TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395382 Teme od strane 25008 Članovi Poslednji član: Johnnybib

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 06, 2024, 01:20:52 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: diskus hernija i teretana  (Pročitano 19466 puta)
stevan1990
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 35

« Odgovor #26 poslato: Februar 06, 2011, 06:44:32 posle podne »

A koje si vezbe radio ako mozes otprilike da mi kazes, pogotovu istezanje?
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #25 poslato: Februar 06, 2011, 06:00:22 posle podne »

moj problem se manifestovao prvo u jakom bolu u donjem delu leĂ°a, gluteusu i malo u zadnjoj loži, a onda je naravno počelo da trne duže cele noge, pošto je nerv gubio dotok kiseonika. Vremenom sam vežbama mobilnosti i istezanja rešio problem bola i snaga mi nije problem.

Na žalost nisam imao novaca za privatnog lekara, a nikad nisam došao na red kod državnog. danas upravo zbog toga što nisam rešop problm na vreme ima atrofiju desnog lista i dosta sanjenu snagu u desnoj zadnjoj loži. Nema problema u hodu, ali imam problema kada radim zadnju žožu i list desne noge. Isto tako je problem malo duže sedenje...
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
stevan1990
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 35

« Odgovor #24 poslato: Februar 06, 2011, 05:08:10 posle podne »

Hvala. Meni je problem u levom stopalu i ponekad ali vrlo retko u desnoj butini. Mozes li mi reci gde imas diskus herniju i sta si radio? Znam da ni jedan slucaj nije isti ali mozda nesto moze da koristi?
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #23 poslato: Februar 06, 2011, 09:38:24 pre podne »

Menjaj fizijatre i naĂ°i nekog kome možeš da veruješ.

Mada moram da se složim sa ovim poslednjim. Vežba koju opisuješ je verovatno najlošiji primer istezanja. Nisam stručan da ti dajem savete, ali sam savladao diskus herniju samostalno (bar što se bolova tiče) i znam da svaku vežbu za istezanje treba da radiš sa ravnom kičmom. Kod diskus hernije jako retko je problem u donjem delu leĂ°a, nego uvek u gluteusu, listu ili zadnjoj loži. Uostalom tvoja kičma ima dosta limitiran radijus pokreta u pršljenovima, samim time i zapeća izmeĂ°u pršljenova se ne trebaju istezati, nego zadnja loža, gluteus i list...

U svakom slučaju ti treba stručnije lice ;)
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
stevan1990
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 35

« Odgovor #22 poslato: Februar 05, 2011, 06:18:00 posle podne »

Evo mene opet. Bio sam kod dva fizijatra koji su mi rekli da radim istezanje itd izmedju ostalog da radim na tome da mogu da pipnem prste i ja sam tako radio, sednes ispruzis noge i ides ka prstima. Medjutim treci fizijatar kod kog sam bio mi je skoro rekao da to nikako ne radim. Mozete li mi pomoci?
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #21 poslato: Septembar 20, 2010, 08:49:33 posle podne »

Diskus se ne može povuči ali svakako treba uraditi sve što je moguće da ne klizi dalje
Sačuvana
stevan1990
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 35

« Odgovor #20 poslato: Septembar 04, 2010, 08:47:07 posle podne »

Bio sam na jedno 15000 mesta da pitam sta mi je dok nisam otisao na elektroakupunkturu i doktor mi je rekao da mi je desna strana ledja bila u spazmu i da je zato bio sa leve strane veci otvor izmedju prsljenova i diskus je izasao malo, odradio tretmane i sad mi je bolje samo mi jos malo palac trne ali ce proci, barem se nadam. E sad mene zanimaju neka vasa saznanja da li se diskus moze povuci posto meni jedni kazu da moze a drugi da ne moze?
Sačuvana
stevan1990
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 35

« Odgovor #19 poslato: Jun 28, 2010, 08:26:13 pre podne »

Hvala vam na odgovorima
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #18 poslato: Jun 27, 2010, 08:48:38 posle podne »

obično je kombinacija ova dva..
Sačuvana
M a r k o n i
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5118


« Odgovor #17 poslato: Jun 26, 2010, 09:34:03 posle podne »

prvo treba da saznas zasto je doslo do diskus hernije i onda ces znati sta je problem, verovatno je neki misic slabiji ili je neki misic manje flaksibilan npr da nije psoas major ...
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #16 poslato: Jun 26, 2010, 09:03:41 posle podne »

Ove dve vežbe koje si naveo ne bi trebale da opterećuju kičmeni stub ako ti je torzo dobro foksiran i ako ne kriviš leĂ°a.. za ovo ti treba dobra poza i čvrsti trbušnjaci.. neko mora da te kontroliše za početak...
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12789


Never give up!

« Odgovor #15 poslato: Jun 26, 2010, 08:46:17 posle podne »

Pravilan rad sa manjim tezinama uz nadgledanje trenera moze dosta da pomogne.Drzi se toga i bice ok.
Sačuvana
stevan1990
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 35

« Odgovor #14 poslato: Jun 25, 2010, 08:33:15 posle podne »

Ok meni je doktor rekao da mogu da radim sa tegovima, ali samo da ne opterecujem donji deo ledja. Znaci mrtvo dizanje i veslanje u pretklonu otpadaju a mene iteresuje potisak za ramena sipkom i bucicama posto on opet opterecuje ceo kicmeni stub.
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #13 poslato: Jun 25, 2010, 05:29:35 posle podne »

Vežbe koje si naveo koje se rade na benču su ok.
Preporučujem da radiš vežbe za leĂ°a bezt tegova - legneš na stomak i podužeš noge gore.
Čučanj nemoj, posebno ne sa velikim težinama.

Ovo su oprezni saveti.. ne bi blo loše da se za kasnije vežbe i savete obratiš fizioterapeutu.
Sačuvana
stevan1990
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 35

« Odgovor #12 poslato: Jun 25, 2010, 09:15:00 pre podne »

Hvala, idem u teretanu vec 2 godine. tj isao sam i radio sam jednim instruktorom i stvarno sve vezbe izvodim pravlino, tako da mi nije jasno kako mi se ovo desilo ali sta sad da se radi.

Da li recimo smem da radim benc sa malim tezinama, potisak za ramena, ili samo razvlacenje i letenja bucicama, onda za ledja koje vezbe mi preporucujete, za noge isto koje ne bi trebalo, pretpostavljam da ne bi trebalo presu da radim i cucanj sa tezinama, mozda male eventualno, za ruke nije problem jer tu nisu toliko velike tezine.
« Poslednja izmena: Jun 25, 2010, 09:22:37 pre podne od strane stevan1990 » Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.137 sekundi sa 17 upita.