TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395435 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 09, 2024, 02:21:03 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Bol u donjim ledjima  (Pročitano 4429 puta)
SAJ
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 387


« Odgovor #2 poslato: Septembar 21, 2013, 09:23:51 posle podne »

Mogu ti dat jedan savjet pa ti razmisli o tome, posto je tako i mene pocelo...
Napravi jednu dobru pauzu dok ti se to sve smiri. I radi vjezbe za donji dio ledja i trbusnjake (ali da ne odvajas trup tj donji dio ledja od podloge) i istezanja. Pa kad osjetis da je to bolje i jace polako pocni... Ali bi u svakom slucaju izbjegavao cucnjeve sa opterecenjem, a narocito mrtvo dizanje.
I vidji da spavas na neku tvrdu podlogu...
Sačuvana
Mihajlo07
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 15

« Odgovor #1 poslato: Septembar 21, 2013, 06:21:26 posle podne »

Pre jedno 2 meseca sam povredio donji deo ledja dok sam radio cucanj. Ali povredio sam ga na neobican nacin.

Radio sam cucanj na smit masini, ali posto ona nije pricvrscena na zemlju sprava je krenula unazad i ja da bih je stabilizirao sam se podupro desnom nogom ( mozda sam je pomerio nazad nekih 6-7 cm od stava za cucanj ) i osetio sam nezgodan bol u ledjima. Nije prvi put. Od tada uopste ne radim cucnjeve, niti mrtva dizanja, a stvarno bih voleo.
No, otisao sam pre 10 dana na ekskurziju, i u nadi da cu napraviti pauzu potpunu za ledja, ja sam ih opet povredio. Sada sam se bio okliznuo u nekoj strmoj ulici, potpuno izvio ledja, ali sam se zadrzao i nisam pao. Sad kad vratim film unazad, mislim da mi je bilo bolje da sam pao nego da sam  se toliko istegao. I sad me opet jace boli kad god probam samo da stanem u polozaj za cucanj ili mrtvo dizanje. Na slici je zaokruzeno crnim gde me boli ( ledja nisu moja ). Sad se opet uskoro vracam treningu, pa bih hteo da vidim da ovo nekako resim. Nisam nista mazao, stavljao led.

Boli me i kad sednem, ili kad probam dole da se savijem da podignem nesto. Bol je nekih 4/10. Takodje me boli, ali manje, kad radim jednorucno veslanje ( ravna klupa ).
« Poslednja izmena: Septembar 21, 2013, 06:24:59 posle podne od strane Mihajlo07 » Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.118 sekundi sa 14 upita.