TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395557 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 16, 2024, 04:29:20 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Glutamin, kreatin?  (Pročitano 3391 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #14 poslato: Mart 25, 2013, 09:43:20 pre podne »

Znaci najvise mi se isplati da ne radim nista tokom zadnje nedelje. Nego, sta mislite za kasnije da li pri radu na definiciji Whey-u da dodam Glutamin ili Kreatin? Kardio radim dva puta nedeljno i to onako solidno, ne forsiram se previse.

whey, glutamin i bcaa - to neka ti bude primarno.  Kreatin ne bih, možda samo kre alkalyn -ne zadržava vodu.
Sačuvana
DM
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 457


« Odgovor #13 poslato: Mart 24, 2013, 08:23:00 posle podne »

Naravno da protein soje nema BV kao proteini životinjskog porekla(surutka, mleko, jaja, meso...), ali od proteina biljnog porekla može se reći da je najbolji. Pri tom, ima značajne benefite u pogledu nekih zdravstvenih funkcija. A sad, za ovaj sport uopšte nije zanemarljiv, opet ponavljam "ne može se porediti sa npr wheyom po BV-u", ali u mnogo studija sam pročitao da je koristan u BB-u, stoga ga i ja koristim povremeno što se kaže "za promenu"
Protein soje ne moze da ti sluzi kao zamena ili eventualna promena umesto proteina zivotinjskog porekla.
Nije ni blizu. Vecina vezbaca sojin protein i ne racuna u ukupni dnevni proteinski unos, bas iz tog razlog.
AK sastav mu je losiji.
Sto se tice zdravlja, to ne znam, ali zdravlje i ocuvanje misica nije isto.

Sačuvana
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 825


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #12 poslato: Mart 24, 2013, 07:29:32 posle podne »

Beta alanin umesto kreatina. A tu zadnju nedelju mozes da uradis 2 fb treninga, nista posebno.
Sačuvana
Jedan3Jedan2
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #11 poslato: Mart 24, 2013, 06:59:04 posle podne »

Za ishranu se ne stedim, maksimalno sam je doveo u red.
Sačuvana
DM
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 457


« Odgovor #10 poslato: Mart 24, 2013, 06:42:57 posle podne »

Najbitnija ti je proteinska ishrana, sa smanjenim unosom UH i optimalnim unosom dobrih masti,
dok ti whey i ostala suplementacija moze doci samo kao dodatak.
Suplementcija, sta god to bilo (glutamin, creatin, whey,...) ti ne mogu pomoci,
ukoliko ti ishrana nije na nivou, zato ne gubi vreme i novac na to, ukoliko ovo prvo nisi doveo u red.
Sačuvana
Jedan3Jedan2
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #9 poslato: Mart 24, 2013, 04:58:23 posle podne »

Nisam bio dovoljno jasan. U sustini ja radim na gubljenju tezine, tj. malog potkoznog sala i dobijanju na misicnoj masi. Nemam ja nesto mnogo masti, vec hocu da se zategnem i dobijem jos na misicima. Nije klasicna defka, kada si nagruvan, pa skidas samo salo. Da li u ovom slucaju trebam da kombinujem Whey sa jos necim ili jok? Ujedno radim i rotaciju UH.
Sačuvana
kilokilo
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 330

« Odgovor #8 poslato: Mart 24, 2013, 03:58:53 posle podne »

Ako vec nisi pri parama ne trosi pare na glutamin,a i kreatinom neces nista postici ako si na def sa malim unosom UH kre pada  u vodu :) Uzmi protein samo i to je to, svakako ne mozes dobiti na masi :)
Sačuvana
Morris
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 106


« Odgovor #7 poslato: Mart 24, 2013, 03:55:41 posle podne »

Pa za defku ti je bolji glutamin od ova dva, ali opet BCAA je najbolji izbor za defku
Sačuvana
Jedan3Jedan2
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #6 poslato: Mart 24, 2013, 03:50:37 posle podne »

Znaci najvise mi se isplati da ne radim nista tokom zadnje nedelje. Nego, sta mislite za kasnije da li pri radu na definiciji Whey-u da dodam Glutamin ili Kreatin? Kardio radim dva puta nedeljno i to onako solidno, ne forsiram se previse.
Sačuvana
Morris
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 106


« Odgovor #5 poslato: Mart 24, 2013, 03:45:41 posle podne »

Naravno da protein soje nema BV kao proteini životinjskog porekla(surutka, mleko, jaja, meso...), ali od proteina biljnog porekla može se reći da je najbolji. Pri tom, ima značajne benefite u pogledu nekih zdravstvenih funkcija. A sad, za ovaj sport uopšte nije zanemarljiv, opet ponavljam "ne može se porediti sa npr wheyom po BV-u", ali u mnogo studija sam pročitao da je koristan u BB-u, stoga ga i ja koristim povremeno što se kaže "za promenu"
Sačuvana
DM
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 457


« Odgovor #4 poslato: Mart 24, 2013, 03:32:37 posle podne »

Svi imaju dilemu prilikom posta, šta i kako, jer prvenstveno posnom hranom se unosi dosta manje proteina nego mrsnom, često te stigne i kalorijski deficit (to je čest slučaj samnom). Ja bih ti lično za post preporučio da kupiš protein soje, on je kao prvo jako koristan protein u ishrani sportista, ima dobru biološku vrednost, i pošto već u posnoj hrani nemaš dovoljno proteina ovim proteinom ćeš taj nedostatak nadomestiti. Sa glutaminom i kreatinom slobodno pauziraj taj period posta, jer su ti u ishrani mnogo važniji proteini koje prilikom posta ne unosiš dovoljno.
Soja je pri dnu lestvice sto se tice BV. I sto se tice ovog sporta, sigurno nije koristan izvor proteina.
Jeste da ima visok % proteina, ali nisu isti proteini zivotinjskog ili biljnog porekla.
Sačuvana
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 825


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #3 poslato: Mart 24, 2013, 02:15:50 posle podne »

Ako je to samo 7 dana onda nije velika stvar. Cak mozes i da ne treniras. Nista strasno nece da se desi. Mozes i da smanjis volumen treninga kao i broj treninga.
Sačuvana
Morris
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 106


« Odgovor #2 poslato: Mart 24, 2013, 02:04:28 posle podne »

Svi imaju dilemu prilikom posta, šta i kako, jer prvenstveno posnom hranom se unosi dosta manje proteina nego mrsnom, često te stigne i kalorijski deficit (to je čest slučaj samnom). Ja bih ti lično za post preporučio da kupiš protein soje, on je kao prvo jako koristan protein u ishrani sportista, ima dobru biološku vrednost, i pošto već u posnoj hrani nemaš dovoljno proteina ovim proteinom ćeš taj nedostatak nadomestiti. Sa glutaminom i kreatinom slobodno pauziraj taj period posta, jer su ti u ishrani mnogo važniji proteini koje prilikom posta ne unosiš dovoljno.
Sačuvana
Jedan3Jedan2
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #1 poslato: Mart 24, 2013, 01:28:26 posle podne »

Pozdrav. Zadnje 2 nedelje pred Uskrs planiram da ispostim, zadnja nedelja podrazumeva post na vodi (znaci nema ribe). Da li se isplati piti nesto tokom vremena posta? Ovo se odnosi na glutamin ili kreatin. Imacu i Whey protein, ali njega cu tek posle posta da pijem u kombinaciji sa neka od ova dva suplementa u zavisnosti za koji se odlucim. Nisam pri parama da uzmem oba, znaci recite koji ce mi biti primaran, a i isplativ pri postu. Takodje postoji solucija da nista ne uzimam za to vreme, ali ne znam kako ce to uticati na misice, da ne izgubim na misicnoj masi i snazi, pa me tu privlaci glutamin zbog sprecavanja katabolizma. Inace radim na definiciji.
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.105 sekundi sa 14 upita.