TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395433 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 09, 2024, 12:46:57 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Povreda....  (Pročitano 7520 puta)
Zarko
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 197


« Odgovor #18 poslato: Oktobar 01, 2011, 12:22:07 posle podne »

E pitance jedno.....najbolji gel da mazem ovu ruku, jer nebi da je forsiram....a ocu da mi pre prodje da bi mogao normalno da treniram...dal da uzmem biofriz ili deep relif ili nesto drugo??
« Poslednja izmena: Oktobar 01, 2011, 12:23:40 posle podne od strane Zarko » Sačuvana
I DON T STOP WHEN I M TIRED,
I STOP WHEN I M DONE.
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #17 poslato: Septembar 30, 2011, 08:14:48 posle podne »

Pazi bolje da bude preoprezan nego da ga boli uvo za vas... čovek nije stručnjak i bolje da vas u poetku malo zaplaši jer bi inače izignorisali povrede, baš da ne bi ugrozili karijere ili veći uspeh
Sačuvana
Zarko
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 197


« Odgovor #16 poslato: Septembar 29, 2011, 09:07:43 posle podne »

Ma taj nastavnik nema pojma iscimao me je samo bzvz i mog druga za ledja isto iscimao on se usrao kad ono nista.....ufff kolko sam sad srecan......propala bi mi karijera...
Sačuvana
I DON T STOP WHEN I M TIRED,
I STOP WHEN I M DONE.
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #15 poslato: Septembar 29, 2011, 10:06:14 pre podne »

ok. samo napred...  :)
Sačuvana
BojanLeet
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1269


BRO-SLAYER

« Odgovor #14 poslato: Septembar 29, 2011, 08:47:01 pre podne »

Odlicno :)
Sačuvana
You know how dumb the average person is, right? Well by mathematical definition, half of everybody is even dumber than that.
Zarko
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 197


« Odgovor #13 poslato: Septembar 29, 2011, 08:10:07 pre podne »

Ljudi dobre vesti, otisao sam kod prijatelja koji je inace jedan od bolji ortopeda u srbiji i on mi je prepiao ovu ruku i rekao da je samo istegnuce u ptanju, da nema potrebe ni da snimam... samo da napravim pauzu nedelju dve i da je sve uredu....  :)
Sačuvana
I DON T STOP WHEN I M TIRED,
I STOP WHEN I M DONE.
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #12 poslato: Septembar 28, 2011, 11:51:37 posle podne »

... žao mi je zbog tvoje sestre. ako se može pomoći nekim savetom, tu sam  :)
Sačuvana
jekka
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 302


« Odgovor #11 poslato: Septembar 28, 2011, 08:24:06 pre podne »

p.s. predlažem malo umereniji rečnik za kolege (ima tu mnogo korektnih i vrlo stručnih ljudi), a i mnogo ljudi u ovoj našoj zajedničkoj zemlji je svakodnevno ipak uspešno izlečeno! ne može donositi ispravan sud o nečemu neko ko nije stručan, a kao jedan bitan momenat - mnogo faktora utiče na postavljanje dijagnoze i lečenje, koje ljudi koji nisu iz profesije lečilaca ne poznaju dovoljno....
lep pozdrav  :)

he, u pravu si, nisam se bash najbolje izrazila, ja chak imam jako veliko poverenje u nashe doktore s obzirom na to da sam lechila i ozbiljniju stvar od pomenutog preloma, samo mi je zao shto moja sestra, koja je inache vrlo mlada sada ima verovatno trajan bol i problem sa tim zglobom shake.
hvala ti na odgovoru Pedja, i puno pozdrava takodje! :)
Sačuvana
you could make a wish or you could make it happen
Zarko
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 197


« Odgovor #10 poslato: Septembar 27, 2011, 11:59:16 posle podne »

Vazi oticicu sutra kod doktora....a iance sam razjebo obe ruek po malo boli me i desna ne nekim mestima....nmp dal ima neka vezba za sake jer sam stavio i bandazere i rukavice ali opet.... :(
Sačuvana
I DON T STOP WHEN I M TIRED,
I STOP WHEN I M DONE.
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #9 poslato: Septembar 27, 2011, 11:52:40 posle podne »

Na tom mestu na šaci, i po mehanizmu povrede (udarac) moglo bi se razmišljati o (kik) boxerskoj frakturi. medjutim, s obzirom da pokreti prstiju i šake nisu bolni, nemaš otoka, a lokalno nema bola na dodir (pritisak) misli da nije prelom u pitanju. može doći u obzir i rentgen slikanje u cilju isključenja preloma, mada mislim da sobzirom na sve, i to da se tegobe smiruju iz dana u dan, mislim da slikanje nije neophodno...
 lokalno stavljaj led 10 min/2 dana/3x na dan i hepatrombin gel posle leda. ukoliko se tegobe nesmire i pojave na jače korišćenje šake (udaranje) slikanje je obavezno!

javi rezultate....
Sačuvana
Zarko
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 197


« Odgovor #8 poslato: Septembar 27, 2011, 11:38:03 posle podne »

Ne saku mogu da stisenm bez problema punom snagom....nego je fora bila sto mi je nastavnik rekao da stisnem neki papir domalim prstom i palcem i da vucem i ja sam mogao to i posle sam ceo dan to radio sa vecim predmetima i osteio sam mali bol i tad sam se zabrinuo malo....
Sačuvana
I DON T STOP WHEN I M TIRED,
I STOP WHEN I M DONE.
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #7 poslato: Septembar 27, 2011, 11:35:31 posle podne »

Iznad malog prsta, malo ispod zgloba....

da li boli kada stisneš šaku ili saviješ prste i šaku ka dlanu?
Sačuvana
Zarko
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 197


« Odgovor #6 poslato: Septembar 27, 2011, 11:32:42 posle podne »

Ne kontam ovo, kakva karlica???

Prelom se manifestuje otokom i bolom u predelu ručja. Bol se pojačava pri palpaciji. Naročito je bolan pokret dorzalne fleksije šake. PovreĂ°ena osoba ne može da stegne šaku u potpunosti.
Msm da nije ja nemam problem sa zatvaranjem sake....mozda sam ostetio ali mi je ruka sve bolje tako da mislim da sam samo nabijo...u svakom slucaju cu da snimim to...
« Poslednja izmena: Septembar 27, 2011, 11:35:14 posle podne od strane Zarko » Sačuvana
I DON T STOP WHEN I M TIRED,
I STOP WHEN I M DONE.
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #5 poslato: Septembar 27, 2011, 11:30:43 posle podne »

@jekka
prelomi karlice mogu biti:
a) avulzioni prelomi - otkinuća pripoja mišića na kosti karlice
b) prelomi karličnog prstena

*karlica je prstenasta kost koja spaja kičmeni stub i noge, i nosi stabilnost našeg tela.
-prelomi karličnog prstena se dele na:
1. stabilne (na jednom mestu prelom)
2. nestabilne (prelomi na dva mesta na karl prstenu)....

izuzetno velika sila deluje na telo da izazove prelome karlice (slia gaženja, pada sa visine, prignječenja tela...), kretanje sa dvostrukim prelomom karlice je vrlo problematično, obzirom na veliku nestabilnost karl prstena koja pri tom postoji?!

p.s. predlažem malo umereniji rečnik za kolege (ima tu mnogo korektnih i vrlo stručnih ljudi), a i mnogo ljudi u ovoj našoj zajedničkoj zemlji je svakodnevno ipak uspešno izlečeno! ne može donositi ispravan sud o nečemu neko ko nije stručan, a kao jedan bitan momenat - mnogo faktora utiče na postavljanje dijagnoze i lečenje, koje ljudi koji nisu iz profesije lečilaca ne poznaju dovoljno....
lep pozdrav  :)
Sačuvana
Zarko
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 197


« Odgovor #4 poslato: Septembar 27, 2011, 11:27:56 posle podne »

Iznad malog prsta, malo ispod zgloba....
Sačuvana
I DON T STOP WHEN I M TIRED,
I STOP WHEN I M DONE.
Stranice: 1 [2] 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.139 sekundi sa 14 upita.