TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395298 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 02, 2024, 06:57:12 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Help...S.O.S  (Pročitano 13973 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #5 poslato: Jul 29, 2008, 02:19:46 posle podne »

zato i pise na sagorevacu da se ne koristi ako imas odredjene zdravstvene probleme, ali ti ih kanda nisi ni znao :(

sacekacemo Danielu
Sačuvana
ljuban
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10

« Odgovor #4 poslato: Jul 29, 2008, 02:16:40 posle podne »

Jesu...na tim poslednjim laboratorijama krvi (gde je ustanovljeno seroloski i ehinokok) Epstein-Barr je bio negativan.Postoji jos jedna varijanta mononukleoze,dosta redja...na to sigurno nisam testiran....Ni ja ne mislim da je Cuts odgovoran...ali da je mozda posluzio kao katalizator za nesto shto me je chekalo "iza ugla" za par godina ili meseci...moguce je....zato i trazim savet.Hvala vam na brzim odgovorima...
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #3 poslato: Jul 29, 2008, 02:13:57 posle podne »

Jedina osoba na ovom forumu ciji ce ti savet biti najmerodavniji je dr Danijela Svarc, tako da se nadam da ce sto pre videti tvoj post.

pozdrav!
Sačuvana
Gavranac
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1915


www.familyfightteam.org

Serbian Translations
« Odgovor #2 poslato: Jul 29, 2008, 02:08:34 posle podne »

Druuuuuuzeeeeeee!!! :o :(
Da nemash i mononukleozu? Ne zezam, jesu li to proverili? Mononukleoza se veoma sporo lechi, a izmedju ostalih simptoma je i hronichan umor. Ja sam i sam imao problema sa probavom od Cuts-a, to je normalno poshto sadrzi mnogo kofeina, deluje diuretichki i dijaretichki.  ;D Ali nikada se to nije toliko oduzilo. E sad, da li si ti lekarima rekao da si uzimao Cuts? Chinjenica je da niko od nas nema neko visoko mishljenje o znanju nashih lekara na polju suplementacije, ali ipak ti to prijavi ako vec nisi. Cuts utiche na redukciju sala na nekoliko nivoa, ne chini mi se logichno da ti se od njega poveca kolichina sala u jetri, ali ne znam dovoljno da bi mogao da tvrdim sa sigurnoshcu da nije tako.
Sačuvana
ljuban
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10

« Odgovor #1 poslato: Jul 29, 2008, 10:57:55 pre podne »

Dramatican naslov....i izvinjavam se unapred na duzini post-a...hm...da pocnem,posmatrac sam ovog foruma vec duze vreme a od skora i clan.Poucen iskustvima drugih ljudi sa ovog foruma,u oktobru 2007 uporedo sa pocetkom indoor sportskih aktivnosti (3x nedeljno po 2 sata basketball and volleyball) poceo sam da koristim animal cuts,sa namerom da se malo "steshem" sto se kaze....ali nisam ih uzimao u seriji od 21 dan po 2 puta dnevno pa onda pauza...vec samo pre sportskih aktivnosti...tako da mi se kutija razvlacila dosta dugo.Drugu kutiju sam potrosio do februara 2008. i tada odluciio da ostavim cigareta tacno 28. februara u 24:00 ... sto sam sa uspehom i uradio (nicotine free for skoro 5 meseci) ..... e sada prelazim na esenciju mog problema.

Otprilike uporedo sa pocetkom uzimanja animal cuts-a (ali ne mogu biti siguran,mozda i ranije) pocinu problemi sa probavom,cesto mi se javljaju retke stolice,gasovito praznjenej,nadimanje u crevima,ponekad grcevi i tzv. klokotanje...i recimo od tada...bar jedna nedelja u mesecu mi ja takva...sa tim problemima i onda caj dvopek...probiotic...pa se smiri.U pocetku nisam tome pridavao mnogo paznje...svako pokvari stomak,pa se pregura....ali vec negde oko Nove godine stanje se komplikovalo,zakucalo me za krevet,sta god da pojedem izbacim kroz stolicu vrlo brzo...jako vodenasto + temperatura i tako 10 dana.

Odlazim doktoru,terapija mirovanje,zakljucak nesto sto sam pojeo,terapija probiotic i dijetalna ishrana do kontrole. Tz...tz...tz.... no dobro,smirilo se i to polako...mora da se radi...posao itd.....guram to sve nekako na nogama....i tada odlucujem da krenem malo "zdravije da zivim",pocinjem da trcim svakodnevno u cilju dobijanja kondicije i isto tako da kad ostavim cigarete budem u formi da mogu da se bavim jos jace sportom da ne bih dobio na kilazi (cuveni side effect kod odvikavanja od pusenja)...tada sam bio 197 cm i 100 kg....sa ciljem da takav i ostanem,jedino je dolazilo u obizr da smanjim malo kilazu.....i tako 2 meseca trcim (dovrsavam animal cuts)...sporadicno imam probleme s stomakom i onda...u martu...prekid filma.

Don't get me wrong.....do tada sam se osecao fenomenalno...nikad u zivotu nisam bio u boljoj formi,cak ni posle 3 meseca obuke u vojsci....stvarno sam bio zadovoljan postignutim.

Ali onda opet problemi sa probavom i napokon me lekar posalje gastroenterologu....e sad ce post da postane dugacak :)

Gastroenterolog (u daljem textu GE) preporuci ultrazvuk abdomena....ultrazvuk pokaze uvecanu jetru od oko 20 cm i delimicno kalcifikovanu cistu na jetri od 3 cm.Od tada se paznja lekara usmerava na jetru a probava nekako pada u drugi plan.Krvna slika pokazuje povecane transaminaze ALT i AST > 260 i ocigledna je upala jetre.Negativan na heliko....negativan na hep a,b,c .... uzimam bolovanje,postajem jako iscrpljen i imam velike potrebe za spavanjem,malaksalost i slabost u rukama i nogama....jako mi je tesko da prelazim i kratke relacije,ako se i primoram na tako nesto dobijam ogromnu iscrpljenost i nesvesticu.Kolabiram i bivam primljen u bolnicu gde lezim 3 nedele i tu mi se vrse dodatna ispitivanja,CT jetre pokazuje masne infiltracije jetre i vec primecenu cistu,koja je seroloski ustanovljena kao ehinokokoza (bas sam neke srece :) ).Jetra jeste masna...nisam neki alkoholicar notorni,popijem vikendom svaki drugi kad se zadesim u gradu...ali sam zato bio veliki konzument koka-kole i guarane u proseku 2l kole + 1-2 guarane dnevno.....u zadnjih 3-4 godine sigurno.....sto moze da objasni stanje jetre.BTW-podpitanje: trcao sam 2 1/2 meseca konstanto + nosio onaj neopren pojas oko stomaka...bla bla...jel moguce da sve to u kombinaciji AC-om doprinosi talozenju masti u jetri ?

Lekari se odlucuju da lecim ehinokokozu lekovima ali tek kad mi se smire transaminaze...otpusten sam iz bolnice i cekam da mi ALT udje u granice normale on je duplo veci,a AST je u normali....i tako ja vec zivotarim 3 meseca......

Poenta je sledeca...ja i dalje nemam snage,nije tako strasno kao pre...ali voznja bicikla,setnja po keju....ne dolazi u obzir...prevelik napor.Doktori mi kazu da jetra (koja se popravlja) ne bi terbala biti uzrok tome svemu....a ja i dalje imam problema sa probavom povremeno....recimo 1-2 dana u 2 nedelje mi bude "redak"....a previranja u stomaku su mi konstantna.

E sad...posto svi lekari mi kazu...polako praticemo prvo jetru..pa onda...pa ovo pa ono...a ja poludeh...nkako da stanem na noge...ima li neko od medicinski potkovanih forumasha neki savet,da forsiram gastroenterologa ...sta da trazim,da testiram stolicu na protozoe....da se proveri da li je eventualno glutenska enteropatija....mislim...u svemu mi je zajednicka crta taj problem sa probavom...a na to nikako da se neko osvrne....

Bilo kakav savet....hvala vam.

Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.156 sekundi sa 15 upita.