TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395530 Teme od strane 25008 Članovi Poslednji član: TimothyPlopy

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 15, 2024, 11:20:32 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Spor napredak?  (Pročitano 3507 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #12 poslato: Avgust 01, 2012, 04:19:30 posle podne »

Ribu kada jedem to je uglavnom tunjevina iz konzerve. Kreatin ne bih uzimao jer mi to spada u "hemiju" :) eventualno bih uzeo whey. Hvala svima na odgovorima, znači definitivno moram više da jedem ako želim masu. :)

pa vidi, koka kola je gora "hemija" od većine stvari koja se prodaje u Pansportu pa je ljudi opet piju...

o kreatinu više možeš pročitati na ovom linku
http://www.pansport.rs/forum/index.php?topic=80805.0

u svakom slučaju tvoj je izbor, ti piješ i jedeš šta želiš
Sačuvana
nikola1970
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 58

« Odgovor #11 poslato: Avgust 01, 2012, 11:25:24 pre podne »

Ok, imaću to na umu, hvala puno. :)
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #10 poslato: Avgust 01, 2012, 09:20:09 pre podne »

Ribu kada jedem to je uglavnom tunjevina iz konzerve. Kreatin ne bih uzimao jer mi to spada u "hemiju" :) eventualno bih uzeo whey. Hvala svima na odgovorima, znači definitivno moram više da jedem ako želim masu. :)
Onda ubaci malo u ishranu i crvenog mesa zbog kreatina.Tunjevina iz konzerve,barem ova na nasem trzistu nije nekog kvaliteta,ukoliko si u mogucnosti kupi neku morsku ribu i spremaj.
Sačuvana
bg87
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 105

« Odgovor #9 poslato: Jul 31, 2012, 09:13:07 posle podne »

Ribu kada jedem to je uglavnom tunjevina iz konzerve. Kreatin ne bih uzimao jer mi to spada u "hemiju" :) eventualno bih uzeo whey. Hvala svima na odgovorima, znači definitivno moram više da jedem ako želim masu. :)
Po toj logici onda gledaj i na whey kao "hemiju" :D vidi,whey protein kao i svaki protein je izgradjen od aminokiselina,a kreatin ti nije nista drugo nego aminokiselina..I kada ga jednom budem koristio i video da ne postajes vukodlak i ljudozder od njega kao sto smo verovatno i ti i ja slusali price dok nismo znali ni sta je teretana a kamoli suplementi,shvatices da je to samo jos jedan dodatak ishrani,bas kao i taj whey.Inace,ti i sada unosis kreatin,kada jedes crveno meso ;)
Sačuvana
nikola1970
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 58

« Odgovor #8 poslato: Jul 31, 2012, 08:52:53 posle podne »

Ribu kada jedem to je uglavnom tunjevina iz konzerve. Kreatin ne bih uzimao jer mi to spada u "hemiju" :) eventualno bih uzeo whey. Hvala svima na odgovorima, znači definitivno moram više da jedem ako želim masu. :)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #7 poslato: Jul 31, 2012, 05:51:47 posle podne »

Šta predlažete od proteina? Da jedem što više belog mesa, tunjevine, mleka? Pretpostavljam da bi mi whey baš dosta pomogao?

ne toliko mlecni proizvodi / mozda samo sir neki nemasni ali umereno, a od mesa curetina,piletina,govedje meso... jaja - vise belanaca,  riba - oslic, losos, skusa, tuna, ponekad tuna u konzervi
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #6 poslato: Jul 31, 2012, 05:18:22 posle podne »

Trcanje jakim tempom ce ti poboljsati kondiciju,bolja opcija je brz hod ali u duzem vremenskom intervalu.ishrana ti je losa u smislu nedovoljno proteina uneses do samog treninga,3 jajeta je malo,gledaj da do treninga imas 3 kvalitetna obroka proteinska sa slozenim uh.Ukoliko zelis kvalitetnu masu mleko ne vise od 2 dl dnevno.
Sto se suplementacije tice dobar whey protein nakon treninga uz 5g pre i 5 g posle treninga creatin je dovoljno ukoliko se buder pridrzavao ishrane.
Sačuvana
nikola1970
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 58

« Odgovor #5 poslato: Jul 31, 2012, 04:56:13 posle podne »

Šta predlažete od proteina? Da jedem što više belog mesa, tunjevine, mleka? Pretpostavljam da bi mi whey baš dosta pomogao?
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #4 poslato: Jul 31, 2012, 01:51:45 posle podne »

trčanje jakim tempom nije rešenje za gubljenje masti...   druga stvar trčanje jakim tempom nije rešenje ni za dobijanje mišićne mase...

odluči se šta ti je prioritetnije... ako je masa u pitanju onda bez puno dobre klope nema ništa...  Jedino što možeš da uradiš da sebi olakšaš je da uveče ne unosiš hidrate, samo protein,a  da od hidrata biraš kvalitetnije opcije - pirinač, ovas, integralno... manje testa i hleba i bez slatkiša...

ako je skidanje sala prioritetnije moraćeš da smanjiš intenzitet kardia, a da produžiš trajanje, i da koriguješ ishranu još više - više proteina i povrća a sa hidratima da se igraš

Sačuvana
nikola1970
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 58

« Odgovor #3 poslato: Jul 31, 2012, 12:00:26 posle podne »

Kapiram ja da treba da se ždere dosta ako želim masu, ali stvarno ne bih da dobijem i salo, jer dok ga posle skinem ima da se raspadnem. Postoji li neki balans izmeĂ°u možda? Svaki savet bi mi bio koristan.
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #2 poslato: Jul 31, 2012, 11:56:00 pre podne »

Pa šta ti je tačno tu čudno, kako ćeš da dobijaš i da gubiš kilažu istovremeno?
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
nikola1970
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 58

« Odgovor #1 poslato: Jul 31, 2012, 11:49:35 pre podne »

Pozdrav svim forumašima :)

Slučaj je sledeći:

Visok sam 195 cm, trenutno imam 82 kg, u teretanu idem konstantno već 4 meseca, i problem je u tome što stvarno ne vidim napredak u dobijanju mase. Sve što sam uradio u teretani je to da sam izgubio oko 6-7 kg sala (ne bunim se :) ), tj smršao sam, a masa ništa...  (odmah da kažem da se ne razumem mnogo u ishranu niti u teretanu)

Što se tiče treninga, treniram sigurno 5x nedeljno sa kilažama za koje mislim da su pristojne (30 kg biceps recimo), ali odmah da priznam da se ne forisiram na treninzima previše, tj. sigurno mogu da radim sa većim težinama, ali to izbegavam jer obično u teretani treniram sam i retko kada ima nekoga ko može da mi stane iza da pripomogne, svejedno, i ove kilaže sa kojima radim smatram da su ok za dobijanje neke mase.
Treniram uglavom popodne, tipa izmeĂ°u 13h-18h, ne treniram kasno uveče.

Ono što upražnjavam 3-4, a ponekad i 5x nedeljno je trčanje uveče po jedno 20-25 min jakim tempom. (stavim pojas oko stomaka jer pokušavam da skinem još ovo sala što mi je ostalo da bi mi se videli trbušnjaci u fullu :D )

Što se tiče ishrane, mislim da tu postoji problem, i da je možda to uzrok slabijeg napretka.
Ujutru obično jedem jaja (3 na oko) ili tunjevinu, ili ovsene pahuljice. Pijem baš dosta mleka, sigurno 1 litar dnevno. Ručak gledam da mi bude meso, obično jedem belo meso (dok sam jedno vreme bio sam kuci pa sam morao sam da spremam, bukvalno sam 10-15 dana svaki dan za ručak jeo velike količine belog mesa, u nadi da unesem što više proteina), ili neke šnicle, ponekad pirinač. Izbegavam masno, krompire i tako te neke namirnice koje "goje" (mada sam negde pročitao da je krompir recimo odličan ugljeni hidrat i da je odličan pre treninga). Uveče sam često izbegavao da jedem jer sam takoĂ°e želeo i da skinem salo sa stomaka, nemam puno, ali stvarno teško ide, imam ga u donjem delu stomaka malo, ali nikako da ga uništim :)

E sada, to trčanje uveče me dosta umori, tj. dosta se trošim, a pretpostavljam da ne unosim dovoljan broj kalorija i proteina tokom dana, jbg pokušavam i da skinem ovo malo sala i da dobijem masu... kapiram da baš i ne ide jedno sa drugim.

Prvenstveni cilj mog odlaska u teretanu je da dobijem masu na rukama, biceps i triceps i noge, leĂ°a i grudi i ramena su mi dobri jer godinama već radim hiljade i hiljade propadanja ispred zgrade :)

Sad sam se vratio sa letovanja, cekam da prodje ovaj raspust pa od septembra da krenem u trening opet, pa sam došao ovde da vas pitam za savet šta i kako. Počeo sam da razmišljam i o whey-u (jer sam stvarno malo isfrustriran jer mi masa dosta slabo napreduje) , mada je dosta skup jbg, pretpostavljam da bi mi trebalo jedno 5000-6000 din svaki mesec za whey :(

Treninge radim za po 2 grupe mišića, i obično radim iste vežbe recimo za biceps stalno, 3 različite i tako svaki trening, te 3 iste.

Šta mislite, gde grešim?  8)



Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.069 sekundi sa 15 upita.