TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395532 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 16, 2024, 10:41:52 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Help! :]  (Pročitano 1721 puta)
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #9 poslato: Avgust 16, 2013, 11:40:52 posle podne »

Pokusaj da svedes na 4 do 5 treninga nedeljno, posto su ti, pretpostavljam, jaki trenizi, da das misicima vremena da se oporave i izgrade, jer je odmor uslov za napredak. U suprotnom se moze desiti da stagniras ili cak da postignes kontraefekat, a na duze staze postoji mogucnost da udjes u pretreniranost.
Sačuvana
Markoz
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 14

« Odgovor #8 poslato: Avgust 16, 2013, 08:44:56 pre podne »

Da i sad treniram 6 puta ned. Tj pon,uto,sre pauza pet,sub,ned.
Pojedem 2 banane posle treninga a to sam vrc uracunao u pwm, sto se tice
kostunjavog voca jedem orahe ne toliko cesto ali ih jedem i ponekad kupim neki studen
tski mix u maxiju stvarno ima svega i super je uz tunu
.. Hvala na savetima, ubacicu monohidrat i peglam dalje :))
« Poslednja izmena: Avgust 16, 2013, 08:49:44 pre podne od strane Markoz » Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #7 poslato: Avgust 16, 2013, 07:08:19 pre podne »

Ovako , imam Whey i glutamin , zanima me sta bi jos mogao da kupim uz to , moji ciljevi su povecanje misicne mase..
Razmisljao sam o nekom NO , ali sam i dalje u rebusu. Sta bi vi preporucili?

Pod pretpostavkom da imaš dobro sreĂ°enu ishranu,  što se tiče suplementacije predlažem sledeće:

1) whey - koji već imaš,  1-2 puta dnevno
2) glutamin je super za oporavak
3) bcaa - amino kiseline su jako dobre za oporavak i sprečavanje katabolizma, ako imaš novca slobodno ih dodaj
4) kreatin - predlažem običan kreatin monohidrat, npr Dymatize, Scitec...
5) za opšte zdravlje i imunitet - omega 3 riblje ulje, kompleks vitamina i minerala za svaki dan - npr Natrol Energizer
6) posle treninga možeš ubaciti i ugljene hidrate, bila bi dobra kombinacija dekstroze i maltodekstrina pola pola
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #6 poslato: Avgust 15, 2013, 10:50:26 posle podne »

Mnogo ti je 6 puta nedeljno treninga, treba organizmu vremena da se oporavi. Da li i sada tako vezbas?

Sto se ishrane tice, ubaci kostunjavo voce kao uzinu - badem, lesnik, orahe, kikiriki peceni, pistace, ili neki mix, a valjalo bi i nesto od voca da uneses.
Whey ti je najbitniji odmah nakon treninga, da se brzo dopremi do misica, pa onda cvrst obrok, a ako zelis da imas dve doze onda najbolje ujutru, za dorucak, whey sa ovsenim npr.
Sačuvana
Markoz
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 14

« Odgovor #5 poslato: Avgust 15, 2013, 10:19:03 posle podne »

Doruckujem 4-5 celih jaja, 150 grama pirinca , prsutu i solju sa ovsenim , posle toga sejk ( 5 6 plazmi , whey , ovsene , mleko , bana ) zatim trening. Posle treninga naravno pwm , 250-300 grama belog mesa 150 gr pirinca , neka salata , zatim isti sejk kao i posle dorucka i za veceru tunjevina , ella sir i salata neka..
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #4 poslato: Avgust 15, 2013, 10:01:53 posle podne »

Pa ako ocekujes da ce ti glutamin dodati kilograme u debeloj si zabludi, pa to ti je prvi plato, sta mislis koliko ces plato-a imati u narednim godinama ? :) To ti je i poenta ovog sporta,naci nacin da pobedis plato.Elem ako hoces vise kila moras da jedes vise, nece te ugojiti ni glutamin,ni kreatin ni whey,nego samo klopa i suficit.
Sačuvana
Markoz
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 14

« Odgovor #3 poslato: Avgust 15, 2013, 09:57:33 posle podne »

Jednom sam pio monohidrat 300 gr od UN-a , radio sam fazu bez punjenja pio 5 litara vode dnevno , trenirao 6 puta nedeljno , ishrana , whey sve i rezultat je bio 1 kg. Inace treniram ozbiljno oko godinu dana i dosao sam u stadium da imam 80 kg i da ne mrdam vec oko 3 meseca a pio sam samo whey..
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #2 poslato: Avgust 15, 2013, 09:33:08 posle podne »

Prodaj glutamin,kupi jos wheya i monohidrata i pevaj pesmu
Sačuvana
Markoz
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 14

« Odgovor #1 poslato: Avgust 15, 2013, 08:05:27 posle podne »

Ovako , imam Whey i glutamin , zanima me sta bi jos mogao da kupim uz to , moji ciljevi su povecanje misicne mase..
Razmisljao sam o nekom NO , ali sam i dalje u rebusu. Sta bi vi preporucili?
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.121 sekundi sa 14 upita.