TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395585 Teme od strane 25009 Članovi Poslednji član: srecko sojic

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 17, 2024, 06:18:44 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   |  (Urednik: Zoltan Kozma)  | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Potrosnja kalorija iz masti...  (Pročitano 8652 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #42 poslato: Mart 15, 2009, 01:45:59 posle podne »

a ja na trening sa tegovima imam drugaciji pogled - misicna masa je sama po sebi toliko metabolicki aktivna da je ubedljivo najbolji borac za suvisne masne naslage
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #41 poslato: Mart 14, 2009, 11:09:03 posle podne »

Svaki trening sa tegovima uz umeren unos hidrata i povisen unos proteina dovodi do potrosnje masti
Sačuvana
biljanans
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 514

« Odgovor #40 poslato: Mart 14, 2009, 09:30:15 posle podne »

Može li neko da malo manje zamršeno kaže da li se pri anaerobnom radu troše masti i koji je najefikasniji trening za potrošnju masti ?
Sačuvana
M a r k o n i
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5118


« Odgovor #39 poslato: Mart 14, 2009, 09:11:10 posle podne »

ala ste se nalupali svaka vam cast :D
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #38 poslato: Mart 14, 2009, 08:39:08 posle podne »

L carnitin je blag sagorevac,ali  vecina jacih stvari je u tbl,ali opet kazem verovatno tecni brze rade,ali sve je induviduana stvar i svako treba da nadje sta mu vise i bolje odgovara.
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #37 poslato: Mart 14, 2009, 06:45:47 posle podne »

Kome se ti inatis Nitro  ??? ja bih rekao sebi... mislis da mi je prob. da kazem da si u pravu? ok ako ti toliko znaci, u pravi si... nemam nameru da ti objasnjavam sve i da se raspisujem da bih tebi dokazao nesto, ionako se osecam kao debil, to je kao da hocu da ti dokazem da je 2x2=4, bukvalno, stoga misli i dalje da nemam objasnjenje... i neznam uopste otkud ti ideja da sam ja izmisljao ovo, i da bih pisao nesto u sta nisam uveren.
A kada vec spominjes sportove i ta poredjenja pa pre bih rekao da je meni ovo blize nego tebi, jer su to sve osnove koje su mnogo bitnije u sportovima izdrzljviosti (ne kazem da su nebitne u bb, da opet ne ispadne nesuglasica...)

Marko tek sad sam videh odgovor za pitanje da li se tecni brze apsorbuju... Meni nekako L-carnitine kada nije tecan nije to to, heh, valjda zato sto od kada sam poceo da ga pijem, pijem samo CarniTech (jednom sam kupio na pripremama u HUN biotech-ov neki posto sam razbio CarniTech slucajno  :D a nisam nasao novi, imali samo taj)... pa sam nekako utripovan da kada su tablete u pitanju da nije isti posao... naravno to je samo neki moj ludi "osecaj", jer neznam za vas, ali ja kada vidim neki suplement, proizvod i slicno meni se odmah stvori neka slika u glavi kako i u kojoj meri on deluje  ;D
Sačuvana
Nitro
Gost
« Odgovor #36 poslato: Mart 14, 2009, 03:30:32 posle podne »

Smanjujem?ja neznam da li sam napisao igde kolicinu masti pa da to tvrdis...ona je mala i ima veze sa hormonskim i adaptivnim promenama koje ti hoces da prenebregnes a to je nemoguce ...dakle isto kao i nista....jok....a svih ''15 ''stvari imaju direktnu vezu sa tvojom tvrdnjom i upravo zato sto tako na to gledas i zaobilazis bitne stvari,tvoje tvrdnje padaju u vodu..ja opet pokusavam da ovde prezentiram ljudima sta si ti hteo da kazes a to je verovatno odakle dolazi obnavljanje ATP-A za vreme ANAEROBNOG Rada...a ne direktna POTROSNJA KCAL...ali ti cak ni to nemozes da uprostis tako da...

Sto se mene Monika tice ja cu zavrsiti kada dobijem odgovore na svoja pitanja ili kada on shvati da je pogresio...Stoje i iza Kolmana rezultati pa on Nezna nista bolje Recimo Od Svog Licnog trenera i nutricioniste Chada Nicholsa Koji izgleda kao kegla za kuglanje...a ako poredis vec mene i njega u odredjenim stvarima,on ima medalju iz svog sporta sto neznaci da ima ikakve veza sa onim sto ja smatram sportom ili onime sto ja tezim,i isto tako onda mogu da kazem da ti rezultati neznache nista...
Ali to si ti pomenula ja ne sumnjam da je on sjajan sportista ali argument ti nije na mestu...Ja samo ovde pricam ono sto su napisali najbolji svetski treneri,i cak sam gledao 5x DA VIDIM da nisam slucajno pogresio...i vise necu i nema dalje potrebe...pozdrav....


Offtopic Unidyne Sux...get fish oil =)
« Poslednja izmena: Mart 14, 2009, 03:32:28 posle podne od strane Nitro » Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #35 poslato: Mart 14, 2009, 02:32:55 posle podne »

Sto se mene tice - odavno :)... A i Nitro, stalno smanjujes tu kolicinu masti koja se trosi u anaer. akt., ako mislis da se mnogo manje trosi od uh to ti je isto kao i nista...  :D, ali kao sto sam napisao, ja sam gotov sto se ovoga tice...

Nije losa tema Monika, pogotovo sada kada je prebacena u novi topic, t.j. ne skrecemo sa teme vise posto tema nije "unidyne"... mada opet, ono od cega smo krenuli nije "potrosnja kalorija iz masti", ispadne da ja tvrdim da se kcal ne trose iz masti  ::) ??? :)... zbog toga je i malo nastao nesporazum, a i jer je Nitro napisao jos 15 stvari o kojima ja niti sam pisao niti imaju direktne veze sa mojom tvrdnjom (a on je ubedjen da imaju), ali nebitno, stvarno za toliki tekst koliko smo drvili oko ovoga mogli smo obojica napisati 5 dobrih clanaka...
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #34 poslato: Mart 14, 2009, 01:16:02 posle podne »

Nitro niko od vas dvojice nije Book boy...   Ognjen ima rezultate iza sebe i to kakve, ti si ozbiljan vezbac i misljenja vam se razlikuju i to je normalno, meni tema uopste nije losa i nezanimljiva, cak naprotiv...

ali posto ne ide u dobrom smeru, nadam se da je rasprava zavrsena...
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #33 poslato: Mart 14, 2009, 09:39:19 pre podne »

...Da ne pricam da svi znaju sta je glavni prekusor testosterona...

VEOMA BITNA STVAR
Sačuvana
Nitro
Gost
« Odgovor #32 poslato: Mart 14, 2009, 08:59:40 pre podne »

Ok znachi ostajes pri tome?dobro ako ovo sto sam ti rekao nije tako ja cu i dalje da ti kazm da je to lupetanje i da nema veze sa zivotom...ja neznam koje ti to knjige citas al pogledaj da na njima ne pishe nesto tipa... ''prospekt'' ili ''informator''....ja neznam da li Lyle mc donald lupa gluposti ali pre cu da verujem njemu nego necemu sto ni sa logikom nema veze ...a molio bih te da ako ih vec drzis u rukama da objasnis ono sto sam tti postavio pitanje a ne da skreces sa teme ,govoreci kako se rasprava siri....ja ne popustam jer necu da neko nesto pogresno svati sve ovo i vuce to dobar deo vremena....

dakle...da zaokruzimo...anaerobni trening Kao primarni izvor atpa Koristi glikoliticki sistem...Anaerobni TRENING kao Primarni izvor energije Koristi MESAVINU GORIVA-U ovom slucaju glikogena i masti,pri naravno velikoj dominaciji Glukoze...Potrosnja masti u ovom periodu je vezana za pokretanje enzima za razlicite procese u telu koje sad necu da nabrajam jer ih ima gomila,pocevsi od hormonski osetljive lipaze ,pa do razbijanja glikogena...zatim aktivacija GH-a i ostalih hormona potrebnih da dok se jedan sistem koristi za aktivnost(tj glikogen)ostali koriste za anabolicke svrhe tela..za koje masti daju energiju...Da ne pricam da svi znaju sta je glavni prekusor testosterona...,..idemo dalje ,book boy :)
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #31 poslato: Mart 13, 2009, 08:44:38 posle podne »

Slazem se naravno da davimo, i da zbog ostalih ne treba siriti ovoliko raspravu, i pisao sam to vise puta da smo otisli u drugom smeru, ali eto, i Nitro i ja smo se nastavljali, ali problem je jer se postovi ne citaju pazljivo pa dolazi do zabuna...
Nitro da batalimo ovo :), milioniti put ti ponavljam da sam samo rekao, kratko i jasno, da se pri anaerobnom radu energija dobija iskljucivo iz uh i to je sve...
Sad stvarno i ako neko napise nesto ja se ne nastavljam... ;)
Sačuvana
Nitro
Gost
« Odgovor #30 poslato: Mart 13, 2009, 02:55:31 posle podne »

Ajde mi objasni koja je zona 75% -80% i koji sistem je primarno odgovoran za resintezu atpa u toj fazi...dalje...enzimi hormoni i adaptacija...o ketu da ne pricam.. NISKI NIVOI GLIKOGENA I INSULINA FAVORIZIJU UNISTAVANJE MASNIH CELIJA...Dakle ti naucno tvrdis da covek samo trosi glikogen...pa sta onda recimo kako rade 5i-6i dan ljudi koji su na keto i iskljucivo gotovo skoro trose masti,a opet nemaju previse glukoze da bi ceo sistem bio potreban...

Jel pazi ti mozda mislis na DIREKTNO NAPADANJE MASTI ZA VREME ANAEROBNOG RADA....TO NE POSTOJI i mozda ako si to hteo da kazes ,ja se povlacim,samo reci ako je to u pitanju...jer ubi se ovde da pokusam da vidim dal pravim gresku... Ali da se masti trose trose se ne zbog goriva vec zbog adaptivnih promena ,trose se i samim tim i jedan mali deo masti se izgubi za vreme anaerobije...Evo sad gledam i Lajla i citiram ga i STVARNo dalje necu nista da napisem ,ja u suprutnom slucaju neznam koje ti knjige citas :)
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #29 poslato: Mart 13, 2009, 08:46:14 pre podne »

Da ne bude zabune i ja radim kardio u vreme priprema za takmicenja i po 2x dnevno,ali sve to moze i bez toga samo malo duze
Sačuvana
Johnny Bravo
Jonathan "Johnny" Bravo
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3776


Baby,I can tell we both love the same things,ME

Pansport
« Odgovor #28 poslato: Mart 13, 2009, 12:35:18 pre podne »

 8) 8) 8)

Ma cim krenem sa aerobnim treninzima uz tegolve,mnogo mase izgubim,a i zesce
se smorim :)

pa to aj sve vreme pricah,nikakv kardio ne radih nikad samo tegovi....ishrana+tegovi=fat loss

Upravo tako :)
Ali je covek zivotinja cudnovata :)
I neke stvari mora da shvati na tezi nacin :)
Sačuvana

NEKADA...


I SAD..
Stranice: [1] 2 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.118 sekundi sa 15 upita.