TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395849 Teme od strane 25010 Članovi Poslednji član: dejanpetrovic99

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 28, 2024, 05:43:46 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 6 7 [8] 9 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Zglob sake, blago nagnjecenje zivca  (Pročitano 18122 puta)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #18 poslato: Septembar 16, 2015, 09:21:04 pre podne »

ukoliko nemaš tegoba - mislim da treba da kreneš prvo sa vežbama za jjačanje podlaktica (10-14 dana) pre početka treninga u teretani...
jačanje podlaktica treba da radiš sa bučicama polako - kreneš sa malim težinama (2-4kg) pa postepeno povećavaš (za +2kg) do 10-12kg...
radiš 3 serije, 10-12 ponavljanja po svakoj vežbi. vežbe za podlaktice treba da radiš na zamor, ne na optrećenje...
(kad se budeš vratio u teretanu, kreni sa manjim težinama, sa postepenom progresijom opterećenja...)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #17 poslato: Septembar 16, 2015, 09:18:03 pre podne »

ako sam dobro razumeo - sada nemaš nikakvih tegoba?
(nipri pokretima šake u svim pravcima, ni pri osanjanju na ruku - svom težinom...?)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #16 poslato: Septembar 16, 2015, 09:17:03 pre podne »

moguće je da se radilo o povredi po tipu gangliona ručja - mala kila na zglobnom omotaču zgloba šake... (može biti i na tetivnom omotaču) i ta kila može iritirati i vršiti pritisak na živac....
Sačuvana
zhex_84
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 26

« Odgovor #15 poslato: Septembar 15, 2015, 04:33:22 posle podne »

uh da krenem redom,

-nije mi klasicno utrnuo mali prst ali mogu reci da je bio neki cudan osecaj (mali i odmali prst)
-bol se javljao u svim vezbama a najjaci je bio pri radu na bicepsu i tricepsu i bol je bio sa unutrasnje strane (strane sa koje je mali prst) tacno oko zgloba
-tacno sam osetio bol ne trnjenje nego jak bol i bol je bio samo na tom mestu i nije se sirio nigde ni prema pristima ni prema laktu
-u tom periodu nisam imao drugih povreda samo ova, sto se vezba tice cinimi se da sam bol primetio kad sam radio triceps i biceps posto su to bile inace vezbe gde je bol bio najjaci
-uzimao sam komplekse vitamina B to mi je bilo prepisano...neke 2 kutije zaboravio sam imena znam samo da su bila izizetno skupa!, sto se fizikalne terapije tice dobio sam uputstva koja su mi bila vise nego smesna...pogotovu za nekoga ko je izasao iz teretane, dobio sam vezbu dizanje drske metle u predelu podlaktice rad bicepsa, druga vezba je bila sirenje prstiju i zadrzavanje par sekunidi i treca pomeranje sake levo desno(znaci samo u korenu sake bez pokreta lakta) sa zadrzavanjem po 5sec na svakoj strani (ja bi reko istezanje)
-nisam trenirao(mislim na teretanu od povrede do sad) radio sam vezbe koje sma dobio dok bol nije prestao..kad je prestao  nisam vise radio vezbe ali se nisam usudjivao ni da idem u teretanu...igram rekreativno odbojku, pucam tom rukom bez problema i nemma bolove nakon aktivnosti ni nakon nekog fizickog posla (bilo kog oblika)
-sto se otoka tice ne secam se da ga je bilo i ako ga je bilo bio je tako mali da  ga ja kaoo laik ne bi ni primetio i da ga je bilo
mislim da sam odgovorio na sva pitanja
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #14 poslato: Septembar 14, 2015, 10:46:11 posle podne »

nisam siguran na kakvu tačno terapijsku proceduru misliš - inekcija koja razdvaja živac i tetivu...?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #13 poslato: Septembar 14, 2015, 10:43:31 posle podne »

da li si mogao da napipaš kao otok/kost u korenu šake sa strane malog prsta (na mestu bola) koja je bolna na dodir?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #12 poslato: Septembar 14, 2015, 10:41:50 posle podne »

da li si trenirao protekli period sa bolom?
da li si radio istezanja ili neki program vežbi za oporavak/lečenje povrede?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #11 poslato: Septembar 14, 2015, 10:40:59 posle podne »

da li si uzimao kompleks vitamina b?
da li si imao fizikalne terapije?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #10 poslato: Septembar 14, 2015, 10:40:22 posle podne »

da li se možeš setiti pri kojim aktivnostima se prvi put počeo javljati bol - treninzi u teretani? koje vežbe?
da li je bilo neke druge povrede što bi moglo u tom periodu biti uzrok bola?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #9 poslato: Septembar 14, 2015, 10:38:31 posle podne »

da li je osećaj tegoba -  bol ili trnjenje?
dali je to prisutno samo u korenu šake ili osećaj trnjenja (ako ga ima) zrači u nekom pravcu - prema laktu/podlakticii ili prema prstima (malom prstu)...?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #8 poslato: Septembar 14, 2015, 10:35:18 posle podne »

pri kojim vežbama se javljao bol?
bol je bio u korenu šake sa unutrašnje strane (strana na kojoj je mali prst) ili ...?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #7 poslato: Septembar 14, 2015, 10:06:44 posle podne »

Na zalost ne znam kada je doslo do povrede, posto se bol postepeno povecavao. Posto je od povrede proslo 2 godine kao sto sam i rekao. Trenutno ne osecam bolove osim na promenu vremena i kada nesto nezgodno uhvatim rukom i podigen onda me slabo na sekund zaboli...primenjivao sam terapiju sa ledom i hladinm gelovima ali nikakav ucinak u vreme povrede.Ne znam da li sam dobro formirao pitanje prvobitno. Moje neko shvatanje moje povrede je da je meni taj kanal gde mi je zivac suzen i da pri konstantnom treniranju zivac biva konstantno iritiran od strane tetiva i upali se i krenu bolovi naravno. Posto sam prestao da treniram "upala" zivca je prosla i blovi su nestali.
Inace kad sam imao bolove bolovi su bili na svaku vrstu pokreta ruke, od stiska sake, okretanja kljuca u bravi, pomeranje sake nagore, oslanjanje na ruku bukvalno sve osim mirovanja za vreme mirovanja ruke nisam imao bolove.
da li je bilo trnjenja prstiju (malog, domalog ili ostalih...)?
Sačuvana
zhex_84
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 26

« Odgovor #6 poslato: Septembar 12, 2015, 09:19:16 pre podne »

Nasao sam dijagnozu ako pomaze. :D

Sačuvana
zhex_84
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 26

« Odgovor #5 poslato: Septembar 12, 2015, 09:07:19 pre podne »

Na zalost ne znam kada je doslo do povrede, posto se bol postepeno povecavao. Posto je od povrede proslo 2 godine kao sto sam i rekao. Trenutno ne osecam bolove osim na promenu vremena i kada nesto nezgodno uhvatim rukom i podigen onda me slabo na sekund zaboli...primenjivao sam terapiju sa ledom i hladinm gelovima ali nikakav ucinak u vreme povrede.Ne znam da li sam dobro formirao pitanje prvobitno. Moje neko shvatanje moje povrede je da je meni taj kanal gde mi je zivac suzen i da pri konstantnom treniranju zivac biva konstantno iritiran od strane tetiva i upali se i krenu bolovi naravno. Posto sam prestao da treniram "upala" zivca je prosla i blovi su nestali.
Inace kad sam imao bolove bolovi su bili na svaku vrstu pokreta ruke, od stiska sake, okretanja kljuca u bravi, pomeranje sake nagore, oslanjanje na ruku bukvalno sve osim mirovanja za vreme mirovanja ruke nisam imao bolove.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #4 poslato: Septembar 11, 2015, 11:20:59 posle podne »

da li ima bola a dodir/pritisak?
da li ima bola pri svakodnevnim pokretima?
Sačuvana
Stranice: 1 ... 6 7 [8] 9 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.076 sekundi sa 17 upita.