TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395436 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 09, 2024, 05:18:36 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Bol u predelu podlaktice i nadlaktice  (Pročitano 12336 puta)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #38 poslato: Novembar 04, 2011, 10:52:18 posle podne »

Ej pa evo napisao sam dole, izgleda nisi video..napravio sam pauzu 10 dana i bilo mi je dosta bolje, mogao sam da radim skota!!! Imao sam bol ali podnosljiv, mogao sam da radim...izgleda da je kljuc u odmoru, ali ja to ne mogu definitiwno..da sedim kuci mesec dana i da ne pipam nista ne mogu stwarno....samo molim boga da mi se ne javi veca upala..i to je to..
drago mi je da si bolje. nije ni potrebno da sediš kući i miruješ, ali ne bi trebalo da radiš skota, zato što on najviše opterećuje tetive podlaktica. bolje bi bilo da radiš stojeći pregib, pregib bučicom (sa poda ili stojeći sa supinacijom tj rotacijom - šta ti više prija). bilo bi dobro da probaš i obrmuti hvat.
najvažnije bi bilo da radiš sa takvim opterećenjem koje je ispod granice bola!
ovde možeš videti neke važne stvari vezano za tendinitise na podlaktici: http://www.pansport.rs/tekstoteka/zdravlje/teniski-lakat-lateralni-epikondilitis.html
pozz  :)
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #37 poslato: Novembar 04, 2011, 02:53:34 posle podne »

Možda je samo ključ u umerenosti i odabiru vežbe...
Sačuvana
Kalee
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 125

« Odgovor #36 poslato: Novembar 04, 2011, 02:28:40 posle podne »

Ej pa evo napisao sam dole, izgleda nisi video..napravio sam pauzu 10 dana i bilo mi je dosta bolje, mogao sam da radim skota!!! Imao sam bol ali podnosljiv, mogao sam da radim...izgleda da je kljuc u odmoru, ali ja to ne mogu definitiwno..da sedim kuci mesec dana i da ne pipam nista ne mogu stwarno....samo molim boga da mi se ne javi veca upala..i to je to..
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #35 poslato: Novembar 03, 2011, 04:05:59 posle podne »

Danas sam bio kod fizijatra, zena mi dala da pijem ono sto si mi i ti rekao...Diklofenak 2 puta dnevno, kremu da mazem i da ledom prelazim 2,3 puta na dan preko zapaljenog mesta...Kaze klasicno preopterecenje misica, kazi mi da mirujem (dokle bre vise da mirujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem????)...rekla mi je i da uz ovu terapiju niko ne garantuje da se bol nece vratiti???!! Takodje mi je rekla da dodjem u ponedeljak da mi stavi steznik, onaj sto nose sportisti......jao brate, zar ne postoji neka prosta terapija, popijes to i to odmoris malo i gotovo ovo se mnogo razvlaci :(
Kalee, kako podlaktice?
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #34 poslato: Oktobar 25, 2011, 08:08:05 posle podne »

Brate, ja to čujem i od studenata ;)
Sačuvana
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #33 poslato: Oktobar 24, 2011, 08:26:03 posle podne »

"Brate" je bilo zargosnki :D..uzrecica...taman posla da sam hteo nekog da uvredim i sl...

kapiram :)
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #32 poslato: Oktobar 24, 2011, 07:26:25 posle podne »

Svakako mesec dana uz korekciju načina izvoĂ°enja vežbi
Sačuvana
Kalee
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 125

« Odgovor #31 poslato: Oktobar 24, 2011, 12:55:28 posle podne »

"Brate" je bilo zargosnki :D..uzrecica...taman posla da sam hteo nekog da uvredim i sl...
Sačuvana
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #30 poslato: Oktobar 23, 2011, 08:22:08 posle podne »

i čisto sumnjam da je Dr Švarc za tebe "brat". Malo poštovanja ;)
Sačuvana
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #29 poslato: Oktobar 23, 2011, 08:21:20 posle podne »

a možda i više... takoĂ°e, polako opterećuj to
Sačuvana
Kalee
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 125

« Odgovor #28 poslato: Oktobar 23, 2011, 06:06:24 posle podne »

pa odmorim brate...odmorim nedelju dana, dodjem na trening opet isto savijam se od bolova...ne znam koliko treba da odmaram, mesec dana??
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #27 poslato: Oktobar 22, 2011, 06:01:34 posle podne »

Mislim da moraš da naučiš na nekad samo staneš i odmoriš malo... ako ti porveda od rpepoterećenja mišića nije neka poruka, onda ne znam šta je
Sačuvana
Kalee
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 125

« Odgovor #26 poslato: Oktobar 19, 2011, 04:01:15 posle podne »

Danas sam bio kod fizijatra, zena mi dala da pijem ono sto si mi i ti rekao...Diklofenak 2 puta dnevno, kremu da mazem i da ledom prelazim 2,3 puta na dan preko zapaljenog mesta...Kaze klasicno preopterecenje misica, kazi mi da mirujem (dokle bre vise da mirujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem????)...rekla mi je i da uz ovu terapiju niko ne garantuje da se bol nece vratiti???!! Takodje mi je rekla da dodjem u ponedeljak da mi stavi steznik, onaj sto nose sportisti......jao brate, zar ne postoji neka prosta terapija, popijes to i to odmoris malo i gotovo ovo se mnogo razvlaci :(
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #25 poslato: Oktobar 18, 2011, 02:56:21 posle podne »

Osecam bol samo u predelu leve podlaktice, osecam ga uglavnom samo kad treniram, mada mi se dosta puta desavalo kad odradim jaci trening da me boli i dok ne vezbam pri nekom specificnom pokretu..dok treniram taj bol se javlja pri spustanju tegova, skota u zadnje vreme i ne pomisljam da radim, javlja se pri apsolutno svim pregibima za biceps i to je to...A deo u kom me boli, pa to je skoro sredina podlaktice,mozda malo blize saci, tup bol, izuzetno jak, ko da mi neko melje ruku vodenicom..I da koristim E-Z sipku..
kod vežbi na skot klupi najveće je opterećenje na podlakticama (fleksorima podlaktica i prstiju i njihovim tetivama). najverovatnije se radi o tendinitisu fleksora šake (bolovi prilikom spuštanja tega). dolazi u obzir i entezitis fleksora na gornjem pripoju (mada je po lokalizaciji tegoba manje verovatno) i eventualno kompartment sindrom (teorijski moguće, mada mislim da nije to u pitanju).
sve u svemu, po mom mišljenju verovatno je u pitanju tendinopatija (tendinitis - upala tetiva) pregibača podlaktice...
bilo bi dobro da nam napišeš mišljenje fizijatra...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #24 poslato: Oktobar 18, 2011, 02:47:14 posle podne »

valgusni ugao (koji je cesci kod zena) je najcesci uzrok bola u podlakticama prilikom pregiba. zato pitam.
nisam siguran da je tako... valgus deformitet bi doveo do bola sa unutrašnje strane lakta - valgus stres opterećuje medijalne strukture (one se istežu). da li su tu fleksori podlaktice pod takvim opterećenjem zbog valgusa, nisam siguran. svakako, ako sam dobro razumeo Kalee koristi ez šipku, tako da je valgus stres u njegovom slučaju minimalan..
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.358 sekundi sa 15 upita.