TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395439 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 09, 2024, 06:21:45 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Problem sa zglobovima  (Pročitano 3242 puta)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #6 poslato: Avgust 24, 2012, 11:55:41 posle podne »

Možeš da prepišeš laboratorijske nalaze...
Sačuvana
Milichic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #5 poslato: Avgust 24, 2012, 07:35:15 posle podne »

Bio sam kod ortopeda na vma i napisao je ovo: čujne kreptacije u sternoklavikularnom zglobu pri pokretima desnog ramena. NC nalaz uredan. RTG:Nalaz na sternoklavikularnim zglobovima uredan. Dg: St post distorzionem art sternoclavicularis dex. Th: Rheumon gel lokalno, kontrola za mesec dana.
Rekao mi je da mi je vratna kičma kao da imam 35 godina (inače imam 25).
Fazon je što se osećaj totalno promenio. Više me ne žiga ništa od navedenog, nego se bol bio spustio na onaj povreĂ°van zglob da nisam mogao da pomerim šaku lepo koliko je bolelo (boleo me je koren šake). Mazao sam taj rheumon i pomogao je (nije još super, ali dosta je bolje). Škljocanje grudno ključnog zgloba je i dalje kakvo je i bilo i škrpuckanje ramena, samo me ne žiga. Lakat nisam osetio da me boli, ali se na leĂ°ima pojavio blagi bol negde na sredini kičme i kao da mi je tu pršljen malo ispupčeniji (to nsam osećao ranije)... Koliko sam razumeo, bol u ramenu i laktu hoće da potiče i od vratne kičme? Ne znam šta može da mi pomogne ortoped osim da mi daje tako da mažem gelove. Nije mi jasno kako to može sve odjednom tako da krene. Ok da boli kičma, ili da zeza neki zglob, ali baš i kičma, i škljocanje i koren šake (nije me boleo prethodne 2 i po godine od povrede)... Da li je moguće da sam se poremetio treningom, nisam se povredio bio u toku treninga (osetio bih, ako ne u toku, onda posle ili sutradan). Šta mi savetuješ da radim? Da odem kod kiropraktičara? Imam osećaj kao da sam se ceo poremetio, nemam pojma :P :D. E da, radio sam laboratoriju i sve je u granicama normale.... 

« Poslednja izmena: Avgust 24, 2012, 07:59:34 posle podne od strane Milichic » Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #4 poslato: Jul 26, 2012, 02:19:37 posle podne »

Prethodna povreda zgloba i lokomotornog sistema može biti osetljiva na promenu vremena... Sa laktom je moguće da se radi o epikondilitisu. Sobzirom da je više zglobova u pitanju treba uraditi laboratoriju da se proveri da nije reumatološki problem.
Sačuvana
Milichic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #3 poslato: Jul 25, 2012, 03:01:29 posle podne »

Nisam sada radio laboratoriju. Ovih dana treba da je uradim nevezano za to... Do bola u laktu dolazi kad ispravim ruku (onako blagi tup bol u špicu lakta), a na promenu vremena (npr juče) žiga me i lakat (često spoljni gorni deo podlaktice), grudno ključna kost, a i zglob šake koji sam povredio pre par godina (koliko sam bio skontao nije došlo do naprsnuća kosti, nego do oštećenja hrskavice možda grešim). Otoka i crvenila nije bilo.... Grudno ključna kost malo manje škljoca nego pre, ali opet je to katastrofa zvuk. Kao što rekoh, stvara mi nelagodu u vratu i kad napravim pokret vratom i čuje se zvuk "trrrrr" :) onda mi bude malo lakše... Kad sam radio RTG na snimku se bukvalno ništa nije videlo... I na levoj strani se čuje krckanje na spoju grudne i ključne, ali mnogo mnogo manje. Kada stojim i stavim ruke iza leĂ°a osetim neku vrstu pritiska u tom predelu, naravno više na onoj desnoj strani. Na levoj je mizerno...
« Poslednja izmena: Jul 25, 2012, 03:34:25 posle podne od strane Milichic » Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #2 poslato: Jul 24, 2012, 09:46:35 pre podne »

Da li si radio laboratoriju?
u kom delu boli lakat, pri kom pokretu?
da li je bilo otoka zgloba, crvenila?
da li je sa grudno-ključnim zglobom sada lakše ili boli i škljoca isto kao i na početku?
Sačuvana
Milichic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #1 poslato: Jul 20, 2012, 11:53:34 posle podne »

Priča kaže sledeće...... Dugi niz godina se bavim svakojakim fizičkim aktivnostima. Poslednjih 5-6 godina to je bazirano na teretani (nekad više, nekad manje, nekad ne uopšte) i na vežbama na šipci (zgibovi, propadanja), uglavnom kontinuitet je u pitanju dal teretana ili šipka.... Znači nisam konstantno išao u teretanu i radio sa tegovima i pritom ne izbacujem max kilaže. Pre nekog vremena je počeo da mi škljoca spoj ključne i grudne kosti na desnom da kažem ramenu.... Primetio sam to i nisam se nešto specijalno obazirao jer sam pretpostavljao da je od treninga. Nakon toga sam imao nekih 20-25 dana pauze jer nisam stizao, i posle toga sam počeo opet lagano da se uvodim u trening i nakon toga da radim jedan program koji je naporan u smislu broja ponavljanja i same vrste treninga (tipa radi se zgibovi-propadanja-sklekovi-navlačenje na šipku zaredom i posle toga sa tegovima zavisno koji dan). Radio sam taj program i super sam se osećao, nekad i 5 puta nedeljno (inače imaju 4 treninga), kako sam počeo da smanjujem dolaske u teretanu tako sam počinjao da imam probleme sa zglobovima. Onaj spoj grudne i ključne kosti je počeo da me žiga i da mi stvara nelagodu u vratu, potom je lakat počeo da me boli (blagi tup i neprijatan bol) zatim i zglob na ruci je počeo da žiga (koji sam inače povreĂ°iao pre par godina, tada mi je ruka bila pasivna pa se zato cimam da nije postala slabija i da se sve ovo dešava zbog toga). Kad me boli lakat (često žiga) i zglob imam osećaj kao da me žiga cela podlaktica. Uopšte osećaj u telu imam kao da su mi svi zglobovi malo :P, pogotovo na desnoj strani. Rame mi škljoca-škripucka pri nekim pokretima, ali ništa strašno. Znači sve ovo nije praćeno nikakvim bolom, nekad i nemam tegobe, ali zato kad krene da žiga baš bude nezgodno. Snimio sam lakat, ključne kosti, vratnu kičmu i doktor kaže da je sve ok na snimku (ne sećam se da li je rekao da su tetive malo napregnute ili tako nešto) i da malo smanjim napore. Ne vežbam već 2 meseca i kusur, a žiganje je i dalje prisutno. Samo kad sam bio na moru, osećao sam se malo bolje. Da li možete da pretpostavite o čemu je reč? Da li je došlo do pretreniravanja pa me zato to žiga? Čitav život sam aktivan pa mi zato nije jasno, ranije nisam imao te tegobe. Inače imam 25 godina. Čitao sam o preparatima za oporavak zglobova, vezivnog tkiva, hrskavice pa me zanima šta biste mi preporučili da probam. Vidim da su ljudi mahom zadovoljni, a tu su i ozbiljni dizači tegova. Nadam se da tekst nije predugačak. Unapred zahvalan!!!! Pozdrav!
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.116 sekundi sa 14 upita.