TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395308 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 04, 2024, 12:31:42 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 56 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Nabaciti mišiće i skinuti salo  (Pročitano 266706 puta)
Stefan991
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 308

« Odgovor #623 poslato: Februar 16, 2013, 09:59:47 posle podne »

Naravno da se ne treba oslanjati na virsle kao izvor proteina,ali ako si ih vec pojeo taj dan kao 'junk food' ne vidim razlog da se ti proteini ne racunaju u ukupni dnevni unos.. :)
Sačuvana
Vandal
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 208

« Odgovor #622 poslato: Februar 16, 2013, 09:42:10 posle podne »

Dugo sam ja u ovim vodama pa znam poneku sitnicu samo se malo salim jer je doktorka napisala da se gojis od virsli sto znaci da nije bitno koliko kalorija uneses :)
Ja sam u pocetku verovao da odredjena hrana goji ali posle kada sam malo pisao na papir i video kolika je cifra kalorija, dosao do nekih zakljucaka, pa da znaju i ostali, da paze na ukupan unos, da beleze sta su pojeli u toku dana, da uporede dane na kraju meseca, izmere se da li ima napretka, da li menjati nesto u ishrani itd. bude im lakse da onda prepravljaju ishranu eto to je moj savet :)
Sačuvana
"scientia est potentia"
pedjoni986
Gost
« Odgovor #621 poslato: Februar 16, 2013, 09:35:06 posle podne »

Ali pazi ako si na masi, i imas neki unos od 3000-3500 kalorija, 500 kalorija dzanka nece ti puno skoditi,ako ostalo ispratis kako valja (trening,ishrana,supsi,odmor).. ali problem je kad se krene sa dzankom (posebno ako je to nesto ukusno i na sta smo slabi ) tesko se staje..jer smo mi sami po sebi hedonisti,itd itd.. Zato je najbolje odabrati jedan dan u nedelji gde ces ceo dan da se natovaris dzankom,a 6 dana da pazis..da ne bi svaki dan dzankao,nego u nedelju npr, posvetis taj dan sebi i spremis sebi ,ili kupis nesto lepo sto volis da jedes..i resis prob.
« Poslednja izmena: Februar 16, 2013, 09:37:01 posle podne od strane pedjoni986 » Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #620 poslato: Februar 16, 2013, 09:27:29 posle podne »

jer tvom telu i misicnoj masi nista pametno ne donose,nego zavrsavaju u tvom masnom  tkivu
::)



Pa valjda si i sam to znao,nisam ti ja nista revolucionarno napisao, logikom mozes i sam doci do takvog zakljucka.

Da nam sve te prazne kalorije dobro donose i da se raste od njih,svi bi mi bili veliki,ne bi ljudi bili debeli zadrigli crveni, a i svi koji idu u teretanu bi bili misicavi.. :D I ne bi se mucili godinama da dodju do savrsenog jelovnika.
Sačuvana
Vandal
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 208

« Odgovor #619 poslato: Februar 16, 2013, 09:23:18 posle podne »

jer tvom telu i misicnoj masi nista pametno ne donose,nego zavrsavaju u tvom masnom  tkivu
::)
Sačuvana
"scientia est potentia"
pedjoni986
Gost
« Odgovor #618 poslato: Februar 16, 2013, 09:13:35 posle podne »

Slozicu se sa  prethodnim postom oko virsli, mozes ih pojesti ponekad ali tu su samo prazne kalorije, ne oslanjaj se na njih kao izvor proteina.

Da li mozete da mi objasnite sta to tacno znaci "prazne kalorije"? To znaci da ja mogu da pojedem 3000 kalorija iz virsli i ne mogu se ugojiti jer su "prazne"?

Pogresno si skapirao..termin prazne kalorije je popularan naziv za dzank i previse unetih bezveznih kalorija, ali konkretno su prazne jer tvom telu i misicnoj masi nista pametno ne donose,nego zavrsavaju u tvom masnom  tkivu .. Znaci sa tog aspekta se misli da su prazne (jer telu ne doprinose nego stete),ali ovako kad se bukvalno posmatra itekako su to pune kalorije :D
Sačuvana
Vandal
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 208

« Odgovor #617 poslato: Februar 16, 2013, 09:09:48 posle podne »

Slozicu se sa  prethodnim postom oko virsli, mozes ih pojesti ponekad ali tu su samo prazne kalorije, ne oslanjaj se na njih kao izvor proteina.

Da li mozete da mi objasnite sta to tacno znaci "prazne kalorije"? To znaci da ja mogu da pojedem 3000 kalorija iz virsli i ne mogu se ugojiti jer su "prazne"?
Sačuvana
"scientia est potentia"
pedjoni986
Gost
« Odgovor #616 poslato: Februar 16, 2013, 08:16:19 posle podne »

Ponovo i da sve zna o namirnicama treba da napise gramaze otprilike koje unosi. Jer moze da se hrani bozanstveno i da jede sve namirnice sto treba,ali da ih jede malo i da se tu javi problem.
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #615 poslato: Februar 16, 2013, 08:12:21 posle podne »

Zdravo svima,od kako sam poceo da treniram svi mi govore da je najvaznija ishrana tj unosenje vise proteina i td(pa sam ja postao osednut tom temom),sada cu vam reci kako sam ja isplanirao svoj obrok za jedan dan(tj kako jedem i sta),a voleo bi da mi neko od iskusnih kaze da li je to dovoljno da se nabaci lepa misicna masa do leta :D : DORUCAK :NEKADA UZMEM PORCIJU MUSLI,nekada piletina ili piletinu za dorucak a musli kao neka uzina izmedju dorucka i rucka,za rucak posto mnogo volim isprzim nekolio jaja zajedno sa pilecim virslama,pre treninga nekada piletinu(ribu,tunjevinu ili neki govedji narezak)posle treninga prvo sto uzmem je jednu bananu  onda kuci piletina ili nesto od vec navedenog (stime sto svakodnevno konzumiram moje omiljeno voce narandzu i da pijem i kreatin),dovoljno,nedovoljno,pravilno ili ne?

Pozdrav gameboy :-),

ja predlazem za dorucak ovsene pahuljice ( verovatno si video da ih ovde cesto pominjemo a to je zato sto su kvalitetan izvor ugljenih hidrata ), i uz to nesto proteinsko ( jaja ili belanca npr ). Ok je i musli, za promenu. Kad smo vec kod hidrata, da li ubacujes pirinac i krompir? Za uzinu mozes uzimati po par komada orasastog voca ( badem, lesnik, pistace...) zato sto tu ima zdravih masti pre svega. Mozes ubaciti malo crvenog mesa ponekad, i uz to salatu, sa malo maslinovog ulja. Slozicu se sa  prethodnim postom oko virsli, mozes ih pojesti ponekad ali tu su samo prazne kalorije, ne oslanjaj se na njih kao izvor proteina.

Mislim da je dobro da uzmes neki vitaminsko mineralni kompleks i omega 3 masne kiseline, to je pozeljna suplementacija i po meni osnovno za zdravlje uopste i za napredak.
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #614 poslato: Februar 16, 2013, 08:10:16 posle podne »

Zdravo svima,od kako sam poceo da treniram svi mi govore da je najvaznija ishrana tj unosenje vise proteina i td(pa sam ja postao osednut tom temom),sada cu vam reci kako sam ja isplanirao svoj obrok za jedan dan(tj kako jedem i sta),a voleo bi da mi neko od iskusnih kaze da li je to dovoljno da se nabaci lepa misicna masa do leta :D : DORUCAK :NEKADA UZMEM PORCIJU MUSLI,nekada piletina ili piletinu za dorucak a musli kao neka uzina izmedju dorucka i rucka,za rucak posto mnogo volim isprzim nekolio jaja zajedno sa pilecim virslama,pre treninga nekada piletinu(ribu,tunjevinu ili neki govedji narezak)posle treninga prvo sto uzmem je jednu bananu  onda kuci piletina ili nesto od vec navedenog (stime sto svakodnevno konzumiram moje omiljeno voce narandzu i da pijem i kreatin),dovoljno,nedovoljno,pravilno ili ne?


Jesi na masi ? definiciji ? Naveo si vrste namirnica ne gramazu, sve u svemu neke stvari si shvatio,ali neke bih ja licno rotirao.. ali malo stavi neke grame otprilike kolike su ti porcije,ako je piletina 50 gr,i musli 30 gr dzabe ti je to..
Sačuvana
gameboy
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 21

« Odgovor #613 poslato: Februar 16, 2013, 06:27:06 posle podne »

Zdravo svima,od kako sam poceo da treniram svi mi govore da je najvaznija ishrana tj unosenje vise proteina i td(pa sam ja postao osednut tom temom),sada cu vam reci kako sam ja isplanirao svoj obrok za jedan dan(tj kako jedem i sta),a voleo bi da mi neko od iskusnih kaze da li je to dovoljno da se nabaci lepa misicna masa do leta :D : DORUCAK :NEKADA UZMEM PORCIJU MUSLI,nekada piletina ili piletinu za dorucak a musli kao neka uzina izmedju dorucka i rucka,za rucak posto mnogo volim isprzim nekolio jaja zajedno sa pilecim virslama,pre treninga nekada piletinu(ribu,tunjevinu ili neki govedji narezak)posle treninga prvo sto uzmem je jednu bananu  onda kuci piletina ili nesto od vec navedenog (stime sto svakodnevno konzumiram moje omiljeno voce narandzu i da pijem i kreatin),dovoljno,nedovoljno,pravilno ili ne?
Sačuvana
Smrzla
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 52


« Odgovor #612 poslato: Februar 01, 2013, 01:52:33 posle podne »

Hvala na odgovoru,zaista mnogo truda ulazem da postignem uspeh i svaki savet mi je dobrodosao!
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #611 poslato: Januar 31, 2013, 11:42:55 posle podne »

Imam jedno pitanje,znam da je intenzitet od 60,70 % trcanja najbolji za skidnje sala,koja bi to bila brzina na traci?Danas sam trcao 40 minuta na brzini 9 na traci i za to vreme presao 6 km!Jel ok da trcim na toj brzini,za to vreme se preznojim tako da mogu da cedim majicu!Imam 85 kg i visok sam 185,21 god,nadam se da je  u redu da nastavim ovako?

Sasvim je u redu i iskreno ne bi se brinuo oko zona otkucaja srca, jer to ne znači mnogo... daleko je bitnije da se istrajan u treningu, sve ostalo bledi u poreĂ°enju ;)
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #610 poslato: Januar 31, 2013, 10:59:21 posle podne »

Nije za svakoga 70 % ,to zavisi od godina,pola,VO2max,makHR..okvirno ti ne bi smeo da prelazis vise od 135 ,tako da brzinu ,nagib prilagodi toj brojci !
Sačuvana
Smrzla
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 52


« Odgovor #609 poslato: Januar 31, 2013, 09:17:45 posle podne »

Imam jedno pitanje,znam da je intenzitet od 60,70 % trcanja najbolji za skidnje sala,koja bi to bila brzina na traci?Danas sam trcao 40 minuta na brzini 9 na traci i za to vreme presao 6 km!Jel ok da trcim na toj brzini,za to vreme se preznojim tako da mogu da cedim majicu!Imam 85 kg i visok sam 185,21 god,nadam se da je  u redu da nastavim ovako?
Sačuvana
Stranice: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 56 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.079 sekundi sa 14 upita.