TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395436 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 09, 2024, 04:17:54 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Povreda tetiva na desnom kuku  (Pročitano 4942 puta)
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #6 poslato: Novembar 10, 2013, 09:05:03 pre podne »

Mislim da tu onda nema velike dileme. Istezanje i masaža ti mogu samo pomoći. Ja, a i jedan moj vežbač smo bili u sličnim situacijama, sa poslovima koji zahtevaju da konstantno sediš godinama i većina mišića se tu poremeti, a ne samo kukovi.

Traži dvd sa nazivom Magnificent Mobility 1 i 2, naziv je jako glup, ali su ga radili solidni profesionalci koji znaju o čemu pričaju. Na tom dvd imaš sve neophodne vežbe za istezanje koje će ti ikada trebati.

Na youtube dodaj ovog lika http://www.youtube.com/user/sanfranciscocrossfit i proĂ°i kroz njegove snimke, on govori direktno o takvim problemima i kako se pojedinačno rešavaju.

Slučajevi kao tvoji su previše čestii to samo iz razloga što nisi dovoljno informisan o sportu. Da ne zvučim kao profesor fizičkog, napiši na forumu sve što te interesuje, a trebalo bi da poznaješ i ja ću ti odgovoriti najbolje što mogu ;)
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Savas
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 14

« Odgovor #5 poslato: Novembar 09, 2013, 02:47:02 posle podne »

Pazi brate ja sam dosta sedeo igrao lan igrice sa ortacima nismo se skidali,evo idem u teretani od 15 februara 2012 znaci jos neki mesec pa ce 2 godine ali sam vezbao prvih 7-8 meseci bezveze tek u jesen sam poceo ozbiljnije malo ishrana sredjena,suplementacija i to vezbao sam sve do jula ove godine pa sam pauzirao zbog posla polovina jula avgust septembar i krecem od oktobra.Moguce da mi je misic ukocen u kuku to je sigurno od sedenja na poslu od 8 do 15h ne sedim uopste posle kad dodjem kuci ili blejim na pc ili odmaram u krevet ali dosta sedim za kompom to cu izbaciti, malo vezbe moram da ubacim posto mi se ukocila ledja zbog toga najverovatnije..samo ovo kad istezam kuk napred nazad cujem kako mi kljoca kuk..
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #4 poslato: Novembar 09, 2013, 02:27:36 posle podne »

To verovatno nije tetiva nego pokočen mišić, koji se toliko zgrčio da sada ne može da otpusti tako lako. Masaža, ali dubinska za razbijanje tih čvorišta u mišićima ti može opustiti pokočen mišić. Potom redovno istezanje jer možda imaš skraćene mišiće u kukovima od dosta sedenja ili nekih ranijih povreda?
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Savas
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 14

« Odgovor #3 poslato: Novembar 08, 2013, 10:13:18 posle podne »

Ok, hvala imam tu na desnom kuku jednu tetivu koja se mrda levo desno kad mi majka masira kad ce se ona povuci posto na levom kuku to nemam.
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #2 poslato: Novembar 08, 2013, 08:54:03 posle podne »

Treba dedinitivno neki lekar da ti da stručno mišljenje, a ja mogu dati moje iskustvo sa dosta vežbača.

Generalno svi mi imamo pomerene kukove u neku stranu. Loše držanje, genetika, sedenje itd sve to utiče. Tako se desi da se mišići u jednoj strani kukova skrate i zgrče. To kasnije stvara problem kada se naĂ°eš u tvojoj situaciji. Naglo si izveo neki pokret i skraćeno ili izduženi mišić se sada pokočio toliko jako da ne može sam da otpusti. Ovako se još i zadobijaju čvorovi u mišićima koji se mogu rešiti jedino masažom i istezanjem.

Moj savet je da prvo odeš kod dobrog kiropraktičara da ti pregleda kukove i da vidi šta ne stoji kako treba. Potom da masažom otpustiš pokočenu muskulaturu, a sa istezanjem  da ju održavaš.

Povrh svega nauči pravilno da vežbaš, a to podrazumeva pravilno dizanje bućica u početni položaj i pravilno spuštanje tih bućica. Bez obzira koliko su teške moraš moći da ih nabaciš na sebe i isto tako bezbedno da skineš.

Dosta ljudi ovo zanemaruje i tako dolazi do gomile povreda, ovo tvoje je zanemarljivoe jer se najverovatnije samo pokočio mišić, a evo kako uzimanje i skidanje bućica treba da izgleda:

http://www.youtube.com/watch?v=0_ACcDWHwM4

Obrati pažnju kako Jamagiši prvo drži bućice na kolenima, sa kolenima ih podiže na grudi i isto tako ih i spušta. Ovako nikad nećeš dobiti povredu prilikom izvoĂ°enja vežbi sa bućicama.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Savas
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 14

« Odgovor #1 poslato: Novembar 08, 2013, 05:55:51 posle podne »

Pre nedelju dana na fudbal sam  usinuo tu negde oko kuka posle toga proslo je 3-4 dana sve je bilo ok, juce na treningu radio sam grudi sve sam lepo odradio pravi,kosi bench i onda kad sam krenuo kosi bench sa bucicama odradio sam 3 serije i poslednju seriju sam poceo da radim odradio sam 8ponavljanja  iz desne ruke mi je uzeo tek drugar a levom sam ga bukvalno bacio iz ruke tu sam osetio trzaj u desnom kuku, odmah sam prestao sa vezbanjem.Kad sam dosao kuci majka me je izmasirala mrdala mi se zila-tetiva sta je vec ali bol je bila jaka,evo danas me manje boli pa me zanima do kada da se ne naprezem sa tezinama.I da zaboravio sam da vam kazem ponekad mi se desi da mi skloca kuk pukne mi nesto u kuku ali bez bola..ova tetiva sto mi se pojavila i dalje stoji.
Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.109 sekundi sa 14 upita.