TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395433 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 09, 2024, 06:09:55 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 5 6 [7] 8 9 10 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Suplementi za zdravlje jetre  (Pročitano 1599 puta)
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27455


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #49 poslato: Mart 17, 2024, 08:01:11 posle podne »

Mit #5: Gojaznost ne povećava rizik od oboljenja jetre.
Gojaznost značajno povećava rizik od razvoja nealkoholne masne bolesti jetre. Mast u jetri može izazvati upalu, što može dovesti do razvoja fibroze i ciroze. Npr. zbog rastuće epidemije gojaznosti u Sjedinjenim Državama, prevalencija nealkoholne bolesti masne jetre brzo raste i očekuje se da će prestići hepatitis C kao vodeću indikaciju za transplantaciju jetre u narednih 30 godina.
Onda je moj pokojni otac imao oba faktora rizika za cirozu jetre:alkohol i gojaznost.....znao sam da gojaznost lose utice na zdravlje generalno,ali nisam mislio da ovoliko utice i na jetru.
Za ostale mitove nemam komentare,jer mi je sve to sto si navela nelogicno,mislim na mitove.
Svaki vid dugotrajne neadekvatne ishrane utiče loše na jetru jer je jetra "filter". I filter od cevi se zapuši i ne funkcioniše ako stalno prolazi mast kroz njega. 😅
Verovala ili ne ja stalno to navedem kao primer kad je jetra u pitanju. ;D
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3249


« Odgovor #48 poslato: Mart 17, 2024, 02:16:09 posle podne »

Samo zdrav način života može dovesti do optimalnog funkcionisanja svih organa i tako celog organizma. Nema izgovora da neko ne počne odmah sa pozitivnim promenama u svom životu.
Plus da se informise o mogucim naslednim bolestima da ih na vreme primeti i kontrola na svakih 6 meseci.
Naravno, treba biti upoznat sa genetskom predispozicijom za određene bolesti i raditi na prevenciji.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3249


« Odgovor #47 poslato: Mart 17, 2024, 02:15:02 posle podne »

Mit #5: Gojaznost ne povećava rizik od oboljenja jetre.
Gojaznost značajno povećava rizik od razvoja nealkoholne masne bolesti jetre. Mast u jetri može izazvati upalu, što može dovesti do razvoja fibroze i ciroze. Npr. zbog rastuće epidemije gojaznosti u Sjedinjenim Državama, prevalencija nealkoholne bolesti masne jetre brzo raste i očekuje se da će prestići hepatitis C kao vodeću indikaciju za transplantaciju jetre u narednih 30 godina.
Onda je moj pokojni otac imao oba faktora rizika za cirozu jetre:alkohol i gojaznost.....znao sam da gojaznost lose utice na zdravlje generalno,ali nisam mislio da ovoliko utice i na jetru.
Za ostale mitove nemam komentare,jer mi je sve to sto si navela nelogicno,mislim na mitove.
Svaki vid dugotrajne neadekvatne ishrane utiče loše na jetru jer je jetra "filter". I filter od cevi se zapuši i ne funkcioniše ako stalno prolazi mast kroz njega. 😅
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27455


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #46 poslato: Mart 16, 2024, 09:57:53 posle podne »

Samo zdrav način života može dovesti do optimalnog funkcionisanja svih organa i tako celog organizma. Nema izgovora da neko ne počne odmah sa pozitivnim promenama u svom životu.
Plus da se informise o mogucim naslednim bolestima da ih na vreme primeti i kontrola na svakih 6 meseci.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27455


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #45 poslato: Mart 16, 2024, 09:56:46 posle podne »

Zato svakome savetujemo da se vodi sto zdraviji zivot i da se svakodnevno primenjuju zdrave navike. Naravno, svako od nas pojede ili popije nesto sto nije bas zdravo,ali te situacije ne treba da budu svakog dana.
Nekada naravno da ćemo priuštiti sebi "manje zdrav" obrok ili dan... Ali to je ponekad ne svakodnevno.
Da ne bude ono dobro poznato e ja se hranim zdravo pa mogu ovo da priustim sebi svaki drugi dan.... ;D ;D ;D
Postoje takve osobe koje misle da stalno mogu nešto nezdravo uz neke zdrave navike. Nije preporučljivo. Samo povremeno.
Ne samo da nije preporucljivo nego cini vise stete nego koristi mislim na ove koji malo zdravo malo nezdravo se hrane....
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27455


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #44 poslato: Mart 16, 2024, 09:55:21 posle podne »

Mit #5: Gojaznost ne povećava rizik od oboljenja jetre.
Gojaznost značajno povećava rizik od razvoja nealkoholne masne bolesti jetre. Mast u jetri može izazvati upalu, što može dovesti do razvoja fibroze i ciroze. Npr. zbog rastuće epidemije gojaznosti u Sjedinjenim Državama, prevalencija nealkoholne bolesti masne jetre brzo raste i očekuje se da će prestići hepatitis C kao vodeću indikaciju za transplantaciju jetre u narednih 30 godina.
Onda je moj pokojni otac imao oba faktora rizika za cirozu jetre:alkohol i gojaznost.....znao sam da gojaznost lose utice na zdravlje generalno,ali nisam mislio da ovoliko utice i na jetru.
Za ostale mitove nemam komentare,jer mi je sve to sto si navela nelogicno,mislim na mitove.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5975


« Odgovor #43 poslato: Mart 15, 2024, 09:28:49 posle podne »

Samo zdrav način života može dovesti do optimalnog funkcionisanja svih organa i tako celog organizma. Nema izgovora da neko ne počne odmah sa pozitivnim promenama u svom životu.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5975


« Odgovor #42 poslato: Mart 15, 2024, 09:27:32 posle podne »

Zato svakome savetujemo da se vodi sto zdraviji zivot i da se svakodnevno primenjuju zdrave navike. Naravno, svako od nas pojede ili popije nesto sto nije bas zdravo,ali te situacije ne treba da budu svakog dana.
Nekada naravno da ćemo priuštiti sebi "manje zdrav" obrok ili dan... Ali to je ponekad ne svakodnevno.
Da ne bude ono dobro poznato e ja se hranim zdravo pa mogu ovo da priustim sebi svaki drugi dan.... ;D ;D ;D
Postoje takve osobe koje misle da stalno mogu nešto nezdravo uz neke zdrave navike. Nije preporučljivo. Samo povremeno.
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3249


« Odgovor #41 poslato: Mart 15, 2024, 05:01:41 posle podne »

Mit #5: Gojaznost ne povećava rizik od oboljenja jetre.
Gojaznost značajno povećava rizik od razvoja nealkoholne masne bolesti jetre. Mast u jetri može izazvati upalu, što može dovesti do razvoja fibroze i ciroze. Npr. zbog rastuće epidemije gojaznosti u Sjedinjenim Državama, prevalencija nealkoholne bolesti masne jetre brzo raste i očekuje se da će prestići hepatitis C kao vodeću indikaciju za transplantaciju jetre u narednih 30 godina.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3249


« Odgovor #40 poslato: Mart 15, 2024, 04:59:49 posle podne »

Mit #4: Čišćenje jetre može ispraviti postojeće oštećenje jetre.
Nije dokazano da čišćenje jetre leči postojeće oštećenje jetre ali postoje mnogi drugi oblici lečenja dostupni za one koji su pogođeni ovim bolestima.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3249


« Odgovor #39 poslato: Mart 15, 2024, 04:58:39 posle podne »

Mit #3: Ne možete se zaštititi od bolesti jetre.
Suprotno ovom mitu, postoji mnogo preventivnih koraka koje možete preduzeti da biste se zaštitili od bolesti jetre. Preporučuju se sledeće mere:

Ne pijte alkohol
Održavanje optimalnu telesnu težinu
Čuvajte se rizičnog ponašanja
Upoznajte se sa faktorima rizika za bolesti jetre.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3249


« Odgovor #38 poslato: Mart 15, 2024, 04:55:10 posle podne »

Mit #2: Čišćenje jetre je siguran i zdrav način da izgubite težinu.
Mnogi proizvodi za detoksikaciju jetre se takođe prodaju kao sredstva za čišćenje mršavljenja. Međutim, ne postoje klinički podaci koji bi podržali efikasnost ovih čišćenja. U stvari, neki dijetetski suplementi zapravo mogu da naškode jetri dovodeći do povreda izazvanih lekovima i stoga ih treba koristiti oprezno.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3249


« Odgovor #37 poslato: Mart 15, 2024, 04:54:23 posle podne »

Evo i par mitova o detoksikaciji jetre.
Mit #1: Čišćenje jetre je važno za svakodnevno održavanje zdravlja i posebno je korisno nakon što ste preterali sa hranom ili pićem.
Iako su sredstva za čišćenje jetre upakovana da tvrde da su lek za zdravlje jetre i preterano uživanje, hepatolozi ne preporučuju njihovo nekritičko uzimanje, posebno sa ciljem lečenja.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27455


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #36 poslato: Mart 15, 2024, 09:42:38 pre podne »

Zato svakome savetujemo da se vodi sto zdraviji zivot i da se svakodnevno primenjuju zdrave navike. Naravno, svako od nas pojede ili popije nesto sto nije bas zdravo,ali te situacije ne treba da budu svakog dana.
Nekada naravno da ćemo priuštiti sebi "manje zdrav" obrok ili dan... Ali to je ponekad ne svakodnevno.
Da ne bude ono dobro poznato e ja se hranim zdravo pa mogu ovo da priustim sebi svaki drugi dan.... ;D ;D ;D
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27455


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #35 poslato: Mart 15, 2024, 09:41:46 pre podne »

Da napomenem nesto sto ljudi obicno rade. To je da se recimo vikednom opijaju,a onda posle kao primenjuju detoksikaciju organizma.
To je najveca glupost!!!!
Prvo unistis jetru da bi cele nedelje lecio da bi za vikend opet urnisao jetru i tako u krug....
A i to sto smatraju da se detoksikuju nema sanse. Jetra mora samo da obavlja svoje funkcije. A mi joj nasim nacinom ishrane pomazemo ili odmazemo. Zavisi na koji nacin zivimo.
Mislim da i dalje većina odmaže iako se trudimo da promovišemo zdravu ishranu.
Siguran sam,ali ako svaki dan barem jednog coveka uspemo da "nagovorimo" na zdravu ishranu to je vec uspeh!!!!
Sačuvana
Stranice: 1 ... 5 6 [7] 8 9 10 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.131 sekundi sa 18 upita.