TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395418 Teme od strane 25008 Članovi Poslednji član: Johnnybib

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 07, 2024, 08:53:42 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: BOLJI ZIVOT by MR.BIG  (Pročitano 5398 puta)
MR.BIG
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 13

« Odgovor #7 poslato: Januar 07, 2007, 02:16:21 posle podne »

Hvala na lepim komentarima ljudi : )
Sačuvana
Duh sa sekirom
Iron Man
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2796

Lord of Darkwood

« Odgovor #6 poslato: Januar 07, 2007, 01:52:54 posle podne »

za pocetnike ti je najbolja ona sa trenerom , i ako sam ja ucio preko neta vezbe
Sačuvana
"Woe to you, Oh Earth and Sea,
for the Devil sends the beast with wrath,
because he knows the time is short...
Let him who hath understanding reckon
the number of the beast for it is a human number,
it's number is Six hundred and sixty six"
bojan_m_ns
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #5 poslato: Januar 07, 2007, 01:48:21 posle podne »

Tekst je odlican i stvarno kada sam ovo procitao rekao sam " Sta cekam?" Vec duze vreme razmisljam kako treba promeniti nacin ishrane, nacin zivota jer ne mozemo ocekivati da super izgledamo ako se hranimo nezdravo i ako ne vezbamo
Hvala puno. Tekst cu proslediti, imace efekta i na druge ljude :) Inace sad razmisljam o tome u koju teretanju da idem? Koja je najbolje za pocetnike . Iz novog sada sam. Pozdrav
Sačuvana
ognjen novakov
" Shut the fuck up and train. "
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3137


Chips,Cola i telefon Motorola ;)

« Odgovor #4 poslato: Januar 07, 2007, 01:25:29 posle podne »

Izvanredan text,svaka cast covek! ;)
Sačuvana

vuksa
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3932


Dip. trener

« Odgovor #3 poslato: Januar 07, 2007, 11:14:11 pre podne »

za orden casti...
Sačuvana
al se nekad dobro jelo :)
Gavranac
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1915


www.familyfightteam.org

Serbian Translations
« Odgovor #2 poslato: Januar 07, 2007, 04:15:06 pre podne »

MR.BIG ovo je jedan od najboljih, ako ne i najbolji chlanak o bb-u koji sam do sada prochitao - svaka chast, sve si rekao!
Sačuvana
MR.BIG
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 13

« Odgovor #1 poslato: Januar 07, 2007, 02:43:13 pre podne »

Mozda nekog zainteresuju i nadje ponesto pametno u mojim filozofijama koje pisem za X-Fitness. Tekst je iz 27 broja i naslov je;

                                                             BOLJI ZIVOT

Hej, 27 broj X-Fitness-a je u vasim rukama! Citajuci nas do sada ,sigurno ste u velikoj meri promenili vas izgled!?  Bravo, drago nam je da smo vam pomogli. Ali znate sta, malo nas je. Isuvise nas je malo! Pogledajte oko sebe, dok se vozite gradskim saobracajem , dok cekate red na kasi u prodavnici, dok setate ulicom, dok se suncate na nekoj plazi – mi koji smo manje ili vise ponosni na to kako izgledamo i sto smo u formi smo manjina, toliko mala da je to zastrasujuce. Broj ljudi koji posecuje fitness centre je uzasno nizak, iako se vama ponekad cini da citavu vecnost cekate svoj red na neku spravu, broj posetilaca je ukupno na veoma niskom nivou. Hajde da probam da ovim tekstom pridobijem makar jednog novog clana u vasem klubu i ako to uspem bicu neizmerno sretan. Vas zadatak je da date ovaj tekst vasem prijatelju, prijateljici koji naravno jos uvek ne idu u teretanu.
Zaista mi nije jasno zasto ljudi ne vezbaju. Svi znaju da je vezbanje zdravo i dobro za nase telo ali uvek imaju neki izgovor, los uglavnom, ili planiraju da krenu u teretanu od ponedeljka ili od prvog. Najcesci izgovor je “Nemam vremena” – kakva laz! Zasto jednostavno ne priznaju da su lenji i kraj. Drugi razlog ne vidim. Pa ko jos voli da ima visak kilograma ili manjak, da lose izgleda, da nema energije, da se lose oseca,…..  Zasto ne bi  okrenuli novi list u zivotu i vec danas postali clan nekog fitness centra i poceli svoj potpuni preobrazaj u svakom smislu. Sada ce neki pomisliti da preterujem, ali onog dana kada u ogledalu pocnete da primecujete promene i pocnete da gledate u nesto lepo, snazno , cvrsto, citav vas zivot ce poceti da se menja. Da izgled tela je toliko bitan! Pustite one jadne likove koji vam sa TV ekrana govore kako je kult tela nesto sto nije stvarno i nije bitno i da nam to namecu filmska  i muzicka industrija, casopisi koji nam pred nos stavljaju savrseno izvajana tela i govore kako nam treba ovo ili ono da bismo bili takvi a sve u cilju da nam nesto prodaju ili sta vec. Isti te osobe su u stvari veoma nezadovoljne svojim izgledom i zasto to rade mi nikad nece biti jasno. Bolje bi im bilo da uhvate par bucica i urade koju seriju iskoraka te tako probaju da skinu koji santimetar sa svoje lenje povece zadnjice.
 
                                             SRAMOTA JE ZA MUSKARCA
                          DA DOCEKA STAROST A  NE VIDI SNAGU I LEPOTU
                                 ZA KOJU JE NJEGOVO TELO SPOSOBNO.
                                             NE VEZBATI JE ZLOCIN,
                                           NE BUDITE KRIMINALAC
                                                                                      -Socrat-

Neka mi neko objasni sta je tako lose  u tome da se ima cvrst i zategnut stomak, da muskarac ima crste i lepo oblikovane ruke , grudi, ledja ….. hajde, cekam. Ali zato ima mnogo toga loseg u visku kilograma i problemima koje taj visak sigurno sa sobom donosi, u nemanju energije i zelje za zivotom, u skrivanju iza siroke garderobe i niko u tom slucaju nema pravo da kaze da se i pored toga oseca dobro i da mu to ne smeta. Slicni likovi znaju da napisu ili izreknu onu staru vec ofucanu frazu  ; osobe koje idu u teretanu i “pumpaju misice” su u stvari kompleksasi te tako lece svoje komplekse! Pa sta treba da radim , da ostanem iskompleksiran do kraja zivota zbog toga sto imam 20 kilograma vise ili 15 kilograma manje! 
Ne mozete pobeci od gole istine da je vase telo epicentar vaseg univerzuma. Ono je hram vaseg uma i duse. Nigde ne idete bez njega , ono vas svuda prati. Ako ono postaje umorno, mekano pocne da gubi snagu i vitalnost i pocne prebrzo da stari i drugi aspekti vaseg zivota ce postati takvi. Kada napustite vase telo i prestanete da se brinete o njemu, to je jednostavno pocetak kraja. Surovo ali istinito.
Rodjenjem ste dobili zadatak da vase telo, taj hram u kojem zivi vas um i dusa izgradite tako da on bude stabilan, cvrst i snazan.
Covek je jedina vrsta na planeti koja posle zavrsenog rasta i razvoja i dalje napreduje u psihickom smilu ali pocinje fizicki da propada. Razmislite malo o tome i videcete da sam u pravu. Uzmite za primer vaseg psa. Potrebno je godinu dana da se potpuno razvije i formira. Ali tek onda pocinje da dobija na pravoj snazi i misicnoj masi. Naravno, ne zapostavlja ni svoje umne sposobnosti, i dalje uci nove stvari, kako da vam donese novine ili kako da vas zabavi. Idemo dalje; konju je potrebno dve godine da izraste i da se formira ali nastavlja svoj razvoj u dobijanju misicne mase koje mu daju oblik zbog kojih nam dah zastane i kazemo kako je divna zivotinja.Da mu se kojim slucajem vide rebra ili da je pregojen ne bismo tako mislili. Coveku je potrebno nekih dvadeset godina da se potpuno  i pravilno formiraju sve telesne funkcije i sta se zatim desava? I dalje razvijamo nas um, ucimo nove stvari , pohadjamo visoke skole ,….. ali u fizickom smislu pocinjemo da propadamo, postajemo manje fizicki aktivni, nas stomak pocinje da prekriva masno tkivo koje nema nikakvu funciju a najmanje estetsku, itd. Postojala je jedna reklama za jednog proizvodjaca saplemenata koja glasi ovako; “Vas personaliti i obrazovanje mogu biti veoma vazni ali sve pada u vodu i postaje nevazno ako vam atlet majica ne stoji dobro” i obrnuto naravno. Pomalo ekstremno ali nije daleko od istine. Cinjenica koja ide u prilog ovome; ocevi filozofije Sokrat, Platon (koji je imao nadimak “plecka” zbog svojih sirokih i misicavih ledja), Aristotel su bili veliki postovaoci kulta tela i sami su izgradjivali svoja u tadasnjim salama za vezbanje koje su u stvari pretece danasnjih teretana. Druga njihova pasija je bilo rvanje.
Sta ako vam kazem da ce te redovnim treningom smanjiti broj kilograma, ili povecati ako imate manjak, da ce te sniziti holesterol, smanjiti mogucnost od srcanih oboljenja i jednostavno vratiti vreme unazad – da, mozete obrisati godine zapostavljanja fizickih aktivnosti i to za veoma kratko vreme. U licnoj karti ce i dalje pisati ono sto sto pise  ali ce vasa pojava, vas izgled, vas um i srce govoriti i osecati se drugacije.
Teretana i rad sa opterecenjem je vas put ka poboljsanju kvaliteta zivota, ka vasem novom ,lepsem, sada u oskudnijoj garderobi,  telu.
Neki ce sada reci da ne vole teretanu i tegove ali tu nema sta da se voli, to je vasa obaveza i zadatak koji morate ispuniti jer partija basketa sa drustvom iz kraja nije dovoljna da se pokrenu svi misici i postigne intenzitet potreban za transformacuju koju zelite. Jeste zabavno i dobro i naravno da treba da upraznjavate i takvu vrstu aktivnosti. Rad u teretani je superioran vid fizickog treninga i ima prednost nad ostalim jer  u teretani mozete trenirati cak i ako imate 60 godina , i cak i tada mozete imati i osecati pozitivne efekte. Ali tesko da ce te igrati basket sa 60 godina.
Mislite da preterujem sa forsiranjem rada sa tegovima kao najboljeg nacina da transformisete telo u nesto mnogo bolje i privlacnije. Gledajte; ako ne radite nista sem aerobnih vezbi, cak i ako jedete manje, vasi rezultati nece biti optimalni. Da, verovatno ce te izgubiti na tezini. Ali ukupan oblik ce ostati isti. Ako pocnete sa aerobnim treningom i imate oblik kruske, vise masnih naslaga na bokovima, uska ramena, najverovatnije ce te zavrsiti kao malo manja kruska – sto je u redu ako je to ono sto zelite. Sa druge strane, trening sa opterecenjem drasticno ubrzava vas metabolizam – brzinu kojom vase telo sagoreva mast. Kao sto vec verovatno znate, kada dobijete na misicnoj masi, vase telo zahteva vise energije da bi tu misicnu masu odrzalo. Salo ne zahteva energiju – ono samo stoji tamo. Zato je rad sa tegovima superiorniji cak i za one sto zele da smrsaju – jer utice direktno na glavni problem – na brzinu kojom vase telo sagoreva masti. Radom sa opterecenjem ne samo da sagorevate masti vec menjate i oblik vaseg tela, mozete izgraditi sira ramena tako da ce vas struk izgledati uze. Mozete izgraditi misicavije ruke, ciste i definisane trbusne mizice, snazne noge i tako postati energicniji, samouvereniji i snazniji.
Predloge iz dnevnih novina da je dovoljno 20 minuta setnje zaboravite, jer nije dovoljno.
Necu vas lazno ohrabrivati i govoriti da vas do ostvarenja cilja ceka zabavan i lak put. Suocite se sa cinjenicom da je potreban ozbiljan napor da ucinite ono sto je potrebno da biste isli napred. Ali nikad ne limitirajte vasu viziju sta mozete da uradite, budite jaki i istrajni i razultati ce neminovno doci.
Nagovarajuci vas na rad u teretani, nemojte da pomislite da vam govorim da treba da postanete takmicari. Samo nekolicina ljudi moze da postane recimo Mr. Olympia ili cak i takmicar u amaterskoj konkurenciji. Govoreci o ovome moram napomenuti da takmicenja i nisu toliko vazna koliko ljudi misle. Ne mozemo svi pobedjivati na takmicenjima, ali se zato svi mozemo popravljati – svaki trening, svake nedelje, svakog meseca. Priroda bodi bildinga je takva da uvek mozete biti bolji , dokle god to zelite. To je ono sto je toliko veliko i sjajno u ovom sportu.
Za sve ovo morate biti motivisani, a gde naci vecu motivaciju od zelje za zdravijim i lepse gradjenim telom! Kada ste motivisani imace te treninge koji vam bukvalno garantuju napredak, u suprotnom bice te primorani na korak unazad. Ali tu vam mi takodje mozemo pomoci, dobrim motivirajucim fotografima, tekstovima , savetima.
Ne shvatite me pogresno ,ja kupujem bodibilding casopise da bih citao i ucio nove stvari o ishrani , treningu ali i da bih gledao slike misicavih muskaraca u kupacim gacicama! Ne brinite, moja pretplata na “PLAYBOY” jos uvek vazi i ne nameravam da je otkazem jer sa velikim zadovoljstvom “citam” i taj casopis.
Motivacija za cvrstim stomakom na primer mora biti jaca od parceta omiljene torte, mada ni nje na ovom putu necete morati potpuno da se odreknete ali je necete moci ni jesti bas svaki dan.
Svima nam je poznat Holivudski pristup motivaciji; nas heroj je obicno autsajder koji se “razbija” od treninga u nekom mracnom podrumu u mizernim uslovima ali sa ogromnom zeljom da pobedi gospodina Velikog i …… Izvinite me na trenutak ali dali se to u pozadini cuje muzika iz filma “Rocky” ili se to samo meni  cini?  Ne , cujete je i vi i to je jasan zov vase buduce sale za vezbanje!
Naravno, ne treba i vi da trenirate u podrunu ili losim uslovima, naprotiv. Treba da oskoristite sve pogodnosti koje vam nude moderno opremljeni klubovi. Vecina nas pocinje sa improvizovanim spravama  i treba vezbati po svaku cenu ali dobro opremljen klub vam nudi osim bolje opreme i veliko kolicinu znanja koju su spremni da podele sa vama.
Motivacija , trening, pravilna ishrana i za veoma kratko vreme cete svetu otkriti svoje novo lice ali sada vedrije ,sretnije i upakovano u daleko privlacnije odelo.
Sada cemo da zavrsimo, jeli tako?
Ne!
Ovo je tek pocetak, pocetak vaseg puta ka neverovatnim promenama koje su vam na dohvat ruke. Sada ste u  procesu i posto jos uvek citate ovaj tekst taj proces je vec poceo.
Sledeci korak je da uzimate opremu i odlazite u pravcu fitness centra koji ste odabrali za vas novi dom u kojem cete boraviti par sati nedeljno.
 
Srescemo se , siguran sam.


Pozdrav

MR.BIG
« Poslednja izmena: Mart 03, 2007, 10:15:19 pre podne od strane Pedzoni Tested » Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.067 sekundi sa 14 upita.