TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395592 Teme od strane 25009 Članovi Poslednji član: srecko sojic

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 17, 2024, 10:21:02 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 37 38 [39] 40 41 ... 192 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Brza pitanja!  (Pročitano 661619 puta)
Gym Hater
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 641


« Odgovor #2301 poslato: Oktobar 18, 2015, 12:14:46 pre podne »

Jel se on razlikuje od ostalih sto vec imaju u ponudi? :)
Sačuvana
Fitnes trkacica
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 194

« Odgovor #2300 poslato: Oktobar 17, 2015, 10:19:33 posle podne »

Ima li sanse da se u Pansportu nadje u skorije vreme nesto slicno ovom iz linije Scitec-a? Posebno mi je interesantno ovo prvo:

http://www.scitecnutrition.com/en/products/scitec_nutrition/proteins/100_beef_concentrate
http://www.scitecnutrition.com/en/products/scitec_nutrition/proteins/fourstar_protein
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2299 poslato: Oktobar 17, 2015, 12:32:01 posle podne »

ne znam jel za ovu temu al ajde

koja je razlika izmedju konjske masti sto kupujemo u apoteci i konjske masti sto se kupuje u veterinarskoj stanici?

He, he...ovo je realno dobro pitanje...i da, razlike ima...ali samo kod korisnika...jedno su konji, a drugo ljudi, ali je aktivni princip je isti...

Životinjama se mogu propisivati humani lekovi, ali vrlo retko se neki od animalnih lekova propisuju ljudima, jednostavno zato što su lekovi za ljudsku upotrebu prilagoĂ°eni organizmu ljudi i daleko preciznije klinički ispitani, a nije ispitano dejstvo animalnih lekova na ljude. Posebno bi trebalo obratiti pažnju na doziranje jer nije svejedno da li se propisana primena odnosi na konja i kravu ili čoveka. Npr. mast „flogocid”( bela kravlja mast) je jak antibakterijski preparat namenjen prvenstveno animalnom lečenju, ali koristi se i u humanoj medicini kod, na primer, problema sa cirkulacijom , dekubitusa i gnojnih rana. Koristiti ovu mast za urasle dlake i bubuljice i to gotovo svakodnevno je smešno i nerazumno.  ;)

Najiskrenije, nema potrebe koristiti lekove za životinje kada su apoteke pune velikog broja lekova koji su prilagoĂ°eni ljudskoj terapiji. Animalni lekovi takoĂ°e su ispitani i sigurni, ali za lečenje životinja.  ::)  ;)

Kad smo kod onog sto mozete pazariti u veterinarskoj/poljoprivrednoj apoteci, tj. vet. stanici...

„Crna" ili „konjska" mast, a zapravo „ihtiol-kamfor", ekstremno je smrdljiva, a koristi se za lečenje mišića, ligamenata i za reumu. Dame je rado upotrebljavaju za skidanje celulita. Ali...Za konjsku mast postoje dve varijante. Jedna je domaće proizvodnje, to je jedna gusta, crna, smrdljiva mast koja se veoma teško pere. Druga mast koju takoĂ°e zovu „konjska” je nemačka mast koja se takoĂ°e može kupiti u veterinarskim apotekama. Ova mast je zelene boje i miriše na mentol, a obe su efikasne...ali opet prilagodjene konjima  ;D

„Bela ili „kravlja" mast, zapravo „flogocid", miriše na mentu, a meĂ°u pripadnicima jačeg pola poznata je i kao „bajkerska" mast jer brzo zasušuje rane posle pada sa motocikla. I „kravlja" i „konjska" mast postale su deo kozmetičke torbice, pa se mažu i na bubuljice i na mesta na kojima nakon depilacije urastaju dlake. Obe su relativno jeftine, oko 150 dinara, i nabavljaju se u veterinarskoj apoteci.

"Konjska mast ili gel može se kupiti u poljoprivrednoj ili veterinarskoj apoteci i za pakovanje od 100 grama potrebno je u proseku izdvojiti od 150 do 250 dinara. Najčešće se prodaje pod nazivom „veyxat",ali ima i druga imena kao što je „ihtiol kamfor" jer je njen glavni sastojak kamfor. Služi za regeneraciju tkiva, tretiranje postoperativnih rana, poboljšanje cirkulacije, otklanjanje probleme kod istegnutih tetiva i bolova u zglobovima..."

Da rezimiramo...nismo konji...vec ljudi, Hater je dao dobar predlog za "humanu mast"  ;D
« Poslednja izmena: Oktobar 17, 2015, 12:37:34 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Gym Hater
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 641


« Odgovor #2298 poslato: Oktobar 17, 2015, 12:00:54 posle podne »

Pa nema razlike ako mislis na Krauterhof to je jedan isti proizvod gde god da se kupi. Crveni uzimaj ako ti treba.
Sačuvana
Harry_Callahan
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 116

« Odgovor #2297 poslato: Oktobar 17, 2015, 10:31:54 pre podne »

ne znam jel za ovu temu al ajde

koja je razlika izmedju konjske masti sto kupujemo u apoteci i konjske masti sto se kupuje u veterinarskoj stanici?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2296 poslato: Oktobar 16, 2015, 12:43:11 posle podne »

Cesto cujem price o nekoj dijeti punjenje praznjenje moze li mi ko objasniti to?

Bilo je ranije na Forumu price o tome...

Evo jedne starije teme...

http://forum.pansport.rs/index.php?action=printpage;topic=119671.0

I jedan tekst na tu temu...

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/unos-tenosti-i-soli-punjenje-i-pranjnje-pred-bodybuilding-takmienje.html

« Poslednja izmena: Oktobar 16, 2015, 01:07:27 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Nenad Glisovic
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 412


« Odgovor #2295 poslato: Oktobar 16, 2015, 11:02:55 pre podne »

Ne znam na sta mislis,praznjenje i punjenje su neke stvari koje se rade u poslednjoj nedelji priprema za takmicenje..jedino ako je rec o dijeti gde se radi 5,6 dana sa jako niskim unosom hidrata pa se onda 1,2 dana povecava unos kompleksnih UH da ti se organizam ne bi privikao na odredjenu dijetu i da bi samim tim obezbedio konstantno ubrzavanje metabolizma..
Sačuvana
Nenad Glisovic
radovicmiladin86
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1486

« Odgovor #2294 poslato: Oktobar 16, 2015, 10:24:23 pre podne »

Cesto cujem price o nekoj dijeti punjenje praznjenje moze li mi ko objasniti to?
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12793


Never give up!

« Odgovor #2293 poslato: Oktobar 16, 2015, 09:34:29 pre podne »

Iako su mnogi skeptici kada je on u pitanju mogu reći iz iskustva da je ok ako gledamo iz ugla da je to najdostupnija varijanta za sve nas.
Uglavnom ga ima po prodavnicama zdrave hrane i cena 100g je oko 150din.
Jedna kafena kašika je dnevna doza mada može i dva puta dnevno.
Ali opet moramo biti realni da teško to možete meriti sa kompleksnim suplementima koji su za zaštotu zglobova i hrskavica kao što su glukozamini a pogotovu Animal Flex itd..
Sačuvana
Fitnes trkacica
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 194

« Odgovor #2292 poslato: Oktobar 15, 2015, 08:27:23 posle podne »

stalno spominjete kako je dobar taj govedji zelatin pa rekoh da probam..jel to isto ko onaj govedji zelatin sto se ima kupit u obicnim prodavnicama sto se koristi da kolace ili se kupuje nesto drugacije u apoteci/zdravoj hrani?
U rinfuzu najjeftinija varijanta je oko 130 din/100g. Ako ga koristis zbog zdravstvenih benefita, odmah da ti kazem da je samo 10g dovoljno da ti se zglobovi potpuno prokrve :D Bar je mene ta doza oporavila posle jednog jaceg treninga nogu. Druga dobra stvar je sto je jako zasitan. Bukvalno kao kazein pred spavanje. Ja evo veceras blendam urme i stavljam u kalup sa zelatinom i cokoladnim whey-om... pa da vidimo sta ce ispasti ;)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2291 poslato: Oktobar 15, 2015, 07:54:56 posle podne »

stalno spominjete kako je dobar taj govedji zelatin pa rekoh da probam..jel to isto ko onaj govedji zelatin sto se ima kupit u obicnim prodavnicama sto se koristi da kolace ili se kupuje nesto drugacije u apoteci/zdravoj hrani?

Dakle, naznaka goveĂ°i želatin je bitna...a to je baš taj želatin koji se "koristi za kolače"...u prodavnicama zdrave hrane je jeftniji( rinfuz)...
Sačuvana
Harry_Callahan
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 116

« Odgovor #2290 poslato: Oktobar 15, 2015, 07:44:38 posle podne »

stalno spominjete kako je dobar taj govedji zelatin pa rekoh da probam..jel to isto ko onaj govedji zelatin sto se ima kupit u obicnim prodavnicama sto se koristi da kolace ili se kupuje nesto drugacije u apoteci/zdravoj hrani?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2289 poslato: Oktobar 15, 2015, 07:20:08 posle podne »

Zanima me je l mogu da zamenim ellu sa jajima? Nesto mi mlecni proizvodi bas tesko padaju

Možeš naravno...proteini belanca koji se smatraju brzo-svarljivim u kombinaciji sa mastima, samim žumancem( koje je i samo bogato proteinima, ali i mastima), se mogu usporiti i tako biti zamena, alternativa, kazeinu( mlečnom proteinu iz ella sira)...isto se odnosi i na ribu, kao i meso...

O kom se problemu radi? Problemi sa probavom?

OK, ideja je bila da unapred sve sastojke izmesam, ubacim u kalup da odstoji preko noci i sutradan dobijem "zele tortu" iz jednog komada, ali vidim da po tebi tako nesto nije izvodljivo. Dakle, jedino da probam sa naseckanim vocem sa vodom i zelatinom i da to ubacim u frizider? Nije mi jasno kako nema da se kupi negde kod nas zelatin sa ukusima... ove arome u kesicama imaju previse secera za moj ukus...

Izvini, zbog kašnjena odgovora...ali možeš tu kombinaciju "u frižideru"( sa whey i voćem, "zvuči ukusno")...samo neka prethodno "želatin odstoji"( po preporukama)...

Iskreno i ja sam tražio želatin sa ukusom...ali teško ga je naći, verovatno ga većina smatra samo kao koristan sastojak u "kulinarstvu"( poslastičarstvo - kolači, učvršćivanje fila za torte i kolače...), a ne kao sastojak, "sam za sebe"...

Ko još konzumira goveĂ°i želatin, sam za sebe , osim nas koji smo svesni njegove upotrebne vrednosti na polju zdravlja zglobova i "obnove vezivnog tkiva"?!  ;)
Sačuvana
leevu
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 603


« Odgovor #2288 poslato: Oktobar 15, 2015, 04:13:53 posle podne »

Zanima me je l mogu da zamenim ellu sa jajima? Nesto mi mlecni proizvodi bas tesko padaju
Sačuvana
Fitnes trkacica
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 194

« Odgovor #2287 poslato: Oktobar 13, 2015, 11:43:54 posle podne »

OK, ideja je bila da unapred sve sastojke izmesam, ubacim u kalup da odstoji preko noci i sutradan dobijem "zele tortu" iz jednog komada, ali vidim da po tebi tako nesto nije izvodljivo. Dakle, jedino da probam sa naseckanim vocem sa vodom i zelatinom i da to ubacim u frizider? Nije mi jasno kako nema da se kupi negde kod nas zelatin sa ukusima... ove arome u kesicama imaju previse secera za moj ukus...
Sačuvana
Stranice: 1 ... 37 38 [39] 40 41 ... 192 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.072 sekundi sa 15 upita.