TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395433 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 09, 2024, 06:22:18 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Donja ledja  (Pročitano 4993 puta)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #8 poslato: Januar 20, 2013, 02:36:20 posle podne »

Pocetkom avgusta prosle godine radio sam cucanj na smitu(5 serija od 40 do 60 kila poslednja) i u poslednjoj seriji, osetio sam grch/stegnutost u levom delu donjih ledja(dakle ne bol). Ostavio sam teg odmah, odradio trbusnjake i zavrsio trening. Tokom ostatka treninga pocelo je lagano da me 'peckaju' donja ledja u slucajnim vremenskim intervalima da bi uvece i sutradan poceo da osecam bol. Smirio se sledecih par dana mislio proci ce bol, medjutim samo se povecavao.. Otisao kod lekara posle par dana, dobio Panadol. Pio sam ga 3 4 dana i vec posle prvog dana mi je drasticno smanjio bol.. Posle nekih 4 5 dana i panadola, bol je skoro nestao, tj ostalo je to peckanje povremeno koje i ne mogu da okarakterisem kao bol, vec cisto onako me podseca da sam povredio ledja :D Do pocetka septembra u uspravljenom lezecem/stojecem polozaju nisam mogao da podignem nogu(e).. nesto mi je bilo blokirano bukvalno u donjim ledjima i kad bi pokusao na silu bolelo bi naravno.
Da napomenem jos da mi je to bio prvi put da radim cucanj i da sam tad leg press radio 180kg 3x10, a mrtvo dizanje i sl. vezbe nisam nikad radio.
Sad je vec kraj januara, a mene i dalje 'peckaju' ledja ponekad. Da li bi bilo pametno da sad odem na magnetnu za svaki slucaj i vidim u kakvom mi je stanju kicma?
..i da li bi smeo da pocnem da radim cucnjeve lagano?(ne na smitu)

Hvala puno!
da li ima bola sada, kada podižeš nogu ispravljenu, kada se u stojećem savijaš napred, pozadi, sa strane?
da li bol ide u nogu?
da li boli kada ležeći na ledjima privlačiš koleno prema grudima?
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #7 poslato: Januar 19, 2013, 07:59:55 posle podne »

ma gledao sam ja ljude kako na presi se okrenu naopako pa rade cucanj  ::) ali ako ima ram smit mu ne treba....mogu da se rade neke varijacije cucnja ali pravi cucanj je nemoguce izvesti na smitu zato sto teg ide pravolinijski dole a putanja sipke kod pravog cucnja nije bas takva ....e sad video sam negde da postoji smit  koji osim vertikalnog ima horizontalno p[omeranje......

Podrzavam, pravi cucanj zna se sta je, ali ja jednom mesecno bar promenim rutinu, i meni licno smit zavrsava posao,jer znam kako da se namestim i sta gadjam, naravno da na smita ne jurim keceve i tezine ne znam koje,ne idem preko stotke itd.. Samo mi je cilj da izgorim ono sto treba da se izgori pa da nastavim dalje sa planom i programom :D
Sačuvana
Terror
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1800


terroristes

« Odgovor #6 poslato: Januar 19, 2013, 07:52:35 posle podne »

ma gledao sam ja ljude kako na presi se okrenu naopako pa rade cucanj  ::) ali ako ima ram smit mu ne treba....mogu da se rade neke varijacije cucnja ali pravi cucanj je nemoguce izvesti na smitu zato sto teg ide pravolinijski dole a putanja sipke kod pravog cucnja nije bas takva ....e sad video sam negde da postoji smit  koji osim vertikalnog ima horizontalno p[omeranje......
Sačuvana
Nase ce sjene hodati po Becu ,lutati po dvoru , plasiti gospodu...
pedjoni986
Gost
« Odgovor #5 poslato: Januar 19, 2013, 07:39:58 posle podne »

Cucanj moze da se itekako radi na smitu, ja ga radim sa vremena na vreme, ali mora da se kvalitetno savlada tehnika,inace povreda vrlo lako moze da se zadobije.. Ja kad radim cucanj na smitu radim prednji cucanj, i nekad zadnji klasicni, ali sa nesto manjim razmakom nogu od ramena i koncentrisem se na kvad kad hocu da ga izgorim nacisto (zadnji) i na glutes i zadnju lozu(na prednjem) i idem uglavnom do paralele.. Meni radi posao, i dobro je sa vremena na vreme da se promeni , na smitu postoje razne varijacije cucnja i moze sve proci bezazleno..mnogo ljudi kude taj smit, a na njemu itekako mogu se raditi dobre izolacije,naravno ako je vezbac napredan.. Pocetnik moze da se povredi sa bilo cime u teretani, smit nema veze sa tim.

Ti verovatno imas problem jer su ti ledja slaba i ne znas tehniku cucnja i zato si se povredio, i na regularnom cucnju sa slobodnim tegom mozda bi isto doslo do povrede, radi hiperextenzije za donja ledja, ako vec ne volis mrtvo,ili imas good morning kvalitetnu vezbu dok ne ojacas taj deo,ali generalno jaka ledja su oslonac za sve u teretani.
« Poslednja izmena: Januar 19, 2013, 07:44:01 posle podne od strane pedjoni986 » Sačuvana
Terror
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1800


terroristes

« Odgovor #4 poslato: Januar 19, 2013, 07:16:06 posle podne »

pa sigurno da je teze nego nizim ljudima ali to nije toliko bitno....nauci pravilnu tehniku kod osnovnih vezbi i obavezno se istezi posle treninga , pricam ti iz iskustva.... ;)
Sačuvana
Nase ce sjene hodati po Becu ,lutati po dvoru , plasiti gospodu...
defnotacop
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #3 poslato: Januar 19, 2013, 07:03:05 posle podne »

da.. posle sam saznao da smit cima ledja mnogo vise od obicnog cucnja, a ja sam isao logikom da je smit stabilniji i da ne mogu da izgubim ravnotezu itd :( kasno sad.. Inace zaboravio sam da napomenem da sam visok 194cm. Koliko visina ima uticaja na opterecenje ledja kod cucnja, mrtvog itd ?
Sačuvana
Terror
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1800


terroristes

« Odgovor #2 poslato: Januar 19, 2013, 06:58:47 posle podne »

prvo cucanj  se ne radi na smitu zato sto tu teg ide pravolinijski dole a kad radis cucanj sa slobodnim opterecenjem sipka ima drugaciju putanju...najverovatnije da nije nista ozbiljno....ja bih probao jedno vreme da se istezem(donja ledja i zadnju lozu) pa onda vidi ako nema bola udri po ccunjevima ....
Sačuvana
Nase ce sjene hodati po Becu ,lutati po dvoru , plasiti gospodu...
defnotacop
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #1 poslato: Januar 19, 2013, 06:37:38 posle podne »

Pocetkom avgusta prosle godine radio sam cucanj na smitu(5 serija od 40 do 60 kila poslednja) i u poslednjoj seriji, osetio sam grch/stegnutost u levom delu donjih ledja(dakle ne bol). Ostavio sam teg odmah, odradio trbusnjake i zavrsio trening. Tokom ostatka treninga pocelo je lagano da me 'peckaju' donja ledja u slucajnim vremenskim intervalima da bi uvece i sutradan poceo da osecam bol. Smirio se sledecih par dana mislio proci ce bol, medjutim samo se povecavao.. Otisao kod lekara posle par dana, dobio Panadol. Pio sam ga 3 4 dana i vec posle prvog dana mi je drasticno smanjio bol.. Posle nekih 4 5 dana i panadola, bol je skoro nestao, tj ostalo je to peckanje povremeno koje i ne mogu da okarakterisem kao bol, vec cisto onako me podseca da sam povredio ledja :D Do pocetka septembra u uspravljenom lezecem/stojecem polozaju nisam mogao da podignem nogu(e).. nesto mi je bilo blokirano bukvalno u donjim ledjima i kad bi pokusao na silu bolelo bi naravno.
Da napomenem jos da mi je to bio prvi put da radim cucanj i da sam tad leg press radio 180kg 3x10, a mrtvo dizanje i sl. vezbe nisam nikad radio.
Sad je vec kraj januara, a mene i dalje 'peckaju' ledja ponekad. Da li bi bilo pametno da sad odem na magnetnu za svaki slucaj i vidim u kakvom mi je stanju kicma?
..i da li bi smeo da pocnem da radim cucnjeve lagano?(ne na smitu)

Hvala puno!
Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.08 sekundi sa 14 upita.