TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395308 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 04, 2024, 10:45:36 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 10 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: redukcija masnih naslaga i skidanje slaufa  (Pročitano 27699 puta)
mackolino
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 95

« Odgovor #87 poslato: Oktobar 11, 2015, 12:20:30 posle podne »

ja sad Slavisa stvarno ne znam sta hocu :D hteo sam reaktor bas zbog te napumpanosti misica i te snage, ali koliko ja razumem cim stanem nekad sa tim reaktorom ta snaga i napumpanost ce nestati jel tako ? a kad bi se odlucio za amino kiseline sa ovom ishranom i omega 3 i sve to sta bi mi sve trebalo za tu opciju ? zdravlje mi je sad u redu, pritisak mi je u redu bio sam i na kontroli sve je super, sto se tice toga nemam vise problema :D
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #86 poslato: Oktobar 11, 2015, 02:22:46 pre podne »

pa cilj mi je misicna pumpa, i misicna masa ... a sta je ustvari tacno boost efekat, to je bilo u xpandu jel tako ? ja mislim da mi no reaktor nekako najbolje odgovara da malo povecam snagu i misicnu masu, pa sta mi vi preporucili?

Ključ za povećavanje snage i mišićne mase je trening sa opterećenjem u odgovarajućoj zoni opterećenja, ishrana sa dovoljno gradivnih materija( proteina visoke biološke vrednosti, zdravih masti ,složenih hidrata), a i bazična suplemenatacija( proteinski suplementi, BCAA, glutamin, omega-3, itd.)...dakle, "to" dolazi vremenom...a NO-reaktori daju samo "prividan osećaj snage i moći" zbog svoje formulacije( stimulansi - kofein, ekstrakt zelenog čaja, guarana, neki čak sadrže i sinefrin), kao i tu famoznu pumpu i volumen, izdržljivost( NO-matrica, tj. arginin, citrulin, i sada hit "agmatin", taurin, kreatin, a tu je i dodatak beta-alanina)...kad kažem "boost efekat" mislim da mentalni fokus, prividno povećanje snage i "osećaja moći na treningu"...

Dakle, ako uzimanje reaktora nije isparaćeno dovoljno dobrim treningom i ishranom, bazičnom suplementacijom...efekti su prolazni...tj. dok traje "uzimanje"...

Trebalo bi da budeš svestan i moguće osetljivosti na neke sastojke, jer si ranije imao problema sa krvnim pritiskom i sl.

Da li si u skorije vreme odradio lab. pregled krvi i urina, ekg, pratiš li pritisak( redovno merenje)?

Preporuka za obavezno čitanje... http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/najee-greke-u-radu-na-poveanju-miine-mase.html

Kako beše, radiš li kardio?
« Poslednja izmena: Oktobar 11, 2015, 03:25:14 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
mackolino
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 95

« Odgovor #85 poslato: Oktobar 10, 2015, 01:57:24 posle podne »

pa cilj mi je misicna pumpa, i misicna masa ... a sta je ustvari tacno boost efekat, to je bilo u xpandu jel tako ? ja mislim da mi no reaktor nekako najbolje odgovara da malo povecam snagu i misicnu masu, pa sta mi vi preporucili?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #84 poslato: Oktobar 10, 2015, 12:30:31 posle podne »

gledam ovaj storm od universal nutrition i on mi izgleda nekako kao najbolji a bas zbog ove odlicne misicne pumpe ali mi se nesvidja zbog ovoliko kreatina u sebi, a i razmisljam se i za shock therapy isto od universal nutrition... dvoumim se koji da uzmem od ta dva no reaktora ? :-O

Pravo pitanje, da li ti je potreban NO-reaktor? Sta ocekujes od istog?

Iskreno da bi svedocio o "moci pumpe" nekog od suplemenata iz ove kategorije moraces da ga probas...a Storm, koliko mi se cini nema kofeina, guarane i sl., "u sastavu"..tako da razlike sigurno ima...uvek moras obratiti paznju na sastav nekog kompleksnijeg suplementa da bi mogao da eventualno procenis moguce efekte( i zeljene i nezeljene, npr. osetljivost na kofein i sl.)...tako da su kod "Storm-a" u prvom planu "voluminizacija" i "pumpa" a manje "boost efekat"...

A i razlika u sadrzaju kreatina po merici izmedju Storma i Shock therapy nije tako drasticna...
« Poslednja izmena: Oktobar 10, 2015, 12:40:31 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
mackolino
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 95

« Odgovor #83 poslato: Oktobar 10, 2015, 12:03:05 posle podne »

gledam ovaj storm od universal nutrition i on mi izgleda nekako kao najbolji a bas zbog ove odlicne misicne pumpe ali mi se nesvidja zbog ovoliko kreatina u sebi, a i razmisljam se i za shock therapy isto od universal nutrition... dvoumim se koji da uzmem od ta dva no reaktora ? :-O
Sačuvana
mackolino
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 95

« Odgovor #82 poslato: Oktobar 09, 2015, 10:32:06 pre podne »

pa nije ali nemogu nikako, uzecu president... a jel nema vise xpanda u pansportu ???
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #81 poslato: Oktobar 09, 2015, 10:17:04 pre podne »

pa jel preporucljiv president za zadnji obrok pred spavanje ?

Da, ima moju preporuku  ;)

Sadrzaj proteina na 100 gr - 12,5 gr, hidrati 4 gr, masti 5,5 gr...sasvim prihvatljivo...a ( bicu subjektivan) i ukus je blag i meni prihvtaljiviji od elle...ali sa vremenom covek nauci da ukus nije merilo kvaliteta nekih namirnica, vec njihova upotrebna, nutritivna vrednost...  ;)
Sačuvana
mackolino
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 95

« Odgovor #80 poslato: Oktobar 09, 2015, 06:40:54 pre podne »

pa jel preporucljiv president za zadnji obrok pred spavanje ?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #79 poslato: Oktobar 08, 2015, 10:54:00 posle podne »

ja sam uzeo ella sir i probao dve veceri da jedem sa kikirikijem, ali nemogu nikako ellu da jedem, lose mi od nje :( a kikiriki sam uzeo neslani,pirinac beli, ovsenep pahuljice neki integralni instant, a hleb sam uzeo neki "heljda hleb" pise da na 100g ima 9g proteina, 47g ugljenih hidrata i 6g masti...

Mislim da mi je poznat taj osećaj "otužnosti"  ;D

Da olakšamo priču oko sira...dobar izbor je manje masniji sir("mladi sir") sa do 10% mlečne masti...lično, pored elle koristim i prezident mladi sir sa 5,5 % mlečne masti...

Kikiriki - pečen, neslan...

Ovsene pahuljice možeš kupiti u svakoj prodavnici zdrave hrane...

Po pitanju hleba obrati pažnju na tip brašna...tj. udeo integralnog brašna...
Sačuvana
mackolino
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 95

« Odgovor #78 poslato: Oktobar 08, 2015, 04:09:31 posle podne »

jel ovo nema xpanda vise u pansportu ? nema ga na sajtu
Sačuvana
mackolino
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 95

« Odgovor #77 poslato: Oktobar 08, 2015, 02:35:59 posle podne »

ja sam uzeo ella sir i probao dve veceri da jedem sa kikirikijem, ali nemogu nikako ellu da jedem, lose mi od nje :( a kikiriki sam uzeo neslani,pirinac beli, ovsenep pahuljice neki integralni instant, a hleb sam uzeo neki "heljda hleb" pise da na 100g ima 9g proteina, 47g ugljenih hidrata i 6g masti...
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #76 poslato: Oktobar 08, 2015, 10:13:42 pre podne »

a sta mogu da iskombinujem zadnji obrok mesto ella sira, sa kikirikijem ?

Ja cu samo kao predlog reci uopsteno proteini visoke bioloske vrednosti i zdrave masti...tako da i jedan i drugi uslov ispunjava riba...npr. skusa, pastrmka, oslic( gril...)...plus salata od povrca...

Sve u svemu, prilagoditi zeljama, mogucnostima, potrebama i sl., nije greska ni posniji sir sa jezgrastim plodovima,  ni jaja, ni meso, ni riba...samo "carb free"...

Sačuvana
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1820


« Odgovor #75 poslato: Oktobar 08, 2015, 09:37:09 pre podne »

Pa ne vidim razlog da ne budu jaja jos jedan obrok, ako ne mozes da uklopis onda ubaci meso u poslednjem obroku.
Sačuvana
mackolino
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 95

« Odgovor #74 poslato: Oktobar 08, 2015, 09:28:36 pre podne »

ali jaja su mi prvi obrok, sest belanaca i ovsene i omega...
Sačuvana
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1820


« Odgovor #73 poslato: Oktobar 08, 2015, 07:06:26 pre podne »

Meso, jaja.
Sačuvana
Stranice: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 10 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.083 sekundi sa 17 upita.