TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395382 Teme od strane 25008 Članovi Poslednji član: Johnnybib

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 07, 2024, 03:25:59 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 19 20 [21] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Povreda skocnog zgloba - jako istegnuce - neuspesan oporavak  (Pročitano 36450 puta)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #3 poslato: Mart 25, 2015, 09:53:48 pre podne »

Pozdrav, dobrodošao na Pansport forum :)
problem je ozbiljan. pokidao si ligamente skočnog zgloba, nisi lečio povredu na pravi način...
Sačuvana
nemanjadz
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 168

« Odgovor #2 poslato: Mart 24, 2015, 03:05:47 posle podne »

Iscekujem odg i dalje  ;D
Sačuvana
nemanjadz
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 168

« Odgovor #1 poslato: Mart 21, 2015, 12:01:42 posle podne »

Pozdrav svima! Nov sam clan na forumu, pretrazivao sam net u vezi povrede koju imam, i naisao sam na neke odgovore na ovom forumu, pa resih da otvorim ovde svoju temu u nadi da cu doci do pomoci kako bih se oporavio napokon! :)

Evo ovako, krajem oktrobra na fudbalu sam doziveo jako istegnuce skocnog zgloba, standardna povreda u fudbalu u duelu, mada je istegnuce bilo bas veeliko, zglob je otekao jako brzo, sutradan je donji deo stopala sa spoljne strane bio potpuno plav, zglob nenormalno  otecen (imam slike). Nisam mogao da se krecem. Istu noc isao sam na urgentni na snimanje, receno mi je nema preloma, jako nategnuce, receno mi da mazem neke kreme, led, i da mirujem. Klasika. Posle 15-20 dana poceo sam da se krecem bez staka, sa i dalje prisutnim bolom. U medjuvremenu sam i dalje mazao kreme.. krenuo sam sa treninzima u teretani iako je i dalje bio prisutan dobar otok, ali ne i bol u tolikoj meri, pa sam mislio dobro to ide..proci ce. Medjutim oko nove godine odem na lagani fudbal na travi, cisto da probam da vidim kako ide, kad ono cim potrcim osetim ostar bol u unutrasnjoj strani zgloba. Poceo sam opet mazati razne kreme, stavljati led itd..medjutim bol i dalje tu, otok ne mrda. U februaru odem u privatnu polikliniku u NS na pregled, na ultrazvuku se ustanovi dijagnoza, i prepise terapija ( slike u prilogu).

Posle 2 nedelje otok se jeste prepolovio, vide se malo venice na spoljno strani zgloba, bol na dodir sa unutrasnje gornje strane zgloba i pri pokusaju da potrcim u unutrasnjoj strani i dalje prisutan. Nakon jos 2 nedelje terapija nista se nije promenilo. Bilo je tu i magneta, lasera, ultrazvuk, i jos ponesto, struje itd. 4.nedelju sam poceo i vezbice raditi medjutim sve isto. Sad 2 nedelje mi je receno da stavljam led i da mirujem i radim vezbe 2x dnevno pa ponovo sa  terapijama da nastavim. Na svoju ruku sam poceo da pijem Elasti Joint, a verovatno cu od veceras stavlajti i crni luk dok spavam na zglob,citao sam da pomaze dosta.

Da li nekooo ovde moze da mi pojasni sve ovo, da li je imao slicno iskustvo, i kako se oporavio? Ja sam verovao da cu nakon 4 nedelje fizikalne terapije biti kao nov, kako su mi tamo to sve objasnili, medjutim budza marjanova. Stvarno sam vise ocajan, ne mogu da  treniram u teretani, ne mogu da trcim,fudbal, nista. Shvatam da sam pogresio u startu sto se nisam potpuno oporavio a otisao u teretanu i na fudbal posle kratkog vremena i pogorsao sve to. Sta sada? Kako se resiti ove nesrece? :/

I sto se tice mirovanja, moram da napomenem da radim, ali gledam kad mogu da sednem,podignem nogu, da ne dizem tesko itd, vikendom mirujem najvise. Bez problema hodam na prstima i petama, i uz Elasti Joint stavljam led po 20min na svaka 2h i radim 2x 10min vezbe, gore-dole,levo-desno i kruzno.
U prilogu dijagnoza i snimak.



« Poslednja izmena: Mart 21, 2015, 07:04:05 posle podne od strane nemanjadz » Sačuvana
Stranice: 1 ... 19 20 [21] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.1 sekundi sa 14 upita.