TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395308 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 04, 2024, 02:40:05 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 3 [4] 5 6 7 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Dorucak ??  (Pročitano 26623 puta)
Stefan L.
Gost
« Odgovor #54 poslato: Jun 02, 2012, 03:25:53 posle podne »



Te legende o vocu su mi uvek bile interesantne, svi kazu uvek na prazan stomak i ne piti vodu sat vremena posle voca, ovo na prazan stomak mi je jasno i ima 101% rezon, ali prica za vodu!?!
Zar nije lose jesti voce na prazan stomak jer se tako iritira insulin?Osim ako je PWM u pitanju,ili ako se to uradi neposedno pre obroka,koliko sam do sad citao ne valja voce na prazan stomak,pogotovo za dorucak,tj. da dorucak bude voce,tj. vocne salate?!
Treba na prazan stomak jer ce se tako najbolje iskoristiti nutrijenti iz voca ;)
A nutrijenti iz voca su bitniji od iritiranja insulina pre treninga ili u toku dana?
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #53 poslato: Jun 02, 2012, 03:25:12 posle podne »

Meni je dorucak malo problematican jer u zadnje vrijeme treniram upravo poslje dorucka.E sad,kako prije treninga nebi trebalo masti unositi po nekom pravilu preko 5 g to me zeza jer ja uglavnom jaja doruckujem...Kad imam malo ovsenih ujutro onda uzmem whey ali ovako mi nema smisla uzimati sam whey bez UH ili kostunjavog eventualno..Pa kombinujem recimo 1 jaje i par bjelanaca a nekad i prekrsim pravilo sa mastima pa uzmem i koje vise zumance.  :D
Ko kaze da ne treba unositi vise od 5g masti pre treninga?
Ja doruckujem (posle toga je teretana) najmanje 100 g Badema i 4 jajeta,tu ima daleko vise od 5 g masti,otprilike oko 100 g masti...

Ako ti nije problem bas me zanima,ako bih mogao da mi pojasnis zasto unosis toliko masti  po obroku i koliki ti je dnevni unos masti po kg.-u tezine?? Hvala unapred
Ne pratim,tj. ne racunam dnevni unos masti...Bademi su za dorucak iz nekoliko razloga,vec sam pisao,pa da ne bi opet po 5-ti put,idi na personalnitrener.net i citaj clanke koje je Markoni (momak ciji je sajt) postavio od Poliquina. ;)
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #52 poslato: Jun 02, 2012, 03:22:32 posle podne »

Meni je dorucak malo problematican jer u zadnje vrijeme treniram upravo poslje dorucka.E sad,kako prije treninga nebi trebalo masti unositi po nekom pravilu preko 5 g to me zeza jer ja uglavnom jaja doruckujem...Kad imam malo ovsenih ujutro onda uzmem whey ali ovako mi nema smisla uzimati sam whey bez UH ili kostunjavog eventualno..Pa kombinujem recimo 1 jaje i par bjelanaca a nekad i prekrsim pravilo sa mastima pa uzmem i koje vise zumance.  :D
Ko kaze da ne treba unositi vise od 5g masti pre treninga?
Ja doruckujem (posle toga je teretana) najmanje 100 g Badema i 4 jajeta,tu ima daleko vise od 5 g masti,otprilike oko 100 g masti...

Pa iz nekoliko razloga recimo smanjuju apsorpciju proteina,nivo hormona rasta i td...Na osnovu mnogih istrazivanja,isto znas i sam valjda da bi ih trebalo izbjegavati poslje treninga.
Inace meni dnevni unos masti ne prelazi 80 g bilo da je masa ili definicija,jedino cu na keto dijeti unositi oko 100-120 g masti jer su oni osnova te dijete.Vjerovatno si na nekoj hemiji cim unosis tako ogromne kolicine masti...
Ocigledno nisi procitao ono sto sam ti rekao... ;)
Sačuvana
Stefan991
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 308

« Odgovor #51 poslato: Jun 02, 2012, 01:21:23 posle podne »

Meni je dorucak malo problematican jer u zadnje vrijeme treniram upravo poslje dorucka.E sad,kako prije treninga nebi trebalo masti unositi po nekom pravilu preko 5 g to me zeza jer ja uglavnom jaja doruckujem...Kad imam malo ovsenih ujutro onda uzmem whey ali ovako mi nema smisla uzimati sam whey bez UH ili kostunjavog eventualno..Pa kombinujem recimo 1 jaje i par bjelanaca a nekad i prekrsim pravilo sa mastima pa uzmem i koje vise zumance.  :D
Ko kaze da ne treba unositi vise od 5g masti pre treninga?
Ja doruckujem (posle toga je teretana) najmanje 100 g Badema i 4 jajeta,tu ima daleko vise od 5 g masti,otprilike oko 100 g masti...

Pa iz nekoliko razloga recimo smanjuju apsorpciju proteina,nivo hormona rasta i td...Na osnovu mnogih istrazivanja,isto znas i sam valjda da bi ih trebalo izbjegavati poslje treninga.
Inace meni dnevni unos masti ne prelazi 80 g bilo da je masa ili definicija,jedino cu na keto dijeti unositi oko 100-120 g masti jer su oni osnova te dijete.Vjerovatno si na nekoj hemiji cim unosis tako ogromne kolicine masti...
Sačuvana
rhythm_of_life
Gost
« Odgovor #50 poslato: Jun 02, 2012, 12:45:04 posle podne »



Te legende o vocu su mi uvek bile interesantne, svi kazu uvek na prazan stomak i ne piti vodu sat vremena posle voca, ovo na prazan stomak mi je jasno i ima 101% rezon, ali prica za vodu!?!
Zar nije lose jesti voce na prazan stomak jer se tako iritira insulin?Osim ako je PWM u pitanju,ili ako se to uradi neposedno pre obroka,koliko sam do sad citao ne valja voce na prazan stomak,pogotovo za dorucak,tj. da dorucak bude voce,tj. vocne salate?!
Treba na prazan stomak jer ce se tako najbolje iskoristiti nutrijenti iz voca ;)
Sačuvana
Mr.Paf
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 113


« Odgovor #49 poslato: Jun 02, 2012, 11:49:29 pre podne »

Meni je dorucak malo problematican jer u zadnje vrijeme treniram upravo poslje dorucka.E sad,kako prije treninga nebi trebalo masti unositi po nekom pravilu preko 5 g to me zeza jer ja uglavnom jaja doruckujem...Kad imam malo ovsenih ujutro onda uzmem whey ali ovako mi nema smisla uzimati sam whey bez UH ili kostunjavog eventualno..Pa kombinujem recimo 1 jaje i par bjelanaca a nekad i prekrsim pravilo sa mastima pa uzmem i koje vise zumance.  :D
Ko kaze da ne treba unositi vise od 5g masti pre treninga?
Ja doruckujem (posle toga je teretana) najmanje 100 g Badema i 4 jajeta,tu ima daleko vise od 5 g masti,otprilike oko 100 g masti...

Ako ti nije problem bas me zanima,ako bih mogao da mi pojasnis zasto unosis toliko masti  po obroku i koliki ti je dnevni unos masti po kg.-u tezine?? Hvala unapred
« Poslednja izmena: Jun 02, 2012, 11:55:05 pre podne od strane Mr.Paf » Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #48 poslato: Jun 02, 2012, 11:37:24 pre podne »

@daniela

znam, al sta cu:( koliko izdrzim!

@MightyMO

Te legende o vocu su mi uvek bile interesantne, svi kazu uvek na prazan stomak i ne piti vodu sat vremena posle voca, ovo na prazan stomak mi je jasno i ima 101% rezon, ali prica za vodu!?!
Zar nije lose jesti voce na prazan stomak jer se tako iritira insulin?Osim ako je PWM u pitanju,ili ako se to uradi neposedno pre obroka,koliko sam do sad citao ne valja voce na prazan stomak,pogotovo za dorucak,tj. da dorucak bude voce,tj. vocne salate?!
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #47 poslato: Jun 02, 2012, 11:35:41 pre podne »

Meni je dorucak malo problematican jer u zadnje vrijeme treniram upravo poslje dorucka.E sad,kako prije treninga nebi trebalo masti unositi po nekom pravilu preko 5 g to me zeza jer ja uglavnom jaja doruckujem...Kad imam malo ovsenih ujutro onda uzmem whey ali ovako mi nema smisla uzimati sam whey bez UH ili kostunjavog eventualno..Pa kombinujem recimo 1 jaje i par bjelanaca a nekad i prekrsim pravilo sa mastima pa uzmem i koje vise zumance.  :D
Ko kaze da ne treba unositi vise od 5g masti pre treninga?
Ja doruckujem (posle toga je teretana) najmanje 100 g Badema i 4 jajeta,tu ima daleko vise od 5 g masti,otprilike oko 100 g masti...
Sačuvana
Stefan991
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 308

« Odgovor #46 poslato: Jun 02, 2012, 08:57:49 pre podne »

Meni je dorucak malo problematican jer u zadnje vrijeme treniram upravo poslje dorucka.E sad,kako prije treninga nebi trebalo masti unositi po nekom pravilu preko 5 g to me zeza jer ja uglavnom jaja doruckujem...Kad imam malo ovsenih ujutro onda uzmem whey ali ovako mi nema smisla uzimati sam whey bez UH ili kostunjavog eventualno..Pa kombinujem recimo 1 jaje i par bjelanaca a nekad i prekrsim pravilo sa mastima pa uzmem i koje vise zumance.  :D
Sačuvana
Arlovski
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 313


« Odgovor #45 poslato: Jun 02, 2012, 05:42:04 pre podne »

@daniela

znam, al sta cu:( koliko izdrzim!

@MightyMO

Te legende o vocu su mi uvek bile interesantne, svi kazu uvek na prazan stomak i ne piti vodu sat vremena posle voca, ovo na prazan stomak mi je jasno i ima 101% rezon, ali prica za vodu!?!
Sačuvana
Those who push themselves, and are willing to face pain, exhaustion, humiliation, rejection, or worse, are the ones who become champions.
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #44 poslato: Jun 01, 2012, 12:05:07 posle podne »

ja bih ostavila samo voće - bez lana i ovsa... i to popila izmeĂ°u obroka...  voće uvek na prazan stomak ;)
Sačuvana
rhythm_of_life
Gost
« Odgovor #43 poslato: Maj 31, 2012, 11:48:23 posle podne »

A jel' moze za dorucak da se pomesa u blenderu npr, banana, jagode, sok od dve cedjene pomorandze i u to se jos stavi ovas i malo lanenog semena. Kada se izmesa dobije se pola litre soka... To kada ti treba dorucak na brzaka? :)

ogladnela bih nakon pola sata,ne znam za tebe :D 
Sačuvana
Kika 85
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 13


Kakve su ti misli, takav ti je i zivot.

« Odgovor #42 poslato: Maj 31, 2012, 10:38:25 posle podne »


[/quote]

Meni se ova tvoja ideja nimalo ne svidja. Niti ima komplesnih UH niti proteina!!
[/quote]

Pa samo nekada kada ne stignes da napravis dorucak pa cisto da nesto ubacim u sistem..

[/quote]

Ima jos brzih a dobrih opcija, tunjevina, ovsene sa mlekom(vodom) i pola merice whey-a....
[/quote]

Ovo moram da probam...:)))))
Sačuvana
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #41 poslato: Maj 31, 2012, 10:21:05 posle podne »

A jel' moze za dorucak da se pomesa u blenderu npr, banana, jagode, sok od dve cedjene pomorandze i u to se jos stavi ovas i malo lanenog semena. Kada se izmesa dobije se pola litre soka... To kada ti treba dorucak na brzaka? :)

Ima jos brzih a dobrih opcija, tunjevina, ovsene sa mlekom(vodom) i pola merice whey-a....
Sačuvana
Mr.Paf
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 113


« Odgovor #40 poslato: Maj 31, 2012, 10:18:06 posle podne »

A jel' moze za dorucak da se pomesa u blenderu npr, banana, jagode, sok od dve cedjene pomorandze i u to se jos stavi ovas i malo lanenog semena. Kada se izmesa dobije se pola litre soka... To kada ti treba dorucak na brzaka? :)

Meni se ova tvoja ideja nimalo ne svidja. Niti ima komplesnih UH niti proteina!!
« Poslednja izmena: Maj 31, 2012, 10:19:58 posle podne od strane APOLON » Sačuvana
Stranice: 1 2 3 [4] 5 6 7 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.088 sekundi sa 15 upita.