TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395686 Teme od strane 25009 Članovi Poslednji član: srecko sojic

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 21, 2024, 07:45:11 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] 4 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Prednji ukrsteni ligamenti  (Pročitano 7084 puta)
11lexo
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 21

« Odgovor #24 poslato: Novembar 25, 2014, 09:54:05 posle podne »

I da, jos jedna stvar, osim Kuperovog testa treba mi i skok u dalj, min 2,25m, danas sam radio neke male skokove napred nazad, nekih metar, velika nestabilnost pri doskoku, vidim da moram mnogo da radim na svemu tome...  :-\
Sačuvana
Aleksandar Ignjatović
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2

« Odgovor #23 poslato: Novembar 25, 2014, 12:19:17 pre podne »

Mislio sam da ste zaboravili na moj slucaj, izvinjavam se...
Pauziram ovaj mesec sa teretanom, nisam pri parama pa treniram kuci...
Uglavnom, cucanj sam radio bez ikakve tezine, nisam se usudjivao jos, cekao sam da mi noga bude malo bolje kako bih bio sigurniji;
Iskorak sam radio sa bucicama 8kg, i to mi je bilo tesko  jer mi je koleno nestabilno i kad iskoracujem njom i kad ona ostane pozadi;
Single leg ekstenzija minimalac, 5kg, cak sam i tu drzao desnu nogu u pripravnosti jer kad leva dodje do skoro pune ekstenzije nesto u kolenu krcka pa sam bio u pripravnosti, zadrzaj u ekstenziji nisam radio;
pregib, isto vazi sto i za ekstenziju kada je u pitanju jedna noga, obe noge 40 kg, s tim sto imam osecaj da 95% vucem samo zdravom nogom;
Leg press se takodje nisam usudjivao jer je tu neophodna puna ekstenzija pri izbacaju, plasim se da bi koleno otkazalo a da desna ne bi izdrala teret sama;
Kada je pretklon u pitanju, pri mom trenutnom maximumu ekstenzije leve noge od oko 175 stepeni, mogu da dohvatim pod prstima, cak mislim da uz malo vise  prethodnog razgibavanja i celom sakom;
Taj visak kilograma mi je od tate :D , genetski imam jaci donji deo tela od gornjeg, odnosno vece butine i dupe (da izvinete). Ali uveliko radim na tome da snizim kilazu, hteo sam nekih 7 kg, ali poslusacu, idem na 10;
Istezanja za zadnju lozu iskreno ne radim iako osecam da su mi najneophodnija, ali nzm sta smem da radim a sta ne, koje pokrete?
Danas sam se prvi put posle 3 meseca usudio da potrcim malo odmah nakon svog home workout-a (iskoristio sam put do prodavnice i nazad), to je nekih 200 m ukupno, osecaj je bedan kad ne mozes ni to da istrcis normalno, trcao sam ja lagano ali je koleno nestabilno, ili sam se samo uplasio pa utripovao da mi je tesko. Uglavnom, pratim ovaj forum, vidim koliko ste pomogli svima, znam da cu i ja od Vas dobiti odgovarajucu pomoc i program da prebrodim ovo, zato i verujem da imam sanse da uspem, i ne odustajem, sutra ujutru cu pokusati da istrcim nekako lagano 1,4 km, sa pauzama sigurno, pa koliko uspem.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #22 poslato: Novembar 24, 2014, 02:07:40 posle podne »

da li radiš istezanja za zadnju ložu?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #21 poslato: Novembar 24, 2014, 02:06:57 posle podne »

prethodni trening koji si nave po težinama ne mora da govori o trenutnoj snazi kvadricepsa u potpunosti, jer se snaga gubi brzo posle ozbiljnije povrede kolena, a posebno brzo strada unutrašnja glava kvadricepsa (medijalni vastus) koji je najvažniji u stabilizaciji kolena...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #20 poslato: Novembar 24, 2014, 02:04:57 posle podne »

a imam nekih 87 kg, visina 184, pa bih rekao da nije u pitanju los kvadriceps...
imaš 10kg viška i to je dodatno opterećenje za koleno, a i u trčanju... slikovito, kao da sve radiš sa tegom od 10kg na ramenima - jasno ti je da bi ti sve bilo prilično lakše kada bi taj teg spustio na zemlju...
a i to je dodatni pritisak kg na hrskavicu kolena, i dodatna sila smicanja na pokrete kolene kad je pokidan prednji ukršteni ligament...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #19 poslato: Novembar 24, 2014, 02:00:52 posle podne »

kad se spustiš u pretklon prema podu polako, prava kolena, koliko cm fali od vrhova prstiju ruke do poda?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #18 poslato: Novembar 24, 2014, 01:59:43 posle podne »

da li ima sprava/radiš leg press?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #17 poslato: Novembar 24, 2014, 01:59:14 posle podne »

sa kojom težinom radiš vežbe:
- čučanj (šipka?)?
- iskorak (bučice?)?
- leg exstenzija (single leg?, zadržaj u ekstenziji)?
- pregib zadnja loža (noge zajedno?)?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #16 poslato: Novembar 24, 2014, 01:39:39 posle podne »

Pozdrav Alexandre, prethodnih dana nisam imao vremena da odgovorimna tvoju temu - tvoj slučaj je specifičan i zahteva da odvojim vremena, uzmem sve u obzir vezano za tvoju povredu i da ti napišem program...
Takodje, u životu treba imati malo strpljenja, ništa dobro se ne postiže na silu....
/strpljen - spašen/
+++
Sačuvana
Aleksandar Ignjatović
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2

« Odgovor #15 poslato: Novembar 24, 2014, 09:13:06 pre podne »

koliko možeš napraviti ekstenziju u kolenu 180 (tj 0 stepeni) ili manje?

koliko može fleksija - preko 90... 130...?
          Jos ne dobih odgovor ?
Sačuvana
11lexo
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 21

« Odgovor #14 poslato: Novembar 22, 2014, 09:40:47 pre podne »

?
Sačuvana
11lexo
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 21

« Odgovor #13 poslato: Novembar 20, 2014, 12:16:01 posle podne »

Ekstenzija nije punih 180 stepeni, rekao bih 170 do 175 stepeni, fleksija rekao bih i normalna, oko 145 stepeni.... Vezbe koje radim su cucanj, iskorak, penjanje na klupu, na onoj spravi za ekstenziju i fleksiju radim sa minimalnom tezinom jer mi je za tu nogu i to tesko, radim izdrzaj u cucnju naslonjen na zid, listove, nordijsko... u principu mogu da radim te vezbe, ali mi je sve dosta teze... Cisto da bi ste imali neki bolji uvid u moje fizicke sposobnosti, pre povrede sam radio pun cucanj 140kg x4, ekstenzija preko 100kg, potiskivanje nogama 280kg x6, a imam nekih 87 kg, visina 184, pa bih rekao da nije u pitanju los kvadriceps...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #12 poslato: Novembar 20, 2014, 11:01:08 pre podne »

treba da uzimaš suplementaciju - glukozamin (npr Nodol max 1x1) ili govedji želatin...
to jwe supstanca koja čuva i gradi hrskavicu....
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #11 poslato: Novembar 20, 2014, 10:59:52 pre podne »

za sada
- jačanje mišića nogu - posebno kvadricepsa koji je glavni stabilizator kolena!
- istezanje mišića - normalan pun obim pokreta noge u kolenu
- čuvanje kolena od povrede
- suplementacija za hrskavicu
- planiranje operacije


Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #10 poslato: Novembar 20, 2014, 10:57:37 pre podne »

najvažnije je da čuvaš koleno do operacije - da ne oštećuješ hrskavicu kolena.
prekid prednjeg ukrštenog ligamenta pravi nestabilnost kolena - što stvara rizik za oštećenje hrskavice i povrede meniskusa...
sa prekinutim prednjim ukrštenim ligamentom - koleno je stabilno u pravolinijskom kretanju, ali pri promeni pravca ono postaje nestabilno...
zbog toga ne dolazi u obzir neki drugi sport osim trčanja (fudbal,košarka, skijanje....), a operacija je preporučljiva - koleno ti treba za ceo život, a ne treba da si neaktivan u životu,  a ni da imaš potrošeno koleno, koje ti stvara mnogo problema...
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] 4 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.153 sekundi sa 17 upita.