TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395435 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 09, 2024, 02:09:01 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 10 11 [12] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: POVREDA RAMENA NA BENCHU!  (Pročitano 58853 puta)
NATURE
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1655


Чекам васкрсење мртвих, и живот будућег веka

« Odgovor #14 poslato: Decembar 09, 2010, 06:37:17 posle podne »

Realno ja nisam mogao ni vrata od kola da otvorim posle povrede ramena, niti volan da okrecem tom rukom. A povredio sam na fudbalu... I proslo je samo od sebe za 10ak dana.. Kontam da nije ni kod tebe nista ozbiljnije.
Sačuvana
daredevil86
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 102


« Odgovor #13 poslato: Decembar 09, 2010, 05:33:11 posle podne »

Ne ne osecam nista da hrska kad pomeram rame, to neko malo pre dodao u postu kod mene to uopste nije problem niti sam ikada osecao tako nesto da mi rame hrska kada pomeram. Samo me boli kad ga napregnem i to bih rekao prednji deo i srednji deo ramena
Sačuvana
ФИКИ
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1146


Weightlifting sister, with the middle leg twister! :D

« Odgovor #12 poslato: Decembar 08, 2010, 06:20:23 posle podne »

Ništa strašno, imaš istegnuće, čudan krckavi osećaj koji se javlja kad pomeraš rame. Po svemu sudeći malo si istegao sastav pecsa ako je bol lokalizovan. Bol koji se javlja je posledica klizanja mišićnih vlakana, što u stvari i jeste istegnuće,normalna reakcija organizma, blokira te da se ne iskriviš još više.  Crvena konjska, 600 kinti i duboka masaža, ak imaš električn0 ćebe i to drži na ramenu. Posle nekog vremena če te opusti i počni sa shrugsima bez tereta, posle toga kruženje rukom, sve laganim i udobnim tempom. Polako i za 7 sve ok.
Sačuvana
Sta je dobar, a sta los trip?
Dobar trip je kad vidis zmaja.
Los trip je kad zmaj vidi tebe.
daredevil86
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 102


« Odgovor #11 poslato: Decembar 08, 2010, 05:50:28 posle podne »

Ne bole me ledja, ne boli me uopste zadnje rame pre me boli prednje rame nego zadnje
Sačuvana
ФИКИ
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1146


Weightlifting sister, with the middle leg twister! :D

« Odgovor #10 poslato: Decembar 08, 2010, 01:16:30 pre podne »

A da te ne bole i ledja pomalo, dardevile?
Sačuvana
Sta je dobar, a sta los trip?
Dobar trip je kad vidis zmaja.
Los trip je kad zmaj vidi tebe.
daredevil86
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 102


« Odgovor #9 poslato: Decembar 08, 2010, 12:02:08 pre podne »

Imao sam tu povredu sto je MARKO pomenuo pre 2 meseca, bas sam postovao ovde to sa tricepsom sto ti imas. Sve sam mogao da radim cak i propadanja sem potiska iza glave. Posle 2-3 nedelje sam se skroz oporavio od toga...

A sada je ovo nesto sasvim drugo, ja ne mogu da obucem jaknu da me ne zaboli a kamoli da vezbam u teretanu
Sačuvana
deskecar
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 487


« Odgovor #8 poslato: Decembar 07, 2010, 10:26:36 posle podne »

a meni se desilo sledece: kad sam radio zadnje rame (stojeci u pretklonu sa bucicama) levo rame mi je samo "kliknulo "i moj kolea je to cuo,i svako sledece ponavljanje se cuo taj zvuk... to je bilo pre tri nedelje  imao sam jos 2 treninga ramena od tada i kad uzmem bucicu od 15 kg cuje se tako a kad radim kabloviman uoste se ne cuje.ne osecam nikakav bol ni za vreme vezbe ni posle samo me to jako nervira.Pre svakog vezbanja se dobro zagrejem..
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #7 poslato: Decembar 07, 2010, 09:50:16 posle podne »

Rame pazim sto je vise moguce i necu sigurno jos 10 dana da idem u teretanu dok mi se ne oporavi. Moracu da idem kod lekara da snimim rame, jer bas boli ja ne mogu da obucem jaknu a da me ne zaboli a kamoli da idem na trening. A tehnika kod bencha znam da mi je bila pogresna kad sam radio tu seriju sa 100kg, znam tacno u kom trenutku sam ga povredio. Samo da vidim koliko je to ozbiljno, jer ovih 4 dana bol se nije bas primetno smanjio
Ja imam slicnu povredu samo ne mogu lepo da radim potisak iza glave,ultra zvuk ne pokazuje vidljive povrede.Ono sto je moj predlog da radis alternativne vezbe pri kojima ne osecas bol,mazi fastum gel,a ako puno boli pauza.
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #6 poslato: Decembar 07, 2010, 05:07:40 posle podne »

Ne znam da li lekari sportske medicine rade rutinski UZ mišića.. ali ovom metodom bi video o čemu se radi..
moja pretpostavka je da je tetiva ili mišić...
Samo stavljaj hladne obloge, uzmi slobodno Chymoral forte 3x2 tabl. i štedi ruku dok ne vidiš šta je
« Poslednja izmena: Decembar 07, 2010, 05:09:19 posle podne od strane daniela svarc » Sačuvana
daredevil86
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 102


« Odgovor #5 poslato: Decembar 07, 2010, 03:37:30 posle podne »

Rame pazim sto je vise moguce i necu sigurno jos 10 dana da idem u teretanu dok mi se ne oporavi. Moracu da idem kod lekara da snimim rame, jer bas boli ja ne mogu da obucem jaknu a da me ne zaboli a kamoli da idem na trening. A tehnika kod bencha znam da mi je bila pogresna kad sam radio tu seriju sa 100kg, znam tacno u kom trenutku sam ga povredio. Samo da vidim koliko je to ozbiljno, jer ovih 4 dana bol se nije bas primetno smanjio
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #4 poslato: Decembar 07, 2010, 01:32:01 posle podne »

Prvo treba da vidiš i da snimiš rame kako bi video šta je tačno povreĂ°eno. Ovo je gotovo klasika na bench press-u i ne verujem da ima neko ko je ikad radio bench ozbiljno da nije imao neku povredu ramena.

Ne mogu da tvrdim, ali verujem da ti je tehnika loša, da ne skupljaš lopatice kad radiš bench i da radiš klasičan široki hvat koji se koristi kod bildera. ja ti savetujem da prvo snimiš rame, da vidiš koja je povreda, a onda da znaš kako da ju tretiraš, jer ako ju zapustiš imaćeš dota problema sa ramenom.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12791


Never give up!

« Odgovor #3 poslato: Decembar 07, 2010, 12:48:40 posle podne »

Ukoliko budes forsirao to rame dok je naceto trajace jako dugo i nikada nece proci skroz.Smanji tezine kada radis sada i neko vreme radi veoma pazljivo i lagano dok se to potpuno ne sanira.Ukoliko bol ne prodje posle nekog vremena pokusaj sa preparatom Animal Flex koji je meni mnogo puta pomogao kod slicnih povreda.
Sačuvana
Milan.vitalikum
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 17


VAŠE TELO VAŠ ŽIVOT

www.vitalikum.rs
« Odgovor #2 poslato: Decembar 07, 2010, 08:53:34 pre podne »

Koliko ce da traje zavisi od tebe koliko ces cuvati to rame. Nije to povreda za jako dugu pauzu jer nije nista dislocirano ali treba biti oprezan...
Svakako ce pomoci fastum gel pre zagrevanja ukoliko mozes da treniras. ;)
Sačuvana
daredevil86
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 102


« Odgovor #1 poslato: Decembar 07, 2010, 01:33:13 pre podne »

Pre 4 dana kada sam radio grudi, nisam se bas najbolje zagrejao i presao na bench...Bio sam odradio dvadestak puta 50kg, 10 puta 70kg i kada sam stavio 100kg dosta sam se naprego, izbacio 5-6 puta ali odmah od pocetka me bilo zabolelo rame od prvog ponavljanja i posle toga ceo trenig me bolelo. Evo i sad nakon 4 dana me boli levo rame, kad podignem ruku ili tako nesto uradim bas boli, nema sanse da idem u teretanu. Jel imao neko slicne povrede i koliko to ima da traje?
« Poslednja izmena: Mart 21, 2011, 12:06:27 pre podne od strane Zoltan Kozma » Sačuvana
Stranice: 1 ... 10 11 [12] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.686 sekundi sa 14 upita.