TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395460 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 09, 2024, 08:46:54 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Povreda lumbalnog dela ledja  (Pročitano 5155 puta)
robertv
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #3 poslato: Avgust 17, 2012, 04:32:06 posle podne »

Da li to bubrenje diskusa moze vremenom da se povuce,posto jos stalno osecam bol ?jel smem da krenem da radim cucnjeve,mrtvo dizanje i tako neke vezbe koje opterecuju kicmu ali sa malim tezinama posto ne zelim da pogorsam stanje (da ne dodje do pucanja diskusa)a opet hocu da nastavim sa vezbanjem?A i primetio sam da kad plivam posle toga me boli malo jace nego obicno ali se kasnije smiri...jel to normalna pojava?
Hvala   :)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #2 poslato: Avgust 17, 2012, 10:48:26 pre podne »

Roberte, sad sam se vratio sa ronjenja, sorry za čekanje.... Moraš voditi računa o ledjima. Imaš dva problema: krivu kičmu (skolioza) i oštećenje (bubrenje) diskusa. Diskus je verovatno izazvan i deformitetom kičme i nekim pokretom, moguće greškom u tehnici...
Plivanje slobodnim stilom je nakjbolja vežba za kičmu. Treba da radiš vežbe za jačanje mišića ledja. Da izbegavaš podizanja velikih težina, vodiš obavezno sa pravilnim držanjem ledja, radi sa 50-60% težine veći broj ponavljanja...
Plivanje, jačanje ledja i trbušnjaka, prava ledja, izbegavanje velikih težina...
Javi kako ide.
Pozdrav  :)
Sačuvana
robertv
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #1 poslato: Avgust 04, 2012, 02:18:49 pre podne »

Pozdrav.
Imam pitanje za vas.Ja sam radio mrtvo dizanje a inace znam pravilnu tehniku ali sam uradio jednom sa savijenim ledjima i tad me je zabolelo u donjem delu ledja.To mi se desilo oko 10.05.2012
Bio sam kod fizijatra i na magnetnoj rezonanci da to snimim.Idem trenutno na fizikalnu terapiju i radim reganove vezbe to mi je fizijatar prepisao i osetim da me malo manje sada boli donji deo ledja.Napisacu vam ceo izvestaj sa magnetne rezonance pa me interesuje sta vi mislite o tome?i interesuje me da li smem da nastavim da vezbam u teretani (nisam vec meseca dana vezbao)posto kad idem kod fizijatra(a bio sam kod dvojice) kazu mi da ne bi trebalo da vezbam a ja nisam navikao tako.Inace imam 21.godinu.
Hvala unapred na odgovoru.

IZVESTAJ SA MAGNETNE REZONANCE
 MR pregled lumbosakralnog segmenta kicmenog stuba: uradjeni su t1w i t2w sagitalni tomogrami lumbosakralnog segmenta od th10 do sakruma, kao i pdw transverzalni tomogrami u visini l1-s1 intervertebralnih diskova. Normalno održana lumbalna lordoza. Vidi se laka sinistrokonveksna skolioza. Nema znakova frakture, infiltracije ili dislokacije pršljenskih tela snimljenog segmenta. Conus medullaris nalazi se u visini l1 pršljena. U duralnoj vreći se ne vide patološke promene. Na l1-2, l2-3 i l3-4 i. V. Nivoima vide se održani iv diskovi bez znakova hernijacije i bez stenoze spinalnog kanala. Na svim opisanim nivoima i. V. Forameni su bez stenoze. Na l4-5 i. V. Nivou vide se degenerativne promene pokrovnih plooča sa incipijentnim naspramnim osteofitima, kao i asimetrično anularno bubrenje iv diska, prominentnije mediolateralno sa leve strane koje lako imprimuje duralnu vreću i kompromituje levi l5 korena u odstupu, bez stenoze spinalnog kanala. Obostrano i. V. Forameni nisu stenozirni. Na l5-s1 iv nivou nema hernijacije iv diska. Spinalni kanal i iv forameni nisu stenozirani.
 ZAKLJUCAK: minorna sinistrokonveksna skolioza ls segmenta kičmenog stuba sa asimetričnim bubrenjem iv diska na l4-5 iv nivou koji imprimuje prednju površinu duralne vreće bez stenoze spinalnog kanala i kompromituje ishodište l5 korena.
Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.115 sekundi sa 15 upita.