TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395308 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 04, 2024, 07:35:22 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: L-Karnitin Sagorevac masti  (Pročitano 7840 puta)
starss
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11

« Odgovor #9 poslato: Maj 13, 2011, 06:42:42 posle podne »

Pa ako je cilj zdrava ishrana sama po sebi onda ti je jogurt super, samo ne moras 1l joguta svaki dan.
Ne znam kako osecas da ti bez laktoze odgovara metabolizmu, pre ce biti da mislis na varenje. To znaci samo da malo teze podnosis laktozu, a onda uzimaj sta ti vise odgovara...

A o slatkisima se ovde ne prica! Salim se nego prosto to nije deo dobre dijete pa i nemas mnogo infoa na tu temu ovde. Poneki slatkis nije na odmet, tempiraj ga da bude u prvom delu dana ili posle treninga kako bi bilo manje "stete".

Inace nemoj se zaletati na one natpise diet i sl. jer su cesto teske gluposti (sta to ima diet u cipsu, majonezu i pavlaci da mi je znati). Citaj sastave pa sama procenjuj. Moje misljenje je ako recimo vise volis plazmu nego welnes i slicne kekseve nema potrebe uzimati ove druge jer ni jedna opcija nije "diet".
Izvinjavam se sto nisam pre odgovorio,upravo sam sa popodnevnog rada stigao(druga tura),hvala na korisnim informacijama,sto se jogurta tice pijem ga samo ujutru i to sa doruckom jednu casu.A te diet i "lake" stvari su mi poznate,kao sto kazes, sta ima u przenom krompiru dijetalno?ili dijet kola,to mi je najjace!A,slatko cu morati na minimum da svedem,u svakom slucaju,nekada sam redovno koristio Bonzitu,sad neznam...Inace ni plazma ni welnes mi nisu bas bliski...
Sačuvana
BBBbbb
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1178


Jusqu'ici tout va bien…

« Odgovor #8 poslato: Maj 13, 2011, 02:00:27 posle podne »

Pa ako je cilj zdrava ishrana sama po sebi onda ti je jogurt super, samo ne moras 1l joguta svaki dan.
Ne znam kako osecas da ti bez laktoze odgovara metabolizmu, pre ce biti da mislis na varenje. To znaci samo da malo teze podnosis laktozu, a onda uzimaj sta ti vise odgovara...

A o slatkisima se ovde ne prica! Salim se nego prosto to nije deo dobre dijete pa i nemas mnogo infoa na tu temu ovde. Poneki slatkis nije na odmet, tempiraj ga da bude u prvom delu dana ili posle treninga kako bi bilo manje "stete".

Inace nemoj se zaletati na one natpise diet i sl. jer su cesto teske gluposti (sta to ima diet u cipsu, majonezu i pavlaci da mi je znati). Citaj sastave pa sama procenjuj. Moje misljenje je ako recimo vise volis plazmu nego welnes i slicne kekseve nema potrebe uzimati ove druge jer ni jedna opcija nije "diet".
Sačuvana
starss
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11

« Odgovor #7 poslato: Maj 13, 2011, 01:43:58 posle podne »

Ako nisi netolerantan na laktozu isti djavo, a da li sme zavisi od toga koliko zelis jako da drzis dijetu...
Zelim pre svega pravilniju i zdraviju ishranu,ako rezultat toga bude da izgubim malo na kilazi onda cu ja biti sretan i zadovoljan covek...inace za metabolizam mi mnogo vise prija jogurt bez laktoze...Nije niko napomenuo slatke namirnice,sta i kako...sto se tice konditorskih proizvoda,ako bi od  mene zavisili propali bi sigurno,volim da pojedem neki domaci kolac,naravno to nije svaki dan.....
Sačuvana
BBBbbb
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1178


Jusqu'ici tout va bien…

« Odgovor #6 poslato: Maj 13, 2011, 01:17:58 posle podne »

Ako nisi netolerantan na laktozu isti djavo, a da li sme zavisi od toga koliko zelis jako da drzis dijetu...
Sačuvana
starss
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11

« Odgovor #5 poslato: Maj 13, 2011, 12:19:36 posle podne »

Joj šta sve napisa.. ko će to čitati ;)
 MoraĂ°eš dosta da se potrudiš oko ishrane da to popraviš.. ovo pre svega znači da nosiš doručak - napravi kući sendvič i ponesi jogurt.. u sendvič stavi tunjevinu, mlad sir, paradajz, pileća prsa, pileće belo...
uzmi voće za ućinu pre podne...
Za ručak uzmi šta ti život pruža (belo meso) ali preskoči pomfrit... bolje uzmi duplu porciju salate i pilećeg belog.. može malo pirinča ili parče integarlnog hleba (isto nosiš od kuće)...
Popodne gruckaj bademe, orahe, lešnike.
Večera samo meso, sir, jaja, riba i opet gomila povrća.
za početak ti je ovo sasvim dovlojno, zaboravi na sagorevače i ab tronik i šta već bar još mesec dana.. smršaćeš i ovako dosta...
Nastavi da piješ dosta tečnosti.
Izvinjavam se jos jednom na opsirnosti,ali eto...i veeeeeeeliko hvala na savetu za ishranu,sigurno ide pod obavezno,samo me zanima podatak,sto se tice hleba,kakav i koliko da ga njupam?Otkrio sam neki dan neke integralne kifle pa,neznam da li bi u to mogao da napravim dorucak?Unapred hvala na savetu,zaista puuuuuno znace!Jedino od svih namirnica koje ste naveli,tunjevina nece videti moj zeludac,neznam nekako mi to bas i ne ide...HVALA JOS JEDNOM!PozdravP.S. Sto se tice jogurta,jel moze ovaj novi,Kravica bez laktoze?Taj mi nekako odgovara! ;D
« Poslednja izmena: Maj 13, 2011, 12:22:31 posle podne od strane starss » Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #4 poslato: Maj 13, 2011, 08:47:36 pre podne »

Cao svima.Mene interesuje kolike su cene L karnitin likvida.I kako se koristi.Inace trcim redovno,do nedavno sam trenirao boks radim trbusnjake redovno ali mi fali jos malo da skinem sa stomaka.Nisam nikad koristio sagorevace,pa sam mislio vas da pitam za savet da li da ga koristim?hvala

L karnitin je odličan sagorevač masti, ako imaš smanjen unos ugljenih hidrata (visokoproteinska dijeta) u kombinaciji sa aerobnim treningom.

Uzimaš ga samo pre treninga.

Ponudu možeš videti ovde:

http://www.pansport.rs/Sagoreva%C4%8Di-masti/L-karnitin.html

U novom biltenu Pansporta se nalazi takoĂ°e jedan tekst o l karnitinu ;)

sve preporuke... uz dijetu :)
Sačuvana
david V
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #3 poslato: Maj 13, 2011, 05:47:57 pre podne »

Cao svima.Mene interesuje kolike su cene L karnitin likvida.I kako se koristi.Inace trcim redovno,do nedavno sam trenirao boks radim trbusnjake redovno ali mi fali jos malo da skinem sa stomaka.Nisam nikad koristio sagorevace,pa sam mislio vas da pitam za savet da li da ga koristim?hvala
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #2 poslato: Maj 12, 2011, 08:51:11 posle podne »

Joj šta sve napisa.. ko će to čitati ;)
 MoraĂ°eš dosta da se potrudiš oko ishrane da to popraviš.. ovo pre svega znači da nosiš doručak - napravi kući sendvič i ponesi jogurt.. u sendvič stavi tunjevinu, mlad sir, paradajz, pileća prsa, pileće belo...
uzmi voće za ućinu pre podne...
Za ručak uzmi šta ti život pruža (belo meso) ali preskoči pomfrit... bolje uzmi duplu porciju salate i pilećeg belog.. može malo pirinča ili parče integarlnog hleba (isto nosiš od kuće)...
Popodne gruckaj bademe, orahe, lešnike.
Večera samo meso, sir, jaja, riba i opet gomila povrća.
za početak ti je ovo sasvim dovlojno, zaboravi na sagorevače i ab tronik i šta već bar još mesec dana.. smršaćeš i ovako dosta...
Nastavi da piješ dosta tečnosti.
Sačuvana
starss
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11

« Odgovor #1 poslato: Maj 12, 2011, 12:30:46 posle podne »

Pozdrav svima,potpuni sam novajlija  na ovom forumu pa i u ovom svetu Pansporta....Kao potpunom laiku potrebna mi je pomoc i savet u vidu pre svega,ishrane a potom i savet za neke vezbe.E pa,da krenemo od pocetka,imam 36g. visina 178cm,tezina varira od 86 do 89kg,radim vec preko deset godina fizicki posao,koji se sastoji u tome sto nosim preko 10 kg opreme na sebi u toku radnog vremena i to mi vec poprilicno "muci "kicmu i imam problema u lumbalnom delu sa prsljenovima.Da razjasnim nosim motornu kosu,odnosno trimer za kosenje trave koju iziskuje dosta spretnosti i snage,radni dan mi pocinje u 4 kad ustajem,radim od 5,dorucak je oko 8 pola devet i tu je moj prvi problem da jedem uglavnom pekarske proizvode kifle(dve) ili dva ne ka peciva i jedan jogurt.Tu mi treba Vas savet sta drugacije?Rucak je oko 13h,nisam neki ljubitelj mesa i masnoga tako da jedem uglavom belo meso ali pride ide pomfrit i ostale zavrzlame,takode Vas savet sta drugacije?Kad je sezona kosenja u jednoj nedelji nas zakaci 3-4 dana da radimo i popodne tako da veceru tempiram tako da bude pre 19h uvece ,ponekad to bude i u 20h ali visa sila...Takodje Vas savet sta i kako da se otarasim ovog "slaufa" oko stomaka jer mi pedstavlja problem pre svega za kicmu ali i u drugim prilikama,mislio sam da krenem sa sagorevacem mastima,koje mi Vi preporucujete.Napominjem da leti kad god imam vremena idem da plivam i da mi to godi kicmi i celom organizmu,bukvalno mi proradi svaki misic,ali,zimi nista...Nabavio sam spravu za trbusnjake(ab tronik)ali shvatio sam da nista od toga dok na skinem visak kilograma,tek onda mogu da ojacam stomacne misice i da imam manje problema sa kicmom,u suprotnom je to obrnuti efekat i jos vise se kocma napreze...barem ja mislim...neznam...Eto malo sam opsirnije pisao ali hteo sam sto vise informacija da pruzim.Jos bih dodao da mnogo tecnosti pijem,sto je i normalno u toku rada,ali ne pjem gazirane i obojene sokove,uglavnom obicna filtrirana voda ili aqua viva hidroaktiv.Unapred hvala na pomoci,zaista je potrebna!HVALA!Tommy
Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.074 sekundi sa 14 upita.