TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395433 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 09, 2024, 12:16:44 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] 4 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Problem sa ledjima  (Pročitano 9188 puta)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #17 poslato: April 07, 2014, 09:11:13 pre podne »

Marko, kogu ti napisati program za rehabilitaciju ledja, ako hoćeš...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #16 poslato: April 07, 2014, 09:10:19 pre podne »

Istezanja radi pretklon prava kolena ili lezeći prema stoplaima pregib trupa.
Radi do tacke zatezanja,  zadržaj 45sec, povučeš još 2 - 3 cm, opet zadrzaj 45sec, povučeš još malo...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #15 poslato: April 07, 2014, 09:08:11 pre podne »

@marko
Fokusiraj se u naeednom periodu na jacanje trbusnjaka, ledjnih, stabilizatora trupa (core stab). Istezanja posle vezbi 10ak min...
Hiperekstenzije svakako izbegavaj, a ekstenzije radi na kosoj klupi sa svojom tezinom, polako, 90-150○....
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #14 poslato: April 07, 2014, 09:05:12 pre podne »

Da je ostalo bolje, ne boli ni u jednom od ta dva slucaja. Da li treba da izbegavam cucanj, mrtvo dizanje, hiperekstenziju ledja do daljnjeg?
Da, dok ima bola izbegavaj mrtvo, cučanj, veslanje pretklon.
Uklliko se bol smiri, te vezbe izbefavaj mesec dana, a fokusiraj se na istezanja za ledja, da se mozes spustiti do poda...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #13 poslato: April 07, 2014, 09:01:02 pre podne »

Imas ovdje i moju temu, uglavnom povredio se na mrtvom dizanju (prevelika kilaza). I otad me donji dio ledja onako tiho boli.
Nisam se nikad ozbiljno istezao. Imao problema sa stajanjem, sjedenjem, od kad sam dobio povredio zapostavio sam misice trbuha, a i noge nisam nesto posebno radio., i u medjuvremenu dobio Lordozu.

Eh odlucio posjetit kiroprakticara koji mi je rekao da mozemo uraditi tretman, ali da nemoze garantirati da ce biti bolje, naravno ja sam pristao.
Posle tog tretmana sam mirovao 2 sedmice, onda poceo sa istezanjem svaki dan 10-15 minuta i (kada me ne boli idem se istegnut).
Ugl poceo sam raditi noge i trbuh kako treba da ispravim lordozu i mogu reci da ne osjetim bolove kao prije.
Sad da li mi je taj tretman pomogao ne znam, ugl stanje je mnogo bolje, da oce ovako ostat ja zadovoljan.
Ne znam smijem li reklamirati ja sam isao kod dr. Borisa Skarice, dosta poznat, tretman bio 50 €.
Lordozu moras iskorigovati jer je naglasena lordoza neprirodna za kičmumi opterećuje misiće i prsljenove.
Uzrok su skraćeni ledjni i slabi trbusni...
Zadnju ložu radiš?
Sačuvana
Maarrkkoo
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10

« Odgovor #12 poslato: April 05, 2014, 11:28:34 pre podne »

Koje mi vezbice za istezanje preporucujes? Da li smatras da bi neki tretman mogao da pomogne ili samo da se istezem i pazim?
Sačuvana
Maarrkkoo
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10

« Odgovor #11 poslato: April 05, 2014, 10:56:02 pre podne »

Da je ostalo bolje, ne boli ni u jednom od ta dva slucaja. Da li treba da izbegavam cucanj, mrtvo dizanje, hiperekstenziju ledja do daljnjeg?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #10 poslato: April 05, 2014, 10:05:17 pre podne »

Šta misliš pod tim sada je isto bolje?
Da li boli pri savijanju sa strane?
Rotacije trupa levo desno (kao da pogledaš preko ramena)?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #9 poslato: April 05, 2014, 10:03:50 pre podne »

Ne radim vezbe za istezanje, juce sam prvi put uradio onu da lezim na podu i naizmenicno kolena povlacim do grudi. Bolje sam se osecao posle. Sad mi je stanje isto bolje. Ja sam generalno katastrofalno razgiban, fali jedno desetak cm. Bol se javlja pri savijanju u napres i nekad kad napravim "luk", kao da cu da radim mrtvo dizanje recimo.
Osnovni problem kod tebe su skraćeni misići ledja i zadnje lože.  Moraš raditi istezanja. Skraćeni misići su skloni povredi i to je teren na kom pri svakom povratku u trening moze doći do nove povrede mišića.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #8 poslato: April 05, 2014, 09:59:44 pre podne »

Pozdrav,
negde polovinom decembra prosle god sam prilikom dubokog cucnja(nije bila velika kilaza) prvi put osetio nelagodnost u donjem desnu delu ledja. Ne bi taj osecaj opisao kao bol, nego bas kao nelagdnostm kao da me nesto malo usinilo. Posto je to proslo manje vise do petka, radio sam mrtvo dizanje i onda se stanje pogorsalo. I dalje nije bilo strasno, ne bol, nego neka nelagoda. Onda sam zbog tog, a i ispitnog roka pauzirao do sad. Jednom kad me je uhvatila promaja malo(ali stvarno nalo) sam osetio taj deo opet. Sad sam zavrsio drugu nedlju ponovnog treninga i vratio me se taj oseca, nesto manje intezivan ali prisuta. Nadam se da sam ovako, totalno laicki, uspeo da objasnim svoju situaciju.
Sta ovo moze biti, sta da radim?
Unapred hvala
Marko, najverovatnije si istegao misić. Problem je skraćeni misići.
Sačuvana
AMERCIVIC
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 26


« Odgovor #7 poslato: April 05, 2014, 08:33:27 pre podne »

Imas ovdje i moju temu, uglavnom povredio se na mrtvom dizanju (prevelika kilaza). I otad me donji dio ledja onako tiho boli.
Nisam se nikad ozbiljno istezao. Imao problema sa stajanjem, sjedenjem, od kad sam dobio povredio zapostavio sam misice trbuha, a i noge nisam nesto posebno radio., i u medjuvremenu dobio Lordozu.

Eh odlucio posjetit kiroprakticara koji mi je rekao da mozemo uraditi tretman, ali da nemoze garantirati da ce biti bolje, naravno ja sam pristao.
Posle tog tretmana sam mirovao 2 sedmice, onda poceo sa istezanjem svaki dan 10-15 minuta i (kada me ne boli idem se istegnut).
Ugl poceo sam raditi noge i trbuh kako treba da ispravim lordozu i mogu reci da ne osjetim bolove kao prije.
Sad da li mi je taj tretman pomogao ne znam, ugl stanje je mnogo bolje, da oce ovako ostat ja zadovoljan.
Ne znam smijem li reklamirati ja sam isao kod dr. Borisa Skarice, dosta poznat, tretman bio 50 €.
Sačuvana
Maarrkkoo
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10

« Odgovor #6 poslato: April 04, 2014, 09:19:22 posle podne »

I dalje osecas te "smetnje" redovno? Ma i ja, nemam uopste naviku istezanja i, dok sam plivao takmicarski sam isto bio jako krut, posto ae nisam istezao. Nikad se nisam raspitivao za to, kolke su cene tretmana?
Sačuvana
AMERCIVIC
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 26


« Odgovor #5 poslato: April 04, 2014, 06:54:56 posle podne »

I ja imam isti problem koji vucem vec skoro godinu dana, nisam se istezao nikada kako treba posle treninga, ali sad placam cijenu.
Ali sada svaki dan po 10-tak minuta istegnem ledja i noge, i stanje mi je dosta bolje.
Jesi u mogucnosti uraditi kiropraktiku??
Sačuvana
Maarrkkoo
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10

« Odgovor #4 poslato: April 04, 2014, 12:47:58 posle podne »

Ne radim vezbe za istezanje, juce sam prvi put uradio onu da lezim na podu i naizmenicno kolena povlacim do grudi. Bolje sam se osecao posle. Sad mi je stanje isto bolje. Ja sam generalno katastrofalno razgiban, fali jedno desetak cm. Bol se javlja pri savijanju u napres i nekad kad napravim "luk", kao da cu da radim mrtvo dizanje recimo.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #3 poslato: April 04, 2014, 08:30:49 pre podne »

Pri kojimpokretima boli
- savijanje napred?
- savijanje u stranu?
- savijanje u nazad?
- rotacija trupa levo/desno?
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] 4 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.118 sekundi sa 14 upita.