TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395582 Teme od strane 25008 Članovi Poslednji član: DannyMet

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 17, 2024, 12:18:58 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 19 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pitajte mene - ako znam odgovor neću ga kriti VI deo  (Pročitano 56134 puta)
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #128 poslato: Avgust 26, 2012, 05:56:17 posle podne »

Ja sam rekreativac od 39 godina. Imam odličan odnos visine i težine (183/83) ali konstitucija naravno, nije idealna. U telu imam po slobodnoj proceni 5-10 kg masnih naslaga, od kojih polovinu na stomaku. Nije da je nešto veliki stomak, ali se poznaje.

E sad, moja namera je da bodibildingom (vežbanjem, ishranom i suplementima) "zamenim" masne naslage za čistu mišićnu masu, a sve u okviru istih 84-85 kg (kako ne bih promenio konfekcijski broj i kako ne bih mnogo "porastao").

Jasno je da je topljenje masti i povećanje mišićne mase nemoguće u jednom istom trenažnom procesu. Zato moje pitanje glasi šta ja zapravo treba da radim:

- da li da najpre istopim masti, izgubim sa njima i deo mišića, padnem na 72-73 kg (i izgledam kao živi leš) pa da onda od početka, od nule krenem da gradim mišićnu masu, ili

- da najpre dobijem nekih 8-10 kg mase, pa da onda tek krenem da topim masne naslage ?!

- tu je i treća varijanta, koja mi se čini najlogičnijom, a to je da stalno kombinujem "masu" i "definiciju", odnosno da u jednom trenažnom procesu (mesec ili dva meseca) dobijem recimo 5 kg mase, pa da u sledećem procesu (narednih mesec ili dva meseca) skinem masne naslage od 5 kg. Jasno mi je da nikada neću dobiti 5 kg čistih mišića, kao ni da nikada neću skinuti 5 kg čistih masti, ali bi ovakav trening imao smisla, jer bih u jednom mesecu mogao dobiti 5 kg, od kojih recimo 80% mišića i 20% masti, a potom krenuo u definiciju u kojoj bi izgubio 5 kg, od toga 80% masti i 20% mišića. I sve tako u krug, dok ne dobijem ono što želim - a to je 83-85 kg čiste mišićne mase.

Šta Vi mislite ... koji metod treninga (ishrane i suplementacije) treba da primenim.

Hvala veliko i hvala unapred.

Pozdrav


Koliko dugo ti treniraš?

Čisto sumnjam da ćeš previše porasti, ali ako uspe javi i meni da znam kako ;)

Kako znaš da imaš 5 - 10kg masti, da li si merio procenat ili je to samo tvoj utisak?

Možeš koristiti metodu koju hoćeš, ali nikad nećeš dobiti 5 kg mišića za mesec dana, a ako i dobiješ 5 kg neće biti odnos 80/20 u korist mišića, pre će biti neki obrnuti odnos...osim ako tek nisi krenuo da treniraš...što nas opet vraća na prvo pitanje: Koliko dugo treniraš?
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
bbjelica
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 690


Ko nema u glavu - ima u ruke !

« Odgovor #127 poslato: Avgust 26, 2012, 02:25:45 posle podne »

Ja sam rekreativac od 39 godina. Imam odličan odnos visine i težine (183/83) ali konstitucija naravno, nije idealna. U telu imam po slobodnoj proceni 5-10 kg masnih naslaga, od kojih polovinu na stomaku. Nije da je nešto veliki stomak, ali se poznaje.

E sad, moja namera je da bodibildingom (vežbanjem, ishranom i suplementima) "zamenim" masne naslage za čistu mišićnu masu, a sve u okviru istih 84-85 kg (kako ne bih promenio konfekcijski broj i kako ne bih mnogo "porastao").

Jasno je da je topljenje masti i povećanje mišićne mase nemoguće u jednom istom trenažnom procesu. Zato moje pitanje glasi šta ja zapravo treba da radim:

- da li da najpre istopim masti, izgubim sa njima i deo mišića, padnem na 72-73 kg (i izgledam kao živi leš) pa da onda od početka, od nule krenem da gradim mišićnu masu, ili

- da najpre dobijem nekih 8-10 kg mase, pa da onda tek krenem da topim masne naslage ?!

- tu je i treća varijanta, koja mi se čini najlogičnijom, a to je da stalno kombinujem "masu" i "definiciju", odnosno da u jednom trenažnom procesu (mesec ili dva meseca) dobijem recimo 5 kg mase, pa da u sledećem procesu (narednih mesec ili dva meseca) skinem masne naslage od 5 kg. Jasno mi je da nikada neću dobiti 5 kg čistih mišića, kao ni da nikada neću skinuti 5 kg čistih masti, ali bi ovakav trening imao smisla, jer bih u jednom mesecu mogao dobiti 5 kg, od kojih recimo 80% mišića i 20% masti, a potom krenuo u definiciju u kojoj bi izgubio 5 kg, od toga 80% masti i 20% mišića. I sve tako u krug, dok ne dobijem ono što želim - a to je 83-85 kg čiste mišićne mase.

Šta Vi mislite ... koji metod treninga (ishrane i suplementacije) treba da primenim.

Hvala veliko i hvala unapred.

Pozdrav
Sačuvana
Kad čovek umre ne oseća ništa, nikakvu bol, ali zato ljudi oko njega pate ... Isto je i kada si glup. :)
Coleman1
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 70

« Odgovor #126 poslato: Avgust 14, 2012, 06:18:22 posle podne »

Hvala na odgovoru Alene, kratko, jasno i profesionalno!
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #125 poslato: Avgust 14, 2012, 10:26:54 pre podne »

Pozdrav Alene, da li je dovoljno ujutru na prazan stomak kardio 20min? I koliko posle kardia treba da jedem? Ja sam danas 20min odradio i jeo odmah posle, ispravi me ako sam pogresio. Hvala  :) :) :)

Dovoljno za šta?

Može biti dovoljno ako si tek krenuo da radiš kardio pa lagano podižeš količinu aktivnoti tokom narednih nekoliko nedelja.

Iako kardio na prazan stomak nema mnogo smisla, ni tih 20 minuta neće napraviti neku veliku razliku osim, kao što sam rekao ako si tek krenuo pa se uvodiš u kardio trening.

Poenta kardio treninga je jednostavna i služi da bi se dodatno sagorevale kalorije i to pogotovo kada više nema smisla smanjivati količinu hrane koja se jede tokom dana.

Takmičari u bodybuilding - u rade kardio od samog početka priprema i koriste cake kao što je kardio na prazan stomak itd... samo zato što imaju 3 meseca da se spreme za takmičenje i potrebno je da što brže skinu svo salo sa sebe.

MeĂ°utim ti isti takmičari rade i do 4 sata kardio treninga dnevno, zajedno sa ekstremnom dijetama i sa gomilom supstanci koje im dodatno čuvaju mišićnu masu i sagorevaju salo...

Dakle ponavljam pitanje: Dovoljno za šta?
A oprosti nisam napomenuo. Za skidanje masnih naslaga, imam oko stomaka, i zelim da skinem. Trcim svako jutro na prazan stomak, pa posle toga jedem kompleksne uh i  proteine. Hvala.

Ukoliko si tek krenuo da skidaš salo onda ti kardio i ne treba, a ako si zaglavio sa skidanjem sala onda prvo treba da pregledaš ishranu i ako tamo sve štima onda možeš ubacivati kardio trening.

Ukoliko ne radiš sprinteve moraćeš da produžiš taj kardio na minimum 45 minuta dnevno, a sasvim je svejedno da li ćeš ga raditi na prazan stomak ili šta ćeš jesti posle kardio treninga jer se sve svodi na to šta radiš tokom celog dana i cele nedelje...meseca...
Okej, hvala. A jel moze tih 45min dnevno da bude recimo 30min ujutru i 15 min posle treninga sa tegovima ili mora odjednom? :)

Kao što rekoh sve se svodi na to koliko kalorija potrošiš na kardio treningu..ili bilo kom treningu/fizičkoj aktivnosti koju radiš, a vreme kada ćeš to raditi je nebitno za sagorevanje sala...intenzitet treninga je daleko bitniji jer možeš ti provesti i 2 sata na aerobnom treningu i opet ne moraš sagoreti više od 200 kalorija...

Sa druge strane trening na prazan stomak (posle 6 - 8 sati spavanja) sagoreva daleko više mišića ;)
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #124 poslato: Avgust 14, 2012, 08:56:17 pre podne »

Pozdrav Alene, da li je dovoljno ujutru na prazan stomak kardio 20min? I koliko posle kardia treba da jedem? Ja sam danas 20min odradio i jeo odmah posle, ispravi me ako sam pogresio. Hvala  :) :) :)

Dovoljno za šta?

Može biti dovoljno ako si tek krenuo da radiš kardio pa lagano podižeš količinu aktivnoti tokom narednih nekoliko nedelja.

Iako kardio na prazan stomak nema mnogo smisla, ni tih 20 minuta neće napraviti neku veliku razliku osim, kao što sam rekao ako si tek krenuo pa se uvodiš u kardio trening.

Poenta kardio treninga je jednostavna i služi da bi se dodatno sagorevale kalorije i to pogotovo kada više nema smisla smanjivati količinu hrane koja se jede tokom dana.

Takmičari u bodybuilding - u rade kardio od samog početka priprema i koriste cake kao što je kardio na prazan stomak itd... samo zato što imaju 3 meseca da se spreme za takmičenje i potrebno je da što brže skinu svo salo sa sebe.

MeĂ°utim ti isti takmičari rade i do 4 sata kardio treninga dnevno, zajedno sa ekstremnom dijetama i sa gomilom supstanci koje im dodatno čuvaju mišićnu masu i sagorevaju salo...

Dakle ponavljam pitanje: Dovoljno za šta?
A oprosti nisam napomenuo. Za skidanje masnih naslaga, imam oko stomaka, i zelim da skinem. Trcim svako jutro na prazan stomak, pa posle toga jedem kompleksne uh i  proteine. Hvala.

Ukoliko si tek krenuo da skidaš salo onda ti kardio i ne treba, a ako si zaglavio sa skidanjem sala onda prvo treba da pregledaš ishranu i ako tamo sve štima onda možeš ubacivati kardio trening.

Ukoliko ne radiš sprinteve moraćeš da produžiš taj kardio na minimum 45 minuta dnevno, a sasvim je svejedno da li ćeš ga raditi na prazan stomak ili šta ćeš jesti posle kardio treninga jer se sve svodi na to šta radiš tokom celog dana i cele nedelje...meseca...
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #123 poslato: Avgust 14, 2012, 08:53:23 pre podne »

Da li je moguce da se body fat smanji ispod 10% (da bi se videli trbusnjaci) bez kardio treninga sa perfektnom ishranom, i koliko vise vremena i truda bih trebao da ulozim bez kardio treninga ? Takodje me zanima kada bih radio masu sa veoma cistom ishranom (znaci uh samo iz ovsenih, pirinca, krompira) da li cu pored povecanja misicne mase, povecati masne naslage ?

Moguće je i spuštanje ispod 10% ti ne garantuje da će ti se videti trbušnjaci, bar ne onako kako svi to zamišljaju.

Sve se svodi na to koliko sala sada imaš na stomaku.

Vreme da se osoba spusti ispod 10% je isto sa kardiom  i bez kardio treninga i neki razuman vremenski period u odnosu na rezultate bi bio oko 1kg nedeljno (najviše) naravno sa gladovanjem se može postići daleko bolji rezultat, ali tu se već zalazi u neku zonu narušavanja zdravlja.

Kad god budeš radio na masi moraćeš da uneseš višak kalorija da bi gradio mišić i to se uvek završi sa dobijenjam i nešto telesne masti, ali to nikad nije toliko zabrinjavajuće kao kada se ljudi nekontrolisano goje usled opet nekontrolisanog unosa hrane.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #122 poslato: Avgust 14, 2012, 08:49:20 pre podne »


Kako bre da skineš masne naslage sa 67 kg, pa ti nemaš ni grama mišića na sebi, šta bre da skidaš na tako malo kilograma. Tebe sad da odvedu na lekarski rekli bi da si neuhranjen.

Ne mogu da ti odgovorim na pitanje jer ne vidim baš da ideš u dobrom pravcu...


Mislim da nisam mogao dobiti bolji odgovor. =))
Da sam nastavio sa svojim razmišljanjem, pretvorio bih se u kostura. Samo preuveličavam stvari...
Hvala.

http://www.budifit.rs/trenirati-sam-i-napredovati/

Onda da pojačam ishranu i radim ove vježbe sa svojom težinom sa vašeg bloga, za početak?


Pojačaj kvalitetnu ishranu i treniraj što jače možeš, ovo na mom blogu je samo jedna od opcija treninga.

Poenta je da naĂ°eš nešto što tebi najviše odgovara, a da pri tome trening radi baš ono što si ti hteo da radi.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #121 poslato: Avgust 14, 2012, 08:47:48 pre podne »

Pozdrav Alene, da li je dovoljno ujutru na prazan stomak kardio 20min? I koliko posle kardia treba da jedem? Ja sam danas 20min odradio i jeo odmah posle, ispravi me ako sam pogresio. Hvala  :) :) :)

Dovoljno za šta?

Može biti dovoljno ako si tek krenuo da radiš kardio pa lagano podižeš količinu aktivnoti tokom narednih nekoliko nedelja.

Iako kardio na prazan stomak nema mnogo smisla, ni tih 20 minuta neće napraviti neku veliku razliku osim, kao što sam rekao ako si tek krenuo pa se uvodiš u kardio trening.

Poenta kardio treninga je jednostavna i služi da bi se dodatno sagorevale kalorije i to pogotovo kada više nema smisla smanjivati količinu hrane koja se jede tokom dana.

Takmičari u bodybuilding - u rade kardio od samog početka priprema i koriste cake kao što je kardio na prazan stomak itd... samo zato što imaju 3 meseca da se spreme za takmičenje i potrebno je da što brže skinu svo salo sa sebe.

MeĂ°utim ti isti takmičari rade i do 4 sata kardio treninga dnevno, zajedno sa ekstremnom dijetama i sa gomilom supstanci koje im dodatno čuvaju mišićnu masu i sagorevaju salo...

Dakle ponavljam pitanje: Dovoljno za šta?
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Coleman1
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 70

« Odgovor #120 poslato: Avgust 13, 2012, 08:42:43 posle podne »

Da li je moguce da se body fat smanji ispod 10% (da bi se videli trbusnjaci) bez kardio treninga sa perfektnom ishranom, i koliko vise vremena i truda bih trebao da ulozim bez kardio treninga ? Takodje me zanima kada bih radio masu sa veoma cistom ishranom (znaci uh samo iz ovsenih, pirinca, krompira) da li cu pored povecanja misicne mase, povecati masne naslage ?
Sačuvana
nikolaos
Gost
« Odgovor #119 poslato: Avgust 13, 2012, 02:28:05 posle podne »


Kako bre da skineš masne naslage sa 67 kg, pa ti nemaš ni grama mišića na sebi, šta bre da skidaš na tako malo kilograma. Tebe sad da odvedu na lekarski rekli bi da si neuhranjen.

Ne mogu da ti odgovorim na pitanje jer ne vidim baš da ideš u dobrom pravcu...


Mislim da nisam mogao dobiti bolji odgovor. =))
Da sam nastavio sa svojim razmišljanjem, pretvorio bih se u kostura. Samo preuveličavam stvari...
Hvala.

http://www.budifit.rs/trenirati-sam-i-napredovati/

Onda da pojačam ishranu i radim ove vježbe sa svojom težinom sa vašeg bloga, za početak?
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #118 poslato: Avgust 13, 2012, 07:29:02 pre podne »

Zdravo,
Uskoro idem na more , pa me zanima da li whey protein moze duze da stoji u flasi (20sati) a da ne izgubi vrednost ? Pomesao bih 5-6 merica u flasu od 2 litra i pio bih u busu.

Pozdrav,

Može da stoji i duže od toga, samo opet flaša sa proteinom mora da ti bude na nešto nižoj temperaturi, ručni frižider je najbolja opcija.

Mnogo bolja opcija je da poneseš prah sa sobom i mešaša ga svaki put kad želiš da piješ, jer praha ne može tako lako da se ukvari na višoj temperaturi.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Bogos
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #117 poslato: Avgust 12, 2012, 07:26:26 posle podne »

Zdravo,
Uskoro idem na more , pa me zanima da li whey protein moze duze da stoji u flasi (20sati) a da ne izgubi vrednost ? Pomesao bih 5-6 merica u flasu od 2 litra i pio bih u busu.
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #116 poslato: Avgust 12, 2012, 08:26:22 pre podne »

Ukoliko si žedna posle jela najverovatnije ne piješ dovoljno vode tokom dana, a problem sa ispijanjem vode odmah posle jela može biti u tome da se probava usporava dok se ne postigne odreĂ°ena ph vrednost u želucu...nekome ne smeta, nekome smeta...
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Dunya
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 59


« Odgovor #115 poslato: Avgust 11, 2012, 10:20:51 posle podne »

Pomoc opet :P Uvek posle jela mi se naduva stomak,i bas me to nervira,bez obzira da li sam se ja bas najela ili samo jela nesto cisto da se zasitim,uvek mi se naduva,imam osecaj da jedino ujutru imam lep ravan stomak :D

Probaj da obratiš pažnju šta jedeš, jer stomak hoćeš da se naduva samo kada jedemo hranu koja nam ne odgovara i tada se stvaraju gasovi u želucu koji stvaraju taj efekat naduvavanja...

TakoĂ°e nemoj da piješ vodu za vreme i posle obroka jedno 20 minuta...to takoĂ°e hoće da utiče...

Pored toga samo da dodam da ćeš uvek ujutro imati ravan stomak jer si dehidrirana i nemaš hrane u stomaku, a tokom dana će se to uvek promeniti...naravno uvek postoji sansa da ti i probava iz nekog razloga lošije radi, pa da tako reaguješ na hranu, ali to to je nešto reĂ°i slučaj.

Nadam se da ti je ovo od pomoći.

Skoro uvek posle jela sam zedna,ne bitno da li sam jela nesto malo slanije ili ne,i pijem vode,onda je verovatno od toga
Probacu da se resim te navike :)
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #114 poslato: Avgust 11, 2012, 05:02:38 posle podne »

Imam i ja jedno pitanje u vezi kreatina,kakvo je tvoje misljenje,da li zaista postoje ljudi koji ne reaguju na kreatin ili je jednostavno u pitanju da se nesto radi pogresno?Jer uzimao sam jos ranije dymatize-ov kreatin,i nisam osetio apsolutno nista.Da naglasim,nisam jedan od onih koji ocekuju neka cuda od kreatina,vec sam imao realna ocekivanja,mozda malcice vise snage,i eventualno koje kilo gore. Odradio sam sve po nekim pravilima,znaci i fazu punjenja,naravno nisam ni prestao da ga pijem iako nista nisam osecao,nikakav efekat,ispio sam ga do kraja..

Naravno da postoje, ali većina ljudi sve radi pogrešno.

Moj stav je da se punjenje radi sa 0.45gr po kg telesne težine i da se unos vode poveća na 0.5l na svakih 10kg telesne mase...probaj tako pa ćeš biti siguran da li te radi ili ne...
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Stranice: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 19 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.099 sekundi sa 14 upita.