne radim nikakve prave sportske vezbe ako mislite na teretanu i slicno , ja i inace nisam sportista, imam 47 godina. Jedino radim one *terapeutske* vezbice za kicmu i kolena jer citav zivot patim od osteoartritisa. Mada sam i njih skoro prestao da radim poslednjih mesec dana od kada me muci ovo sa ramenom ali pocecu ponovo koliko mogu da ih radim jer znam da ako se malo duze *zapustim* sto se tice njih pocece i ledja i kolena da me muce zbog hronicnog degenerativnog artritisa koji imam nezavisno od ove povrede ramena a koji sam ranije pomocu redovnog rada tih terapeutskih vezbi i uz uzimanje *antiartritisnih* suplemenata (MSM, cissus, vitamin K2, kolagen,hijaluronska kiselina..) sa manje ili vise uspeha odrzavao u relativno snosljivom stanju. A sto se tice vaseg drugog pitanja da li opterecujem rame poslednjih nedelja ne opterecujem ga nesto specijalno ali sluzim se tom rukom pri obicnim, svakodnevnim aktivnostima npr. perem zube tom - desnom rukom ili nosim kesu iz samoposluge ili ponesem ranac tom rukom ako je tezine par kolograma , eto toliko opterecujem tu ruku 
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #233 poslato: Jul 07, 2013, 10:41:31 posle podne »

Da li radite neke vežbe ili opterećujete rame zadnjih nedelja?
Sačuvana
plavizec
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #232 poslato: Jul 07, 2013, 01:43:46 posle podne »

U redu , od sutra sam kod kuce i nastavicu led 3 x dnevno i Lioton posle leda. A sto se tice bolova oni su  sad malo manji u smislu da me ne boli sve vreme kao do pre nedelju dana a i ne budim se vise nocu od bola sto je isto ranije bilo ali pri dosta pokreta boli   prilicno gadno i to onaj ostar, rezuci bol  tako da neke normalne svakodnevne pokrete i NE MOGU DA IZVEDEM. Bol bude izrazito jak pri odredjenim pokretima npr. kad oblacim ili svlacim majicu PREKO GLAVE ili pri onom pokretu sto je neko ovde pomenuo kao kad zene zakopcavaju brushalter iza ledja i uopste pri svim pokretima kad desna ruka IDE IZA LEDJA I IZNAD VISINE RAMENA POSEBNO AKO JE JOS I SAVIJENA U LAKTU.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #231 poslato: Jul 07, 2013, 12:16:10 posle podne »

Predlažem da nastavite sa ledom i gelom.
Zanima me da li imate bola pri svakodnevnim aktivnostima, pri pokretima ruke iznad glave, iza glave, iza ledja?
Sačuvana
plavizec
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #230 poslato: Jul 05, 2013, 09:57:10 posle podne »

Dobro doktore, puno vam hvala za pomoc i savete dosad. Imam zakazane fizikalne terapije od 15.7.u mom Domu zdravlja / verovatno ono standardno -struju, ultrazvuk mozda laser i neke vezbe[ to su mi zakazali pre nego sto sam uradio ovaj ultrazvucni pregled tj. na osnovu onog prvog rentgenskog snimka gde je pisalo samo *periarthritis scapularis lat. dex* ] pa cu im sad kad se vratim pokazati i ovaj ultrazvucni snimak sa ovim malo bolje opisanim povredama. Mozda ce mi nesto i iskorigovati u tretmanima kad budu videli i ovo. Mada, iz vaseg odgovora,  vidim da i ovo nije dovoljno precizno sto sad imam tj. ne vidi se u kom stepenu su mi ostecene te tetive a izgleda ne zna se ni koje su tacno u pitanju. U svakom slucaju odradicu te dve nedelje kod njih pa cu javiti kakvo je stanje. Ne bih da vas vise smaram vidim da ovde imaate pune ruke posla, h vala jos jednom. p.s. Sta mislite da li da nastavim masazu ledom 3 x dnevno i Lioton ovih nedelju dana sad kad se vratim kuci a pre 15. 7. tj. dok ne pocnem fizikalnu terapiju u Domu zdravlja?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #229 poslato: Jul 05, 2013, 09:55:47 pre podne »

*pozdrav, bio sam na ronjenju u inostranstvu, pa nisam odgovarao na poruke... Kako je rame, da li ima promee. Da li ste primenjivali led i lioton?*
        Primenjivao sam led 3 x dnevno i lioton dok sam bio kod kuce tj. do pre 7,8 dana a onda sam otisao na more gde se i sad nalazim ali se za 3 dana vracam u Beograd. Dok sam to radio nisam primetio nekakvu proomenu, ni na bolje ni na gore, mozda zato sto sam to radio samo nekoliko dana pa nije bilo dovoljno da se oseti neki efekat. Ovde na moru sam prestao sa tim jer nemam uslova. Pokusavao sam malo da plivam ali zbog bola ne mogu da plivam ni ledjno ni kraul tako da vise PLUTAM i jedino pomalo *plivam*- ako se to uopste moze smatrati plivanjem prsno pri cemu levu ruku pokrecem normalno a ovom desnom koja me boli se ispomazem koliko mogu.Imam utisak da me malo manje boli poslednjih dan, dva tj. nisam se budio nocu zbog bola kao ranije. Mozda mi to *plivanje* koliko god bedno bilo pomalo ipak  pomaze. Najgore mi je sto jos uvek ne znam tacno sta ona dijagnoza na ultrazvucnom pregledu koju sam vam napisao u prethodnim porukama znaci? Da li biste bili ljubazni da mi prevedete na svakodnevni jezik tako da i ja razumem KOJA JE TACNO VRSTA MOJE POVREDE? i kako se sa tom vrstom povrede postupa ? Hvala
po ultrasonografskom sken nalazu ramena:
povreta tetiva i njihovog pripoja (pretpostavljam da se radi o tetivi rotatora ramena, najverovatnije supraspinatus mišić). ne vidi se iz nalaza koliki je obim tog oštećenja. Postoje kalcifikati i oni su najverovatnije u tetivi, što takodje govori o oštećenju tetive. Opisan tečna kolekcija j verovatno upaljena burza. Opisani su znaci degenerativnih promena ramenog zgloba (trošenje ramena sa godinama korišćenja).
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #228 poslato: Jul 05, 2013, 09:48:17 pre podne »

Bolje mi je dosta nego juce, ali i dalje osetim mali bol, da nastavim samo sa ledom ili neka krema, nesto ?
nastavi led, mirovanje. Možeš dodati lioton gel posle leda.  Javi kako je za 2-3dana....
Sačuvana
plavizec
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #227 poslato: Jul 04, 2013, 09:51:25 posle podne »

*pozdrav, bio sam na ronjenju u inostranstvu, pa nisam odgovarao na poruke... Kako je rame, da li ima promee. Da li ste primenjivali led i lioton?*
        Primenjivao sam led 3 x dnevno i lioton dok sam bio kod kuce tj. do pre 7,8 dana a onda sam otisao na more gde se i sad nalazim ali se za 3 dana vracam u Beograd. Dok sam to radio nisam primetio nekakvu proomenu, ni na bolje ni na gore, mozda zato sto sam to radio samo nekoliko dana pa nije bilo dovoljno da se oseti neki efekat. Ovde na moru sam prestao sa tim jer nemam uslova. Pokusavao sam malo da plivam ali zbog bola ne mogu da plivam ni ledjno ni kraul tako da vise PLUTAM i jedino pomalo *plivam*- ako se to uopste moze smatrati plivanjem prsno pri cemu levu ruku pokrecem normalno a ovom desnom koja me boli se ispomazem koliko mogu.Imam utisak da me malo manje boli poslednjih dan, dva tj. nisam se budio nocu zbog bola kao ranije. Mozda mi to *plivanje* koliko god bedno bilo pomalo ipak  pomaze. Najgore mi je sto jos uvek ne znam tacno sta ona dijagnoza na ultrazvucnom pregledu koju sam vam napisao u prethodnim porukama znaci? Da li biste bili ljubazni da mi prevedete na svakodnevni jezik tako da i ja razumem KOJA JE TACNO VRSTA MOJE POVREDE? i kako se sa tom vrstom povrede postupa ? Hvala
Sačuvana
Deki-5
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 21

« Odgovor #226 poslato: Jul 04, 2013, 10:06:37 pre podne »

Bolje mi je dosta nego juce, ali i dalje osetim mali bol, da nastavim samo sa ledom ili neka krema, nesto ?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #225 poslato: Jul 03, 2013, 11:56:13 pre podne »

Pozdrav Pedja, molim te za pomoc.Javio mi se danas bol u levom ramenu i to me boli samo kada ispruzim ruku tako da mi je dlan okrenut na gore, samo u tim situacijama.Ali boli bas jako da ne mogu da drzim ruku ispravljeno...Sta da radim ? Inace sam juce dosta radio zgibove..
led na bolno mesto 5x po 10min danas, mirovanje ruke. Javi kako ide....
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #224 poslato: Jul 03, 2013, 11:53:34 pre podne »

Tesko mogu da odgovorim konkretno posto nije nastala pri nekom konkretnom JEDNOM pokretu ili padu i slicno ali znam da je pocelo da me boli u periodu kad sam krenuo malo da radim sklekove u kucnim uslovima i to ne nesto mnogo nego po recimo 7,8 komada nekoliko puta dnevno  a pre toga sam bio potpuno fizicki neaktivan vise godina. I onda sam posle par dana poceo da osecam te bolove i naravno prestao sa sklekovima samo sto sam u prvo vreme mislio da je to nesto bezazleno i da ce proci samo od sebe pa nisam ni otisao odmah kod lekara. Medjutim to traje vec vise od mesec dana pa sam konacno i ja *shvatio* da je ipak ozbiljno. Uzgred, sta mislite o onom vasem predlogu iz prvog razgovora da masiram ledom 3 puta dnevno i da posle toga mazem lioton. Kad sam pitao ovog doktora na UZ pregledu za to on mi rece da misli da taj led po njemu u ovoj fazi bas i nije nesto dobar s obzirom da je proslo vec mesec dana ili malo vise a da je to dobro kad je povreda sveza. Kad sam mu rekao da za par dana idem na more i sta on misli o eventualnom GREJANJU TOPLIM PESKOM bolnog podrucja on je rekao da smatra da to moze da bude i dobra ideja u ovoj fazi . A kad sam mu ja na to uzvratio da mi je neki lekar sportske medicine par dana ranije predlozio led a bio protiv masaza, grejanja i slicnih postupaka (misleci na vas iz onog razgovora telefonom)on je *filozofski* zakljucio da mogu da probam i hladjenje tj. led dok sam jos ovde a i grejanje kad od sledece srede budem na moru pa ako mi nesto ne bude prijalo da prekinem a ako vidim da mi je nesto blagotvorno da nastavim. Tako da sad ne znam sta da preduzimam od tih pomocnih metoda posto su vasi i njegovi saveti SUPROTNI pri cemu ste vi verovatno bolji savetodavac za terapeutske postupke od njega ali NISTE IMALI DOVOLJNO INFORMACIJA O VRSTI MOJE POVREDE kad smo prvi put razgovarali. Pozrav
pozdrav, bio sam na ronjenju u inostranstvu, pa nisam odgovarao na poruke... Kako je rame, da li ima promee. Da li ste primenjivali led i lioton?
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 ... 16 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.093 sekundi sa 17 upita.