TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395602 Teme od strane 25009 Članovi Poslednji član: srecko sojic

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 19, 2024, 01:00:45 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pravilan benc?  (Pročitano 1969 puta)
Kalonji
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1294


« Odgovor #11 poslato: Novembar 18, 2013, 02:13:10 posle podne »

Sto bi se smanjio ako ides preko 8? Nisam to nigde rekao. Pa druze ako ides lepe kilaze i ako hoces maximalnu kontrakciju grudi,pumpu, ako pazis da se ne povredis onda moras da uradis sve navedeno. Koliko samo tema ima ovde na forumu
:"' pomoc, otislo mi rame na benchu". Zato je bitno. Mozda tebi ne traba takva vrsta pripreme i takav stil ti ne odgovara, mozda te mrzi al vecini je preko potrebno upravo zbog svih navedenih stvari.
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #10 poslato: Novembar 18, 2013, 02:03:17 posle podne »

Evo ja idem cesto preko 8 ponavljanja i sta onda cika KAlonji, smanjicu se ? Napraviste neku nauku ni oko cega. Spajas ovo spajas ono tralala.
Sačuvana
Kalonji
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1294


« Odgovor #9 poslato: Novembar 18, 2013, 01:55:37 posle podne »

Lopatice se spoje,legnes na trapez,moze blagi most,grudi visoko gore tj. izbacene i time si grudi maximalno izbacio.
Ako legnes pravo na ledja tj. ravno, grudi neçe biti toliko izbacene i rame i triceps ce preuzeti dobar deo posla.
Ne moras neki extremni most i da lezis striktno na trapezu, al spojis lopatice i isprsis se maximalno. Ruke tj. laktovi moraju da se uvuku, ako drzis pod 90 stepeni cao zbogom rame. U powerliftingu, laktovi se ubacuju u latissimus, kao da hoces da iskrivis sipku,maximalno ih ubacujes al ako si za bb ona mozes 45stepeni. Noge cvrsto na zemlji jer se i one koriste, tj sa njima isto guras.Celo telo zategnuto jer celo telo ucestvuje u izbacaju.Sipku jako stisnes. Za bb od 8 pa na vise ponavljanja, a za powerlift se zna.
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #8 poslato: Novembar 16, 2013, 11:07:54 posle podne »

Ma kakvi bre mostovi i cuda, nema potrebe za tim ;) samo clean potisak sa dodirivanjem grudi.
Sačuvana
Čoda
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 42


« Odgovor #7 poslato: Novembar 16, 2013, 10:45:20 posle podne »

pa i ja sam tako mislio http://www.youtube.com/watch?v=rT7DgCr-3pg
Gledao sam tog Scota pre 3 godine, mada me nije uverio da je to pravilna forma. Mislim da dosta zavisi od toga da li imas dugacke ruke, neki sa kracim rukama kada spustaju do grudi ugao izmedju podlaktice i nadlaktice im ne bude manji od 90 stepeni... Uglavnom znam da lopatice treba da skupis, i benc ide sa mostom, jer tako svu tezinu usmeravas ka grudima, a ne ka ledjima itd. Bilo bi dobro da neko iskusniji kaze ovo za 90 stepeni :)
Sačuvana
NIKOLIC>
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 962


« Odgovor #6 poslato: Novembar 16, 2013, 06:33:01 posle podne »

Mislim da i za bildere ne bi bilo lose da naprave mali most i spoje lopatice, da bi zastitili ramena.
Sačuvana
"In the land of the blind, the one-eyed man is king"
pedjoni986
Gost
« Odgovor #5 poslato: Novembar 16, 2013, 05:31:10 posle podne »

i ne zaboravi , BB bench ide bez mosta, sa jakom kontrakcijom i kvalitetnim potiscima, obracajuci maximalno paznju na pectoralise.
Sačuvana
dr.sharker
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 31


« Odgovor #4 poslato: Novembar 16, 2013, 04:54:05 posle podne »

pa i ja sam tako mislio http://www.youtube.com/watch?v=rT7DgCr-3pg
Sačuvana
Starfucker
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 824


Nec Hercules contra duos

« Odgovor #3 poslato: Novembar 16, 2013, 04:44:24 posle podne »

spojis lopatice kad legnes na klupu i problem rijesen
Sačuvana
NIKOLIC>
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 962


« Odgovor #2 poslato: Novembar 16, 2013, 04:35:25 posle podne »

Do grudi spustaj, tako je pravino.
Sačuvana
"In the land of the blind, the one-eyed man is king"
dr.sharker
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 31


« Odgovor #1 poslato: Novembar 16, 2013, 04:31:38 posle podne »

Neki kazu da je pravilno tako sto se spusti skroz na grudi, a neki da ugao podlaktice i nadlaktice ne treba da ide ispod 90 stepeni nezavisno od toga da li dodiruje grudi ili ne. Ukoliko ide ispod 90 stepeni onda tezina prelazi na prednje rame, a to ne valja jer moze da nastane povreda.
Sta je pravilnije?
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.101 sekundi sa 18 upita.