TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395531 Teme od strane 25009 Članovi Poslednji član: TimothyAroth

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 16, 2024, 06:45:00 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 19 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pitajte mene - ako znam odgovor neću ga kriti VI deo  (Pročitano 56073 puta)
GoggY
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 93


Zlo i oʞɐdoɐu

« Odgovor #68 poslato: Jun 29, 2012, 04:01:24 posle podne »

Kako da pijem tribulus terrestis? Jednu ili dve kapsule i kada u toku dana?
Sačuvana
Coleman1
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 70

« Odgovor #67 poslato: Jun 26, 2012, 09:38:44 posle podne »

Pa ja necu skoro da prestajem sa dijetom, zato sto dijetu ne smatram dijetom nego zdravim nacinom ishrane, ja sam odlucio da se skoro hranim kao profesionalan bodibilder iako nisam, zato sto mi se to svidja :D tacno se sve zna, sta, koliko, kad! Hvala na odgovoru!
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #66 poslato: Jun 26, 2012, 05:12:56 posle podne »

Da li je moguce da smanjim body fat bez kardio treninga, pre sam radio i kardio ali mi se smucilo trcanje, da li su isti rezultati sa ili bez kardio treninga ? Jer ja sam imao osecaj da kad radim kardio brze istopim salo... Ishranu sam sredio 100% znam sta, koliko i kad treba da jedem, radim rotaciju uh, za svaku misicnu particiju radim 3 vezbe po 3 serije (12 ponavljanja), samo izuzetak su ledja i noge (3 vezbe po 4 serije zato sto su vece misicne particije).

Nije bitan kardio kod skidanja sala nego potrošnja kalorija, a to se daleko efikasnije radi sa tegovima.

Osnova treninga je da se radi sa velikim težinama kako bi se telo stimulisalo dovoljno da zadržava mišićnu masu i snagu, a sve što radiš posle toga je potrošnja kalorija kako bi se napravio deficit i naravno skidalo salo.

Kako bi se osiguralo skidanje većma sala valja imati dobru ishranu i to se opet svodi na dovoljnu količinu proteina, a i kalorija kako se ne bi gubilo previše telesne mase za kratak period što može dovesti do komplikacija.

Na kraju, kako ćeš ti napraviti deficit u kalorija je na tebi. Tako možeš raditi kardio koji je najjednostavnija opcija jer ne treba puno razmišljati, a možeš i raditi neke varijante sa tegovima, pa čak i raditi trbušnjake 45 - 60 minuta bez prestanka i imaćeš isti efekat sagorevanja kalorija.

To što si primetio da brže skidaš kilažu kad radiš kardio je istina, ali poneka i ne želiš reviše brzo da skidaš salo jer ćeš neminovno izazvati i JO - JO efekat, tako da ako se samo držiš dobre ishrane i jakog treninga sa tegovima ne bi trebalo da imaš problem da skineš 2 - 3 kile mesečno za koje možeš biti siguran da se neće vratiti u roku od 3 dana kada prestaneš sa dijetom.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Coleman1
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 70

« Odgovor #65 poslato: Jun 26, 2012, 08:53:07 pre podne »

Da li je moguce da smanjim body fat bez kardio treninga, pre sam radio i kardio ali mi se smucilo trcanje, da li su isti rezultati sa ili bez kardio treninga ? Jer ja sam imao osecaj da kad radim kardio brze istopim salo... Ishranu sam sredio 100% znam sta, koliko i kad treba da jedem, radim rotaciju uh, za svaku misicnu particiju radim 3 vezbe po 3 serije (12 ponavljanja), samo izuzetak su ledja i noge (3 vezbe po 4 serije zato sto su vece misicne particije).
« Poslednja izmena: Jun 26, 2012, 09:03:05 pre podne od strane Coleman1 » Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #64 poslato: Jun 25, 2012, 09:17:24 pre podne »

Molio bih za mali savet tj. svaki dan prvo radim teretanu  pa onda kardio , od suplemenata koristim : SuperPump Max , Bca5050 , Glutamin , Whey i Kreatin monohidrat e sad problem je u tome sto ne znam sta kad da pijem , od kad sam ubacio kardio poremetim se skroz ne znam da li sve duplo da pijem ( sto ne verujem da treba ) ako mozete da me posavetujete kad sta da pijem , bio bih vam veoma zahvalan . Unapred Hvala . :)

Odgovorih ti na poruku, probaj da budeš malo strpljiviji...i kao što rekoh tajming svega toga ti nije toliko bitan ;)
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #63 poslato: Jun 25, 2012, 09:16:40 pre podne »

Zdravo,
Idem u teretanu 5 meseci, u poslednje vreme kada radim razvlacenje, potisak, neke vezbe za biceps imam bol u zglobovima. Koji preparat za zastitu bi mi preporucio ? Citao sam da je dobar Animal Flex, ali nemam trenutno para za to. Sta mislis o preparatu "Flex formula" (http://www.pansport.rs/Zastita-zglobova/BI329-Flex-formula.html). Imao sam i povredu kolena da li bi Flex formula pomogla u jacanju kolena ?

Ništa od toga ti neće pomoći u nekoj velikoj meri jer tvoj trening je loš čim ti vežbe povreĂ°uju tetive i zglobove. Najverovatnije si počeo da forsiraš kilaže, a da pri tome nisi dovoljno ojačao vezivno tkivo i sada prolaziš kroz upale zglobova. Ukoliko je to slučaj imaćeš bolove najmanje mesec dana i to ako budeš vodio računa o tome da se ne opterećuješ više nego što treba, a ako zapostaviš upala može preći u povredu.

Lično koristim Joint tech, ranije je bio joint repair, ali sada su dodali još sastojaka pa se zove tech ili tako nešto.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Insane
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #62 poslato: Jun 24, 2012, 11:27:55 posle podne »

Molio bih za mali savet tj. svaki dan prvo radim teretanu  pa onda kardio , od suplemenata koristim : SuperPump Max , Bca5050 , Glutamin , Whey i Kreatin monohidrat e sad problem je u tome sto ne znam sta kad da pijem , od kad sam ubacio kardio poremetim se skroz ne znam da li sve duplo da pijem ( sto ne verujem da treba ) ako mozete da me posavetujete kad sta da pijem , bio bih vam veoma zahvalan . Unapred Hvala . :)
Sačuvana
Bogos
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #61 poslato: Jun 24, 2012, 08:58:48 posle podne »

Zdravo,
Idem u teretanu 5 meseci, u poslednje vreme kada radim razvlacenje, potisak, neke vezbe za biceps imam bol u zglobovima. Koji preparat za zastitu bi mi preporucio ? Citao sam da je dobar Animal Flex, ali nemam trenutno para za to. Sta mislis o preparatu "Flex formula" (http://www.pansport.rs/Zastita-zglobova/BI329-Flex-formula.html). Imao sam i povredu kolena da li bi Flex formula pomogla u jacanju kolena ?
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #60 poslato: Jun 23, 2012, 06:00:53 pre podne »

@Alen-e,

ishranu sam već pojačao, a ako se uzobiljim sa trenizima, a to će verovatno biti slučaj
probao bih i nešto od suplementacije, verovatno whey
sa vitimanima sam već ok.
nije mi skroz jasna uloga kreatina? ali pošto si mi savetovao potražiću.

Pansport, da li idalje ima prodaju u TC Milenijumu?


za vežbanje nekoliko konkretnih pitanja:

-kako se povećava opterećenje kod npr. zgibova a da ostanem u ponavljanjima od 6-8
prepostavljam da je analogija i kod propadanja i sličnih vežbi...


Vežbanje na letnjim povišenim temperaturama?
kako prilagoditi trening? samo povećanom hidratacijom ili ga treba malo i smanjiti?


hvala na trudu i odgovoru.




Kreatin ima dosta uloga u organizmu, a tebi je bitno da povećava snagu i mišićnu masu. Odradi fazu punjenja i videćeš o čemu pričam ;)

Pa to ume biti problem, ali nije nemoguće. Možeš staviti ranac na leĂ°a u natovariti u ranac koliko ti treba kila, pesak je dobar i slično...

Nema smanjivanja treninga, leti je vruće, zimi hladno...uvek se naĂ°e neki izgovor...
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
labrador
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 71


jedite zdrave hemikalije iz ivičnih galaksija

« Odgovor #59 poslato: Jun 22, 2012, 02:54:28 posle podne »

@Alen-e,

ishranu sam već pojačao, a ako se uzobiljim sa trenizima, a to će verovatno biti slučaj
probao bih i nešto od suplementacije, verovatno whey
sa vitimanima sam već ok.
nije mi skroz jasna uloga kreatina? ali pošto si mi savetovao potražiću.

Pansport, da li idalje ima prodaju u TC Milenijumu?


za vežbanje nekoliko konkretnih pitanja:

-kako se povećava opterećenje kod npr. zgibova a da ostanem u ponavljanjima od 6-8
prepostavljam da je analogija i kod propadanja i sličnih vežbi...


Vežbanje na letnjim povišenim temperaturama?
kako prilagoditi trening? samo povećanom hidratacijom ili ga treba malo i smanjiti?


hvala na trudu i odgovoru.


Sačuvana
ko hoće-naĂ°e način, ko neće-naĂ°e izgovor
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #58 poslato: Jun 22, 2012, 09:21:42 pre podne »

Pozdrav svima i pohvala za odličan, sadržajan  i stručan forum. Do skoro nisam ni znao da postoji, sasvim sam ga slučano otkrio i sada evo već danima "visim" i čitam.. da ne odem u off, postaviću par pitanja za koje se nadam da ću dobiti prave odgovore...
ispravite me ako sam promašio mesto pa ću seliti pitanja tamo gde treba...

32god. 175, 80kg
12 godina sam se bavio Džudo-om i tada kao dopunu treninga išao u teretanu (ne BB jer je fokus bio na Džudou), prekinuo pre 6 god. sa ozbiljnijim trenizima.
Poslednjih godina sam aktivan, nisam za staro gvožĂ°e. Jednom nedeljno se istrčim na fudbalu i povremeno se bavim ronjenjem.
nemam viška kilograma, što bi narod rekao sala.
al se zasitih mirovine, pa bih opet hteo da inteziviram treninge ali malo drugačije, da se više posvetim izgradnji svoga tela, povećanju fizičke snage i zdravlja.

sepcifičnost situacije je što u ovom prokletom kapitalizmu ne mogu da se posvetim teretani..
al svaki dan sa posla "šmugnem", na sat vremena, do parka gde imaju spravice za vežbanje.. zgibove, propadanja i slično...
pitanja su:

1. da li se uz neko intezivnije vežbanje zgibova, propadanja, sklekova, čučnjeva uz adekvatnu ishranu i suplementaciju
može postići vidljivo povećanje snage i mišićne mase? (znam da bi vežbanje u teretani bilo svrsishodnije, ali pošto nema vremenskih mogućnosti, pitam da li bolja suplementacija u gorespomenute treninge može imati vidljih rezltata, do sada nisam koristio suplemente.)
2. Ako je odgovor Da, šta mi preporučujete od suplementacije za početak uz takve vrste treninga.

3. Kafa, crna domaća, dva puta na dan, problem ili ne?

4. Plivanje posle treninga da ili ne?

5. Da li se cink uzima pre jela ili posle jela?

toliko za sada,
unapred zahvalan vaš nov član foruma.




Pozdrav i naravno dobrodošao na forum ;)

Odgovoriću ti na sva pitanja za koja znam odgovor, samo za taj cink treba da pitaš doktore i nutricioniste ovde na forumu ;)

01. Moguće je, ali ono što je kod izgradnje mišića najbitnije je da stalno poćeavaš opterećenje sa kojim radiš i to u nekom odreĂ°enom opsegu broja ponavljanja koji je negde od 6 do 8.

Imaš više načina da to izvedeš, pa ako si zainteresovan da prozborimo na tu temu sa kaži ;)

02. Što se suplementacije tiče kod mene glavnu ulogu igraju 3 stvari, vitamini, proteini i kreatin. To će ti uvek biti od pomoći i koristi.

03. Kafa nijie problem.

04. Možeš da plivaš i sigurno da je to odlična opcija zarad bolje kondicije, zdravlja i svakako je daleko bolja opcija od trčanja. Što se tajminga tiče i to može, samo gledaj da kad završiš sa svim treninzima imaš par jakih obroka, jer drugačije mišići neće rasti.

05. Kao što rekoh, za cink pitaj nutricioniste, doktorka Danijela Švarceneger ;) je ovde resident i znaće da ti da daleko bolji odgovor, a moje mišljenje je da nema veze
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
labrador
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 71


jedite zdrave hemikalije iz ivičnih galaksija

« Odgovor #57 poslato: Jun 21, 2012, 09:46:25 pre podne »

Pozdrav svima i pohvala za odličan, sadržajan  i stručan forum. Do skoro nisam ni znao da postoji, sasvim sam ga slučano otkrio i sada evo već danima "visim" i čitam.. da ne odem u off, postaviću par pitanja za koje se nadam da ću dobiti prave odgovore...
ispravite me ako sam promašio mesto pa ću seliti pitanja tamo gde treba...

32god. 175, 80kg
12 godina sam se bavio Džudo-om i tada kao dopunu treninga išao u teretanu (ne BB jer je fokus bio na Džudou), prekinuo pre 6 god. sa ozbiljnijim trenizima.
Poslednjih godina sam aktivan, nisam za staro gvožĂ°e. Jednom nedeljno se istrčim na fudbalu i povremeno se bavim ronjenjem.
nemam viška kilograma, što bi narod rekao sala.
al se zasitih mirovine, pa bih opet hteo da inteziviram treninge ali malo drugačije, da se više posvetim izgradnji svoga tela, povećanju fizičke snage i zdravlja.

sepcifičnost situacije je što u ovom prokletom kapitalizmu ne mogu da se posvetim teretani..
al svaki dan sa posla "šmugnem", na sat vremena, do parka gde imaju spravice za vežbanje.. zgibove, propadanja i slično...
pitanja su:

1. da li se uz neko intezivnije vežbanje zgibova, propadanja, sklekova, čučnjeva uz adekvatnu ishranu i suplementaciju
može postići vidljivo povećanje snage i mišićne mase? (znam da bi vežbanje u teretani bilo svrsishodnije, ali pošto nema vremenskih mogućnosti, pitam da li bolja suplementacija u gorespomenute treninge može imati vidljih rezltata, do sada nisam koristio suplemente.)
2. Ako je odgovor Da, šta mi preporučujete od suplementacije za početak uz takve vrste treninga.

3. Kafa, crna domaća, dva puta na dan, problem ili ne?

4. Plivanje posle treninga da ili ne?

5. Da li se cink uzima pre jela ili posle jela?

toliko za sada,
unapred zahvalan vaš nov član foruma.


Sačuvana
ko hoće-naĂ°e način, ko neće-naĂ°e izgovor
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #56 poslato: Jun 18, 2012, 10:16:17 posle podne »

Pa nije to dovoljno treninga, može tu još da se spakuje vežbi, recimo prvi dan se može dodati čučanj ili ako hoćeš samo vežbe koje prate potisak može da se doda još jedna vežba za rame i recimo triceps - dugačku glavu i slično
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Starfucker
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 824


Nec Hercules contra duos

« Odgovor #55 poslato: Jun 18, 2012, 06:48:25 posle podne »

Baci komentar na moj trenutni trening:

Dan1
Power Clean and Jerk - 8 singlova
Vojnicki potisak - 5x10
Odrucenje za rame - 4x15

Dan2
Čučanj - 5 serija sa 1-5 ponavljanja (piramidalno)
Hack cucanj - 5x10
Mrtvo dizanje na ravne noge - 3x10

Dan3
Benc pres - 5 serija sa po 1-5 ponavljanja
Benc pres sipkom(sa manjim tezinama) ili bucicama - 5x10
Porpadanja - 3x10

Dan4
Mrtvo dizanje - 8 serija piramidalno do 1-3 RM
Zgibovi - 5x10
Testeranje - 3x10


Trenutno ne pratim neku progresiju jer imam fore jos da treniram 3 sedmice i trudim se da oborim neke licne rekorde (treniram vec 3,5 mjeseca) ... Eto baci neki kom ako imas
« Poslednja izmena: Jun 18, 2012, 06:51:15 posle podne od strane Starfucker » Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #54 poslato: Jun 18, 2012, 10:33:13 pre podne »

Mozda ima na forumu odgovor ali ne mogu pretrazivati,posecujem forum preko telefona pa je malo teze...ovako,kazite mi koje vezbe da radim za misice TRAPEZIUS,LATISSIMUS DORSI i ramena.hvala unapred.

Trapez je mišić koji dobija baš dosta rada od čučnjeva, mrtvog dizanja, potisaka iznad glave itd. Tako da ako baš nisi genetski slab sa trapezom onda ne bi trebalo da imaš potrebe za posebnim vežbama za trapez.

Najbolje vežbe za koje ja znam su trzaj i nabačaj, ali ovo su dosta komplikovani pokreti za naučiti i zato je sleganje i dalje najbolja opcija.

Što se leĂ°a tiče tu su dve vežbe najbolje, zgibovi, u svim svojim varijacijama i veslanje u pretklonu. Naravno dosta ljudi misli da radi veslanje u pretklonu, a u stvari rade neku kombinaciju polupregiba za biceps i sleganja ramenima - poenta je da naučiš raditi ovu vežbu kako treba kako bi imalo efekta ;)

Što se ramena tiče tu su ti potisak iznad glave - šipkom ili bućicama, stojeći ili sedeći, samo ne na smith mašini - i naravno letenje ili odručenja bućicama. Naravno akcenat kod potiska treba da bude na velikim težinama, a kod odručenja da bude na formi izvoĂ°enja vežbe ;)
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Stranice: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 19 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.124 sekundi sa 14 upita.