TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395519 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 14, 2024, 03:50:24 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 6 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Svastara!  (Pročitano 16760 puta)
NIKOLIC>
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 962


« Odgovor #63 poslato: Novembar 11, 2012, 12:51:57 pre podne »

Bacio bih novo pitanje na razanj.Danas sam radio trening Grudi/Biceps   ->danansnji trening grudi je bio sa maksimalnim kilazama. Posle uradjenog bencha u desnoj ruci me je bolela ,, kao neka tetiva/zila otkud znam sta je tacno ''  kad sam presao na biceps  kod prve vezbe a to je bio Pregib sa ez sipkom je je bolelo isto to mesto pri pozitivnom delu pokreta  ,a posle kod druge i trece vezbe me je prestalo boleti. Sta je to samnom? To mi se desilo i na proslom treningu grudi/bicepsa al ne tako jako... kontam da je od opterecenja?
Nadji neku sliku i obelezi u paint-u mesto gde te je bolelo, pa okaci.
Ovako tesko da ti neko moze pomoci.
« Poslednja izmena: Novembar 11, 2012, 01:47:17 pre podne od strane NIKOLICsss » Sačuvana
"In the land of the blind, the one-eyed man is king"
cezar23
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 336


« Odgovor #62 poslato: Novembar 11, 2012, 12:48:56 pre podne »

Bacio bih novo pitanje na razanj.Danas sam radio trening Grudi/Biceps   ->danansnji trening grudi je bio sa maksimalnim kilazama. Posle uradjenog bencha u desnoj ruci me je bolela ,, kao neka tetiva/zila otkud znam sta je tacno ''  kad sam presao na biceps  kod prve vezbe a to je bio Pregib sa ez sipkom je je bolelo isto to mesto pri pozitivnom delu pokreta  ,a posle kod druge i trece vezbe me je prestalo boleti. Sta je to samnom? To mi se desilo i na proslom treningu grudi/bicepsa al ne tako jako... kontam da je od opterecenja?
Sačuvana
SAX!
cezar23
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 336


« Odgovor #61 poslato: Novembar 03, 2012, 02:39:13 pre podne »

Al ste me ubili u pojam sa cucnjom... vec sam mislio da onolko moje mucenje je palo u vodu.. Al kad gledam.. onu sliku sto je pokazao.. -pravilan cucanj -90 stepeni noge... tako i ja radim. i to sam smatrao pod poludubokim... nikad nisam radio tako da butina dodirne list..
Kad smo vec kod donjeg dela tela ili ti nogu .. zanima me jos jedna stvar.. ima vec jedno mesec dana kako mi ,,kvrca,, u  kako bih ja nazvao donjem delu ledja i kuku...  znate ono kao kad neko pucketa prstima.. zbog cega se to uopste desava?eto sad sam se setio ja na primer mogu tako i rucnom zglobovima da pucketam. Zasto to?
Sačuvana
SAX!
pedjoni986
Gost
« Odgovor #60 poslato: Novembar 03, 2012, 01:52:17 pre podne »

VENI VIDI VICI :D

evo ti http://www.pansport.rs/forum/index.php?topic=153821.0

listaj malo nadole naci ces 6 videa..
Sačuvana
cezar23
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 336


« Odgovor #59 poslato: Novembar 03, 2012, 01:47:12 pre podne »

@ Cezar: Pogledaj zadnji klip sa predavanja koje je odrzao Marko Dimitrijevic,bas na temu cucanj,i mnoge dileme ce ti se razresiti..objasnio je dosta toga
nisam upucen. gde mogu naci video?
Sačuvana
SAX!
pedjoni986
Gost
« Odgovor #58 poslato: Novembar 03, 2012, 01:40:10 pre podne »

@ Cezar: Pogledaj zadnji klip sa predavanja koje je odrzao Marko Dimitrijevic,bas na temu cucanj,i mnoge dileme ce ti se razresiti..objasnio je dosta toga
Sačuvana
cezar23
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 336


« Odgovor #57 poslato: Novembar 03, 2012, 01:36:38 pre podne »

Evo nesto i da napisem. Poslednja kako ih ja zovem ciklusa trening ramena mi se sastojao od potiska na tranzeru,letenja i sleganja ramenima... Nisam radio potiske iza i ispred glave  malo da se odmorim od njih a i bio sam deprimiran sto ne napredujem u tezini kod tih vezbi, oped bih ubacio bar  potisak ispred glave . Pa me zanima dal je tu ok da idem onaj sistem ko za bench. jedna nedelja 10 pa 8 pa 6 pa 4 pa 1-3 ponavljanja  sa svakim smanjenjem ponavljannja 2.5 kg povecavam? dal li bi takav sistem bio dobar za ovu vezbu?

"Sistem" kao i svaki drugi će jedno vreme davati rezultate, daleko je bitnije koliko se ti forsiraš na osnovnim vežbama kao što je potisak iznad glave jer iz tog forsiranja kilaža će i proizaći tvoja snaga.

Prvo tu vežbu treba da radiš stojeći, jer tako ćeš iskoristiti najviše mišića, ali opet moraš koristiti dobru tehniku, a to je teško nekoga naučiti preko foruma...

Radi taj sistem 10,8,6,4, ali po dve nedelje, ali i dalje svake nedelje diži kilažu.
xax dobar si... samo ne znas koliko je plafon kod nas nizak.. ta teretana je napravljena  na mestu gde je nekada bio podrum....
Mene zanima sad jedna druga stvar. Danas smo diskutovali o  dubokom cucnju? koliko je uopste on potreban? koliki su rizici od povrede?   Ja sam dosad radio ,,polu duboki cucanj,, - nisam se spustao skroz do maximuma vec sam gledao da mi butine zauzmu 90 stepeni u odnosu na listove. radio sam po 6 serija  uglavnom kad to odradim jedva zivim... a sad  eto razmisljam dal ima potrebe uvesti uz ovaj cucanj i taj duboki?

Taj čučanj treba zameniti sa dubokim jer daleko je veća šansa da se izazove povreda kada se izvodi taj polučučanj, ali znajući šta većina misli da je polučučanj to obično bude samo četvrt, a to je beskorisno...

Pun čučanj jača kompletnu muskulaturu nogu i to na način na koji ni jedna druga vežba ne može da izvede.

Da li je čučanj kao vežba neophodan da se razvije snaga i mišićna masa? Ne. Odličan napredak se može ostvariti i samo sa teškim leg pressom, rumunskim mrtvim dizanjem, hack čučnjevima i hodajućim iskoracima...svodi se na to šta ti se više sviĂ°a...

Ja sam veliki pobornik toga da se uvek forsira snaga, jer jedino će ta snaga koristiti u životu, a uz veliku snagu doćiće i velii mišići...i to je činjenica...
Ne brini ti imam ja nacin kako se kontrolisem kod tog polu cucnja da ispadne kako treba.. a da li je beskoristan.. to ne znam jedino sto znam da svaki put posle treninga nogu sutradan imam upalu,,.
A sa druge strane ne znam kako bih zamislio sebe da radim duboki cucanj... morao bih da smanjim kilazu? koliko optrecenje imaju kolena? kolki je rizik da se prevalim sa tegom?
Sačuvana
SAX!
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #56 poslato: Novembar 02, 2012, 09:37:40 posle podne »

Evo nesto i da napisem. Poslednja kako ih ja zovem ciklusa trening ramena mi se sastojao od potiska na tranzeru,letenja i sleganja ramenima... Nisam radio potiske iza i ispred glave  malo da se odmorim od njih a i bio sam deprimiran sto ne napredujem u tezini kod tih vezbi, oped bih ubacio bar  potisak ispred glave . Pa me zanima dal je tu ok da idem onaj sistem ko za bench. jedna nedelja 10 pa 8 pa 6 pa 4 pa 1-3 ponavljanja  sa svakim smanjenjem ponavljannja 2.5 kg povecavam? dal li bi takav sistem bio dobar za ovu vezbu?

"Sistem" kao i svaki drugi će jedno vreme davati rezultate, daleko je bitnije koliko se ti forsiraš na osnovnim vežbama kao što je potisak iznad glave jer iz tog forsiranja kilaža će i proizaći tvoja snaga.

Prvo tu vežbu treba da radiš stojeći, jer tako ćeš iskoristiti najviše mišića, ali opet moraš koristiti dobru tehniku, a to je teško nekoga naučiti preko foruma...

Radi taj sistem 10,8,6,4, ali po dve nedelje, ali i dalje svake nedelje diži kilažu.
xax dobar si... samo ne znas koliko je plafon kod nas nizak.. ta teretana je napravljena  na mestu gde je nekada bio podrum....
Mene zanima sad jedna druga stvar. Danas smo diskutovali o  dubokom cucnju? koliko je uopste on potreban? koliki su rizici od povrede?   Ja sam dosad radio ,,polu duboki cucanj,, - nisam se spustao skroz do maximuma vec sam gledao da mi butine zauzmu 90 stepeni u odnosu na listove. radio sam po 6 serija  uglavnom kad to odradim jedva zivim... a sad  eto razmisljam dal ima potrebe uvesti uz ovaj cucanj i taj duboki?

Taj čučanj treba zameniti sa dubokim jer daleko je veća šansa da se izazove povreda kada se izvodi taj polučučanj, ali znajući šta većina misli da je polučučanj to obično bude samo četvrt, a to je beskorisno...

Pun čučanj jača kompletnu muskulaturu nogu i to na način na koji ni jedna druga vežba ne može da izvede.

Da li je čučanj kao vežba neophodan da se razvije snaga i mišićna masa? Ne. Odličan napredak se može ostvariti i samo sa teškim leg pressom, rumunskim mrtvim dizanjem, hack čučnjevima i hodajućim iskoracima...svodi se na to šta ti se više sviĂ°a...

Ja sam veliki pobornik toga da se uvek forsira snaga, jer jedino će ta snaga koristiti u životu, a uz veliku snagu doćiće i velii mišići...i to je činjenica...
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
cezar23
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 336


« Odgovor #55 poslato: Novembar 02, 2012, 02:33:38 pre podne »

Evo nesto i da napisem. Poslednja kako ih ja zovem ciklusa trening ramena mi se sastojao od potiska na tranzeru,letenja i sleganja ramenima... Nisam radio potiske iza i ispred glave  malo da se odmorim od njih a i bio sam deprimiran sto ne napredujem u tezini kod tih vezbi, oped bih ubacio bar  potisak ispred glave . Pa me zanima dal je tu ok da idem onaj sistem ko za bench. jedna nedelja 10 pa 8 pa 6 pa 4 pa 1-3 ponavljanja  sa svakim smanjenjem ponavljannja 2.5 kg povecavam? dal li bi takav sistem bio dobar za ovu vezbu?

"Sistem" kao i svaki drugi će jedno vreme davati rezultate, daleko je bitnije koliko se ti forsiraš na osnovnim vežbama kao što je potisak iznad glave jer iz tog forsiranja kilaža će i proizaći tvoja snaga.

Prvo tu vežbu treba da radiš stojeći, jer tako ćeš iskoristiti najviše mišića, ali opet moraš koristiti dobru tehniku, a to je teško nekoga naučiti preko foruma...

Radi taj sistem 10,8,6,4, ali po dve nedelje, ali i dalje svake nedelje diži kilažu.
xax dobar si... samo ne znas koliko je plafon kod nas nizak.. ta teretana je napravljena  na mestu gde je nekada bio podrum....
Mene zanima sad jedna druga stvar. Danas smo diskutovali o  dubokom cucnju? koliko je uopste on potreban? koliki su rizici od povrede?   Ja sam dosad radio ,,polu duboki cucanj,, - nisam se spustao skroz do maximuma vec sam gledao da mi butine zauzmu 90 stepeni u odnosu na listove. radio sam po 6 serija  uglavnom kad to odradim jedva zivim... a sad  eto razmisljam dal ima potrebe uvesti uz ovaj cucanj i taj duboki?
Sačuvana
SAX!
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #54 poslato: Novembar 01, 2012, 09:31:14 posle podne »

Evo nesto i da napisem. Poslednja kako ih ja zovem ciklusa trening ramena mi se sastojao od potiska na tranzeru,letenja i sleganja ramenima... Nisam radio potiske iza i ispred glave  malo da se odmorim od njih a i bio sam deprimiran sto ne napredujem u tezini kod tih vezbi, oped bih ubacio bar  potisak ispred glave . Pa me zanima dal je tu ok da idem onaj sistem ko za bench. jedna nedelja 10 pa 8 pa 6 pa 4 pa 1-3 ponavljanja  sa svakim smanjenjem ponavljannja 2.5 kg povecavam? dal li bi takav sistem bio dobar za ovu vezbu?

"Sistem" kao i svaki drugi će jedno vreme davati rezultate, daleko je bitnije koliko se ti forsiraš na osnovnim vežbama kao što je potisak iznad glave jer iz tog forsiranja kilaža će i proizaći tvoja snaga.

Prvo tu vežbu treba da radiš stojeći, jer tako ćeš iskoristiti najviše mišića, ali opet moraš koristiti dobru tehniku, a to je teško nekoga naučiti preko foruma...

Radi taj sistem 10,8,6,4, ali po dve nedelje, ali i dalje svake nedelje diži kilažu.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
pedjoni986
Gost
« Odgovor #53 poslato: Novembar 01, 2012, 03:03:31 posle podne »


Verovatno si upravu... gledao sam zadnji Savicev trening ramena pa sam se mozda malo popalio...

Povrede ramena su jako kompplikovana,ako dovoljno ne ojacaju i nepravilno se rade,mogu nastati gomila problema,tako da pametno ih radi dobro se zagrej,i bice sve ok
Sačuvana
cezar23
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 336


« Odgovor #52 poslato: Novembar 01, 2012, 02:27:30 posle podne »

Evo nesto i da napisem. Poslednja kako ih ja zovem ciklusa trening ramena mi se sastojao od potiska na tranzeru,letenja i sleganja ramenima... Nisam radio potiske iza i ispred glave  malo da se odmorim od njih a i bio sam deprimiran sto ne napredujem u tezini kod tih vezbi, oped bih ubacio bar  potisak ispred glave . Pa me zanima dal je tu ok da idem onaj sistem ko za bench. jedna nedelja 10 pa 8 pa 6 pa 4 pa 1-3 ponavljanja  sa svakim smanjenjem ponavljannja 2.5 kg povecavam? dal li bi takav sistem bio dobar za ovu vezbu?


Cepaj tradicionalni sistem za ramena i ne forsiraj se,ako znas kako da pogodis ramena mozes i sa manjom kilazom,na ramene potiske ne ocekuj da se tako silovito napreduje kao na benc, niti bih ja radio taj sistem sto si naveo, cepaj se do maximuma, ,  i pusti vreme da radi za tebe, previse zuris

Bio sam svedok likova koji su penjali tezine na potiske iza glave kao sirovine neke,i onda posle par meseci kvrc, povrede,pauze.itd itd.. Pazi ako radis uopste taj potisak , mala je granica izmedju povreda i napretka tu..a ispred glave se forsiraj maximalno, tu je malo sigurnije kolko tolko, i rotiraj dvorucni potisak sa bucicama i to je to,moras napredovati
Verovatno si upravu... gledao sam zadnji Savicev trening ramena pa sam se mozda malo popalio...
Sačuvana
SAX!
pedjoni986
Gost
« Odgovor #51 poslato: Novembar 01, 2012, 12:27:38 pre podne »

Evo nesto i da napisem. Poslednja kako ih ja zovem ciklusa trening ramena mi se sastojao od potiska na tranzeru,letenja i sleganja ramenima... Nisam radio potiske iza i ispred glave  malo da se odmorim od njih a i bio sam deprimiran sto ne napredujem u tezini kod tih vezbi, oped bih ubacio bar  potisak ispred glave . Pa me zanima dal je tu ok da idem onaj sistem ko za bench. jedna nedelja 10 pa 8 pa 6 pa 4 pa 1-3 ponavljanja  sa svakim smanjenjem ponavljannja 2.5 kg povecavam? dal li bi takav sistem bio dobar za ovu vezbu?


Cepaj tradicionalni sistem za ramena i ne forsiraj se,ako znas kako da pogodis ramena mozes i sa manjom kilazom,na ramene potiske ne ocekuj da se tako silovito napreduje kao na benc, niti bih ja radio taj sistem sto si naveo, cepaj se do maximuma, ,  i pusti vreme da radi za tebe, previse zuris

Bio sam svedok likova koji su penjali tezine na potiske iza glave kao sirovine neke,i onda posle par meseci kvrc, povrede,pauze.itd itd.. Pazi ako radis uopste taj potisak , mala je granica izmedju povreda i napretka tu..a ispred glave se forsiraj maximalno, tu je malo sigurnije kolko tolko, i rotiraj dvorucni potisak sa bucicama i to je to,moras napredovati
« Poslednja izmena: Novembar 01, 2012, 12:31:53 pre podne od strane pedjoni986 » Sačuvana
cezar23
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 336


« Odgovor #50 poslato: Oktobar 31, 2012, 10:32:18 posle podne »

Evo nesto i da napisem. Poslednja kako ih ja zovem ciklusa trening ramena mi se sastojao od potiska na tranzeru,letenja i sleganja ramenima... Nisam radio potiske iza i ispred glave  malo da se odmorim od njih a i bio sam deprimiran sto ne napredujem u tezini kod tih vezbi, oped bih ubacio bar  potisak ispred glave . Pa me zanima dal je tu ok da idem onaj sistem ko za bench. jedna nedelja 10 pa 8 pa 6 pa 4 pa 1-3 ponavljanja  sa svakim smanjenjem ponavljannja 2.5 kg povecavam? dal li bi takav sistem bio dobar za ovu vezbu?
Sačuvana
SAX!
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #49 poslato: Oktobar 30, 2012, 03:49:19 posle podne »

pa s obzirom da ne želim da nam forum liči na jednu veliku svaštaru već da bude fino organizovan i pregledan, ipak se držimo toga.

Naslov ovog podforuma je trening - teretana.
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 6 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.139 sekundi sa 14 upita.