TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395585 Teme od strane 25009 Članovi Poslednji član: srecko sojic

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 17, 2024, 09:22:53 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 244 245 [246] 247 248 ... 422 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Trening za danas  (Pročitano 928323 puta)
Kolev Nenad
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1451


« Odgovor #2648 poslato: Decembar 01, 2015, 08:07:39 posle podne »

Predlog za neku vezbu za zadnju lozu ili da povecam ovu ''sutalicu'' tj broj serija? Najradije bi ovo drugo. ;D

Sto se cucnja tice menjam sirinu stava i smer stopala, uze, u sirini ramena, sire (sumo) itd.

Sedeci pregib za zadnju lozu ukoliko ga ter ima, zatim stojeci naizmenicni pregib, mrtvo sa ukrucenim kolenima itd... :)
Sačuvana
bokisa.84
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 45

« Odgovor #2647 poslato: Decembar 01, 2015, 07:59:46 posle podne »

Trapez uglavnom kao super seriju sa ledjima ili zadnjim ramenom. Srednje ubacim kada radim grudi jednom samo prednje, sledeci put srednje rame ili kad odradim tri vezbe za grudi onda odradim i prednje i srednje rame.
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #2646 poslato: Decembar 01, 2015, 07:49:27 posle podne »

Predlog za neku vezbu za zadnju lozu ili da povecam ovu ''sutalicu'' tj broj serija? Najradije bi ovo drugo. ;D

Sto se cucnja tice menjam sirinu stava i smer stopala, uze, u sirini ramena, sire (sumo) itd.
Sačuvana
Kolev Nenad
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1451


« Odgovor #2645 poslato: Decembar 01, 2015, 07:45:38 posle podne »

Radim 3-4 serije bodyweight cucnjeva, 7-9 s tezinom, 4 serije presa, 2 ekstenzija (u drugoj dropset), onda zadnja loza pa list. Ne znam sta bi dodao i ovako mi se cini previse, blizu 20 serija za prednj deo.



Pa npr neka tih 7-9 sa tezinom bude iz drugacijih uglova. A previse bude kada se na kraju sracuna i onda deblji kraj izvuce zadnja loza koja ne dobije dovoljan broj serija. Zato ces je odvojiti od prednjeg dela i ubaciti je npr sa ledjima posto je tu vec aktivirana blago kako bi se razvila i pratila prednji deo :)
Sačuvana
Kolev Nenad
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1451


« Odgovor #2644 poslato: Decembar 01, 2015, 07:41:15 posle podne »

Ledja:
Veslanje u pretklonu 4 radne serije od 10-12 ponavljanja
Povlacenjena lat masini sirokim hvatom 5* 10-12
Sedece veslanje 4*10-12
Vucenje kanapa 5*10-15
Ledjna ekstenzija 3*15
Zadnje rame:
Letenje bucicama 3*10-12
Na masini koja sluzi za vezbe mislim da se zove pek dek 3*12 sa superserijama za trapez.
Biceps:
Pregib na skot klupi 3*10-12
Pregib na nekoj masini za biceps, to odradim sa veoma malom tezinom nekih 15 puta i onda povecam dosta tezinu i odradim nekih 5-8 puta.Tako 2-3 serije


Ovo je korektno, pogodjene gustina, sirina i donji deo ledja. Ostatak treninga takodje ok. :)

Moze li neko misljenje za moj trening, ove grupe misica radim uvek s tim da svaki put radim drugacije vezbe?? Sutra dan odradim grudi, prednje rame i triceps i treci dan noge. Odmor jedan dan pa ponovo isto, jedino ako subotom radim drugu smenu onda odmaram vikend jer teretana subotom radi od 15h a nedeljom ne radi uopste.

Ovo sto radis svaki put drugacije vezbe je za pohvalu :) E sad, kada radis srednje rame. ?? Trapez..??
I da li mozes kvalitetno na jednom treningu da odradis prednju, zadnju lozu i listove.
Sve je super, ali razmisli o rasturanju partija na vise treninga :) Ljudi trebaju da rade ono sto im najvise prija, ali eto, moj neki savet :)
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #2643 poslato: Decembar 01, 2015, 07:37:20 posle podne »

Radim 3-4 serije bodyweight cucnjeva, 7-9 s tezinom, 4 serije presa, 2 ekstenzija (u drugoj dropset), onda zadnja loza pa list. Ne znam sta bi dodao i ovako mi se cini previse, blizu 20 serija za prednj deo.

Sačuvana
bokisa.84
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 45

« Odgovor #2642 poslato: Decembar 01, 2015, 07:31:31 posle podne »

Moze li neko misljenje za moj trening, ove grupe misica radim uvek s tim da svaki put radim drugacije vezbe?? Sutra dan odradim grudi, prednje rame i triceps i treci dan noge. Odmor jedan dan pa ponovo isto, jedino ako subotom radim drugu smenu onda odmaram vikend jer teretana subotom radi od 15h a nedeljom ne radi uopste.
Sačuvana
Kolev Nenad
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1451


« Odgovor #2641 poslato: Decembar 01, 2015, 07:25:41 posle podne »

Vazi hvala, ajd vec kada sam tu da pitam i za ostale.

Ledja - zgibovi (posto mi je bf u ofsajdu nisam bas dobar sa zgibovima tako da radim samo 2 serije), lat masina 4 serije, veslanja sipkom 5 serija (2 do max tezine i 3 teske) i zavrsim sedecim vucenjem na sajli 4 serije. (ova vezba https://www.fitness.com.hr/images/clanci/veslanje-na-donjoj-koloturi.jpg)

Grudi ovako ispod kako sam napisao

Ramena - zagrevanje prednjim letenjem bucicama 3 serije, onda press bucicama 5-6 serija, 2 pocetne lakse do max kilaze, 3-4 teske, onda lateral raises 3-4 serije i letenje za zadnje rame 3-4 serije

Noge - cucanj, presa, ekstenzije, ekstenzije za zadnju lozu, list

Biceps - pregib s dve ruke, hamer, pregib bucicama na kosoj klupi (sjajna vezba - http://workoutlabs.com/wp-content/uploads/watermarked/Alternate_Incline_Dumbbell_Curl.png)

Triceps - uski benc 5-6 serija, ekstenzije iznad glave 3 serije, cable pushdown 2-3 serije, uglavnom neki drop



Kada si tezak i kada jedva radis zgibove iz iskustva prema onome sto vidjam po ter to vise ode na ruke momcima, tako da dok ne ojacas ili smanjis procenat masti gledaj da isforsiras lat i veslanje. Nije motivisajuce terati nekog da ide sa konja na magarca ali moze da bude jako pametno.

Kao sto ti je receno fali nesto za donji deo, za pocetak ce ekstenzija to da resi.

E sad, za ruke i za prednju lozu imas isti broj vezbi a misic je 5 puta manji, dakle nesto tu ne stima. Dodaces i jos koju vezbu za zadnju lozu, malo je jedna.

Za prednje rame imas dve vezbe koje je svakako dominantno svim muskarcima, razmisli o tome. :)

Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #2640 poslato: Decembar 01, 2015, 07:24:48 posle podne »

Pa pitam da znam preterujem li ili ne.
Sačuvana
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1820


« Odgovor #2639 poslato: Decembar 01, 2015, 07:21:42 posle podne »

R1 nekako se previse zamaras brojevima, lake - teske itd...
Sačuvana
bokisa.84
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 45

« Odgovor #2638 poslato: Decembar 01, 2015, 07:19:23 posle podne »

Ledja:
Veslanje u pretklonu 4 radne serije od 10-12 ponavljanja
Povlacenjena lat masini sirokim hvatom 5* 10-12
Sedece veslanje 4*10-12
Vucenje kanapa 5*10-15
Ledjna ekstenzija 3*15
Zadnje rame:
Letenje bucicama 3*10-12
Na masini koja sluzi za vezbe mislim da se zove pek dek 3*12 sa superserijama za trapez.
Biceps:
Pregib na skot klupi 3*10-12
Pregib na nekoj masini za biceps, to odradim sa veoma malom tezinom nekih 15 puta i onda povecam dosta tezinu i odradim nekih 5-8 puta.Tako 2-3 serije
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #2637 poslato: Decembar 01, 2015, 07:14:39 posle podne »

Pa iskreno ne znam ni ja vise sta su radne, a sta zagrevne. :D Meni to sve nekako dodje radna. Ako racunam od trenutka ulaska u teretanu (znaci od jednog skleka pa nadalje) do kraja imam ukupno serija za

Ledja - 15 (2 zgibova i bar dve veslanja su lakse, i to moze biti tipa zagrevnih)
Grudi - 18 (bilo 15, sada dodao 3 razvlacenja) (od toga 5 ne osetim, to su sklekovi i 2-3 benc do max tezine, ostatak treninga racunam za radnu sve)
Ramena - 16 (od toga prvih 5 racunam u zagrevanje, lakse su)
Trapez - 5
Biceps - 11
Triceps - 13 (od toga jedno 4 isto laksih, zagrevnih)
Noge (prednji deo) - 17 (tu prvih 5 cucnja zagrevne, sto bw, sto s tezinom do one max)
Noge (zadnja loza) - 6

Listovi, donja ledja, abs, podlaktice sad manje bitno.

edit: veslam tesko, osecam donja ledja i tu i kod cucnja, tako da dopunim, sto kazes, sa par setova hiperekst.
« Poslednja izmena: Decembar 01, 2015, 07:17:40 posle podne od strane R1 » Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #2636 poslato: Decembar 01, 2015, 07:03:15 posle podne »

Radim hiperekstenzije 4-5 serija po 15 ponavljanja, kad budem mogao vise radicu s nekim tegicem.
Sačuvana
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1820


« Odgovor #2635 poslato: Decembar 01, 2015, 06:59:52 posle podne »

Fali ti neka vezba za donji deo ledja, a sto se tice zgibova, baci fokus na njih bas iz razloga sto ih ne mozes raditi puno.
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #2634 poslato: Decembar 01, 2015, 06:45:32 posle podne »

Vazi hvala, ajd vec kada sam tu da pitam i za ostale.

Ledja - zgibovi (posto mi je bf u ofsajdu nisam bas dobar sa zgibovima tako da radim samo 2 serije), lat masina 4 serije, veslanja sipkom 5 serija (2 do max tezine i 3 teske) i zavrsim sedecim vucenjem na sajli 4 serije. (ova vezba https://www.fitness.com.hr/images/clanci/veslanje-na-donjoj-koloturi.jpg)

Grudi ovako ispod kako sam napisao

Ramena - zagrevanje prednjim letenjem bucicama 3 serije, onda press bucicama 5-6 serija, 2 pocetne lakse do max kilaze, 3-4 teske, onda lateral raises 3-4 serije i letenje za zadnje rame 3-4 serije

Noge - cucanj, presa, ekstenzije, ekstenzije za zadnju lozu, list

Biceps - pregib s dve ruke, hamer, pregib bucicama na kosoj klupi (sjajna vezba - http://workoutlabs.com/wp-content/uploads/watermarked/Alternate_Incline_Dumbbell_Curl.png)

Triceps - uski benc 5-6 serija, ekstenzije iznad glave 3 serije, cable pushdown 2-3 serije, uglavnom neki drop

Sačuvana
Stranice: 1 ... 244 245 [246] 247 248 ... 422 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.114 sekundi sa 14 upita.