TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395531 Teme od strane 25009 Članovi Poslednji član: TimothyAroth

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 16, 2024, 08:06:39 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 19 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pitajte mene - ako znam odgovor neću ga kriti VI deo  (Pročitano 56078 puta)
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #143 poslato: Avgust 30, 2012, 09:13:37 pre podne »

Jesi, jer opet ponavljam da je ovakva situacija moguća samo kod početnika, jer njihovo telo prolazi kroz dosta rapidne prmene i većina početnika doĂ°e sa jako lošom ishranom i gotovo apsolutnom neaktivnošću, pa sam prelazak na više proteina i trening sa tegovima će da omogući izgradnju mišićne mase čak i ako je vežbač u blagom minusu sa kalorijama.

MeĂ°utim telo se tokom tih prvih par meseci adaptira na unos proteina i trening i tada kao i svi redovni vežbači imaš samo jedan izbor, a to je da gradiš mišić ili skidaš salo.

Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
bbjelica
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 690


Ko nema u glavu - ima u ruke !

« Odgovor #142 poslato: Avgust 29, 2012, 09:29:13 pre podne »

Hvala Alene.

Ja jesam poslao isto pitanje na nekoliko foruma i zaista ne vidim šta je u tome loše

Odgovorili ste samo ti i Zoltan. On nije ništa rekao o "početničkom zaletu", tako da sam odlučio da poslušam tebe.

Koliko te kapiram, kao početnik ne radim neki konkretan trening za masu ili za definiciju, već krećem da radim pravilno i što intenzivnije, uz pravilnu ishranu i adekvatnu suplementaciju možda i dobijem ono što želim za nekoliko meseci ?!

Usput, ne žurim nigde. Moj plan je godinu dana, možda par meseci manje.

Reci mi šta podrazumevaš pod tim da "što jače" treniram ?!

Koliko puta nedeljno ?!

Hvala.

Pa ne postoji trening za masu ili definiciju, trenng je uvek isti, samo se količina treninga mimo teogva povećava kada je cilj skidanje sala.

Što jače znači da uvek ideš na što veće kilaže koje možeš da digneš 6 - 8 ponavljanja, a 4 treninga sa tegovima nedlejno je sasvim dovoljno

Hvala Alene.

Po ovome ispada da je MOGUĆE graditi mišiće treningom, ishranom i suplementacijom, a ISTOVREMENO topiti masti kardio treningom i smanjenim unosom hidrata, ukoliko se sve to idealno iskombinuje ?!

Ili sam pogrešno razumeo ?!
Sačuvana
Kad čovek umre ne oseća ništa, nikakvu bol, ali zato ljudi oko njega pate ... Isto je i kada si glup. :)
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #141 poslato: Avgust 29, 2012, 08:54:42 pre podne »

Hvala Alene.

Ja jesam poslao isto pitanje na nekoliko foruma i zaista ne vidim šta je u tome loše

Odgovorili ste samo ti i Zoltan. On nije ništa rekao o "početničkom zaletu", tako da sam odlučio da poslušam tebe.

Koliko te kapiram, kao početnik ne radim neki konkretan trening za masu ili za definiciju, već krećem da radim pravilno i što intenzivnije, uz pravilnu ishranu i adekvatnu suplementaciju možda i dobijem ono što želim za nekoliko meseci ?!

Usput, ne žurim nigde. Moj plan je godinu dana, možda par meseci manje.

Reci mi šta podrazumevaš pod tim da "što jače" treniram ?!

Koliko puta nedeljno ?!

Hvala.

Pa ne postoji trening za masu ili definiciju, trenng je uvek isti, samo se količina treninga mimo teogva povećava kada je cilj skidanje sala.

Što jače znači da uvek ideš na što veće kilaže koje možeš da digneš 6 - 8 ponavljanja, a 4 treninga sa tegovima nedlejno je sasvim dovoljno
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
bbjelica
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 690


Ko nema u glavu - ima u ruke !

« Odgovor #140 poslato: Avgust 28, 2012, 09:50:10 pre podne »

Naravno, svaka čast i dr Pedji Tutorovu, koji već desetak dana, svakodnevno, više puta u toku dana, prolazi zajedno sa mnom kroz moju povredu lakta.

Hvala i njemu.
Sačuvana
Kad čovek umre ne oseća ništa, nikakvu bol, ali zato ljudi oko njega pate ... Isto je i kada si glup. :)
bbjelica
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 690


Ko nema u glavu - ima u ruke !

« Odgovor #139 poslato: Avgust 28, 2012, 09:47:07 pre podne »

Hvala Alene.

Ja jesam poslao isto pitanje na nekoliko foruma i zaista ne vidim šta je u tome loše

Odgovorili ste samo ti i Zoltan. On nije ništa rekao o "početničkom zaletu", tako da sam odlučio da poslušam tebe.

Koliko te kapiram, kao početnik ne radim neki konkretan trening za masu ili za definiciju, već krećem da radim pravilno i što intenzivnije, uz pravilnu ishranu i adekvatnu suplementaciju možda i dobijem ono što želim za nekoliko meseci ?!

Usput, ne žurim nigde. Moj plan je godinu dana, možda par meseci manje.

Reci mi šta podrazumevaš pod tim da "što jače" treniram ?!

Koliko puta nedeljno ?!

Hvala.
Sačuvana
Kad čovek umre ne oseća ništa, nikakvu bol, ali zato ljudi oko njega pate ... Isto je i kada si glup. :)
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #138 poslato: Avgust 28, 2012, 09:34:03 pre podne »

... a ja sam ti već rekao u prvih par meseci (zavisno od vežbača) moguće je gubiti salo i dobijati mišić, ali većina ne uspe zato što ili slabo treniraju ili se loše hrane ili naravno obe stvari ne rade kako treba.

Hoćeš li mi reći nešto više o tome ... odnosno, kako da uhvatim taj "početnički zalet", jer je velika verovatnoća da je on sve što mi treba (nekoliko kilograma mase u plusu i nekoliko kilograma masti u minusu) ?

Hvala unapred.

Prvo se moraš odlučiti čiji ćeš savet da slušaš, pošto to skupljanje saveta sa svih strana baš i ne uraĂ°a plodom ;)

Nema tu mnogo pameti, treniraš što jače i hraniš se što pravilnije.

Trening treba da se fokusira na dobijanje što više snage, ali najbitinijeje da te neko nauči kako da vežbaš jer to niko ne može da uradi preko foruma. Treba da naučiš da radiš vežbe pravilno, da naučiš kako da radiš progresiju težina koje dižeš i sve osnovne detalje u treningu.

Što se ishrane tiče protein je najbitniji i dobra startna osnova je da kreneš sa 2 gr proteina po kilogramu telesne mase, a ta cifra se vremenom treba korigovati prema tome kako ti telo reaguje, jer nekim ljudima treba više, a nekima manje proteina da bi napredovali.

Opet, ako hoćeš da budeš siguran u rezultat moraš naći ishranu koja tebi odgovara, jer džaba ti neko kaže da jedeš pola kilograma piletine dnevno, ako ti ne podnostiš piletinu.

Sve to se može negirati stažom u teretani, provedi dovoljno vremena u teretani i neće ti biti bitne takve kalkulacije, naravno niko ne posluša ovaj savet jer tu domah pričam o bar 5 godina treninga...
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
bbjelica
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 690


Ko nema u glavu - ima u ruke !

« Odgovor #137 poslato: Avgust 28, 2012, 09:16:24 pre podne »

... a ja sam ti već rekao u prvih par meseci (zavisno od vežbača) moguće je gubiti salo i dobijati mišić, ali većina ne uspe zato što ili slabo treniraju ili se loše hrane ili naravno obe stvari ne rade kako treba.

Hoćeš li mi reći nešto više o tome ... odnosno, kako da uhvatim taj "početnički zalet", jer je velika verovatnoća da je on sve što mi treba (nekoliko kilograma mase u plusu i nekoliko kilograma masti u minusu) ?

Hvala unapred.
Sačuvana
Kad čovek umre ne oseća ništa, nikakvu bol, ali zato ljudi oko njega pate ... Isto je i kada si glup. :)
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #136 poslato: Avgust 28, 2012, 07:34:42 pre podne »

To o čemu ti pričaš ne postoji u bodybuilding - u jer niko ti ne može reći koliko će trajati period nabacivanje mase niti će ti iko sa preciznošću moći reći koliko dugo će ti trebati da skineš salo, a to ionako zavisi od toga šta ti lično želiš da postigneš...

Koliko ti traje trenažni proces ako hoćeš da imaš 130kg mišićne mase?

Malo previše teoretišeš, a ja sam ti već rekao u prvih par meseci (zavisno od vežbača) moguće je gubiti salo i dobijati mišić, ali većina ne uspe zato što ili slabo treniraju ili se loše hrane ili naravno obe stvari ne rade kako treba.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
bbjelica
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 690


Ko nema u glavu - ima u ruke !

« Odgovor #135 poslato: Avgust 27, 2012, 09:54:18 pre podne »

A šta ti je trenažni proces?

Jedan proces treniranja. Proces koji traje u kontinuitetu sa svojim jasnim karakteristikama vežbanja, ishrane i suplementisanja.

Dakle, rad "za masu" i "definiciju" su dva različita trenažna procesa, koji moraju da traju neko vreme (nekoliko meseci) svaki ponaosob.

Dakle, da li je moguće vežbati, hraniti se, suplementirati i u ISTO vreme gubiti masti i dobijati mišićno tkivo ?!



Sačuvana
Kad čovek umre ne oseća ništa, nikakvu bol, ali zato ljudi oko njega pate ... Isto je i kada si glup. :)
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #134 poslato: Avgust 27, 2012, 09:45:57 pre podne »

A šta ti je trenažni proces?
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
bbjelica
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 690


Ko nema u glavu - ima u ruke !

« Odgovor #133 poslato: Avgust 27, 2012, 09:28:49 pre podne »

Pa stvar je u tome što samo genetski vrlo jaki sportisti ili oni nadopingovani budu u stanju da dobiju 5 kg mišića za mesec dana. Mi obični smrtnici se moramo malo više potruditi da bi došli do napretka o kojem ti pričaš.

... početnici, ukoliko sve rade kako treba u treningu i ishrani mogu da napreduju u oba pravca - da skidaju salo i dobijaju mišić. Ova situacija se može iskoristiti u prvih nekoliko meseci treninga ...



To mi reci !!! :-) Jel to moguće istovremeno, u jednom trenažnom procesu ???

Sačuvana
Kad čovek umre ne oseća ništa, nikakvu bol, ali zato ljudi oko njega pate ... Isto je i kada si glup. :)
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #132 poslato: Avgust 27, 2012, 08:11:58 pre podne »

Pa stvar je u tome što samo genetski vrlo jaki sportisti ili oni nadopingovani budu u stanju da dobiju 5 kg mišića za mesec dana. Mi obični smrtnici se moramo malo više potruditi da bi došli do napretka o kojem ti pričaš.

Smisao uvećanja mase postoji samo ako ideš na 1 - 2 kg mesečno, jer se u suprotnom samo dobija salo, tako da ako dobiješ tih 5 kg za mesec dana, 1 kg će biti mišić, što doĂ°e na 80% sala/vode/uvećanje unutrašnjih organa itd...

E sad, pitao sam te koliko dugo vežbaš jer početnici, ukoliko sve rade kako treba u treningu i ishrani mogu da napreduju u oba pravca - da skidaju salo i dobijaju mišić. Ova situacija se može iskoristiti u prvih nekoliko meseci treninga, ali tačna cifra ne postoji jer opet svako reaguje drugačije.

MeĂ°utim, najveći problem je što većina ljudi ne trenira dovoljno jako i ne vodi računa o ishrani na taj način da iskoriste prednosti ovog početničkog zaleta.

Isto tako tvoj subjektivan osećaj može da te vara i da imaš manje ili više sala na sebi, metoda merenja procenta kaliperom je sasvim dovoljno precizna za cenu koštanja. Naravno ako neki totalni laik meri onda odstupanja znaju da budu i do 5%+/-

Moj savet za tebe je, ako nećeš da gubiš vreme u teretani, naĂ°i ličnog trenera koji zna svoj posao i provedi sa njim 3 meseca, nauči da treniraš i da se hraniš i nećeš imati dilema kojim putem da ideš. Naravno loše trener će ti više odmoći nego pomoći ;)
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
bbjelica
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 690


Ko nema u glavu - ima u ruke !

« Odgovor #131 poslato: Avgust 26, 2012, 07:45:41 posle podne »



...  a ako i dobiješ 5 kg neće biti odnos 80/20 u korist mišića, pre će biti neki obrnuti odnos...osim ako tek nisi krenuo da treniraš ...

Koji je onda smisao uvećanja mase, ako smatraš da će procenat uvećanja biti 80/20 u korist masti ?!

I šta u svemu tome menja činjenica da sam početnik koji vežba par meseci ?!

Hvala.
Sačuvana
Kad čovek umre ne oseća ništa, nikakvu bol, ali zato ljudi oko njega pate ... Isto je i kada si glup. :)
bbjelica
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 690


Ko nema u glavu - ima u ruke !

« Odgovor #130 poslato: Avgust 26, 2012, 07:35:40 posle podne »

Ja sam rekreativac od 39 godina. Imam odličan odnos visine i težine (183/83) ali konstitucija naravno, nije idealna. U telu imam po slobodnoj proceni 5-10 kg masnih naslaga, od kojih polovinu na stomaku. Nije da je nešto veliki stomak, ali se poznaje.

E sad, moja namera je da bodibildingom (vežbanjem, ishranom i suplementima) "zamenim" masne naslage za čistu mišićnu masu, a sve u okviru istih 84-85 kg (kako ne bih promenio konfekcijski broj i kako ne bih mnogo "porastao").

Jasno je da je topljenje masti i povećanje mišićne mase nemoguće u jednom istom trenažnom procesu. Zato moje pitanje glasi šta ja zapravo treba da radim:

- da li da najpre istopim masti, izgubim sa njima i deo mišića, padnem na 72-73 kg (i izgledam kao živi leš) pa da onda od početka, od nule krenem da gradim mišićnu masu, ili

- da najpre dobijem nekih 8-10 kg mase, pa da onda tek krenem da topim masne naslage ?!

- tu je i treća varijanta, koja mi se čini najlogičnijom, a to je da stalno kombinujem "masu" i "definiciju", odnosno da u jednom trenažnom procesu (mesec ili dva meseca) dobijem recimo 5 kg mase, pa da u sledećem procesu (narednih mesec ili dva meseca) skinem masne naslage od 5 kg. Jasno mi je da nikada neću dobiti 5 kg čistih mišića, kao ni da nikada neću skinuti 5 kg čistih masti, ali bi ovakav trening imao smisla, jer bih u jednom mesecu mogao dobiti 5 kg, od kojih recimo 80% mišića i 20% masti, a potom krenuo u definiciju u kojoj bi izgubio 5 kg, od toga 80% masti i 20% mišića. I sve tako u krug, dok ne dobijem ono što želim - a to je 83-85 kg čiste mišićne mase.

Šta Vi mislite ... koji metod treninga (ishrane i suplementacije) treba da primenim.

Hvala veliko i hvala unapred.

Pozdrav


Koliko dugo ti treniraš?

Čisto sumnjam da ćeš previše porasti, ali ako uspe javi i meni da znam kako ;)

Kako znaš da imaš 5 - 10kg masti, da li si merio procenat ili je to samo tvoj utisak?

Možeš koristiti metodu koju hoćeš, ali nikad nećeš dobiti 5 kg mišića za mesec dana, a ako i dobiješ 5 kg neće biti odnos 80/20 u korist mišića, pre će biti neki obrnuti odnos...osim ako tek nisi krenuo da treniraš...što nas opet vraća na prvo pitanje: Koliko dugo treniraš?

Procenat masti u sopstvenom telu utvrdio sam odokativnom metodom :-) Subjektivni utisak.
Sačuvana
Kad čovek umre ne oseća ništa, nikakvu bol, ali zato ljudi oko njega pate ... Isto je i kada si glup. :)
bbjelica
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 690


Ko nema u glavu - ima u ruke !

« Odgovor #129 poslato: Avgust 26, 2012, 07:34:32 posle podne »

Ja sam rekreativac od 39 godina. Imam odličan odnos visine i težine (183/83) ali konstitucija naravno, nije idealna. U telu imam po slobodnoj proceni 5-10 kg masnih naslaga, od kojih polovinu na stomaku. Nije da je nešto veliki stomak, ali se poznaje.

E sad, moja namera je da bodibildingom (vežbanjem, ishranom i suplementima) "zamenim" masne naslage za čistu mišićnu masu, a sve u okviru istih 84-85 kg (kako ne bih promenio konfekcijski broj i kako ne bih mnogo "porastao").

Jasno je da je topljenje masti i povećanje mišićne mase nemoguće u jednom istom trenažnom procesu. Zato moje pitanje glasi šta ja zapravo treba da radim:

- da li da najpre istopim masti, izgubim sa njima i deo mišića, padnem na 72-73 kg (i izgledam kao živi leš) pa da onda od početka, od nule krenem da gradim mišićnu masu, ili

- da najpre dobijem nekih 8-10 kg mase, pa da onda tek krenem da topim masne naslage ?!

- tu je i treća varijanta, koja mi se čini najlogičnijom, a to je da stalno kombinujem "masu" i "definiciju", odnosno da u jednom trenažnom procesu (mesec ili dva meseca) dobijem recimo 5 kg mase, pa da u sledećem procesu (narednih mesec ili dva meseca) skinem masne naslage od 5 kg. Jasno mi je da nikada neću dobiti 5 kg čistih mišića, kao ni da nikada neću skinuti 5 kg čistih masti, ali bi ovakav trening imao smisla, jer bih u jednom mesecu mogao dobiti 5 kg, od kojih recimo 80% mišića i 20% masti, a potom krenuo u definiciju u kojoj bi izgubio 5 kg, od toga 80% masti i 20% mišića. I sve tako u krug, dok ne dobijem ono što želim - a to je 83-85 kg čiste mišićne mase.

Šta Vi mislite ... koji metod treninga (ishrane i suplementacije) treba da primenim.

Hvala veliko i hvala unapred.

Pozdrav


Koliko dugo ti treniraš?

Čisto sumnjam da ćeš previše porasti, ali ako uspe javi i meni da znam kako ;)

Kako znaš da imaš 5 - 10kg masti, da li si merio procenat ili je to samo tvoj utisak?

Možeš koristiti metodu koju hoćeš, ali nikad nećeš dobiti 5 kg mišića za mesec dana, a ako i dobiješ 5 kg neće biti odnos 80/20 u korist mišića, pre će biti neki obrnuti odnos...osim ako tek nisi krenuo da treniraš...što nas opet vraća na prvo pitanje: Koliko dugo treniraš?

Treniram oko dva i po meseca. Totalni početnik.

Dakle ?!

Hvala.
Sačuvana
Kad čovek umre ne oseća ništa, nikakvu bol, ali zato ljudi oko njega pate ... Isto je i kada si glup. :)
Stranice: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 19 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.099 sekundi sa 14 upita.