TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395526 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 14, 2024, 05:55:16 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 4 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pitanje za definiciju  (Pročitano 13344 puta)
filip85
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 284

« Odgovor #42 poslato: April 03, 2011, 01:02:02 posle podne »

A zasto kreatin radi samo sa UH? ja koliko znam to je prvo gorivo posle atp-a, a posto treniram isto jako kao i na masi ne vidim razlog da ga izbacujem bar ne odma na pocetku, a i sto se tice vode pa samom redukcijom uh potkozna vode ide napolje i kreatin sam nece odrzati tu vodu.

Ovo je jako laicki pristup....Vidi se da nikada dublje nisi bio u nekim BB. vodama....Izvini molim te ali zaista namam zivaca vise da odgovaram na neka pocetnicka pitanja....Ako te zaista toliko zanima odgovor idi kod nutricioniste pa se konsultuj...I ja sam svoje znanje skupo placao....


koje znanje i gde si ga i kome plaćao?
Sačuvana
Mr.Paf
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 113


« Odgovor #41 poslato: April 03, 2011, 12:59:53 posle podne »

A zasto kreatin radi samo sa UH? ja koliko znam to je prvo gorivo posle atp-a, a posto treniram isto jako kao i na masi ne vidim razlog da ga izbacujem bar ne odma na pocetku, a i sto se tice vode pa samom redukcijom uh potkozna vode ide napolje i kreatin sam nece odrzati tu vodu.

Ovo je jako laicki pristup....Vidi se da nikada dublje nisi bio u nekim BB. vodama....Izvini molim te ali zaista namam zivaca vise da odgovaram na neka pocetnicka pitanja....Ako te zaista toliko zanima odgovor idi kod nutricioniste pa se konsultuj...I ja sam svoje znanje skupo placao....
Sačuvana
BojanLeet
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1269


BRO-SLAYER

« Odgovor #40 poslato: April 03, 2011, 12:54:03 posle podne »

1.Kreatin radi svakako LOL
2.Vecina sagorevaca se testira ne po tome koliko pomaze u skidanju sala nego koliko sprecava nastanak novog
Sačuvana
You know how dumb the average person is, right? Well by mathematical definition, half of everybody is even dumber than that.
nickey
Gost
« Odgovor #39 poslato: April 03, 2011, 12:48:57 posle podne »

A zasto kreatin radi samo sa UH? ja koliko znam to je prvo gorivo posle atp-a, a posto treniram isto jako kao i na masi ne vidim razlog da ga izbacujem bar ne odma na pocetku, a i sto se tice vode pa samom redukcijom uh potkozna vode ide napolje i kreatin sam nece odrzati tu vodu.
Sačuvana
Mr.Paf
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 113


« Odgovor #38 poslato: April 03, 2011, 12:32:01 posle podne »

Ko kaze da se ne moze uzimati kreatin na fefiniciji i da on ne moze pomoci u tome.Daje snagu i izdrzljivost,stim ti je i jaci trening sto znaci da gubis vise kalorija itd.Znam masu ljudi koji korisre kreatin dok su na definiciji.
Joooooooooj Alex....postoji li granica tvojim glupostima....:PP A te price znam od drugarovog druga drug koristi to i to i izgleda ekstra su smesne...
Niko ne kaze da ne moze da se koristi kreatin na defci....mislim mozes ti da koristis i sagorevac a da se ugijs,samo sto to gubi smisao....Ajd da budem fin pa da ti objasnim,mada budalama ne vredi objasnjavati...
Nije da ne sme, nego ne treba kreatin da se koristi na defci....
Zato sto ti kreatin navlaci vodu u misic, a sam proces definicije izmedju ostalog sluzi da se izbaci voda iz misica. To je sa jedne strane, a sa druge strane, kreatini rade samo sa UH, a ako si na def, znaci da ti je unos UH nizak ili na 0, zavisi od dijete, tako da kreatin nece moci da "radi" na pravi nacin....Ovo ti je ukratko samo...ali za tebe valjda dovoljno....
« Poslednja izmena: April 03, 2011, 12:35:07 posle podne od strane APOLON » Sačuvana
Dr.Alex
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 162


« Odgovor #37 poslato: April 03, 2011, 11:21:13 pre podne »

Ko kaze da se ne moze uzimati kreatin na fefiniciji i da on ne moze pomoci u tome.Daje snagu i izdrzljivost,stim ti je i jaci trening sto znaci da gubis vise kalorija itd.Znam masu ljudi koji korisre kreatin dok su na definiciji.
Sačuvana
Granice ne postoje za one koji ih ne vide
Mr.Paf
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 113


« Odgovor #36 poslato: April 03, 2011, 11:16:23 pre podne »

Aha , kapiram . Pazi , prilicno sam nizak i previse mase mi ne bi stajalo (izgledao bi smesno).
Mozda ti iz odnosa kilaze/visine deluje da sam pedersko-manekenske gradje al nisam .
Sirok sam u ledjima genetski , obim ruke mi je 39 a preko 40 ne bi voleo da idem jel mi ne bi stajalo.
Sto se tice definicije , mislio sam poradim na njoj al da probam da zadrzim ovu kilazu.
Jel definicija mora sa sobom uvek da vuce mrsavljenje?


Druze,definicija ti je mrsavljenje...(Znaci smanjivanje %BF(body fat) uz trud da se sacuva sto vise misicna masa.Zato ti i prporucuju bcaa jer one sluze za ocuvanje misicne mase,tj. sprecavaju katabolizam)....Lepo je sto imas dobru genetiku i koliko vidim spominjes ruke.To su lepi obimi za tvoju visinu(samo opet zavisi koliko ti je BF% i koliko je to cist misic a koliko ima masti vode itd.),samo nemoj slucajno da zapostavljas donji deo tela(noge),jer srazmera je jako binta i uvek mora da ti budu srazmerni donji i gornji deo trupa...
« Poslednja izmena: April 03, 2011, 11:18:58 pre podne od strane APOLON » Sačuvana
Zigi90
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 20

« Odgovor #35 poslato: April 03, 2011, 09:57:19 pre podne »

Aha , kapiram . Pazi , prilicno sam nizak i previse mase mi ne bi stajalo (izgledao bi smesno).
Mozda ti iz odnosa kilaze/visine deluje da sam pedersko-manekenske gradje al nisam .
Sirok sam u ledjima genetski , obim ruke mi je 39 a preko 40 ne bi voleo da idem jel mi ne bi stajalo.
Sto se tice definicije , mislio sam poradim na njoj al da probam da zadrzim ovu kilazu.
Jel definicija mora sa sobom uvek da vuce mrsavljenje?
Sačuvana
Mr.Paf
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 113


« Odgovor #34 poslato: April 03, 2011, 09:28:53 pre podne »

Apolone , odg mi sto se tice ishrane pitao sam te ispod , pusti njega . Kreatin za definiciju , hahaha :)
I aplolone , sto ti tolko nebulozno da se radi definicija na 65/170 ?

Ja ne znam kako ti izgledas,ne znam koliki ti je BF% itd. ali definicija=mrsavljenje....Ne znam doduse ni koje su ti zelje,sta zelis da postignes sa sobom,mozda zelis da budes Brus Lee...ali OK.tvoj zivot tvoja stva..Evo ti malo o ishrani...:

Dnevni unos proteina isto zavisi od coveka do coveka je 1,5g-2,5g/kg telesne mase...
Izvor ugljenih hidrata neka ti bude iz iz ovsenih i integralnih zitarica,pirinca i krompira...Njihovu kolicinu prilagodjavas od trenutnog rezima ishrane na kome si tj.od zelja...I to je jako individualna stvar...
Masti moraju biti u nezasicenom obliku tj. zdrave masti(vec sam ti pisao to)
Vlakna (kupus,brokoli,zelena salata,prokelj,sargarepa,..
Obroci idu na svakih 2 ½-3 sata da bi se odrzavao visok nivo potrebnih gradivnih materija za muskulaturu
Izracunas svoje dnevne potrebe i to podelis odrprilike u 5+obroka...
Sto vise vode u toku dana..
« Poslednja izmena: April 03, 2011, 09:31:52 pre podne od strane APOLON » Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #33 poslato: April 03, 2011, 09:16:26 pre podne »

Zato što treba imati nešto za definisanje da bi se krenulo sa tim. Zbog toga sam ja i prokomentarisao to. Šta misliš, imaš li dovoljno mišićne mase koju bi definisao? Zamisli sebe sa 55-60kg na 170cm nakon definicije.... No, ako si ipak rešen i voliš takav izgled, samo napred. ;)
Sačuvana
Zigi90
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 20

« Odgovor #32 poslato: April 03, 2011, 09:07:08 pre podne »

Apolone , odg mi sto se tice ishrane pitao sam te ispod , pusti njega . Kreatin za definiciju , hahaha :)
I aplolone , sto ti tolko nebulozno da se radi definicija na 65/170 ?
Sačuvana
Mr.Paf
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 113


« Odgovor #31 poslato: April 03, 2011, 08:45:45 pre podne »

A sta npr. spada u zdrave masti ?

I koliko mi odprilike treba para na mesecnom nivou za whey protein i BCAA ?

Pa ti rece da si sredio ishranu a sada ipsade da ne znas ni sta su zdrave masti...!!!! Iskreno mislim da je tvoja ishrana daleko od sredjene....Ako hoces ispisi pa da se vidi gde gresis....A i lepo ti je recno kakva tvoja definicija sa 65kg. na 170 visinu ali ajde kako hoces...Evo ti odgovor sta su zdrave masti:
Masti moraju biti u nezasicenom obliku tj. zdrave masti (maslinovo ulje,laneno ulje,ulje od koscica grozdja koje se koristi za pecenje jaja ili mesa jer ono kad se przi ne prelazi u zasiceno stanje vec 98% ostaje u nezasicenom stanju,badem,kikiriki puter,omega 3)

Whey i bcaa imas na sajtu cene pa gledaj koje ti odgovaraju(ne znam koliko mozes da izdvajas para mesecno)...A i ako bi mogao da kazes cime se ti toliko bavis pa nemas kada da citas forum???

Apolone , radim , studiram , treniram i imam devojku , ako imas malo pameti shvatio bi da nemam vremena da pretrazujem forum i da je forum pre svega napravljen da bi ljudi koji traze savet mogli da ga dobiju od ljudi koji imaju vise iskustva i koji su voljni da pomognu . Umesto da mi ostavis neki odgovor koji bi mi pomogo ti ostavljas tipa "jao glupo pitanje" , "imas vec to na forumu" itd. , ako si iz tog fazona neznam sto uopste i ostavljas komentar.

U ishranu se strucno ne razumem u te masti i procente kolko sta ima cega i tako to al znam osnovno i i koliko znam manje vise se dobro hranim

Dorucak: Ovsene/Jaja(1 celo i 4belanca)
Uzina1: Voce/Bademi,lesnici
Rucak: Curetina/Piletina (belo meso)/riba/junetina oko 300/350 gr. i pirinac/spanac i sl. kao prilog
Uzina2:Pilece grudi i Ela sir
Vecera:Tunjevina/Sardina ili jaja ako sam za dorucak jeo ovsene.

Pijem litar jogurta dnevno i dosta vode , ne jedem slatko , hleb itd.

Pitao sam te zbog cega mislis da je definisanje sa 65kg na 170cm sranje ali ni to mi nisi odgovorio , a i trebalo bi da ti bude jasno da nema svako isti cilj u teretani , ako je tebi do jaja da imas ruku 45 ne mora da znaci da je i meni ...


Mislim da ti je ishrana skoro sredjena,u principu je to to sto si napisao.Izaberi neki dobar suplement,npr neki protein sa kreatinom ili BCAA(moze i neki sagorevac uz to) i rokaj.

Hahahahahaa.........."Sredjena ishrana" hahahahahahaha pa ti nemas veze sa zivotom...... U 1. obroku ima oko 15g.Proteina u 2. obroku(uzini) oko 0+ grama proteina a u 3.obroku oko 70g.proteina i ti kazes da je to skoro sredjeno....!!!! Nemoj molim te da pises takve dezinformacije i da dovodis ljude u zabludu!!! I zasto bi decko koristio kreatin ako hoce definiciju????? Ako ne znas da razlikujes osnovne stvri bolje cuti!!!!!
Sačuvana
Dr.Alex
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 162


« Odgovor #30 poslato: April 03, 2011, 01:10:30 pre podne »

A sta npr. spada u zdrave masti ?

I koliko mi odprilike treba para na mesecnom nivou za whey protein i BCAA ?

Pa ti rece da si sredio ishranu a sada ipsade da ne znas ni sta su zdrave masti...!!!! Iskreno mislim da je tvoja ishrana daleko od sredjene....Ako hoces ispisi pa da se vidi gde gresis....A i lepo ti je recno kakva tvoja definicija sa 65kg. na 170 visinu ali ajde kako hoces...Evo ti odgovor sta su zdrave masti:
Masti moraju biti u nezasicenom obliku tj. zdrave masti (maslinovo ulje,laneno ulje,ulje od koscica grozdja koje se koristi za pecenje jaja ili mesa jer ono kad se przi ne prelazi u zasiceno stanje vec 98% ostaje u nezasicenom stanju,badem,kikiriki puter,omega 3)

Whey i bcaa imas na sajtu cene pa gledaj koje ti odgovaraju(ne znam koliko mozes da izdvajas para mesecno)...A i ako bi mogao da kazes cime se ti toliko bavis pa nemas kada da citas forum???

Apolone , radim , studiram , treniram i imam devojku , ako imas malo pameti shvatio bi da nemam vremena da pretrazujem forum i da je forum pre svega napravljen da bi ljudi koji traze savet mogli da ga dobiju od ljudi koji imaju vise iskustva i koji su voljni da pomognu . Umesto da mi ostavis neki odgovor koji bi mi pomogo ti ostavljas tipa "jao glupo pitanje" , "imas vec to na forumu" itd. , ako si iz tog fazona neznam sto uopste i ostavljas komentar.

U ishranu se strucno ne razumem u te masti i procente kolko sta ima cega i tako to al znam osnovno i i koliko znam manje vise se dobro hranim

Dorucak: Ovsene/Jaja(1 celo i 4belanca)
Uzina1: Voce/Bademi,lesnici
Rucak: Curetina/Piletina (belo meso)/riba/junetina oko 300/350 gr. i pirinac/spanac i sl. kao prilog
Uzina2:Pilece grudi i Ela sir
Vecera:Tunjevina/Sardina ili jaja ako sam za dorucak jeo ovsene.

Pijem litar jogurta dnevno i dosta vode , ne jedem slatko , hleb itd.

Pitao sam te zbog cega mislis da je definisanje sa 65kg na 170cm sranje ali ni to mi nisi odgovorio , a i trebalo bi da ti bude jasno da nema svako isti cilj u teretani , ako je tebi do jaja da imas ruku 45 ne mora da znaci da je i meni ...


Mislim da ti je ishrana skoro sredjena,u principu je to to sto si napisao.Izaberi neki dobar suplement,npr neki protein sa kreatinom ili BCAA(moze i neki sagorevac uz to) i rokaj.
Sačuvana
Granice ne postoje za one koji ih ne vide
Zigi90
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 20

« Odgovor #29 poslato: April 02, 2011, 10:37:01 posle podne »

I ja uz to i radim ko sto sam napisao , al nema veze :)
Kazes da u prvom obroku nemam dovoljno proteina , 5 belanaca nije dovoljno ?
Jel mislis da bi bilo pametno da rucak podelim u 2 obroka ?
UH unosim odokativno , al ne nesto mnogo.
Masti skoro ni ne unosim.
A ako su mi uzine slabe sa proteinom , sta da ubacim za uzinu da ima proteina posto neznam vise sta da jedem?
Sačuvana
Mr.Paf
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 113


« Odgovor #28 poslato: April 02, 2011, 09:32:53 posle podne »

A sta npr. spada u zdrave masti ?

I koliko mi odprilike treba para na mesecnom nivou za whey protein i BCAA ?

Pa ti rece da si sredio ishranu a sada ipsade da ne znas ni sta su zdrave masti...!!!! Iskreno mislim da je tvoja ishrana daleko od sredjene....Ako hoces ispisi pa da se vidi gde gresis....A i lepo ti je recno kakva tvoja definicija sa 65kg. na 170 visinu ali ajde kako hoces...Evo ti odgovor sta su zdrave masti:
Masti moraju biti u nezasicenom obliku tj. zdrave masti (maslinovo ulje,laneno ulje,ulje od koscica grozdja koje se koristi za pecenje jaja ili mesa jer ono kad se przi ne prelazi u zasiceno stanje vec 98% ostaje u nezasicenom stanju,badem,kikiriki puter,omega 3)

Whey i bcaa imas na sajtu cene pa gledaj koje ti odgovaraju(ne znam koliko mozes da izdvajas para mesecno)...A i ako bi mogao da kazes cime se ti toliko bavis pa nemas kada da citas forum???

Apolone , radim , studiram , treniram i imam devojku , ako imas malo pameti shvatio bi da nemam vremena da pretrazujem forum i da je forum pre svega napravljen da bi ljudi koji traze savet mogli da ga dobiju od ljudi koji imaju vise iskustva i koji su voljni da pomognu . Umesto da mi ostavis neki odgovor koji bi mi pomogo ti ostavljas tipa "jao glupo pitanje" , "imas vec to na forumu" itd. , ako si iz tog fazona neznam sto uopste i ostavljas komentar.

U ishranu se strucno ne razumem u te masti i procente kolko sta ima cega i tako to al znam osnovno i i koliko znam manje vise se dobro hranim

Dorucak: Ovsene/Jaja(1 celo i 4belanca)
Uzina1: Voce/Bademi,lesnici
Rucak: Curetina/Piletina (belo meso)/riba/junetina oko 300/350 gr. i pirinac/spanac i sl. kao prilog
Uzina2:Pilece grudi i Ela sir
Vecera:Tunjevina/Sardina ili jaja ako sam za dorucak jeo ovsene.

Pijem litar jogurta dnevno i dosta vode , ne jedem slatko , hleb itd.

Pitao sam te zbog cega mislis da je definisanje sa 65kg na 170cm sranje ali ni to mi nisi odgovorio , a i trebalo bi da ti bude jasno da nema svako isti cilj u teretani , ako je tebi do jaja da imas ruku 45 ne mora da znaci da je i meni ...

Kao prvo svi mi ovde imamo mnogo obaveza pa sve postizemo...Nisi ni prvi ni poslednji koji studira i ima devojku  trenira...Ima ljudi sto uz sve to jos i rade pa postizu mnogo vise,cak ima i takmicara koji su zaposleni,imaju porodicu i sve postizu..
Hrana ti je OCAJNA........!!!!!!!!!!!! Ako si sportista i zellis rezultate nema UZINA!!!! Moras da imas 5+ obroka dnevno...!!!
U prvomm obroku malo proteina. Uzina ti je ocajna jer nema skoro nimalo proteina, 3 obrok(rucak) suvise proteina(nisi ti na insulinu pa da mozes da iskoristis 350g.mesa),nisi napisao kolicinu UH koju unosis,a to je jako bitno,pogotovu ako si na definiciji...Nema nigde koliko masti iz iz kog izvora unosis...Ako zelis rezultate moras ovo da korigujes...
Pozz
« Poslednja izmena: April 02, 2011, 09:39:12 posle podne od strane APOLON » Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 4 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.49 sekundi sa 14 upita.