TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395546 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 16, 2024, 12:43:17 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Da li sam na pravom putu - skidanje stomaka  (Pročitano 2101 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #6 poslato: Jun 06, 2012, 02:51:09 posle podne »

Za izvore proteina - možeš da spremiš mnogo ukusnije kad dodaš neke začine, tipa vegeta, šafran, kari...  razumem te jer i ja ne mogu da pogledam više tunjevinu u konzervi.

Pokušaj da spremiš oslića, pastrmku, skušu ili da uzmeš čistu tunu..  zatim pileće belo na više načina, npr sa pečurkama, njih možeš jesti.  Belanca, super idu sa ovsenim pahuljicama ili umiksana sa whey proteinom (popularne "palačinke")  ćuretina je jako dobra... posni sir ella, ako se pomeša sa nekim voćnim whey-om može biti odličan letnji dijetalni "sladoled"... 
tunjevina pomešana sa sokom od paradajza izgubi taj odvratni ukus... npr...

eto to su samo neke od ideja :)
Sačuvana
tbg
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2

« Odgovor #5 poslato: Jun 06, 2012, 09:55:09 pre podne »

Hvala puno svima na odgovorima I pomoci, zaista mi je stalo veoma da se dovedem u red i dajem (I davacu) 300% sebe u to.

@MightyMO : Prezivljavam :) Zaista nemam gubitka u energiji tokom dana, stavise I dobro spavam, lako zaspim I sl.
Jel ima jos neka preporuak za izvor protein, belo je fenomenalno, ali izacice mi na usi ako samo njega jedem :) A tunjevinu, kao I ostalu ribu ne volim bas, ali jescu ipak :)
Povecacu kardio postepeno, ili raspodeliti na 2x tokom dana (ujutru I uvece ) ako je I to ok isto.
Sto se treninga tice, kod kuce imam jednorucni teg – bucicu, sipku za bench (I celu klupu), a od celicnih ploca 2x10kg I 2x 5kg, za biceps – jednorucni radim sa 2x5kg plocama, bench za sad sa 2x10 (nemam jos uvek snagu da povecam, ali do napretka ce doci. Pored toga imam I neku staru bucicu od cca 5kg, koji koristim za triceps (ruka savijena u laktu iznad glave I ispravljanje ruke kontrakcijom tricepsa , valjda sam lepo objasnio :) ). Jel imate jos neke preporuke za trening sa ovim sto imam trenutno od opreme.
Cuts mi ne smeta uopste 2x dnevno, ujutru na prazan stomak I popodne- pred trening.

« Poslednja izmena: Jun 06, 2012, 10:00:32 pre podne od strane tbg » Sačuvana
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #4 poslato: Jun 05, 2012, 04:35:06 posle podne »

U svakom od tih obroka treba da imas i proteina...kardio od 20 min je malo...ne znam koliko i koje tezine tih bucica imas kod kuce ali bi najbolje bilo da krenes u teretanu i imas 4 treninga nedeljno sa opterecenjem...
Sačuvana
Mr.Paf
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 113


« Odgovor #3 poslato: Jun 05, 2012, 02:50:31 posle podne »

@tbg

Najblaze receno,ishrana ti je katastrofalna....ti sa svojih 113kg. unosis manje od 100g.proteina dnevno a treniras aktivno......Ako tako nastavis ima da uletis u veliki katabolizam i samo ce da se upropastis...

obrok u 13 h voce,obrok u 15 h. povrce.... Gde su tu proteini????  Pa onda u sledecem obroku uneses odjednom skoro 50g.proteina...Nema bas logike...
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #2 poslato: Jun 05, 2012, 02:29:21 posle podne »

Ćao!

Što se ishrane tiče, ja ne znam kako ti preživljavaš :)   Ako ovako nastaviš usporićeš metabolizam... moraš i nešto od hidrata uneti... povremeno variraj ugljene hidrate,  da ne navikneš telo na jedan te isti režim i usporiš metabolizam...
ok ima tu malo ovsenih i voća, ali povremeno ubaci i neki prilog od krompira, pirinča.

Zamerka za ishranu što nemaš proteinski unos izmeĂ°u 10 i 19 h.

U tu tvoju salatu na poslu bih dodala obavezno još belog mesa ili konzervu tunjevine....to je već podnošljivo.
Ponekad pre spavanja uzmi ella sir, ali može i kazein.
Za doručak malo je 3 belanaca, bar 5-6...

generalno ima malo kalorija... ubaci ponekad izmeĂ°u obroka bademe, i sl. (sirove)

Što se treninga tiče nisi nam puno rekao, a to što se preznojiš nije mera sagorevanja masti. Rad sa tegovima minimum 3 puta nedeljno, a kardio bih postepeno povećavala do 45, pa čak i 60 minuta. Možeš ga raditi na prazan stomak ujutru.

Za Cuts, možda prejak sagorevač za tebe.  Ne vidim potrebu za uzimanjem više od jedne kesice dnevno, ali ako ti ne smeta ok.
Probaj da popiješ cuts ujutru na prazan stomak i odradiš malo duži kardio u zoni pulsa 65 - 75 posto od maksimuma, nekih 45 minuta bi bilo super, a uveče posle posla trening sa tegovima i posle još kardia od 20 ak minuta.

Sačuvana
tbg
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2

« Odgovor #1 poslato: Jun 04, 2012, 04:18:14 posle podne »

Dobar dan svima,

Hteo bih da vas zamolim za misljenja i komentare.
Imam problem sa viskom masnih naslaga - stomak(napred i sa strane - "pistolji"), takodje bih hteo da skinem "salce" sa grudi i da ih nakon toga definisem.

Bio sam aktivan sportista do pre 3 godine kada sam doziveo povredu noge i tu je bio kraj karijere. Od tada sam se ulenjio totalno i posledice su itekako vidljive.

Visok sam 192cm i tezak (mereno jutros na prazan stomak) 113kg, viska masnih naslaga imam na navedenim regijama (tu je ozbiljnije, na ostalim mestima nije alarmantno).

Ishrana mi je do skoro bila katastrofalna, ali sam u zadnje vreme krenuo da obracam paznju sta i kad jedem i pomaka vec ima.
Izbacio sam iz ishrane sve nezdravo i od klope se fokusirao na pilece belo i vlaknaste UH (ribu i tunjevinu bas i ne volim).

Posao mi je takav da zahteva radno vreme 10-18(vrlo cesto i duze od toga) i sedeci je - kancelarijski. Na zalost nemam u okolini gde da uzmem klopu, tako da donosim od kuce.
Od suplementacije koristim "The Nutrition" amino whey, casein, omega 3, multivitaminski kompleks i uzeo sam u subotu u pansportu Animal Cuts.
Vodu pijem preko 2-3l dnevno.

Ishrana mi je:

Ujutru oko 8h 3 belanca + ~50gr ovsenih
Cim dodjem na posao oko 10h, merica casein-a da odrzi proteinski balans
~13h voce (najcesce jabuka)
~15h salata (kupus, zelena salata, sargarepa, krastavac...)
~19h kad dodjem kuci ( ili sat -sat ipo kasnije) pilece belo (~200-250gr)
~ 23h pred spavanje merica casein-a.

Sto se ostatka suplementacije tice, amino whey pred trening, multivitaminski kompleks i omega 3 ujutru nakon dorucka, a AC sam krenuo da pijem ujutru na prazan stomak pre dorucka i drugu kesicu oko 16h nakon obroka sa salatom.

Trening mi se uglavnom sastoji (svaki dan, ili eventualno se desi da preskocim 1 dan zbog drugih obaveza) u 20-25min trcanje na trenazeru (simulator skijaskog trcanja) i 2-3x nedeljno trening sa tegovima (imam kod kuce bucice + klupu za bench).

Ono sto je zanimljivo je da tokom dana nemam gubitka energije zbog manjka skrobnih UH, trening uradim uglavnom jako zadovoljan (preznojim se narocito na trcanju samo tako).

Ovo je rezim sa kojim sam krenuo pre 15-ak dana (i od subote AC), rezultata u smanjivanju obima ima malo. Mozete li mi dati neki savet, kritiku, preporuku kako da nastavim sa rezimom.

Hvala unapred.
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.19 sekundi sa 14 upita.