TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395308 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 04, 2024, 02:28:18 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 29 30 [31] 32 33 ... 56 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Nabaciti mišiće i skinuti salo  (Pročitano 266709 puta)
Stefan L.
Gost
« Odgovor #383 poslato: Mart 16, 2011, 01:13:06 pre podne »

Ni Guarana nema secer,tako da je svejedno ona ili Red Bul...Ako je vec zelja uneti Gyaranu,imas u Pansportu cini mi se tabletice prave prirodne Guarane,a i cena je mislim pristojna. :) ;)
Sačuvana
Xenia
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 151


« Odgovor #382 poslato: Mart 16, 2011, 12:36:57 pre podne »

pitanje, znam da su energetska pica losha ali to mi je jedina nezdrava navika.. 2 limenke nedeljno guarane .. e sad primetila sam da duplo bolje odradim trening kada popijem jednu guaranu pre ili za vreme treninga.. mnogo vise energije nego od hrane 1-2h pre treninga.. Da li je to ok, moze li ometati neke procese vezane za dobijanje misicne mase/definicije i sl? mada su to prvenstveno UH, pa se valjda istrosi to za sat ipo treninga.. da li je mozda bolje red bull sugar free ili su to price za malu decu? i da li ima nekog efekta piti proteine i za vreme treninga? Tipa 2 supene kasike whey-a u 500ml vode?
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #381 poslato: Mart 14, 2011, 10:36:35 pre podne »

Hehehe :)

Secam jos kada sam ja poceo da pisem na forumu krajem 2008e da je bas bilo debate i da se iskljucivo insitiralo, naravno sa punim pravom, na GL-u umesto GI-a..

Grubo receno, t.j. "narodski" objasnjeno GL oznacava kolicinu unete namirnice sa odredjenim GI. Iako se u toj formuli mnozi sa kolicinom secera ja mislim da i dalje mora "normalna porcija" odredjene namirnice da se uracuna
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #380 poslato: Mart 13, 2011, 10:11:39 pre podne »

Al smo pametni!  :P
Sačuvana
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #379 poslato: Mart 13, 2011, 04:28:18 pre podne »

:)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #378 poslato: Mart 13, 2011, 12:45:48 pre podne »

Važniji je glicaemic load nego index... znači koliko tokom obroka (po gramu) opteretimo sistem prostim šećerom.

 ;)  glicemic load = GI(glicemic index)/100 x količina šećera (u 100g proizvoda)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #377 poslato: Mart 13, 2011, 12:42:03 pre podne »

@OPT
Sad sam se i ja umalo šlogirao. :o Ali ima objašnenja. :) Prvo GI se uglavnom odnosi na brzinu šećera. Za kornflakes prema saharozi mi je recimo bilo logično - ovo je skrob (što je skoro jednako glukoza - samo je malo sporije zbog razgradnje koja i nije toliko spora :P), a saharoza je fruktoza/glukoza 50/50. Ali lubenica?! No, pre nego što sam odlučio da skočim sa terase (:P) - pogledajte GL (glycemic load) - bolja je mera od GI - jer kombinuje brzinu hidrata vezano za količinu unesenu. Dakle, Lubenica je onda verovatno puna čiste glukoze, ali mislim da ima samo oko 7% šećera. Dakle ispada da se za tri kašičice (od oko 5g) treba da pojedemo 200g lubenice. U tom slučaju lubenica bi jače podigla nivo šećera u krvi od šećera...

Agree?

biochemo, komplimenti vrlo detaljan odgovor  :D čestitam!
... znači, stvari nekada nisu onako, na prvu loptu... (meni je ovo bilo interesantno)
caka je u GI/GL, tj. saharoza se razbija na glukozu i fruktozu, a fruktoza mora da se metaboliše u jetri u glukozu tako da se tu gubi neko vreme i dobije niži GI u odnosu na namirnice koje imaju veći udeo glukoze... naravno,onda na scenu stupa gl load  ;)
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #376 poslato: Mart 12, 2011, 09:18:41 posle podne »

Važniji je glicaemic load nego index... znači koliko tokom obroka (po gramu) opteretimo sistem prostim šećerom.
Sačuvana
BBBbbb
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1178


Jusqu'ici tout va bien…

« Odgovor #375 poslato: Mart 12, 2011, 04:34:17 posle podne »

Kao sto Biochemo kaze, GI samo ne moze biti merilo, jer da je tako sargarepa bi bila ubica, a ona opusteno moze i na keto rezimu.
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #374 poslato: Mart 12, 2011, 03:32:57 posle podne »

Ma to su suve brojke manite to.

Lubenica je bre voda, cista voda! :) kao sto si i napisao Biochemo, mislim da kada bi gladnom coveku dali lubenice koliko hoce da bi umro od gladi jer ne bi dovoljno kcal mogao da unese jer bi mu se stalno naduvavao stomak od vode :)
Sačuvana
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #373 poslato: Mart 12, 2011, 01:59:22 posle podne »

@OPT
Sad sam se i ja umalo šlogirao. :o Ali ima objašnenja. :) Prvo GI se uglavnom odnosi na brzinu šećera. Za kornflakes prema saharozi mi je recimo bilo logično - ovo je skrob (što je skoro jednako glukoza - samo je malo sporije zbog razgradnje koja i nije toliko spora :P), a saharoza je fruktoza/glukoza 50/50. Ali lubenica?! No, pre nego što sam odlučio da skočim sa terase (:P) - pogledajte GL (glycemic load) - bolja je mera od GI - jer kombinuje brzinu hidrata vezano za količinu unesenu. Dakle, Lubenica je onda verovatno puna čiste glukoze, ali mislim da ima samo oko 7% šećera. Dakle ispada da se za tri kašičice (od oko 5g) treba da pojedemo 200g lubenice. U tom slučaju lubenica bi jače podigla nivo šećera u krvi od šećera...

Agree?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #372 poslato: Mart 12, 2011, 12:06:24 pre podne »

...bele smrti  :o
nagradno pitanje: šta ima viši GI - beli šećer ili voćka?  ::)

...malo da razblažim ovaj zeleni čaj (dosta je jak  ;D )....stavite kašicicu manje (ako je rinfuz) i kažu da teba da stoji do 4min....

stvari stoje ovako sa GI: beli šećer GI oko 65. Kornflejks GI oko 85, kuvana šargarepa oko 80, lubenica GI oko 72 (po tablicama)!!!
 
Zašto???  :o
Sačuvana
quaresma
Fakultet za sport i turizam tims. assistant
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2212


« Odgovor #371 poslato: Mart 11, 2011, 11:38:13 posle podne »

Quaresma mora da se salis :)

iskreno nisam razumeo rec toga sto si napisao, pa za svaki slucaj.
Sačuvana
MSc Sport Scientist
Faculty of sport and tourism - Assistant
Center of Health, Exercise and Sport Science CHESS
http://chess.edu.rs/

sasa.semeredi@gmail.com   feel free to contact me

Practice will not make you perfect, perfect practice will make you perfect.
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #370 poslato: Mart 11, 2011, 10:45:00 posle podne »

Quaresma mora da se salis :)

Pa zezao sam se, naravno da je biljka. Nisam mislio da je zivotinja valjda :)!

Nisi pogrsio biochemio, beli pa zeleni pa crni sto se tice kafeina (teina). beli i zeleni su slicni jer su "mladji" dok se crni dosta susi i pali i uvija i sta ti ja znam i on skoro duplo vise kofeina ima mislim. zeleni i beli vise jednih polifenola imaju, crni drugih. ne znam tacno koji, mislim da crni ima vise katehina a zeleni i beli drugih, a mislim da beli generalno najvece antioks dejstvo ima, plus najmanje kafeina tako da je to moj favorit :)

a ovo sto mi zovemo cajevi, znaci napitci od biljaka, to je drugacije dejstvo, vise "umirujuce" da kazem, blagotvorno tako da nema sta da ne verujes biochemio, pa kada si bolestan 2 litre caja pored sebe i samo pi. naravno, voda je osnovna iz tog caja kada si bolestan ali i sam caj (biljni) ce dobro doci.

zilion biljaka, zilion razlitih dejstava. to je provereno sve. tipa, ako cete relax i da vam se prispava, kamilica :), za upale kopriva i td i td.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #369 poslato: Mart 11, 2011, 02:45:22 posle podne »

Ne kažem to srećo moja, nego ponekad se stekne utisak da je dovoljno popiti šolju zelenog čaja i on sagori kilu sala, o tome pričam...

nemoj tako, a zelena kafa cudesna??  ;D

Neki od čajeva za mršavljenje uglavnom sadrže prirodne diuretike i često senu, koja prazni creva... 
Sačuvana
Stranice: 1 ... 29 30 [31] 32 33 ... 56 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.06 sekundi sa 15 upita.