TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395377 Teme od strane 25008 Članovi Poslednji član: Johnnybib

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 05, 2024, 06:31:11 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 21 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Ako znam odgovor, neću ga previše zakomplikovati! (Valjda)  (Pročitano 84616 puta)
Lumos
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 149


« Odgovor #204 poslato: Avgust 27, 2011, 10:02:46 pre podne »

Dobro, bilo je oko 10 možda ajde. :P Nadam se da nisam pisao neke gluposti, mrzi me da čitam. ;D ;D

@Lumos
Pitaj slobodno, mada mislim da sam dosta pisao nešto o tome već (tj cela priča hidrati, insulin isl) negde početkom ove teme.

Kako ide kalistenika? :)
Lepo si objasnio.Meni je bitna poenta,a to je:razumeo kako deluje keto dijeta i necu probati...:)
Necu da te mucim,ti si mi poslednja nada.  :D Ako ne nadjem nigde javicu ti. ;) Mislim da je Machine predlagao neku knjigu o rotacijama pa cu probati to da nadjem.Ovih dana nisam ni imao vremena da se time bakcem.
Kalistenika ide super  :D evo da se pohvalim,savladao sam front lever(guglaj),ali jbg ja nisam od onih super talentovanih atleta koji mogu u svemu da napreduju ravnomerno,pa sam morao malo da zanemarim ledja i noge,ali sad  cu pokusati nesto da iskombinujem da ne zaostajem previse... :) Ako te interesuje moj trening imas moju temu, tu cu postaviti kako i sta radim cim budem imao malo vremena. :)
Sačuvana
Sve što me ne ubije će me samo ojačati
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #203 poslato: Avgust 26, 2011, 02:54:54 pre podne »

:)
Sačuvana
Opsenark@
Sladza
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1821


« Odgovor #202 poslato: Avgust 26, 2011, 02:18:02 pre podne »

ahahah, ma suviše sam ja underground za timovanje. :P

Pazi, poslao sam CV jednom mislim, ali nešto nisu imali kapaciteta da me prime. (? :P) No, kako ja to vidim - više njihov gubitak nego moj. :) Obzirom da sam tad baš imao elana da izbacujem po koju temu/ćlanak na raznorazne teme od tehnike proizvodnje supsa, do metaboličkog uticaja, stakovanja supsa isl, no dubro...

Ovo što ja radim, retko ko radi. Ima dosta studija, lekara, trenera, ali lično znam za samo jedan sajt koji se stvarno bavi ovim stvarima sa biohemijsko/molekularno biološke strane, ali su tu na forumu uglavnom ludaci (kao ja - ili kao što ću tek biti) koji menjaju studije meĂ°usobno... Msm, super je to (meni) ali malo vajde normalnom čoveku. BIlo je i hrpa članaka (od kojih su neki samo dobri) na bb-comu iz kojih sam ja učio ove stvari još pre faxa, ali retkost su likovi koji hoće da sažvaću bez nekog ustezanja neke malo ne tako širokim masam dostupne stvari.

Definitivno mislim da bih mogao da obogatim sadržaj foruma nečime što konkurentski forumi nemaju ako bi hteli da me plate za to, ali ovako vozim svoju nonšalantnu polu-trol priču bez ideje da reklamiram bilo koga i odg na poneko pitanje nekih od članova foruma koje ponešto dublje interesuje. Za dž da pišem mi ne pada na pamet. Razmišljao sam i ovu temu da maknem, ali neka... zašto kad će nekome možda da koristi. :)

Nzm, možda o5 pošaljem... fino bi mi odg tip posla, otkud znam... Ali ako budem slao, ovo je last time. ;D

Navijam za tebe, od srca ;)
Sačuvana
Hrabri mogu sve ;)
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #201 poslato: Avgust 26, 2011, 01:50:04 pre podne »

ahahah, ma suviše sam ja underground za timovanje. :P

Pazi, poslao sam CV jednom mislim, ali nešto nisu imali kapaciteta da me prime. (? :P) No, kako ja to vidim - više njihov gubitak nego moj. :) Obzirom da sam tad baš imao elana da izbacujem po koju temu/ćlanak na raznorazne teme od tehnike proizvodnje supsa, do metaboličkog uticaja, stakovanja supsa isl, no dubro...

Ovo što ja radim, retko ko radi. Ima dosta studija, lekara, trenera, ali lično znam za samo jedan sajt koji se stvarno bavi ovim stvarima sa biohemijsko/molekularno biološke strane, ali su tu na forumu uglavnom ludaci (kao ja - ili kao što ću tek biti) koji menjaju studije meĂ°usobno... Msm, super je to (meni) ali malo vajde normalnom čoveku. BIlo je i hrpa članaka (od kojih su neki samo dobri) na bb-comu iz kojih sam ja učio ove stvari još pre faxa, ali retkost su likovi koji hoće da sažvaću bez nekog ustezanja neke malo ne tako širokim masam dostupne stvari.

Definitivno mislim da bih mogao da obogatim sadržaj foruma nečime što konkurentski forumi nemaju ako bi hteli da me plate za to, ali ovako vozim svoju nonšalantnu polu-trol priču bez ideje da reklamiram bilo koga i odg na poneko pitanje nekih od članova foruma koje ponešto dublje interesuje. Za dž da pišem mi ne pada na pamet. Razmišljao sam i ovu temu da maknem, ali neka... zašto kad će nekome možda da koristi. :)

Nzm, možda o5 pošaljem... fino bi mi odg tip posla, otkud znam... Ali ako budem slao, ovo je last time. ;D
Sačuvana
Opsenark@
Sladza
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1821


« Odgovor #200 poslato: Avgust 26, 2011, 01:29:01 pre podne »

Meni samo nije jasno kako to da ti nisi chlan pansport tima?! Ozbiljno pitam, jesi razmishljao o tome da se prijavish na neki konkurs ovde, mislim da te treba imati u svojim redovima i da je jako velika korist svima od informacija koje dajesh!!!
Sačuvana
Hrabri mogu sve ;)
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #199 poslato: Avgust 26, 2011, 01:15:08 pre podne »

Dobro, bilo je oko 10 možda ajde. :P Nadam se da nisam pisao neke gluposti, mrzi me da čitam. ;D ;D

@Lumos
Pitaj slobodno, mada mislim da sam dosta pisao nešto o tome već (tj cela priča hidrati, insulin isl) negde početkom ove teme.

Kako ide kalistenika? :)
Sačuvana
Lumos
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 149


« Odgovor #198 poslato: Avgust 25, 2011, 08:06:45 posle podne »

Auuu za 5 min?! Da si imao 20 bila bi studija!  :D Hvala. Ako ne nadjem nista zadovoljavajuce o rotacijama UH javicu ti da pomognes malo. :)
Sačuvana
Sve što me ne ubije će me samo ojačati
ФИКИ
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1146


Weightlifting sister, with the middle leg twister! :D

« Odgovor #197 poslato: Avgust 25, 2011, 07:04:17 posle podne »

Let the diggin start! :D
Sačuvana
Sta je dobar, a sta los trip?
Dobar trip je kad vidis zmaja.
Los trip je kad zmaj vidi tebe.
BojanLeet
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1269


BRO-SLAYER

« Odgovor #196 poslato: Avgust 25, 2011, 06:08:27 posle podne »

bravo Bleso, bezi na trening sad ;)
Sačuvana
You know how dumb the average person is, right? Well by mathematical definition, half of everybody is even dumber than that.
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #195 poslato: Avgust 25, 2011, 06:05:22 posle podne »

Trčim sad na trening, a zaboraviću da ti odg - ukratko to ide ovako:

Keto dijeta ima za cilj da se krene u produkciju ketonskih tela.

Fora je sledeća - ako si dugo na nula UH, tebi će da počne da pada konc šećera u krvi. Pošto telo gleda da sve te homeostatske faktore održi u normali - počinje da se luči glukagon koji kaže telu da štedi šećer i (tkivima koja su za to osposobljena) da dodaje šećer u krvotok (tj jetri). Naravno, glukagon je u neku ruku antagonist insulina pa kreće i veća regrutacija masti kao goriva. Jetra kreće da osobaĂ°a glukozu iz svojih glikogenskih depoa, ali i kreće denovo sintezu šećera. E tu je sad ključna fora. Denovo sinteza šećera mora da krene od nečega. Mi za razliku od recimo biljaka (koji imaju glioksizome) ne možemo da sintetšemo šećere iz masti.

Sledeća fora je - zašto bi to bio problem kad možemo da radimo na mast? Greška. Masti ne prolaze krvno-modanu barijeru. Mozak ne radi na mast - mozgu treba šećer.

Kako jetra proizvodi šećer? - Iz četvoro-ugljeničnih intermedijera ciklusa limunske kiseline. Za potrebe sinteze šećera ti povučeš intermedijere ključnog ciklusa za generisanje energije - i stopiraš ga. Degradacija i šećera i masti (i delom i AK) završava u formi Ac-Coa koji se vezuje za oksalacetat ("finalni" intermedijer ciklusa limunske kiseline) i počinje jedan okret ciklusa koji generiše energiju. Kad se AcCoa regrutuje za generisanje šećera, dolazi do nagomilavanja Ac-Coa.
Ovo nagomilavanje Ac-Coa dovodi do generacije ketonskih tela.

Ketonska tela imaju posebnu ulogu - ona su način transporta Ac-Coa (tj energije iz masti) do mozga (i ostalih tkiva)- tj alternativa za šećer iz masti kojoj se pribegava samo kada si šećera bez. Ketonska tela mogu da proĂ°u krv-mozak barijeru, ulaze u moždane ćelije, tu se vraćaju do Ac-Coa, i onda taj Ac-Coa ulazi u ciklus limunske i generiše se energija iz njega.

Ketonska tela su slabe kiseline u suštini i utiču na to da se smanjuje pH krvi. Krv je pufer, i nije to baš tako lako uraditi, ali kod ekstremnih slučajeva dijabetesa ili gladovanja acidoza je vrlo realna situacija.

Maksimalno si šiftovan na masti u keto dijeti, ali to ima mnogo reperkusija na tvoje mišično stanje. Manje insulina, više kortizola isl. TakoĂ°e, pri bilokakvoj anaerobnoj aktivnosti, ako su prazni glikogenski depoi mišića, on će vući glukozu iz krvi koje ima manje i tu nastaje haos. AK se takoĂ°e regrutuju kao izvor goriva. (uostalom - intermedijeri ciklusa lim kiseline se regenerišu iz AK). U jetri onda krećeš degradaciju AK kako bi generisao polaznu stanicu za generisanje šećera, u mišiću se sagorevaju AK ako je potreban brz oporavak - kao posle anaerobne aktivnosti,  itd.

Keto dijeta = Opšti katabolizam koji više afektuje muskulaturu nego masti. Naravno, ako nije potkrepljena dobrim dozama proteina. Uz to mozak gladuje (otuda onolika nervoza izmeĂ°u ostalog), a takoĂ°e se ne odražava ni baš lepo na tvoju telesnu homeostazu.

Mislim da je neko na ovom forumu baš o keto pričao kao o normalnom fiziološkom stanju. Ako ćemo tako i smrt je normalno fiziološko stanje. :P Generalno, produkcija ketonskih tela je nešto što telo radi samo ako 1- mora ili 2- je u pitanju neka patologija tipa dijabetesa pa misli da mora.

Ako se već neko setio da izmisli rotacije UH, zašto uopšte razmatrati keto?
;)

ps- ako sam nešto omanuo - ispravljajte slobodno. Napisao sam ovo u roku od 5-7 min tako da  ne zamerite. :)
Sačuvana
Lumos
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 149


« Odgovor #194 poslato: Avgust 25, 2011, 05:09:51 posle podne »

Sta se desava u organizmu na keto dijeti? U jednoj knjizi pise da se proteini prevode u UH kako bi se doslo do energije odstranjivanjem amino grupe ili tako nesto. E sad ono sto mene zanima je: KOliko cela ta prica o keto dijeti pije vodu i koliko je stetna ili ne?  :)
fala  :)
Sačuvana
Sve što me ne ubije će me samo ojačati
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #193 poslato: Avgust 25, 2011, 02:01:56 posle podne »

Dobro si krenuo. :P

Pazi, zašto bi dedu rokao skupim GHom ako imaš mnogo bolje alternative? (msm zbog holesterola, osećam da bi deda odlepio na GHu od dobrostanja. :P)
Klopa pod 1. (Mada nešto sumnjam da ćeš dedu da ubediš da jede drugačije u 70-80god :P)
Pod 2, mogao bi da odradiš research na temu statina. ;) Čisto fun sake. Fina je logika iza toga, ali ima tu još toga, dig deep.
Sačuvana
ФИКИ
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1146


Weightlifting sister, with the middle leg twister! :D

« Odgovor #192 poslato: Avgust 25, 2011, 12:33:04 pre podne »

Ne bre deda mi ima problema sa holesterolom, od infrakta mu se stanje pogorsalo, uradio jedan stent i tako.(ne uopste nije od 600 vrsta lekova od kojih mu je omiljen bromazepam, pitam se zasto :D) Nebitno ali mi je bilo interesantno i iz tog ugla.
ALI. . . Khm khm razlozi, interesantno mi je bilo zbog nekih stvari koje sam citao vezane za pct. Uglavnom znas kakav je blood profile posle, lupam nekih 16 1+gr nedelja, tako da bi to bilo vrlo korisno u normalizaciji krvne slike, plus u sprezi sa hcg udarom na htpa i povecanje lucenja endogenog T i dobijes jedan poprilicno interesantan rebound. ;) (barem mislim da bi trebalo)
 ako je tako, onda znam sta rade profici u pre contest periodu!  wahahahahahahah
Mada opet tu ide opet i restart tiroide u pitc. . . Hebeni somatostatin!

When i grow up im gona be a roid doctor! :P
« Poslednja izmena: Avgust 25, 2011, 12:38:59 pre podne od strane ФИКИ » Sačuvana
Sta je dobar, a sta los trip?
Dobar trip je kad vidis zmaja.
Los trip je kad zmaj vidi tebe.
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #191 poslato: Avgust 24, 2011, 10:14:14 posle podne »

haha... fiki pretiš da ćeš da postaneš opasan terapeutičar. :P

Fin način razmišljanja... nije mi ovo palo na pamet... Sad sam bacio pogled i ima nekih studijica na tu temu mada su ili raĂ°ene na matorcima ili na klincima (obe grupe koje su deficitarne u GH-u). Nijedna nije radila (niti će iko raditi i objaviti) uticaj još GH-a na individue koji imaju sjeban blood lipid profile iz khm...khm.. razloga.

Pazi GH kao hormon utiče na rast, reprodukciju i obnavljanje ćelija. Sve to indukuje da će se ako ništa drugo regrutovati radivne materije za to - od čega je holesterol jedna strana, pa bi možda i došlo do nekakvog smanjenja (ali pazi - holesterola - u ovim studijama je bilo malo pomeranja). Ali ovo što mislim da tebe zanima jeste da li će ti se poboljšati blood lipid profile. Ako je to pitanje, sadly bih morao da kažem ne ili verovatno zanemarljivo. Jer nije holesterol taj koji u ovom slučaju baguje priču. ;)

Hilomikroni, VLDL, LDL, HDL, VHDL vezuju kojekakve lipidne gluposti sličnih struktura ako me kapiraš... OD prvog do poslednjeg se vrednosti pomeraju od pretežno triacilglicerola ka holesterolu, ali seti se koliko su neke supstance slične holesterolu i zašto bi se u tom slučaju HDL mogao smanjiti kad on ide i skuplja steroidne strukture po krvnim sudovima?
Sačuvana
ФИКИ
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1146


Weightlifting sister, with the middle leg twister! :D

« Odgovor #190 poslato: Avgust 24, 2011, 06:59:09 posle podne »

Uticaj hgh na nivoe holesterola? Mogu li manje doze da se koriste za kontrolu i eventualno smanjivanje povisenih nivoa holesterola, naravno u terapeutske svrhe.( yeah right ;D)
Sačuvana
Sta je dobar, a sta los trip?
Dobar trip je kad vidis zmaja.
Los trip je kad zmaj vidi tebe.
Stranice: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 21 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.363 sekundi sa 14 upita.