TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395382 Teme od strane 25008 Članovi Poslednji član: Johnnybib

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 06, 2024, 11:19:39 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 5 6 [7] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Bol u levoj glutealnoj regiji  (Pročitano 16784 puta)
Maja Crncevic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 1

« Odgovor #1 poslato: Januar 28, 2015, 05:33:18 posle podne »

Poštovani Dr Tutorov,
Čitala sam Vaše tekstove na forumu Pansporta, pa sam želela da Vam se obratim vezano za moj dugogodišnji problem. Imam 35 godina. Naime, tegobe su počele pre tri godine u toku prsnog plivanja posle jednog trzaja polusavijene noge u stranu. Odmah su bile ispoljene bolom u sedalnoj regiji sa leve strane i od tada stalno postoje. Bol ometa sedenje. Nisam u stanju da pravilno sedim duže od 10 min. Sve simptome imam koje ste naveli u Vašem tekstu: Burzitis velikog trohantera (bolan kuk), izuzev što nemam otok u tom predelu. Jedino mi je dobro kada ležim na leĂ°ima ali ne mogu nikako da spavam na levom kuku.
     RaĂ°en je EMNG pregled koji je ukazao na lako trnjenje korenova S1 obostrane ali koji ne ukazuje na uzrok mojih bolova. RaĂ°ena je MR karličnog pojasa.     
  Rečeno mi je da mora intezivno da se vežba da bi ta regija ojačala. Po preporuci lekara, primenila sam u više navrata kompletnu fizikalnu terapiju (UZ, laser, shoch wave, Nemecove struje, magnetnu prostirku, tens...) i vežbe ali bez rezultata. Noga je dosta loše reagovala na napor koji sam imala na vežbama. Došla sam tada do te faze da sam jedva hodala.
            Zatim sam bila na pregledu kod neurologa (dg. Fokalni neuropatski bol, Neuropathia compressiva n gluteus).koji mi je dao Liriku i Milgamu i rekao mi je da ne smem da vežbam dok bol ne prestane. Sa njegove strane sam preporučena za pregled kod drugog fizijatra (dg. sindrom piriformis). RaĂ°ena terapija: laser, akupunkturu i led ali nisam osećala boljitak. U bolno mesto sam dobijala Diprofos i Lidokain kao blokadu. Noga je loše odreagovala ali se bol vratio na staro posle par dana.
            Zimus sam se lečila na VMA (dg. sindrom Tensor Fasciae Latae).  Tamo sam radila par osnovnih vežbi u bazenu za kuk i kineziterapiju.
    Pre mesec dana, raĂ°en je RTG kukova i LS kičme. Izveštaj:
Bol u levoj glutealnoj regiji sa leve strane.
Palpatorna bolnost ishodišta ishiadikusa i velikog trohantera sa leve strane.
RTG: - karlica sa kukovima – početna artroza
-   1/S kičma – ispostavljena fiziološka lordoza – osifikat u visini intervertebralne
-   Artikulacije L4/5 sa leve strane
DG. Coxarthrosis bill. Incip.
Entesitis trochanteri maioris sin.
Sy lumbale
TH. Nije indikovano ortopedsko hirurško lečenje.
Fizikalna terapija

   Ovog meseca, u banji Kanjiži rekli su da se radi o pripoju mišića: peritrohanteritis i tendovaginitis.
                Zbog neaktivnosti u mladosti i zbog višečasnovnog vežbanja instrumenta, kičma me je oduvek bolela.  Zbog toga skoro redovno idem na bazen. Savetovano mi je isključivo leĂ°no plivanje.
             Problem je što upala nikako ne prestaje godinama, a svi savetuju da treba da ojačaju mišići u toj regiji. Od fizioterapeuta dobijam uvek samo par osnovnih vežbi koje teško izvodim. Eto najlepše Vas molim da mi date neki savet ili pravac.
 
Unapred veliko hvala,
Maja
Sačuvana
Stranice: 1 ... 5 6 [7] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.093 sekundi sa 14 upita.