TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395454 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 09, 2024, 08:34:02 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 4 5 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Da li unosite dovoljno tečnosti?  (Pročitano 13182 puta)
Xenia
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 151


« Odgovor #47 poslato: Jul 20, 2011, 09:43:54 posle podne »

bilo bi lepo nekad organizovati neka pansport druzenja, da se upoznamo i razmenimo iskustva.. oderemo par jagnjadi i odradimo neki grupni trening :)
Sačuvana
Xenia
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 151


« Odgovor #46 poslato: Jul 20, 2011, 09:40:10 posle podne »

Veruj mi i 2 sata proleti ne znam kako, a pravim minimalne pauze, stvarno nema zabushavanja, kad se radi onda se radi!! jaooo volela bih na more otici ali finansije ko zna mozda i odem krajem septembra, pocetak oktobra pre faxa... ali chisto sumnjam da bih i tamo mirovala.. potrazila bih neki ronilacki klub ili bar opremu za iznajmljivanje... obozavam ronjenje...mislim da cu za godinu dana u legiju stranaca, ako nastavim ovako to ce biti ukupno oko 730h vezbanja godisnje, odnosno oko mesec dana neprekidnog vezbanja- dan/noc :p
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #45 poslato: Jul 20, 2011, 09:20:30 posle podne »

Ja bih voleo da vidim sta vi to radite 2 sata, i to svaki dan :D
Sta sve moze da traje 2 sata. :D
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #44 poslato: Jul 20, 2011, 09:19:57 posle podne »

opsenarka : pa radim svaka 3 meseca krvnu sliku ali chisto rekreativno poshto sam laborant pa eto da vodim rachuna i o tom... pomalo me plashi i ova opterecenost treningom, ja prosto ne mogu da napravim pauzu ni dana, od pochetka godine vec, znam da je to jako loshe ali prosto ne mogu! osecam krivicu,ili budem lose raspolozena.. obozavam da se dobro iznojim, da osetim misic kako radi, da polako radim svaku vezbu i osetim svaki pokret!! Samo problem je shto mi treba 2h da ja uradim lepo sve shta hocu na jednom treningu a to mi bash oduzima vremena.. sva sreca ova teretana gde sam danas krenula radi od pola 7 do 11 uveche pa cu se uklopiti nekako, ako nista drugo bar od 9-11 uveche a onda pravac u krevet.. nema izgovora :)
Mislim da tebi treba jedno 10 dana odmora na nekom bazenu,moru ili tako nesto,da se odmoris i fizicki i psihicki,a onda da polako pocnes sve iz pocetka,lagani treninzi,ishrana i bice to sve ok. :) ;)
Sačuvana
BojanLeet
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1269


BRO-SLAYER

« Odgovor #43 poslato: Jul 20, 2011, 09:03:47 posle podne »

Ja bih voleo da vidim sta vi to radite 2 sata, i to svaki dan :D
Sačuvana
You know how dumb the average person is, right? Well by mathematical definition, half of everybody is even dumber than that.
Opsenark@
Sladza
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1821


« Odgovor #42 poslato: Jul 20, 2011, 08:54:28 posle podne »

Super, svidja mi se :) ta dva sata dnevno me chine srecnijom i zadovoljnijom nego bilo shta drugo da radim :) treba i odmoriti, definitivno, bar jednom nedeljno ;)
Sačuvana
Hrabri mogu sve ;)
Xenia
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 151


« Odgovor #41 poslato: Jul 20, 2011, 08:50:54 posle podne »

opsenarka : pa radim svaka 3 meseca krvnu sliku ali chisto rekreativno poshto sam laborant pa eto da vodim rachuna i o tom... pomalo me plashi i ova opterecenost treningom, ja prosto ne mogu da napravim pauzu ni dana, od pochetka godine vec, znam da je to jako loshe ali prosto ne mogu! osecam krivicu,ili budem lose raspolozena.. obozavam da se dobro iznojim, da osetim misic kako radi, da polako radim svaku vezbu i osetim svaki pokret!! Samo problem je shto mi treba 2h da ja uradim lepo sve shta hocu na jednom treningu a to mi bash oduzima vremena.. sva sreca ova teretana gde sam danas krenula radi od pola 7 do 11 uveche pa cu se uklopiti nekako, ako nista drugo bar od 9-11 uveche a onda pravac u krevet.. nema izgovora :)
Sačuvana
Opsenark@
Sladza
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1821


« Odgovor #40 poslato: Jul 20, 2011, 01:11:52 posle podne »

Xenia, ne bilo loshe da prekontrolishesh shecer...a te patnje sa niskim pritiskom su mi potpuno jasne :)
Podseca me sve to na moj organizam, a ono shto mogu da kazem je da se stanje u velikoj meri poboljshalo tj. sjajno se osecam na ovom rezimu bb ishrane, plus treninzi koji jachaju i srchani mishic i chine da se krv pumpa kroz celo telo, i mozak naravno, samim tim je i dotok kiseonika u sva tkiva neuporedivo veci, shto sve chini da se osecash bolje.
Uspostavicesh ravnotezu, samo organizam pomalo burno reaguje na svaku vrstu promene, a isecanje nekih navika je itekako velika promena, neka te to ne brine :)
Sačuvana
Hrabri mogu sve ;)
Xenia
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 151


« Odgovor #39 poslato: Jul 20, 2011, 08:37:13 pre podne »

Biochemo: Hvala na savetu, ali meni je bilo toliko loshe taj dan da sam od tad potpuno izbacila kafu i zeleni chaj... uzimam sad taj hidroxycut 1 tabletu , 2 x dnevno sa dosta velikom vremenskom razlikom... i to je sve od kofeina, juche nisam imala nikakve muchnine, lepo uradila trening, tj prezadovoljna kako sam odradila trening, mislim da me je fino kicknuo... Ja sam prosto takva, ne mogu postepeno, samo presechem kad osetim da je potrebno, i nemam neke padove zbog toga..

danijela: Razlog zbog kog koristim toliko kofeina, svesno ili ne je shto mi se ceo dan spava, imam jako nizak pritisak, zna nekad da se spusti i na 65 gornji, i ne mogu nishta da radim, ometa me, ne mogu ni da radim, ni da uchim a kamoli da treniram... e onda me kofein izvuche nekako da funkcionishem kao i ostali.. Opet napominjem nije meni taj pad energije od kad sam pochela da unosim toliko kofeina pa smanjivala, vec ceo zivot je tako.. non stop neki neobjashnjivi umor, nizak pritisak.... nisam bolesna, nemam problema sa srcem, unosim dovoljno vitamina i minerala. Trenutno pijem 5 l vode dnevno da me ne bi ubio taj kofein iz par tableta hydroxija.. ali kako ga pijem ova 2 dana i to minimalne doze, osecam ogromnu zedj, na treningu od 2 sata popijem bar 3 litre vode, u toku dana jos 3-4.. ne znam shta mi je, nekad mi je bila dovoljna 1 casa vode dnevno, prosto nisam osecala zedj i nisam mnogo marila o tome..

Opsenarka : Upravu si, neka mala depresija i energetski pad, ali posle tog treninga od 2h dodjem sebi, budem raspolozenija.. jako sam ljuta na sebe zbog stvari koje sam uzimala ovih dana, mozda nije ni vreme ni mesto da pricham o tome ovde.... ali uglavnom sasekla sam sve u korenu.. nema vise kofeina, tableta, duvanskog dima, rakije i (UH bar 10ak dana)... za sad sam poprilichno smirena, valjda su josh svi ti otrovi u meni pa ne kriziram.... ebg uvek vidim loshe stvari od drugih, ne bitno da li su to realne osobe ili neki film koji me podstakne da se osecam tako... ja sam prosto zavisna od dobrog raspolozenja, i nemam bash drushtva i to me baca u depresiju, to je jedan od 10 razloga zbog kog sam krenula u teretanu, da se druzim malo sa ljudima..... trazim izlaz u pogreshnim stvarima
Sačuvana
Arlovski
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 313


« Odgovor #38 poslato: Jul 20, 2011, 12:39:22 pre podne »

Izgleda da sam ja jedina koja ne konta.. zbog čega Xenia unosi toliko kofeina?

+1
Sačuvana
Those who push themselves, and are willing to face pain, exhaustion, humiliation, rejection, or worse, are the ones who become champions.
Opsenark@
Sladza
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1821


« Odgovor #37 poslato: Jul 19, 2011, 11:39:08 posle podne »

Xenia je u stanju blage depresije tj u energetskom padu pa joj trebaju stimulansi, zato u toj meri poseze sa njima... Ako mogu da joj pomognem nekim razgovorom nek mi pishe slobodno...
Sačuvana
Hrabri mogu sve ;)
BojanLeet
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1269


BRO-SLAYER

« Odgovor #36 poslato: Jul 19, 2011, 10:42:50 posle podne »

Izgleda da sam ja jedina koja ne konta.. zbog čega Xenia unosi toliko kofeina?

more is not better, better is better ;D
Sačuvana
You know how dumb the average person is, right? Well by mathematical definition, half of everybody is even dumber than that.
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Na mreži Na mreži

Poruke: 12792


Never give up!

« Odgovor #35 poslato: Jul 19, 2011, 10:33:53 posle podne »

Mnogo je to kofeina,u svojoj karijeri nikada toliko nisam uzimao kao ti.Previse je to i nije uopste dobro.
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #34 poslato: Jul 19, 2011, 09:10:55 posle podne »

Izgleda da sam ja jedina koja ne konta.. zbog čega Xenia unosi toliko kofeina?
Sačuvana
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #33 poslato: Jul 19, 2011, 08:52:51 posle podne »

zato shto mi ne treba kofein sam po sebi u tim dozama vec u komplexu sagorevacha.. a izgleda da sam ja jedini jadnik koji ne sme da ih koristi........

Ej ne mora da znači. ;) Moraš polako i da sliušaš sebe. Ne možeš da sve krkneš telu kako ti dune, moraš da čuješ kako reaguje, da ga neguješ i čuvaš. Ne samo vezano za kofein, već od "banalnih stvari" kao što su san i klopa, do naravno nekih potentnijih agenasa koji utiču na fiziologiju (tipa narkotika ;D :P - sagorevaču mu doĂ°u tu neĂ°e izmeĂ°u).

Ako si se uzela ozbiljnije vežbanja ja ti dajem prijateljski savet koji možeš da poslušaš ako hoćeš naravno - činjenica stoji da si kofein-wo-man. Tvoj next course of action bi bio da malo pobediš sebe što se tog kofeina tiče - ali postepeno! Dakle, ako (lupam) piješ ~10 šoljica zelenog čaja, ove nedelje preĂ°i na 9. Sledeće na 8, sledeće na 7, ... i poslednje idi po jednu. Posle te nedelje, imaš 2-3 nedelje da zvekneš po jednu u recimo dva dana (kefeinska zavisnost i skidanje sa kofeina ume da bude major bitch). I onda ti ostaje da voziš koji mesec bez kofeina - btw, ovo ti je već tamo negde oko nove godine ;D. Taj hidroxy cut zaštekaj, nije nikako za baciti. Treniraj, nemoj da se odaš nikotinu ili sličnom (ako već nisi, ako jesi gledaj da ne pojačavaš) i kupi sebi ako hoćeš l-karnitin i ubacuj povremeno. Možda te radi, možda te ne radi - videćeš kako reaguješ, ali ga slobodno ubacuj sporadično.

E onda si spremna za sledeću sezonu (nadam se da se nisi zgranula izjavom, pričam o treniranju kao nešto čime ćeš da se baviš neko duže vreme ;)). Ako treniraš celu jesen/zimu - na proleće polako cofee free kreneš na sagorevače - koji će te polupati. ;D (Ako ti i tad smetaju, onda se batali jer ti nešto stvarno ne odg, mada kapiram da ne bi trebalo da bude problema 95%.) Kad doĂ°e leto možeš slobodno da sicirkaš koju kafu ili nekad i energy drink pre treninga umesto sagorevača da te mine želja ili kad ti treba kick, samo je fora što kad se malo očistiš, zapravo ćeš da osećaš kick. ;) I onda se kontroliši. Mesec dana on sa kofeinom, mesec-dva off. I tako vozi.
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 4 5 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.13 sekundi sa 14 upita.