TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395382 Teme od strane 25008 Članovi Poslednji član: Johnnybib

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 06, 2024, 10:04:53 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] 4 5 ... 7 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Bol u levoj glutealnoj regiji  (Pročitano 16783 puta)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #61 poslato: Mart 10, 2015, 01:59:22 posle podne »

Doktore, radim onako kako ste mi rekli. Zamara se noga dok radim vežbe. Nekad uspem dve serije od po 10, a nekad tri serije. Imam i dalje tegobe pri sedenju, hodanju, dok se penjem uz stepenice. Da li da nastavim ove vežbe?
Bila sam pre par dana na biorezonanci. Evo šta mi je napisano:
-periartritis et artritis inc. art. coxofemoralis l.sin,
-spond. L-S kičme, diskartroza L1-L3, L4-L5, L5-s1 i radikulit levo u tom nivou.
-spond. cerv. C5-C7
Da li su ove dijagnoze nove u odnosu na ono šta sam Vam ranije slala? Poslala sam Vam na Vaš email slike sa tog aparata.
nalaz biorezonance se uklapa u dosadašnje nalaze i dijagnoze...
Sačuvana
maja.crncevic
Gost
« Odgovor #60 poslato: Mart 05, 2015, 12:03:11 pre podne »

Doktore, radim onako kako ste mi rekli. Zamara se noga dok radim vežbe. Nekad uspem dve serije od po 10, a nekad tri serije. Imam i dalje tegobe pri sedenju, hodanju, dok se penjem uz stepenice. Da li da nastavim ove vežbe?
Bila sam pre par dana na biorezonanci. Evo šta mi je napisano:
-periartritis et artritis inc. art. coxofemoralis l.sin,
-spond. L-S kičme, diskartroza L1-L3, L4-L5, L5-s1 i radikulit levo u tom nivou.
-spond. cerv. C5-C7
Da li su ove dijagnoze nove u odnosu na ono šta sam Vam ranije slala? Poslala sam Vam na Vaš email slike sa tog aparata.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #59 poslato: Mart 02, 2015, 11:15:50 pre podne »

ok majo, čekam novosti za nekoliko dana...
Sačuvana
maja.crncevic
Gost
« Odgovor #58 poslato: Februar 28, 2015, 09:09:42 posle podne »

Doktore, hvala Vam puno. Javiću Vam se da kažem kako mi ide.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #57 poslato: Februar 28, 2015, 12:18:37 pre podne »

lokalnomasaža ledom posle završenih vežbi 7min, posle utrljati lioton gel...
led+gel 3x na dan...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #56 poslato: Februar 28, 2015, 12:15:26 pre podne »

probajte za početak da radite program koji sam vam dao, bez poslednje dve vežbe istezanja...
radite tako 3-4 dana, pa javite kako ide...
Sačuvana
maja.crncevic
Gost
« Odgovor #55 poslato: Februar 25, 2015, 11:24:18 posle podne »

Saveti za istezanje
izvodi se tako što se zauzme položaj krajnjeg obima pokreta koji dozvoljava muskulatura u odreĂ°enom zglobu i taj položaj se zadržava odreĂ°eno vreme. Istezanje se radi postepeno, nikada na cimanje, zauzima se položaj do kojeg je pokret moguć bez zatezanja. Položaj se zadržava 45-60 sekundi, zatim se produbljuje za 2-3cm i to se ponavlja nekoliko puta. Tokom statičkog istezanja potrebno je obratiti pažnju na disanje, jer je relaksacija mišića direktno povezana sa relaksacijom disanja. Važno je da se sve vežbe rade ispod grance bola. Bol je uvek signal koji refleksno dovodi do grča mišića, što onemogućava dalju relaksaciju. Statičko istezanje se izvodi sporo, a krajnji položaj se zadržava oko 45 sekundi. Prednost statičkog istezanja je minimalan rizik od povreĂ°ivanja.
Pre početka vežbi istezanja neophodo je zagrevanje. Zagrevanjem se podiže temperatura tkiva koje se isteže, povećava se prokrvljenost, elastičnost. Istezanje se izvodi postepeno. Potrebno je istegnuti sve mišiće uključene u sportsku aktivnost, kao i glavne mišiće trupa i velike grupe mišića.

Naveli ste da je neophodno zagrevanje. Jeste to mislili sa ove dve vežbe koje ste prikazali da su mi dovoljne? Da izbacim sve vežbe koje sam ranije radila? Radiću sve kako napišete.
Sačuvana
maja.crncevic
Gost
« Odgovor #54 poslato: Februar 25, 2015, 11:18:36 posle podne »

Hvala Vam na savetu za vežbe. Posledna dva istezanja koje ste ovde prikazali su mi jako bolna. Probala sam danas sve što ste naveli ovde.
Sačuvana
maja.crncevic
Gost
« Odgovor #53 poslato: Februar 25, 2015, 11:13:57 posle podne »

da li je radjena terapija shockwave?
Pre dve godine kada mi je rečeno da je u pitanju piriformis, dali su mi shockwave 3-4 puta u sedalni deo, tj. valjda gde je piriformis. Ali nisam osećala nikakve promene da je išlo na bolje.
Sačuvana
maja.crncevic
Gost
« Odgovor #52 poslato: Februar 25, 2015, 11:11:12 posle podne »

da li ste uzimali
- kompleks vitamina b?
- govedji želatin?
- nodol max ili neki drugi preparat za zglobove (elasti joint...)?
GoveĂ°i želatin sam uzimala prošlo proleće samo jednu turu tj. mesec dana i nije bilo poboljšanja. Prošle godine sam uzimala Liriku zajedno sa Milgamom tj. kompleks B vitamina (preporučeno od strane neurologa) i ništa mi nije pomoglo. Pila sam i Nodol ESI proizvoĂ°ač i nisam osetila nikakav pomak.
S obzirom da su mi sada u januaru lekari u banji Kanjiži rekli da je u pitanju peritrohanteritis, čim sam došla u Beograd uzela sam sedam injekcija B6 uz tablete folne kiseline, a zatim sam krenula da uzimam nemački preparat Orthomol arthro plus. Po sastavu mi je delovao najbolje od svih preparata. Pošto se to uzima mesec dana, rečeno mi je u toj pauzi da još uzmem tri serije od po sedam injekcija B6 u naredna tri meseca. Šta Vi mislite o tome?

za peritrohanteritis - vitamin b nije previše efikasan, ni nodol, ni folna kiselina....
Znači injekcije B6 da ne uzimam? Dobro. Šta mislite da je onda dobro uzimati? Orthomol arthro plus sam popila jednu kutiju koja je namenjena za 30 dana. Da li da uzmem još jednu kutiju? Rečeno mi je da bi bilo poželjno da uzimem dva-tri mesesca.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #51 poslato: Februar 24, 2015, 12:24:54 posle podne »

da li je radjena terapija shockwave?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #50 poslato: Februar 24, 2015, 11:18:43 pre podne »

Saveti za istezanje
izvodi se tako što se zauzme položaj krajnjeg obima pokreta koji dozvoljava muskulatura u odreĂ°enom zglobu i taj položaj se zadržava odreĂ°eno vreme. Istezanje se radi postepeno, nikada na cimanje, zauzima se položaj do kojeg je pokret moguć bez zatezanja. Položaj se zadržava 45-60 sekundi, zatim se produbljuje za 2-3cm i to se ponavlja nekoliko puta. Tokom statičkog istezanja potrebno je obratiti pažnju na disanje, jer je relaksacija mišića direktno povezana sa relaksacijom disanja. Važno je da se sve vežbe rade ispod grance bola. Bol je uvek signal koji refleksno dovodi do grča mišića, što onemogućava dalju relaksaciju. Statičko istezanje se izvodi sporo, a krajnji položaj se zadržava oko 45 sekundi. Prednost statičkog istezanja je minimalan rizik od povreĂ°ivanja.
Pre početka vežbi istezanja neophodo je zagrevanje. Zagrevanjem se podiže temperatura tkiva koje se isteže, povećava se prokrvljenost, elastičnost. Istezanje se izvodi postepeno. Potrebno je istegnuti sve mišiće uključene u sportsku aktivnost, kao i glavne mišiće trupa i velike grupe mišića.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #49 poslato: Februar 24, 2015, 11:16:51 pre podne »

i ovu  vežbu istezanja radi....
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #48 poslato: Februar 24, 2015, 11:13:54 pre podne »

ovo istezanje radiš kao treće (koliko prija, ispod granice bola)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #47 poslato: Februar 24, 2015, 11:07:55 pre podne »

ovu vežbu istezanja (može i kao prva vežba)
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] 4 5 ... 7 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.159 sekundi sa 14 upita.