TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395504 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 13, 2024, 06:53:15 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 282 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Ishrana pitanja  (Pročitano 712479 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #4094 poslato: Maj 23, 2017, 02:33:47 posle podne »

Kao što i stalno ponavljamo - jedini hleb u čiji smo kvalitet sigurni je onaj koji ispečemo sami od sastojaka u koje smo "sigurni"...npr. integralno brašno...

"Domaće brašno"...hm tip 1100, 1800? Ili?
« Poslednja izmena: Maj 23, 2017, 02:35:30 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
radovicmiladin86
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1486

« Odgovor #4093 poslato: Maj 23, 2017, 07:53:18 pre podne »

Pa bas i pitam to jer imam neku masinu koju sam kupio bas za pravljenje hleba...ubace se sastojci i ona sama zamuti ispece i to je to...pa kontam integralno brasno kad ubacim i sastojke ne bi trebalo da bude los izvor uh...
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #4092 poslato: Maj 22, 2017, 02:20:44 posle podne »

Svi "članovi" porodice "lukova" imaju niz pozitivnih efekata na naše zdravlje i dugovečnost, jedini problem može biti kontrola neprijatnog zadaha  ;)

Pa ako realno gledamo sardine i nisu toliki problema kada je živa u pitanju, mada jedan od problema je i "tov ribe", kontaminacija vode i drugim "štetnim jedinjenjima"( hm, živa ispade i najmanje zlo  ;) )... https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/problemi-sa-ribom-od-zive-do-uzgoja

Što se tiče pomenute kombinacije deluje ok( ovsene, jogurt, šumsko voće - čak su i zamrznute varijante "ok")...dodaš neki izvor proteina u ovu kombinaciju? Hm, jaja npr.?

Npr. o jagodama... https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/moc-jagoda



Odgovoreno je i na pitanje o luku  ;) ( nekoliko postova niže tu je i pitanje o "kombinaciji")...a domaći intergarlni hleb, hm, dakle radi se celom zrnu žitarica?! To je svakako ok...

Hm, ko kaže da nije?!  ;)

« Poslednja izmena: Maj 22, 2017, 02:35:13 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
radovicmiladin86
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1486

« Odgovor #4091 poslato: Maj 22, 2017, 11:37:47 pre podne »

Sta je sa integralnim domacim hlebom? Koliko je on "stetan"?
Sačuvana
mmiikkii
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 53

« Odgovor #4090 poslato: Maj 22, 2017, 09:33:56 pre podne »

Procitao sam Slavisa dosta vasih tekstova i citam jos uvijek, od povrca ste preporucili bijeli luk (izmedju ostalog). Sada pitanje za crni luk, da li on valja?
Npr sardinu (ili tunjevinu ponekad) pomijesam sa 20-30 grama crnog luka i tako mi je ukus mnogo bolji. Naravno ne jedem to cesto (2-3 puta nedeljno), sto zbog straha od zive, sto zbog cijene :) .

Isto pitanje za kombinaciju ovsenih, jogurta i sumskog voca.
Doktor je verovatno prevideo tvoje pitanje, ali smatram se dovoljno kompetentnim da ti kažem da je crni luk ok, da ti neće kvariti ni formu ni zdravlje.
Mešavina ovsenih, jogurta i voća ti je proteinski ''slaba'', proteini iz jogurta samo, ostalo su hidrati iz ovsenih, voća i jogurta, masti iz jogurta...mada se uvek postavlja pitanje koji ti je cilj, skidanje masti ili nabacivanje mišićne mase...

Ne pojedem samo tu kombinaciju ovsenih za dorucak, vec odmah nakon toga kajganu od 5 jaja (ili kombinaciju 5 bjelanaca i 1 zumance i tako sl.).
To me vise zanimalo je li ok, zato sto mi ukus ovsenih bude 100 puta bolji.
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #4089 poslato: Maj 22, 2017, 08:58:22 pre podne »

Procitao sam Slavisa dosta vasih tekstova i citam jos uvijek, od povrca ste preporucili bijeli luk (izmedju ostalog). Sada pitanje za crni luk, da li on valja?
Npr sardinu (ili tunjevinu ponekad) pomijesam sa 20-30 grama crnog luka i tako mi je ukus mnogo bolji. Naravno ne jedem to cesto (2-3 puta nedeljno), sto zbog straha od zive, sto zbog cijene :) .

Isto pitanje za kombinaciju ovsenih, jogurta i sumskog voca.
Doktor je verovatno prevideo tvoje pitanje, ali smatram se dovoljno kompetentnim da ti kažem da je crni luk ok, da ti neće kvariti ni formu ni zdravlje.
Mešavina ovsenih, jogurta i voća ti je proteinski ''slaba'', proteini iz jogurta samo, ostalo su hidrati iz ovsenih, voća i jogurta, masti iz jogurta...mada se uvek postavlja pitanje koji ti je cilj, skidanje masti ili nabacivanje mišićne mase...
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #4088 poslato: Maj 20, 2017, 03:00:22 posle podne »

Pretpostavljam da se o ovoj temi vec  dosta puta raspravljalo, ne jedem beli hleb vec godinama ali sam zato obozavatelj belog pirinca, trenutno unosim dnevno oko 300g dnevno(mereno pre kuvanja), i u razgovoru sa drugarom kad sam mu spomenula on mi kaze 'Bolje onda i beli hleb ubaci kad se vec toliko zezas sa tim belim pirincom, isti ti ocin, samo ti d... insulin tolko', pa je sad moje pitanje ako je to tako slicno zasto je onda beli hleb tako ozloglasen? Nisam ljubitelj hleba tako da ga necu vracati u ishranu, ali posto smo utvrdili da beli pirinac u kombinaciji sa mesom, zdravim mastima i povrcem nije zlo, da li je onda isti slucaj i sa hlebom i zasto? Ili beli pirinac nije zlo samo u malim kolicinama, drugar me je skroz ubacio u 'rebus' :D

Tvoj drugar očigledno nema ni dovoljno znanja, "ni iskustva" da bi te savetovao...

Zar možemo tako olako uporediti beli hleb i pirinač? Ne vidim sličnosti čak ni na osnovu mikro i makronutritivnog sastava...

Zapitaj se šta je zapravo beli hleb...  https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/belo-zlo-belo-brasno-beli-hleb

Manje se bavi rebusima , a više opštepoznatim nutritivnim istinama!
« Poslednja izmena: Maj 20, 2017, 03:03:31 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Kolev Nenad
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1451


« Odgovor #4087 poslato: Maj 20, 2017, 05:49:10 pre podne »

Pretpostavljam da se o ovoj temi vec  dosta puta raspravljalo, ne jedem beli hleb vec godinama ali sam zato obozavatelj belog pirinca, trenutno unosim dnevno oko 300g dnevno(mereno pre kuvanja), i u razgovoru sa drugarom kad sam mu spomenula on mi kaze 'Bolje onda i beli hleb ubaci kad se vec toliko zezas sa tim belim pirincom, isti ti ocin, samo ti d... insulin tolko', pa je sad moje pitanje ako je to tako slicno zasto je onda beli hleb tako ozloglasen? Nisam ljubitelj hleba tako da ga necu vracati u ishranu, ali posto smo utvrdili da beli pirinac u kombinaciji sa mesom, zdravim mastima i povrcem nije zlo, da li je onda isti slucaj i sa hlebom i zasto? Ili beli pirinac nije zlo samo u malim kolicinama, drugar me je skroz ubacio u 'rebus' :D

Samo se ti drzi pirinca, na hleb ni ne pomisljaj i to ce raditi posao.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #4086 poslato: Maj 19, 2017, 11:33:36 posle podne »

Svi "članovi" porodice "lukova" imaju niz pozitivnih efekata na naše zdravlje i dugovečnost, jedini problem može biti kontrola neprijatnog zadaha  ;)

Pa ako realno gledamo sardine i nisu toliki problema kada je živa u pitanju, mada jedan od problema je i "tov ribe", kontaminacija vode i drugim "štetnim jedinjenjima"( hm, živa ispade i najmanje zlo  ;) )... https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/problemi-sa-ribom-od-zive-do-uzgoja

Što se tiče pomenute kombinacije deluje ok( ovsene, jogurt, šumsko voće - čak su i zamrznute varijante "ok")...dodaš neki izvor proteina u ovu kombinaciju? Hm, jaja npr.?

Npr. o jagodama... https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/moc-jagoda

« Poslednja izmena: Maj 20, 2017, 12:32:19 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
mmiikkii
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 53

« Odgovor #4085 poslato: Maj 19, 2017, 12:07:31 posle podne »

Procitao sam Slavisa dosta vasih tekstova i citam jos uvijek, od povrca ste preporucili bijeli luk (izmedju ostalog). Sada pitanje za crni luk, da li on valja?
Npr sardinu (ili tunjevinu ponekad) pomijesam sa 20-30 grama crnog luka i tako mi je ukus mnogo bolji. Naravno ne jedem to cesto (2-3 puta nedeljno), sto zbog straha od zive, sto zbog cijene :) .

Isto pitanje za kombinaciju ovsenih, jogurta i sumskog voca.
« Poslednja izmena: Maj 19, 2017, 12:41:22 posle podne od strane mmiikkii » Sačuvana
kajaaa
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 13

« Odgovor #4084 poslato: Maj 19, 2017, 07:55:11 pre podne »

Pretpostavljam da se o ovoj temi vec  dosta puta raspravljalo, ne jedem beli hleb vec godinama ali sam zato obozavatelj belog pirinca, trenutno unosim dnevno oko 300g dnevno(mereno pre kuvanja), i u razgovoru sa drugarom kad sam mu spomenula on mi kaze 'Bolje onda i beli hleb ubaci kad se vec toliko zezas sa tim belim pirincom, isti ti ocin, samo ti d... insulin tolko', pa je sad moje pitanje ako je to tako slicno zasto je onda beli hleb tako ozloglasen? Nisam ljubitelj hleba tako da ga necu vracati u ishranu, ali posto smo utvrdili da beli pirinac u kombinaciji sa mesom, zdravim mastima i povrcem nije zlo, da li je onda isti slucaj i sa hlebom i zasto? Ili beli pirinac nije zlo samo u malim kolicinama, drugar me je skroz ubacio u 'rebus' :D
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #4083 poslato: Maj 07, 2017, 02:55:45 posle podne »

Ma sve je ok...ali drugarski savet- ne zavisi tvoj napredak i uspeh samo od slatkog krompira...tu si i druge namirnice "prihavtljivih" GI i GL...

Dakle, prilagoĂ°avamo se situaciji, mogućnostima  ;)
Sačuvana
kimile89
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2

« Odgovor #4082 poslato: Maj 07, 2017, 02:25:10 pre podne »

Uh hvala! Ogladneo sam dok sam citao tvoj clanak :) trazio sam samo u maxiju i idea-i ovde blizu, ali nema.. sutra cu malo dublje da zadjem
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #4081 poslato: Maj 07, 2017, 12:37:33 pre podne »

Idea, Roda...bar je u Leskovcu tako...Bg je svakako snabdeveniji...

Mada i bez batata se može ;) https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/potpuno-prirodni-gmo-slatki-krompir-batat
Sačuvana
kimile89
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2

« Odgovor #4080 poslato: Maj 06, 2017, 04:15:46 posle podne »

Zdravo drugari,

da li zna neko gde moze da se kupi slatki krompir u Srbiji, hteo bih da probam? Nasao sam po netu da je batat kod nas zastupljen,ali jos nisam video da se prodaje negde.. U Beogradu sam. Poz
Sačuvana
Stranice: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 282 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.094 sekundi sa 14 upita.