TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395433 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 09, 2024, 12:12:41 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Laksa povreda LCM?  (Pročitano 1240 puta)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #3 poslato: Oktobar 25, 2013, 07:59:26 pre podne »

takodje treba razmotriti i opšte stanje kolena u odnosu na prethodne povrede, kako bi se videlo šta raditi dalje sa kolenom i da li je potrebno dodatno lečenje....
da li je radjen magnetna rezonanca kolena?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #2 poslato: Oktobar 25, 2013, 07:56:17 pre podne »

da, po opisu se radi najverovatnije o povredi LCM, koja je lakšeg stepena.
potrebno je što strožije mirovanje 7 dana, lokalno led 3x na dan po 10min, posle leda namažeš lioton gel. dozvoljena je lagana šetnja, izbegavanje bilo kakvog opterećenja kolena, svih pokreta osim pravolinijske lagane šetnje.
posle 7 dana razmotriti dalje lečenje.

naravno, dolazi u obzir ultrazvuk kolena da se vidi stanje ligamenta i preporučuje se nošenje ortoze za koleno sa ojačanjima sa strana za bočne ligamente narednih 7 dana...
Sačuvana
Wox
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 1

« Odgovor #1 poslato: Oktobar 23, 2013, 10:05:51 pre podne »

Pre pet dana mi je na basketu nakon sto mi je protivnicki igrac uleteo u koleno sa spoljne strane osetio jak bol i prekinuo sa igrom. Radi se o desnom kolenu.
Vec dva puta sam ga povredjivao. Prvi put to nije bilo strasno po recima lekara, imao sam hematom i izliv tecnosti u koleno sto se zavrsilo punkcijom, i fizikalnom terapijom nakon toga. To je bilo u maju prosle godine. U avgustu prosle godine sam u skok duelu na basketu ponovo povredio koleno, ovog puta mi je ispalo (samo se vratilo), i morao sam na operaciju. Imao sam slobodno telo u kolenu sto je izvadjeno, puno krvi u kolenu i uradjena mi je rekonstrukcija casicnih ligamenata (kolko sam ja razumeo ojacali su ih jer su oni oslabili od naglog rasta). Nakon toga fizikalna terapija, i jedno 7-8 meseci bez basketa.
E sad, ova povreda koju sad imam mi ne deluje strasno, ali ja bih da proverim za svaki slucaj. Imam slab bol sa unutrasnje strane kolena, taj bol nije uvek prisutan,pojavljuje se pritiskom na mesto bola (malo iznad mesta gde se spaja natkolenica sa potkolenicom sa unutrasnje strane kolena), dok se u bilo kojoj pozi ne pojavljuje. Nema otoka, ili je on toliko mali da ga ja ne vidim. Imam pun obim pokreta, i mogu da hodam, mada me na momente malo bolucka kad hodam.
Pitanje je sta vi mislite o ovoj povredi, da li ce bol nestati sam od sebe, ili je potrebno nekako sanirati?
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.161 sekundi sa 14 upita.