TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395308 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 03, 2024, 09:08:34 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 49 50 [51] 52 53 ... 56 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Nabaciti mišiće i skinuti salo  (Pročitano 266703 puta)
chevelle
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 84


« Odgovor #83 poslato: Decembar 17, 2010, 12:40:54 posle podne »

A je l' moze meni neko da pomogne? Ja aktivno treniram dve godine, 5x nedeljno. Kod mene nema NIKAKVIH rezultata! Isti sam kao i onog dana kad sam poceo sa treninzima. Mozda i gori nego sto sam bio. Bio sam tezak 75kg (178 cm), sad sam tezak 69kg :o Naravno, trbusnjake nemam. Tek tek se naziru. Imam 27 god, nemam posao, zivim sa roditeljima i moram da jedem ono sto je spremljeno. Vise mi je muka treninga i ishrane i svega, jer mi se ceo zivot svodi na to. Potpuno sam se posvetio treninzima, a ne vidim nikakve rezultate. Vec dva meseca ne uzimam nista od suplemenata, jer sam resio da ne bacam pare, kad ocigledno na meni ne deluju. Kako je moguce, da ako drzim neku dijetu, ja izgubim 6kg, a izgledam potpuno isto kao i pre dijete. Ne mogu nikako da skinem pojas oko struka! Naravno, u teretani mi svi kazu, da je to misic i da to ne moze da se skine (external oblique). Inace, imam 11% masti (mereno kod sportskog lekara)
Da ja zivim sam, onda bih se hranio kvalitetnije. Mladja sestra je dobila stan od roditelja, jer se ona udaje. Znaci ja moram da jedem ono sto je spremljeno i to uglavnom bude hrana puna masti i UH. Onda, ako isbegavam da jedem puno te hrane, vec samo na kasikicu, gubim kilazu. Npr, ako imam za rucak krompir i prasetinu i to sve przeno na ulju u rerni, necu uzeti pun tanjir, vec pola tanjira  :-[ Eto, to je moja dijeta. Koliko god da smrsam, imacu to tvrdoglavo salo oko struka i necu imati misice. Ako bih jeo vise, imao bih samo vise sala, a ne misica. "Jedi vise da bi dobio na misicnoj masi", to mi uvek kazu. Ako bih jeo vise, dobio bih samo vise masti. Ne znam da li razumete sta hocu da kazem.
U stvari, meni treba odgovor na pitanje da li da prekinem sa treninzima i da se posvetim necem drugom, jer ovako ne vredi kad nemam uslove. Koliko god da ste strucni, ne mozete mi pomoci kad se hranim ne pravilno. Ne postoji ni jedna dijeta koja kaze: "uzimi jednu kasikicu masti, umesto dve"
Sačuvana
kajsa
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 137

« Odgovor #82 poslato: Decembar 17, 2010, 09:24:32 pre podne »

e jeste hahne su te ovsene samo sto ih ja jedem za dorucak sa mlekom
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #81 poslato: Decembar 16, 2010, 09:21:01 posle podne »

Da, Hahne su sigruno, One su ti najbolje kod nas. Prelijes kljucalom vodom i zasladis npr medom i odlican obrok ili uzina. I cimet naravno :)

Soja je jedino dobra za vegetarijanca... tako da mani ih, jer veruj da nisi...

Welness je keks, ima secera, masti, kao dezert ponekad svakako bolji nego palacinka sa kremom, torta ili slicno, ali treba imati meru i jesti u pravo vreme, a to je ne posle podne i uvece...

I Monika je odlicno rekla za voce - samo pre obroka... a i nekako ide skroz, ko jede posle obroka taj onda stvarno moze jesti bilo sta i bilo kada :)
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #80 poslato: Decembar 16, 2010, 09:03:21 posle podne »

e a da vas pitam sta mislite o ovim proizvodima
ima u zdravoj hrani da se kupe ovsene pahuljice u nekom plavom papirnom pakovanju...jel ih probao neko i jel valjaju ?
ima isto u zdravoj hrani oni sojini burgeri,da li su oni dobri ?
i onaj welnes keks jel valja cemu ?

Verovatno misliš na Hahne?
Odlične su.. najbolje :)
Sačuvana
BojanLeet
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1269


BRO-SLAYER

« Odgovor #79 poslato: Decembar 16, 2010, 07:32:52 posle podne »

Ovsene u zdravoj na merenje ja uzimam . Nisu fabricki upakovane nego iz dzaka , a one u fensi kutijama su zasladjene fruktozom (bezveze). Soja je krs. Welness nije ako se uzme u obzir da je keks al nije za svaki dan
Sačuvana
You know how dumb the average person is, right? Well by mathematical definition, half of everybody is even dumber than that.
kajsa
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 137

« Odgovor #78 poslato: Decembar 16, 2010, 07:14:47 posle podne »

e a da vas pitam sta mislite o ovim proizvodima
ima u zdravoj hrani da se kupe ovsene pahuljice u nekom plavom papirnom pakovanju...jel ih probao neko i jel valjaju ?
ima isto u zdravoj hrani oni sojini burgeri,da li su oni dobri ?
i onaj welnes keks jel valja cemu ?
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #77 poslato: Decembar 16, 2010, 05:47:32 posle podne »

i uvek jedi voće na prazan stomak...

grejp npr. može biti koristan u dijeti...   u sagorevačima negde ćeš naći  ekstrakt crvene narandže...

limun je takoĂ°e dobrodošao... iscedi ga u vodu koju piješ tokom dana...

jedna jabuka dnevno, npr. - ovo čak i dijabetičari smeju...

Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #76 poslato: Decembar 16, 2010, 01:35:55 posle podne »

Alen ti je dao odlican odgovor. Tako da nema pravila, svakako da je voce uvek bolja opcija nego nesto drugo, ali Marko je isto lepo napisao da su i to prosti seceri. Opet, gledaj koje voce jedes. Jabuke i narandze su uobicajene i uvek dobro dodju zbog nekih drugih stvari da ne pisem sada.

Tako da svakako bolje jabuka ujutru nego kifla ili za uzinu i bolje narandza nego kupovni sok.

Ujutru i u podne, ako mozes, jedi 1 kg voca, ne ce ti skoditi, garantujem. Uvece izbegavaj, ali ako bas ne mozes ja bi onda samo jabuku savetovao jer ako nista, super je za varenje
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #75 poslato: Decembar 15, 2010, 07:02:54 posle podne »

pa kod mene je problem sto stvarno pazim sta jedem a nemam nekih rezultata...al dobro od januara cu biti jos rigorozniji pa ako i to ne bude dalo rezultata ne znam onda....

moguće da si se adaptirao na jednoličan način ishrane, treninga... možda da još opširnije napišeš kako se hraniš?  nekad nismo ni svesni nekih grešaka, zato ti kažem...
a i ako si dugo na dijeti sa baš malo kalorija - moguće da ti se i metabolizam uspori :I
Sačuvana
kajsa
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 137

« Odgovor #74 poslato: Decembar 15, 2010, 03:56:43 posle podne »

pa kod mene je problem sto stvarno pazim sta jedem a nemam nekih rezultata...al dobro od januara cu biti jos rigorozniji pa ako i to ne bude dalo rezultata ne znam onda....
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #73 poslato: Decembar 15, 2010, 02:38:01 posle podne »

samo jos jedno pitanje.da li svo voce i povrce spada pod uh ?

Spada u UH ali kao što Ameri kažu ni svi UH nisu isti. Zeleno povrće ima dosta vlakana i celuloze koje ne može da se vari u komletu u našem organizmu i samim time kalorije iz tog povrća se ne računaju. Legumi su opet drugačiji (pasulj, grašak, sočivica itd) imaju nešto veći procenat svarljivih UH, ali i veći procenat proteina ili amino kiselina kako god, tako da su i kaloričniji. Onda imaš povrće kao što su šargarepa, paradajz, krastavac itd koji imaju u sebi šećera i mogu da se računaju kao UH koji su nepoželjni, ali ovo je fenomen koji je bitan samo kod extremno UH fobičnih dijeta, kao što je Atkinsova, keto itd.

Voće je opet druga priča i ima dosta šećera, tako da ako si na dijeti (što bi kod nas bildera značilo da imaš odreĂ°en unos kalorija i UH tokom dana) treba voditi računa da ti ukupan unos ne preĂ°e zacrtan. Recimo kod dijeta sa 100 - 200gr UH dnevno kod prosečno teškog muškarca (~80kg) apsolutno nije bitno koliko ćeš voća da uneseš možeš svu tu količinu da uneseš iz voća.

Moj stav za sve koji nisu ispod 10% sala (tačnije bez vidljivih svih trbušnjaka) nije toliko bitno koliko će voća ili povrća da unose. Gledaj na to ovako, ako te hrana sama po sebi ne goji nema potrebe da se tripuješ da će se ugojiti od jabuka. Razlika je ako jedeš samo hleb jer ćeš se ugojiti ili ako jedeš samo jabuke jer se nećeš ugojiti od tih jabuka, ni od banana ni od groĂ°a i slično. Mnogo je naravno bitnije šta sve ukupno jedeš.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #72 poslato: Decembar 15, 2010, 02:30:59 posle podne »

Mozes posle treninga,uzinu izmedju obroka,uvece izbegavaj .
Sačuvana
kajsa
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 137

« Odgovor #71 poslato: Decembar 15, 2010, 02:27:43 posle podne »

znaci ni voce se ne preporucuje u vecernjim satima
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12787


Never give up!

« Odgovor #70 poslato: Decembar 15, 2010, 02:24:33 posle podne »

samo jos jedno pitanje.da li svo voce i povrce spada pod uh ?

Sa voćem treba biti opreyan i ne preterivati pogotovu ukoliko radiš na definiciji.Ako uneseš u pogrešno vreme može predstavljati problem upravo iz rayloga koje je i Marko naveo.
Sto se povrća tiče u svakom sučaju je dobrodošlo i veoma potrebno.Ali naravno i tu ne treba preterivati.
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #69 poslato: Decembar 15, 2010, 02:02:27 posle podne »

samo jos jedno pitanje.da li svo voce i povrce spada pod uh ?
Voce ima fruktozu i treba biti oprezan sa unosom jer je to prost secer.
Sačuvana
Stranice: 1 ... 49 50 [51] 52 53 ... 56 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.134 sekundi sa 15 upita.