TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395355 Teme od strane 25008 Članovi Poslednji član: Johnnybib

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 05, 2024, 12:54:56 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Koje suolemente koristiti pri trcanju na duge staze?  (Pročitano 2500 puta)
Maja Pavlovic
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 221


« Odgovor #9 poslato: Februar 10, 2015, 02:10:30 posle podne »

Kao sto naslov kaze, zanima me koje suplemente uzewti ako se pripremam za trcanje na duze staze,
tacnije zanimam e koje obavezno uzetiu, a koje nema potrebe uzimati.
Kao sto naslov kaze, zanima me koje suplemente uzewti ako se pripremam za trcanje na duze staze,
tacnije zanimam e koje obavezno uzetiu, a koje nema potrebe uzimati.
Monika je lepo napisala,sve to moze samo pomoci..nikako suprotno. Tako da je i moja preporuka ista :) Poz
Sačuvana
maja Pavlovic
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #8 poslato: Februar 09, 2015, 04:16:42 posle podne »

Pa prosle sezone sam trcao 20-30km svaki drugi dan i jedino sto sam uzimao bilo je
 vitamin c i dekstroza posle treninga i bilo je dobro, za ovu sezonu sam mislio malo da pojacam treninge i distance
pa sam razmisljao da krenem sa proteinima a za kretin sam citao da bas i nema znacajnijeg efekta kod trcanja osim mozda za sprintove pa sad nisam siguran. Imam averziju prema trcanje.rs.
Ne treba ti ništa osim guarane i taurina, eventualno Powerforce, tu ima i malo kofeina. Kofein može imati efekat bumeranga, tako da ti odradi prvih 30-45min, a posle toga da imaš ozbiljan pad fokusa/performansi. Zato sam pitao koliko dugo trčiš... Dextrozu bih u širokom luku izbegao, jer je to čist kineski shit koji se tumba u kontejnerima i ko zna gde se pravi tamo... Imaš toliko alternativa za šećer koji će te brzo napuniti posle trčanja...
Slazem se sa Ironom, osim delimicno kog onog sa kofeinom i bumerangom. Mene extra odradi i na treningu od 2h koji je dosta redak, ali me ipak odradi. Bumerang efekat osetim kada se nisam ocistio od kofeina skroz, pa krenem da ga pijem opet npr. pauza od samo 2 nedelje...
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #7 poslato: Februar 09, 2015, 01:48:53 posle podne »

Pa prosle sezone sam trcao 20-30km svaki drugi dan i jedino sto sam uzimao bilo je
 vitamin c i dekstroza posle treninga i bilo je dobro, za ovu sezonu sam mislio malo da pojacam treninge i distance
pa sam razmisljao da krenem sa proteinima a za kretin sam citao da bas i nema znacajnijeg efekta kod trcanja osim mozda za sprintove pa sad nisam siguran. Imam averziju prema trcanje.rs.
Ne treba ti ništa osim guarane i taurina, eventualno Powerforce, tu ima i malo kofeina. Kofein može imati efekat bumeranga, tako da ti odradi prvih 30-45min, a posle toga da imaš ozbiljan pad fokusa/performansi. Zato sam pitao koliko dugo trčiš... Dextrozu bih u širokom luku izbegao, jer je to čist kineski shit koji se tumba u kontejnerima i ko zna gde se pravi tamo... Imaš toliko alternativa za šećer koji će te brzo napuniti posle trčanja...
Sačuvana
Arbeit macht frei.
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #6 poslato: Februar 09, 2015, 12:28:09 posle podne »

Ćao :)

Poznajem dosta trkača, maratonaca...  ovako, par preporuka:

- Vitamini minerali (kompleks) , C vitamin, magnezijum (jako bitno)
- Za oporavak može protein ili amino kiseline, pogotovo glutamin
- Isostar za rehidrataciju u toku treninga, mogu i gelovi
- Kofein ukoliko ti prija, možda pre guaranu jer guarana (u kapsulama, natrol)  ima postepeniji efekat
- kre alkalyn (bolje nego običan kreatin) jer ne vuče vodu, može da pomogne, dosta njih kaže da im prija.

To bi bile neke od preporuka, dekstroza može posle treniga :)
Sačuvana
Eufr4t
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2

« Odgovor #5 poslato: Februar 09, 2015, 11:54:59 pre podne »

Pa prosle sezone sam trcao 20-30km svaki drugi dan i jedino sto sam uzimao bilo je
 vitamin c i dekstroza posle treninga i bilo je dobro, za ovu sezonu sam mislio malo da pojacam treninge i distance
pa sam razmisljao da krenem sa proteinima a za kretin sam citao da bas i nema znacajnijeg efekta kod trcanja osim mozda za sprintove pa sad nisam siguran. Imam averziju prema trcanje.rs.
Sačuvana
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 825


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #4 poslato: Februar 09, 2015, 09:06:52 pre podne »

Kao sto naslov kaze, zanima me koje suplemente uzewti ako se pripremam za trcanje na duze staze,
tacnije zanimam e koje obavezno uzetiu, a koje nema potrebe uzimati.

Nema obaveznih. Bolje ulozi novac u kvalitetniju obucu i odecu.
Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #3 poslato: Februar 09, 2015, 08:47:19 pre podne »

Kao sto naslov kaze, zanima me koje suplemente uzewti ako se pripremam za trcanje na duze staze,
tacnije zanimam e koje obavezno uzetiu, a koje nema potrebe uzimati.
šta znači na duže staze? 5km ili maraton?

ako je 5km onda gurana, taurin, kofein. Ako je maraton, bez kofeina...
Sačuvana
Arbeit macht frei.
Gym Hater
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 641


« Odgovor #2 poslato: Februar 09, 2015, 02:24:13 pre podne »

Treba da pijes vitamine svakako a od suplementacije iskreno na duge staze (maraton) da ti bilo sta pomogne ja mislim da nece.
Da je za sprinteve i 400-800 po meni ima smisla za neku explozivnu trenutnu energiju ovako samo Bog moze da ti pomogne :D
Nemam pojma pogledaj na trcanje.rs sta oni kazu tu svi trce ogromne duzina verovatno imaju neki tekst o tome.
Meni logicno na pamet ne pada nista.
NO reaktor-ne
Whey amino- nemas ti misice niti trebas da imas za takve trke pa da se oni cuvaju od bilo cega posle treninga i samo noge ti rade.
Ja bi uzo vitamine i creatin to po meni jedino ima smila.
Sačuvana
Eufr4t
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2

« Odgovor #1 poslato: Februar 08, 2015, 04:46:33 posle podne »

Kao sto naslov kaze, zanima me koje suplemente uzewti ako se pripremam za trcanje na duze staze,
tacnije zanimam e koje obavezno uzetiu, a koje nema potrebe uzimati.
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.083 sekundi sa 17 upita.