TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395433 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 09, 2024, 01:14:19 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Bruh  (Pročitano 7205 puta)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #13 poslato: Novembar 06, 2013, 09:22:16 posle podne »

Operisala sam bruh polovinom septembra...tzv. epigastrični bruh, odnosno odmah iznad pupka...mali je bio...nije da je nešto puklo, nije bilo hitno, nije mi zadavao veće probleme, izgledalo je kao malo udubljenje iznad pupka, i rečeno mi je da će mi kasnije možda praviti probleme, i da je bolje da operišem dok je još malo, iz predostrožnosti...operacija bez mrežice, super zadovoljna, oživljak jedva vidljiv, ja se super osećam itd.
Doktor mi je rekao posle operacije: nemoj da treniraš mesec dana...posle toga možeš sve...MeĂ°utim, svi mi govore da napravim veću pauzu, da je bolje, sigurnije itd.
E sad, rekreativac sam, i 3 puta nedeljno sam išla redovno na spining...Zanima me...kada bih mogla ponovo da krenem na spining, pogotovo što on spada u malo jače aerobne treninge...sad sam već nestrpljiva, nedostaje mi spining, ni trčanje ni ništa drugo me ne zaokupira kao spining...Značilo bi mi vaše mišljenje, pogotovo neko ko se isto bavi spiningom...
Hvala  ;)
treba da pripremiš prvo telo za ozbiljnije treninge.
moraš odraditi sportsku rehabilitaciju - ojacati trbušne i core mišiće po specija,nom treningu, ojacati noge, rotatore kukova i podići aerobni kapacitet....
Sačuvana
viktorija
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #12 poslato: Novembar 06, 2013, 08:32:02 pre podne »

Operisala sam bruh polovinom septembra...tzv. epigastrični bruh, odnosno odmah iznad pupka...mali je bio...nije da je nešto puklo, nije bilo hitno, nije mi zadavao veće probleme, izgledalo je kao malo udubljenje iznad pupka, i rečeno mi je da će mi kasnije možda praviti probleme, i da je bolje da operišem dok je još malo, iz predostrožnosti...operacija bez mrežice, super zadovoljna, oživljak jedva vidljiv, ja se super osećam itd.
Doktor mi je rekao posle operacije: nemoj da treniraš mesec dana...posle toga možeš sve...MeĂ°utim, svi mi govore da napravim veću pauzu, da je bolje, sigurnije itd.
E sad, rekreativac sam, i 3 puta nedeljno sam išla redovno na spining...Zanima me...kada bih mogla ponovo da krenem na spining, pogotovo što on spada u malo jače aerobne treninge...sad sam već nestrpljiva, nedostaje mi spining, ni trčanje ni ništa drugo me ne zaokupira kao spining...Značilo bi mi vaše mišljenje, pogotovo neko ko se isto bavi spiningom...
Hvala  ;)
Sačuvana
Damirmusic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 16


« Odgovor #11 poslato: Novembar 05, 2013, 07:16:17 posle podne »

Rekli su mi da je upitanju ingvinalna hernija
Sačuvana
Damirmusic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 16


« Odgovor #10 poslato: Novembar 05, 2013, 07:07:20 posle podne »

Tacno na preponi bolelo me prvih 7 dana nije bio neki bol jak, samo kada sa  hodao... Kasnije kada se povuklo, trnirao sam  nista nisam osecao... da li smem da treniram i dalje? za mesec dana imam opet kontrolu.Taj kliker i dalje napipavam ispod koze
« Poslednja izmena: Novembar 05, 2013, 08:58:40 posle podne od strane Damirmusic » Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #9 poslato: Novembar 04, 2013, 10:46:08 posle podne »

naprezanja pri radu sa težinama koje naši mišići nisu spremni da podignu, povećavaju napinjanja trbušne prese, povećavajući pritisak u stomaku i otvaranje kilnih otvora...
JAKI TRBUŠNI i POJAS!
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #8 poslato: Novembar 04, 2013, 10:43:10 posle podne »

anw, potrebno je da smanjiš težine sa kojima radiš za 50%, pa polako da podižeš težine u 2-3 meseca. potrebno je da izbaciš neke vezbe za jedan period (čučnjevi, mrtvo). najvažnije je da jačaš trbušne i core stab. POJAS je obavezan, posebno za neke vežbe!
možeš raditi puno vežbi, ali bez naprezanja. radi veći obim, a manji intenzitet treninga.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #7 poslato: Novembar 04, 2013, 10:38:14 posle podne »

Imao sam simtpome preponske kile,kao da mi je nesto stajalo u donjem stomaku kad god radim neku vezbu npr podizanje nogu na vratilu osecao sam bol.Bio sam kod hirurga takodje,rekao mi je da nemam kilu ali da su mi prepone jako slabe(ja sam pravio gresku,dizao sam preko 100kg na cucnju bez kaisa,moguce da me je to ubilo) i da moram da pauziram ako zelim da sve bude kako valja.Vec jace od 3 meseca ne treniram,ali ne mogu da poredim bol na pocetku i sada tj sada skoro i da ga nema.Planiram jos nekih mesec dana da pauziram,posto vidim da vremenom sve ide na bolje.Poseticu i Resada kostolomca,covek je cudo za preponske kanale,kolena,zglobe i ostalo.Nakon toga planiram da se vratim treningu.Mozda moze da pomogne.
da li treniraš trbušnjake ova tri meseca?
ako su prepone slabe, rreba da ih jačaš a ne da pauziraš. da li su slabi trbušni mišići/kosi ili primicači. slaba prepona je širok pojam....
nisam siguran da sam pristalica da ti kostolomac namešta prepone i petlja po njima....
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #6 poslato: Novembar 04, 2013, 10:32:01 posle podne »

Pozdrav, pre tacno 15 dana pojavio mi se jedan kliker u predelu butine, odmah to vece sam otisao kod hirurga i rekli su mi da je pocetni stadijum hernije... Pritom su mi rekli da pauziram dve sedmice sa teretanom sto sam i uradio. Vec 10 dan kliker je nestao nisam osecao nikakav bol ama bas nikakav  ni pri dizanju neceg tesko nista.Posle 2 sedmice pauze imao sam kontrlu i rekli su mi da je trbusni zid  malo otvoren i da se jedva napipava kaada kasljem (ja stvarno ne znam sta napipavaju).... STA DA RADIM, DA LI MOGU DA TRENIRAM, DA LI SMEM DA RADIM TRBUSNJAKE, DA LI SKROZ DA PRESTAJEM SA TRENINZIMA?
gde je tačno mesto gde se nalazio taj kliker? možeš postaviti sliku na kojoj ćeš obeležiti mesto...
da li je bilo bolova u preponi pri treningu ili posle treninga?
Sačuvana
Kalonji
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1294


« Odgovor #5 poslato: Novembar 01, 2013, 12:18:22 posle podne »

ProĂ°e sve to(ako nije baš jako ozbiljno) al da moraš da iskuliraš par meseci,moraš.
Kažem, ja sad trbušne pičim svaki trening baš iz tih razloga.
Gledaj da izbegavaš onaj točkić za trbušnjake i da ne radiš ono ležeće podizanje
nogu(za donje trbušne) nego za donje možeš na lat spravi gde se propadanja rade
pa tu da podižeš noge. Neprijatno je al nije kraj sveta. Sve najbolje!
Sačuvana
TeaMan
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 324


Faith,focus,finish !

« Odgovor #4 poslato: Oktobar 31, 2013, 08:02:23 posle podne »

Imao sam simtpome preponske kile,kao da mi je nesto stajalo u donjem stomaku kad god radim neku vezbu npr podizanje nogu na vratilu osecao sam bol.Bio sam kod hirurga takodje,rekao mi je da nemam kilu ali da su mi prepone jako slabe(ja sam pravio gresku,dizao sam preko 100kg na cucnju bez kaisa,moguce da me je to ubilo) i da moram da pauziram ako zelim da sve bude kako valja.Vec jace od 3 meseca ne treniram,ali ne mogu da poredim bol na pocetku i sada tj sada skoro i da ga nema.Planiram jos nekih mesec dana da pauziram,posto vidim da vremenom sve ide na bolje.Poseticu i Resada kostolomca,covek je cudo za preponske kanale,kolena,zglobe i ostalo.Nakon toga planiram da se vratim treningu.Mozda moze da pomogne.
Sačuvana
Who put sugar in green tea insult god !
Damirmusic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 16


« Odgovor #3 poslato: Oktobar 31, 2013, 06:02:51 posle podne »

Hvala ti puno, kod hirurga kad sam bio kao treniraj ti trbusnjake tegove samo smanji, ali eto...
« Poslednja izmena: Oktobar 31, 2013, 07:06:50 posle podne od strane Damirmusic » Sačuvana
Kalonji
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1294


« Odgovor #2 poslato: Oktobar 31, 2013, 04:01:20 posle podne »

Slična situacija. Moraš da iskuliraš. Ja sam morao da pauziram dobrih 4 meseca pa sam polako ušao u trening pa
sam tek od skoro krenuo sa starim treninzima(mrtvo,čučanj..) Sad trbušne radim svaki trening u cilju jačanja
trbušnog zida. Nemoj još ništa da radiš dok ti se taj kanal ne zatvori.
Znam, teško je bez treninga i ja sam hteo da se upucam al šta sad.
Bazen sam u početku šibao. Nemoj da se forsiraš nikako, samo ćeš pod nož da odeš.
Sačuvana
Damirmusic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 16


« Odgovor #1 poslato: Oktobar 31, 2013, 12:19:34 pre podne »

Pozdrav, pre tacno 15 dana pojavio mi se jedan kliker u predelu butine, odmah to vece sam otisao kod hirurga i rekli su mi da je pocetni stadijum hernije... Pritom su mi rekli da pauziram dve sedmice sa teretanom sto sam i uradio. Vec 10 dan kliker je nestao nisam osecao nikakav bol ama bas nikakav  ni pri dizanju neceg tesko nista.Posle 2 sedmice pauze imao sam kontrlu i rekli su mi da je trbusni zid  malo otvoren i da se jedva napipava kaada kasljem (ja stvarno ne znam sta napipavaju).... STA DA RADIM, DA LI MOGU DA TRENIRAM, DA LI SMEM DA RADIM TRBUSNJAKE, DA LI SKROZ DA PRESTAJEM SA TRENINZIMA?
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.347 sekundi sa 14 upita.