TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395433 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 09, 2024, 04:40:43 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Bol u predelu podlaktice i nadlaktice  (Pročitano 12334 puta)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #8 poslato: Septembar 25, 2011, 11:37:13 posle podne »

Ja sam imao problema sa podlakticama na pocetku jer verovatno nisu mogle da mi prate razvoj ostalih misica ruke...
Kada ispustim teg posle dvorucnog pregiba za biceps osecao sam izuzetno jak, tup, bol...
Od kada sam poceo da radim podlaktice, vise nemam tih problema ;)
to je ono o čemu pričamo - nakupljanje kiselih metabolita u slabijim mišićima podlaktica (strukturno i enzimski),koji zbog akutnog preopterećenja ulaze u tetaniju  ;)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #7 poslato: Septembar 25, 2011, 11:33:35 posle podne »

aha, ok hvala vam puno Ognjene uradicu kako si rekao pa ti javljam rezultate za nekoliko dana. Bas me muce podlaktice, uvek mi one otkazu pre ciljanog misica kod vezbi kao sto su mrtvo dizanje i zgibovi.
Kal-ele, kako sam kažeš treba da ojačaš mišiće podlaktice, i tome moraš posvetiti nekih mesec dana (ubačeno u redovan trening) - pogrešno je da podlaktice ne mogu da iznesu opterećenja koje druge mišićne partije nose, uvek moraš imati sklad mišićnih grupa koje učestvuju u pokretu. ali, ono što je najvažnije sada - da smanjiš opterećenje i da odmoriš mišiće koje si isforsirao.
javi kako napreduješ  :)
Sačuvana
djoleeeee
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 313


Trazi nacin a ne izgovor!

« Odgovor #6 poslato: Septembar 25, 2011, 10:23:15 posle podne »

Ja sam imao problema sa podlakticama na pocetku jer verovatno nisu mogle da mi prate razvoj ostalih misica ruke...
Kada ispustim teg posle dvorucnog pregiba za biceps osecao sam izuzetno jak, tup, bol...
Od kada sam poceo da radim podlaktice, vise nemam tih problema ;)
Sačuvana
Kalee
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 125

« Odgovor #5 poslato: Septembar 25, 2011, 04:23:33 posle podne »

aha, ok hvala vam puno Ognjene uradicu kako si rekao pa ti javljam rezultate za nekoliko dana. Bas me muce podlaktice, uvek mi one otkazu pre ciljanog misica kod vezbi kao sto su mrtvo dizanje i zgibovi.
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #4 poslato: Septembar 25, 2011, 01:03:03 posle podne »

Ako te nešto boli onda je to znak da taj deo tela štediš a ne da ga još više forsiraš...
Sačuvana
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #3 poslato: Septembar 24, 2011, 11:23:01 posle podne »

problem je što verovatno više njakaš zglove i vezivo nego mišić time
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #2 poslato: Septembar 24, 2011, 08:57:32 posle podne »

najverovatnije je preopterećenje tetiva i mišića podlaktice... kada osetiš bol trebalo bi da se smanji intenzitet treninga, a ne da pojačavaš (klin se klinom izbija  ;) ). prvo treba da se smiri upala i mikropovrede u strukturama, a jačanje ide posle!
ako imaš bolove u miru ili pri dnevnim aktivnostima napravi pauzu od teretane 3 dana, piješ diklofenak duo 1 dnevno, lokalno led na mesto bola i mažeš diklofenak gel.
u teretani smanji težine do prestanka tegoba, bilo bi dobro da 7 dana radiš vežbe koje ne opterećuju podlaktice. posle polako jačaj podlaktice, sve radi do granice bola.
ukoliko bude problema, javi...
Sačuvana
Kalee
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 125

« Odgovor #1 poslato: Septembar 24, 2011, 02:12:04 posle podne »

Cao, imam problem u poslednje vreme nakon sto sam malo intenzivirao treninge..Konstantno osecam bol pri spustanju tegova, i to u predelu podlaktice i nadlaktice. Znaci osecam bol bukbalno i u zglobu (lakta i sake) i u misicima. Ubacio sam dan kad posebno radim podlatikce i nadlaktice, s ciljem da bih ojacao te misice ali bol ne prestaje. Da li mozda znate u cemu je problem i kako bih mogao da ga resim? Hvala unapred
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.099 sekundi sa 14 upita.