TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395144 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 25, 2024, 06:50:19 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 | 

Skorašnje poruke

Stranice: [1] 2 3 ... 10
1
Ostala pitanja iz oblasti medicine / Odg: Nejednaki trapezi
« Poslednja poruka od strane UrbanE poslato danas u 05:31:03 posle podne »
I kad podignem ruke isti slucaj levi se odma aktivira i bude visi u odnosu nna desni
2
Ostala pitanja iz oblasti medicine / Nejednaki trapezi
« Poslednja poruka od strane UrbanE poslato danas u 05:27:48 posle podne »
Pozdrav, kada sam u opustenom polozaju izgleda kao da imam samo levi trapez, kao da desni uopste ne postoji, samim tim desno rame mi je malkice spusteno. Kada se napnem onda nema neke razlike. Ceo dan osetim konstantnu napetost u levom trapezu kao da je zategnut, sta god radim imam osecqj da ga aktiviram. Najveci mi je problem kada radim ledja, dodjem do 5og ponavljanja i moram prestati jer osetim bol u trapezu prema vratu. Osetim zatezanje i pri pomeranju glave u desno. Mozda je problem i u tim vratnim misicima
3
Ostala pitanja iz oblasti medicine / Odg: Kako promena vremena na satu utiče na zdravlje?
« Poslednja poruka od strane drAnita Mrdakovic poslato danas u 12:09:26 posle podne »
Da bi se bolje prilagodili letnjem računanju vremena, stručnjaci preporučuju:

Najmanje sedam sati sna pre i posle promene vremena
Pomeranje vremena spavanja i buđenja za 15 do 20 minuta ranije nekoliko noći pre promene vremena
Promena vremena obroka ili drugih „vremenskih znakova“ za svoje telo, shodno tome
Postavite satove jedan sat ranije uveče veče pre promene vremena i odite na spavanje u uobičajeno vreme za spavanje
Izlazak napolje na rano jutarnje sunčevo svetlo sledećeg dana nakon promene vremena kako biste pomogli vašem unutrašnjem satu da pređe na novo vreme.
Meni od gore navedenih nista ne pomaze....sve je to lepo sto oni predlazu,ali dzaba...
Interesantno. Obično ovo bar ublaži tegobe. Ali eto dokaza da svaka individua drugačije reaguje.
Recimo do pre par godina uopste nisam imao problema sa pomeranjem kazaljke bilo napred ili nazad,ali od pre par godina sta god radio dzaba....Prvih nedelju dana dosta tesko podnosim,posle mi treba oko mesec dana da se telo adaptira potpuno.

Sta tacno osecas?
Umor,pospanost,lenjost,ne radi mi se nista,ranije ogladnim,nemam volju ni za cim,ne radi mi se,budim se nocu itd....

Ovo mislim da trenutno svi prozivljavaju i bez pomeranja sata....
Uglavnom zbog naglih promena vremena. A sad kada promenimo i kazaljke za vikend,onda ce tek biti veselo.
Ja npr. danas uopste nemam osecaj da je ovoliko sati koliko je zaista....
Ja sam premoren, jer sam morao rano da ustanem, zbog putovanja. A videćemo kako će biti ovih dana.
Sad kad si spomenuo putovanje sutra moram rano u NS....
Da vidis kako je kada se navije sat,a navikli smo na drugo vreme. A ja bas u noci promene sam morao da navijem.
Pomeranje kazaljki,toplotni front,pa sad hladniji uz pubo vetra i nije ni cudo sto smo svi malo ...lose raspolozeni.... ;D ;D ;D
Dobitna kombinacija da se uzasno osecamo ;D
I onda si jos lepo rekao....
I da ne spavamo....ja sve radim kako mi je dr.Anita savetovala,lezim i ustajem u isto vreme ali zbog neceg se probudim izmedu 2-3 i ne mogu bar sat vremena da zaspim i posle se toliko iznerviram sto sam se probudio da na kraju zbog toga ne mogu da zaspim...nadam se da ce dati rezultate.Jedino pozitivno ove godine sto sa gladom nemam toliko problema i nisam toliko umoran.Umoran jesam,ali ne toliko koliko prethodnih godina u ovo vreme.I vikendom sam isto ustajao kako je dr.Anita rekla.U subotu je bilo malo "cupavo",ali u nedelju vec puno lakse.Mi zbog katolickog Uskrsa nismo radili ponedeljkom,ali sam i onda ustao..
Meni ne smeta nesto posebno. Ali gledaj da se ne nerviras, sto ne mozes da se uspavas. Znam ja tako kada nekad ne mogu da spavam,pa se iznerviram,pa tek onda nista nisam uradio.

I sta radis, cekas da se uspavas ili popijes neki lek?
Ne pijem lekove za to nikada. Nego kada se uspavam,uspavam.
Mozda bih i ja tako trebao.Bas cu probati,mada sve mi se cini da onda necu se uspavati... ;D
Inace ja popijem melatonin ne znam koliko to spada medu lekove,po meni to je vise suplement.
Nekada je razlika između lekova i suplemenata više odluka na nivou nekih agencija za lekove. Ima preparata vitamina B kompleksa, koji su mislim slovenaćki, i vode se kao lek, dok se naši vode kao suplement.
Baš tako. Samo što se melatonin kod nas sada više vodi kao suplement.
Obično kada je suplement, onda je taj preparat skuplji. Onda problem bude finansijske prirode. Ali dobro. Sve zavisi kako regulišu.
Umesto da bude obrnuto....nema logike.
Recimo antibiotici su jedni od najjeftinijih lekova. A recimo slani rastvori za ispiranje nosa su skupi.

Zbog cega je tako?
Zato sto hoce da navuku ljude na lekove a ne na prirodne preparate....meni je deda koji je bio orl rekao da ispiram sa slanom vodom grlo svako vece i necu imati upalu grla.On je to i radio.I to ti je prirodnije nego uzimati lek....
Najbolji su narodni lekovi. Mada mislim da mladji pacijenti to retko primenjuju. Kada napisem ispiranje zdrela cajem od zalfije ili kamilice ili rastvorom sode bikarbone, mislim da svi odu i kupe neke pastile i sisaju.
Ja imam takvo iskustvo sa sredovečnim pacijentima, mlađi su mi nekako informisaniji, a stariji već sami koriste prirodne lekove.
4
Ostala pitanja iz oblasti medicine / Odg: Akutni pankreatitis / Upala pankreasa nakon Uskršnjeg posta
« Poslednja poruka od strane drAnita Mrdakovic poslato danas u 12:06:02 posle podne »
To preporuucujem i sad tokom i posle Uskrsnjih praznika kao i posle da se ne preterava ni u cemu pa onda necemo sokirati nas organizam i necemo imati ovakve probleme. ;)
Znam da to nije tako jednostavno,ali verujte mi da vredi.Taj nesnosan bol u stomaku satima.....ne vredi toliko.
Ovo je dragocen savet jer je iz ličnog iskustva.
5
Ostala pitanja iz oblasti medicine / Odg: Akutni pankreatitis / Upala pankreasa nakon Uskršnjeg posta
« Poslednja poruka od strane drAnita Mrdakovic poslato danas u 12:05:14 posle podne »
Nesto slicno sam imao posle takmicenja u bodi bildingu.U toku dijete jesam jeo meso i to pilece grudi,ali zato odmah posle takmicenja sam se uvek prejedao i onda sam 2 dana bio bolestan.Bile su to hrane koje su mi najvise "falile" tokom tromesecne dijete a to je uglavnom bila pizza,burek,cokolada....Bio sam u stanju da za jedno vece pojedem i popijem od 5-8kg telesne tezine koliko sam na jutro posle takmicenja cesto imao.To sam samo kod prva 2 takmicenja uradio posle sam shvatio da to bas i nije dobro sto radim pa nisam preterivao.Jesam jeo te hrane koje su mi nedostajale ali se nisam prejedao i ne odmah sve. ;)
Veoma hrabro što si priznao. Moram reći da je ovo pogrešan primer koji ljudi praktikuju. Još je lošije što to sportisti rade.
6
Nesto slicno sam imao posle takmicenja u bodi bildingu.U toku dijete jesam jeo meso i to pilece grudi,ali zato odmah posle takmicenja sam se uvek prejedao i onda sam 2 dana bio bolestan.Bile su to hrane koje su mi najvise "falile" tokom tromesecne dijete a to je uglavnom bila pizza,burek,cokolada....Bio sam u stanju da za jedno vece pojedem i popijem od 5-8kg telesne tezine koliko sam na jutro posle takmicenja cesto imao.To sam samo kod prva 2 takmicenja uradio posle sam shvatio da to bas i nije dobro sto radim pa nisam preterivao.Jesam jeo te hrane koje su mi nedostajale ali se nisam prejedao i ne odmah sve. ;)
Vazno je da si to korigovao. U nekim slucajevima moze biti opasno po zivot.
7
Akutni pankreatitis se leči u bolnici.
Ljudi sa blagim akutnim pankreatitisom najčešće počinju da se oporavljaju u roku od oko nedelju dana i ne doživljavaju dalje probleme.
Oni sa teškim akutnim pankreatitisom mogu biti lošijeg zdravstvenog stanja i/ili razviti komplikacije koje zahtevaju dalje lečenje. U tom slučaju lečenje i oporavak može potrajati mnogo duže.
Ovo oboljenje moze biti izuzetno tesko i neizvesnog ishoda lecenja,te je bitno da ljudi shvate znacaj. Neki pacijenti moraju biti i operisani,ali i dalje bude neizvestan ishod.
8
U toku je Uskršnji post među pripadnicima pravoslavne veroispovesti što znači da mnogo ljudi se suzdržavaju od preteranog konzumiranja hrane, a ne unose namirnice životinjskog porekla. Nakon ovog perioda dolazi period slavlja Uskrsa, čuveno kucanje jajima i velika konzumacija jaja, masne hrane, pa čak i alkohola.
Svako prejedanje, preterivanje u ishrani, nagle promene, iz posnog u masno, i obrnuto, predstavljaju svojevrsni šok za organizam. Ukoliko preterate u hrani može doći ne samo do nadimanja stomaka i taloženja kilograma i masnoće, već i do ozbiljnih zdravstvenih problema kao što je akutni pankreatitis.
Izuzetno vazno je to da se ne sokira organizam naglom promenom ishrane. Ovde je znacajna postepenost.
9
Ostala pitanja iz oblasti medicine / Odg: Kako promena vremena na satu utiče na zdravlje?
« Poslednja poruka od strane Dr Nikola Todorov poslato danas u 09:26:08 pre podne »
Da bi se bolje prilagodili letnjem računanju vremena, stručnjaci preporučuju:

Najmanje sedam sati sna pre i posle promene vremena
Pomeranje vremena spavanja i buđenja za 15 do 20 minuta ranije nekoliko noći pre promene vremena
Promena vremena obroka ili drugih „vremenskih znakova“ za svoje telo, shodno tome
Postavite satove jedan sat ranije uveče veče pre promene vremena i odite na spavanje u uobičajeno vreme za spavanje
Izlazak napolje na rano jutarnje sunčevo svetlo sledećeg dana nakon promene vremena kako biste pomogli vašem unutrašnjem satu da pređe na novo vreme.
Meni od gore navedenih nista ne pomaze....sve je to lepo sto oni predlazu,ali dzaba...
Interesantno. Obično ovo bar ublaži tegobe. Ali eto dokaza da svaka individua drugačije reaguje.
Recimo do pre par godina uopste nisam imao problema sa pomeranjem kazaljke bilo napred ili nazad,ali od pre par godina sta god radio dzaba....Prvih nedelju dana dosta tesko podnosim,posle mi treba oko mesec dana da se telo adaptira potpuno.

Sta tacno osecas?
Umor,pospanost,lenjost,ne radi mi se nista,ranije ogladnim,nemam volju ni za cim,ne radi mi se,budim se nocu itd....

Ovo mislim da trenutno svi prozivljavaju i bez pomeranja sata....
Uglavnom zbog naglih promena vremena. A sad kada promenimo i kazaljke za vikend,onda ce tek biti veselo.
Ja npr. danas uopste nemam osecaj da je ovoliko sati koliko je zaista....
Ja sam premoren, jer sam morao rano da ustanem, zbog putovanja. A videćemo kako će biti ovih dana.
Sad kad si spomenuo putovanje sutra moram rano u NS....
Da vidis kako je kada se navije sat,a navikli smo na drugo vreme. A ja bas u noci promene sam morao da navijem.
Pomeranje kazaljki,toplotni front,pa sad hladniji uz pubo vetra i nije ni cudo sto smo svi malo ...lose raspolozeni.... ;D ;D ;D
Dobitna kombinacija da se uzasno osecamo ;D
I onda si jos lepo rekao....
I da ne spavamo....ja sve radim kako mi je dr.Anita savetovala,lezim i ustajem u isto vreme ali zbog neceg se probudim izmedu 2-3 i ne mogu bar sat vremena da zaspim i posle se toliko iznerviram sto sam se probudio da na kraju zbog toga ne mogu da zaspim...nadam se da ce dati rezultate.Jedino pozitivno ove godine sto sa gladom nemam toliko problema i nisam toliko umoran.Umoran jesam,ali ne toliko koliko prethodnih godina u ovo vreme.I vikendom sam isto ustajao kako je dr.Anita rekla.U subotu je bilo malo "cupavo",ali u nedelju vec puno lakse.Mi zbog katolickog Uskrsa nismo radili ponedeljkom,ali sam i onda ustao..
Meni ne smeta nesto posebno. Ali gledaj da se ne nerviras, sto ne mozes da se uspavas. Znam ja tako kada nekad ne mogu da spavam,pa se iznerviram,pa tek onda nista nisam uradio.

I sta radis, cekas da se uspavas ili popijes neki lek?
Ne pijem lekove za to nikada. Nego kada se uspavam,uspavam.
Mozda bih i ja tako trebao.Bas cu probati,mada sve mi se cini da onda necu se uspavati... ;D
Inace ja popijem melatonin ne znam koliko to spada medu lekove,po meni to je vise suplement.
Nekada je razlika između lekova i suplemenata više odluka na nivou nekih agencija za lekove. Ima preparata vitamina B kompleksa, koji su mislim slovenaćki, i vode se kao lek, dok se naši vode kao suplement.
Baš tako. Samo što se melatonin kod nas sada više vodi kao suplement.
Obično kada je suplement, onda je taj preparat skuplji. Onda problem bude finansijske prirode. Ali dobro. Sve zavisi kako regulišu.
Umesto da bude obrnuto....nema logike.
Recimo antibiotici su jedni od najjeftinijih lekova. A recimo slani rastvori za ispiranje nosa su skupi.

Zbog cega je tako?
Zato sto hoce da navuku ljude na lekove a ne na prirodne preparate....meni je deda koji je bio orl rekao da ispiram sa slanom vodom grlo svako vece i necu imati upalu grla.On je to i radio.I to ti je prirodnije nego uzimati lek....
Najbolji su narodni lekovi. Mada mislim da mladji pacijenti to retko primenjuju. Kada napisem ispiranje zdrela cajem od zalfije ili kamilice ili rastvorom sode bikarbone, mislim da svi odu i kupe neke pastile i sisaju.
10
Ostala pitanja iz oblasti medicine / Odg: Kako promena vremena na satu utiče na zdravlje?
« Poslednja poruka od strane Dr Nikola Todorov poslato danas u 09:23:34 pre podne »
Da bi se bolje prilagodili letnjem računanju vremena, stručnjaci preporučuju:

Najmanje sedam sati sna pre i posle promene vremena
Pomeranje vremena spavanja i buđenja za 15 do 20 minuta ranije nekoliko noći pre promene vremena
Promena vremena obroka ili drugih „vremenskih znakova“ za svoje telo, shodno tome
Postavite satove jedan sat ranije uveče veče pre promene vremena i odite na spavanje u uobičajeno vreme za spavanje
Izlazak napolje na rano jutarnje sunčevo svetlo sledećeg dana nakon promene vremena kako biste pomogli vašem unutrašnjem satu da pređe na novo vreme.
Meni od gore navedenih nista ne pomaze....sve je to lepo sto oni predlazu,ali dzaba...
Interesantno. Obično ovo bar ublaži tegobe. Ali eto dokaza da svaka individua drugačije reaguje.
Recimo do pre par godina uopste nisam imao problema sa pomeranjem kazaljke bilo napred ili nazad,ali od pre par godina sta god radio dzaba....Prvih nedelju dana dosta tesko podnosim,posle mi treba oko mesec dana da se telo adaptira potpuno.

Sta tacno osecas?
Umor,pospanost,lenjost,ne radi mi se nista,ranije ogladnim,nemam volju ni za cim,ne radi mi se,budim se nocu itd....

Ovo mislim da trenutno svi prozivljavaju i bez pomeranja sata....
Uglavnom zbog naglih promena vremena. A sad kada promenimo i kazaljke za vikend,onda ce tek biti veselo.
Ja npr. danas uopste nemam osecaj da je ovoliko sati koliko je zaista....
Ja sam premoren, jer sam morao rano da ustanem, zbog putovanja. A videćemo kako će biti ovih dana.
Sad kad si spomenuo putovanje sutra moram rano u NS....
Da vidis kako je kada se navije sat,a navikli smo na drugo vreme. A ja bas u noci promene sam morao da navijem.
Pomeranje kazaljki,toplotni front,pa sad hladniji uz pubo vetra i nije ni cudo sto smo svi malo ...lose raspolozeni.... ;D ;D ;D
Da, baš kao što smo više puta naveli sve ove promene vremena i klimatske i časovne utiču najviše na raspoloženje i san. Kod nekih ljudi i na apetit.
Kada si spomenula apetit. Mislim da je vise onih osoba koje manje hrane unose,nego inace. Ako poredimo sa onima koji bi vise hrane konzumirali u ovom periodu.

Zbog cega to mislis?
Nekako kada promenimo kazaljke u poremetimo ritam,onda mislim da se smanji unos hrane.
Ja mislim da je to zbog pomeranja ritma.....nista nije u to vreme na koje si dotad navikao...ni san ni hrana itd...
Tako je. Naš unutrašnji sat ostane isti. I onda nam se sve poremeti.
I to dok se ne privikne na novo stanje dotle je problem.Nekima traje duze,nekima krace menni otprilike oko mesec dana da se totalno adaptira telo i sto se ishrane ,odmora,treninga tice.
Naravno. Induvidualno je. Samo nastaju poremećaji u organizmu zbog promena vremena. Benefiti su po meni minorni, kao što je povećanje obdanice, odnosno dana.
Sada vec da ali kada se ovo uvelo onda je bilo malo vise logike jer je radno vreme bilo od 6 ujutru do 2 popodne i onda da ti zimi vise traje period kada je dan.Sada sa ovim modernim radnim vremenom uopste nema smisla....samo problemi....

A tek sto neki rade od 9-17???
Ja radim od 08-17 da subotom ne bih radio,tako da sve znam. ;)
Radis 9h,jer ti je i pauza uracunata?
Stranice: [1] 2 3 ... 10
SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.096 sekundi sa 15 upita.