TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395582 Teme od strane 25009 Članovi Poslednji član: srecko sojic

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 17, 2024, 12:48:21 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 100 101 [102] 103 104 ... 192 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Brza pitanja!  (Pročitano 660940 puta)
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #1356 poslato: Januar 06, 2015, 07:22:03 pre podne »

Ako si ih već uništio, teško će ti bilo koji preparat pomoći. Najbolji sastav ima Animal Flex, da popiješ 2 pakovanja, ali ni on nije magičan preparat ako neko skroz demolira zglobove...
Sačuvana
Nenad Zaga
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 742


« Odgovor #1355 poslato: Januar 06, 2015, 03:33:27 pre podne »

Neki predlog za zastitu zglobova? Unistio sam ih. Ali nesto sto stvarno radi, da ne bacam pare.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #1354 poslato: Decembar 23, 2014, 02:19:24 pre podne »

Ind. orah, pistaci, lan imaju dosta uh, al predpostavljam da su to sve vlakna, zar ne? I koliko sam shvatio vlakna se ne koriste kao energija, vec telo ne moze da ih svari, ali imaju pozitivno dejstvo na digestivni trakt?

Navedeni orašasti plodovi i lan( neophodno samleti pre upotrebe, nedovoljno "mehanički obraĂ°en" biće iskorišćen samo kao "balastni materijal" za digestivni trakt) spadaju u bogate izvore zdravih masti...

A imaju i dijetnih vlakana...

Osnovna uloga dijetnih vlakana u organizmu je da :

• Održavaju dobro zdravlje i vitalnost,

• Preveniraju srčana oboljenja( ateroskleroza),

• Snižavaju holesterol,

• Snižavaju i stabilizuju šećer u krvi,

• Sprečavaju opstipaciju( zatvor),

• Smanjuju verovatnoću za nastanak karcinoma debelog creva, divertikuloze.

• Preveniraju gojaznost,

• Deluju kao antioksidansi,

• Sadrže fitoestrogene.

Preporuka za detaljno čitanje na temu dijetnih vlakana... http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/znaaj-i-uloga-dijetetskih-vlakana-u-ishrani.html
« Poslednja izmena: Decembar 23, 2014, 02:21:07 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
SF
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 53

« Odgovor #1353 poslato: Decembar 22, 2014, 06:46:59 posle podne »

Ind. orah, pistaci, lan imaju dosta uh, al predpostavljam da su to sve vlakna, zar ne? I koliko sam shvatio vlakna se ne koriste kao energija, vec telo ne moze da ih svari, ali imaju pozitivno dejstvo na digestivni trakt?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #1352 poslato: Decembar 20, 2014, 12:17:23 posle podne »

A sto se tice ovog zelatina, sto ga ne bi samo izmutio i popio s necim, nego mora da ga stavlajam da odstoji i pretvara se u zele?

Zbog olaksanog varenja i bolje iskoristljivosti...
Sačuvana
semi-pro
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 693

« Odgovor #1351 poslato: Decembar 20, 2014, 04:45:35 pre podne »

A sto se tice ovog zelatina, sto ga ne bi samo izmutio i popio s necim, nego mora da ga stavlajam da odstoji i pretvara se u zele?
Sačuvana
eXe GYM - Novi Sad
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 912


eXe GYM - Novi Sad
« Odgovor #1350 poslato: Decembar 17, 2014, 11:51:27 posle podne »

i meni je bio cudan komentar samo me zanimalo misljenje :)
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16751


« Odgovor #1349 poslato: Decembar 17, 2014, 10:09:03 posle podne »

Baš tako, svako treba da pronaĂ°e sebe i ono što njemu odgovara jer smo svi rzličiti i sve je individualno. Ja sam trenutno pronašao ono što meni odgovara i poziciju u kojoj sam najjači. Ali kako mi se menja telesna kilaža i neki mišići napreduju tako se i tehnika menja svakodnevno po malo :)
Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #1348 poslato: Decembar 17, 2014, 09:52:49 posle podne »

ne može ti ni Alen ni Ervin, ni Laslo Mesaroš reći kako da hvataš, to moraš sam da shvatiš tako što ćeš probati... svi pričaju onako kako oni rade i kako njima odgovara, a to može biti potpuno pogrešno za tebe ili može biti pun pogodak. U svakom slučaju moraš stisnuti zube i gurati u svakoj poziciji za koju misliš da ti odgovara i koja ti je najprirodnija.

To sa mostom je isto potpuno individualna stvar, nekom odgovara nekom ne. Nemoj tražiti pravilo, jer ga nema. Ima dobrih benčera sa kratkim rukama, sa dugim rukama, bez mosta, sa mostom, sa uskim hvatom, sa širokim hvatom i svim mogućim kombinacijama ovih karakteristika. Problem svih nas je što stalno gledamo neke klipove i pokušavamo da imitiramo to što vidimo, i ne možemo da se otarasimo te navike. A isitna je da je najbitnije geldati u sebe, graditi svoju sopstvenu tehniku i stil tako da iz godine u godinu postajemo jači na svoj, jedinstven i prirodan način. Bez bola, bez neprirodnih pokreta (koliko je to moguće). Jer na bilo čiji drugi način to nećemo uspeti.
Sačuvana
Arbeit macht frei.
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16751


« Odgovor #1347 poslato: Decembar 17, 2014, 08:50:18 posle podne »

Meni na primer most ne daje prednost time što je kraća putanja već mi mnogo više znači stabilnost gde i kad uzmem velike kilaze za borad press ne osećam uopste pritisak dok bez mosta već 100kg me lomi u ledjima i svuda osećam neprijatnost i ako lako podignem tu kilazu.Još jedna prednost je putanja tega gde on ide ravno na gore i ne ide ukoso prema glavi :)
Sačuvana
eXe GYM - Novi Sad
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 912


eXe GYM - Novi Sad
« Odgovor #1346 poslato: Decembar 17, 2014, 04:58:58 posle podne »

Hvala na objasnjenju :) ja nikad nisam probao sa steznicima uglavnom znam da me je boleo zglob dok sam pustao da stoji u polozaju gde je ovde X drugar isto :) pa sam zato to i rekao
inace to lomljenje sipke i ja radim jedino sto sam primetio da mi dok spustam sipka ide malo drugacijom putanjom nego kad dizem(ide vise ka gore(ka licu) dok dizem)

inace sto se sirine hvata tice meni je Alen rekao da je domali prst preko prstena(kako ja radim jako usko) i da treba da radim sirim hvatom xd

inace evo i ja da pitam nesto sto se mosta tice primetio sam da uglavnom ljudi koji prave ogroman most u dodnjem polozaju kad je sipka na grudima lakat je skoro u visoj poziciji od ramena(to sam bas gledao naumovu i par nizih ljudi) da li generalno veci benefit imaju ljudi sa kracom podlakticom znam da je malo cudno pitanje al takav utisak sam stekao?
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16751


« Odgovor #1345 poslato: Decembar 17, 2014, 02:11:23 posle podne »

Meni steznici za zglobove samo smetaju, par puta sam ih koristio i uvek mi obore max a nikakve koristi nisam imao od njih. Čak i kad sam radio 2-3board press sa 150-170kg nisu me boleli zglobovi bez steznika. Sve je stvar tehnike, da pronaĂ°eš ono što tebi odgovara.
Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #1344 poslato: Decembar 17, 2014, 01:12:53 posle podne »

sipka uvek treba da je maksimalno stegnuta i saka u liniji sa podlakticom

ovo kod benča ne mora da znači i opet puno toga zavisi od anatomije čoveka. Ne postoji standardan-NAJBOLJI način kako se radi benč, koji je univerzalan za sve, kao NAJBOLJA LIFTERSKA TEHNIKA za benč. Kao što je pisao onaj tip tamo da postoji najbolja tehnika za čučanj. To je utopija...

Mnogi će reći da je benč najbolje raditi sa što većim mostom, skupljenim lopaticama, šipka se hvata najšire koliko dozvoljava federacija, laktovi uz telo. Dok god sam radio benč ovako kako je napisano imao sam stravičnih problema sa bolovima u bicepsu i trapezima. Benč nije napredovao dobrih godinu i nešto dana. Onda sam popizdio, promenio tehnbiku čučnja, i radio potpuno suprotno i benč:

- jako mali most-koliko prirodno osećam da mogu da se izvijem i podesim na klupi
- širina hvata dosta usko, tako da navodno radi više triceps (triceps mi je inače jedna od lošijih partija na telu)
- laktovi neutralno, ili malo više u stranu, ali nikako ne idu uz telo to je sigurno
- hvat šipke tako da se šipka više naslanja na palac, kao da hoću da polomim šipku ka sebi, kao da je šipka naslonjena na spoljašnji deo korena palca. Tu se možda i stvori prostor na slici koji sam označio crnim markerom, kao rupa u šaci - dakle šipka nije maksimalno stisnuta prstima već je akcenat na poziciji šipke na dlanu i čvrstini zgloba. A svi prsti osim palca su zgrčeni, ali ne obuhvataju šipku u potpunosti. Ovde anatomija šake i prstiju igra ogromnu ulogu.

Kad sam napravio ove izmene, benč je izuzetno napredovao i glavna stvar: PRESTAO JE BOL. Ranije sam steznike stavljao već na 90-100kg, sada nemam potrebe ni na 140kg da stavljam steznik, jer je zglob kao kamen. Sumnjam da je iko na našim forumima pisao ovako detaljno o ovome, ali svakako probajte ovakav hvat, može biti da vam odgovara, a da to uopšte ne znate. Sličan hvat koriste M. Tušerer napolju, a kod nas slično ovome što pričam drži šipku Crnogorac Jeknić (benčuje oko 190kg sa kilažom ispod 90kg) - njemu se u koncentričnoj fazi pokreta šaka polako otvara... označio sam na slici ispod uglove držanja šipke ''na unutra'' i prste koji ne obuhvataju šipku skroz, već se otvaraju... 
Sačuvana
Arbeit macht frei.
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16751


« Odgovor #1343 poslato: Decembar 17, 2014, 01:01:29 posle podne »

I ja mislim da ti verovatno šipka nije u liniji sa podlakticom pa te zato boli zglob jer ih na ovaj način dosta opterećuješ :)
Sačuvana
Funtunjerović Ivan
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1246


Say no to racism!

« Odgovor #1342 poslato: Decembar 17, 2014, 12:19:23 posle podne »

sipka uvek treba da je maksimalno stegnuta i saka u liniji sa podlakticom
Osetio sam da je od toga, a i realno ne pogadja mi ta vezba toliko triceps kao neke, tako da cu da je radim retko...
Sačuvana
-Some people are so poor, all they have is money.
-If you don't live for something, you'll die for nothing.
-Life is hard, but so beautiful.
-Sometimes the hardest thing and the right thing are the same.
-Believe in yourself.
Stranice: 1 ... 100 101 [102] 103 104 ... 192 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.085 sekundi sa 14 upita.