TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395585 Teme od strane 25009 Članovi Poslednji član: srecko sojic

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 17, 2024, 06:14:32 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] 4 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Whey i bubrezi?  (Pročitano 15769 puta)
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #25 poslato: Oktobar 09, 2011, 02:26:07 posle podne »

E da ovo za dextrozu je pitanje samo da li je napravljena sinteticki ili je izvucena iz meda,grozdja cega vec....

Brate, uzmi edukuj se malo - ČITAJ o temi. Oko svega 3puješ neverovatno. A za dextrozu ću da ti kažem da NIKO - NIJE - LUD da ti sintetiše nešto što će biljka da ti skoro džaba nžapravi i što ćeš iz nje lako da izvučeš.
A takoĂ°e i da je sintetiki napravljena - molekul glukoze je molekul glukoze. Kako misliš da je biljke prave ako ne biosintezom? Magijom?

Dobronameran savet, uzmi malo čitaj šta je tu šta i kako funkcionišu neke stvari. A ne kao neki "ma pusti nauku". :P Ne možeš da veruješ pričama i pričicama dok nemaš neku bazu na osnovu koje ćeš da proceniš da li makar malo piju vodu.
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #24 poslato: Oktobar 09, 2011, 02:25:10 posle podne »

Aha, ali to je bilo pre Markonija. :D :P
Sačuvana
BojanLeet
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1269


BRO-SLAYER

« Odgovor #23 poslato: Oktobar 09, 2011, 02:22:50 posle podne »

I ja sam citao da su proteini stetni na zenskom forumu Ana
Sačuvana
You know how dumb the average person is, right? Well by mathematical definition, half of everybody is even dumber than that.
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #22 poslato: Oktobar 09, 2011, 02:18:10 posle podne »

Interesantna jedna stvar je kako se niko ne zapita da li shteti chips, ili masan burek- konzumenti takvih namirnica, koji se pritom i ne bave nekom fizichkom aktivnoshcu, ne izgledaju bash reprezentativno, a ni zdravlje im nije jacha strana...
A sportisti zgodni, snazni, zdravi ljudi, piju neke proteine (?!)- tu garant neshto nije u redu, hmmm....
...

pwned! ;D Ovo ću da citiram ubuduće u ovakvim situacijama. :D
Sačuvana
Zarko
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 197


« Odgovor #21 poslato: Oktobar 09, 2011, 01:48:18 posle podne »

Ma ja sam samo hteo da vidim da li neko ima neki slucaj protiv wheya, msm poceo sam da ga pijem, pa sam hteo da proverim da li da radim to dok je jos na vreme, jer ne zelim da upropastim zdravlje zbog izgleda...To za jetru sam cuo da je dobar, moja tetka ima problema sa jetrom i pije surutku....E da mene je ustvari dovela da se zapitam jedna internet stranica, koja je sad zatvorena http://www.building-body.com/forum/viewtopic.php?f=2&t=1379&start=0.. gde je pricao jedan BB poznati trenerkoji ej rekao da je sve to zabluda i da stvara neki mulj u zeludcu i ostecuje nmp bubrege tamo vamo.....
Sačuvana
I DON T STOP WHEN I M TIRED,
I STOP WHEN I M DONE.
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #20 poslato: Oktobar 09, 2011, 01:38:23 posle podne »

Realno momak nije naveo ni jedan pravi argument protiv wheya već smao ono što je čuo i šta ljdi pričaju a koliko vidim pod priličnim je pritiskom ljudi oko sebe (pretpostavljam rodbine, da ne kažem mame i tate)...
Uglavnom, evo ti jednog podatka da daš roditeljima: whey protein se daje osobama obolelim od ciroze jetre, krajnjem stadijumu oštećenja ovog organa;
drugo, što se tiče burbega, ako su ti bubrezi inače zdravi, a da nisu znao bi, onda zaista treba da smanjiš unos proteina ali sviha a ne samo whey-a...
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #19 poslato: Oktobar 09, 2011, 12:37:33 posle podne »

p.s. Od ljudi koji su ti rekli da whey nije štetan, samo ja zvanično radim na forumu. ;)
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #18 poslato: Oktobar 09, 2011, 12:30:51 posle podne »

Možda bi bilo mnogo bolje da se vrati i SFRJ. Ja bih to voleo ali misliš li da je to moguće? :) Možda bi ljudi voleli da, kao nekada, imaju sigurno radno mesto u državnoj službi, od 7-15h, plate redovne i svakog prvog u mesecu... :)

Neminovnost je da se ide napred, prate trendovi, prate naučna saznanja. Naravno, sa Srbijom su tu stvari malo drugačije. Nekako smo rupa na karti Evrope, ali i mi kaskamo za svetom. Doduše, zaostajemo nekoliko krugova, ali kažu da je bitno učestvovati a ne i pobediti. ;) Nadam se da si shvatio preneseno značenje mojih reči. Svet ide napred i mi tu ništa ne možemo.

Misliš li da su svi nutricionisti stučni da pričaju o suplementaciji? :) Iznenadićeš se kakav bi program ishrane dobio od dobrog dela njih, a tek za priču o suplementima. :) Imamo ovde na forumu i nutricionistkinju koja nije iz tog šablona i prati nauku, ali i ona je u Pansport timu pa verovatno nećeš uvažiti ni njeno mišljenje.

Imaćeš sreće ako pogodiš nekog mlaĂ°eg sportskog lekara, koji će ti dati adekvatno mišljenje.
Sačuvana
Zarko
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 197


« Odgovor #17 poslato: Oktobar 09, 2011, 12:20:11 posle podne »

Pa ako se razmisli malo bolje, mnogo bi bolje bilo da se vrate stare navike  ishrane, jer ako malo bolje pogeldas primetices da je sve vise obolelih ljudi posebno od karcinoma i ostalih opasnih bolesti....Ja cu nastavviti da uzimam whey, ali me je samo zanimalo vase misljenje...naravno da sam i ocekivao ovakve odgovore, jer je ipak ovo pansport forum, a firma pansport se bavi prodajom suplemenata, pa nije logicno da ljudi koji rade na njihovom forumu pluju sopstvene prozivode i firmu.... Ja bih voleo da je tako kao sto vi kazete i kao sto sam ja mislim da jeste, bas cu da odem kod nutricionsite da vidim sta ce mi on reci..
Sačuvana
I DON T STOP WHEN I M TIRED,
I STOP WHEN I M DONE.
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #16 poslato: Oktobar 09, 2011, 12:06:18 posle podne »

Lično znam ljude koji svojoj deci daju whey. Inače, znam da ću i ja to činiti, a sa mnom deli mišljenje i moja buduća supruga. Doziranje je svakako drugačije jer su i potrebe i organizam drugačiji. To su nove generacije roditelja, koji su upoznati sa suplementacijom. Neće valjda doveka da se prenose gluposti sa kolena na koleno.

Za ostalom suplementacijom kod dece, osim još multivitamina, nema ni potrebe. Kreatin im zaista ne treba. Da ne pominjem sagorevače, NO i testo bustere itd. Whey je praktično hrana.
Sačuvana
Zarko
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 197


« Odgovor #15 poslato: Oktobar 09, 2011, 11:55:27 pre podne »

Pa ja prvi u drustvu ubedjujem ljude da nije stetan whey, jer svi kada pocnu se boje toga...pa tako i ja pre godinu dana da mi je neko rekao da cu uzimati whey smejao bi mu se, jer mi je to tad bilo boze sacuvaj...i onda sam sate provodio trazeci po internetu i pitajuci mnogoborjne ljude koji ih koriste i svi su mi rekli kao nije stetno....ali opet kada se zapita malo covek, na te proteine ti sto ih prave uzimaju ogroman novac i ko da je njima bitno dal ce nego da se razboli od toga, pa odna prave razne kampanje i tako ubedjuju ljude da je to dobro i zdravo....ali bi bas voleo da znam da li ti vlasnici  tih firmi daju svojoj deci da korsite whey, kreatin ili nebitno sta...
Sačuvana
I DON T STOP WHEN I M TIRED,
I STOP WHEN I M DONE.
BBBbbb
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1178


Jusqu'ici tout va bien…

« Odgovor #14 poslato: Oktobar 09, 2011, 11:29:44 pre podne »

Eto malo pametnijeg rezonovanja...
Sačuvana
Zarko
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 197


« Odgovor #13 poslato: Oktobar 09, 2011, 11:21:37 pre podne »

Pa ja koristim whey, prosao sam ja fazu kada sam svrstavao proteine i steroide pod isti kos...ali kad se covek zapita malo otkud znam, meni kada bi roditelji znali da cepa whey roknuli bi me, ma valjda nije stetno, jer ipak zdravlje je najbitnije.Bolesnom coveku fali samo zdravlje, a zdravom sve fali.... LAONJI ipravio bih te da sportisti i bilderi vode racuna o tome sta unose, odgovor je NE, jer je sport biznis u kome se krecu enormne pare i njima nije bitno kako ce doci do toga novca pa se pucaju steroidima i svacim, pa zato malo malo pa neki biciklsita umre jel se prepumpao steroidima...a da ne pricamo o bliderima....tako da im nije bitno daj je stetan whey ili bilo sta drugo..  :(
Ma znam da je whey surutka, ima i onaj milk and egg i razni...
Sačuvana
I DON T STOP WHEN I M TIRED,
I STOP WHEN I M DONE.
BojanLeet
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1269


BRO-SLAYER

« Odgovor #12 poslato: Oktobar 09, 2011, 11:18:42 pre podne »

whey = surutka
Sačuvana
You know how dumb the average person is, right? Well by mathematical definition, half of everybody is even dumber than that.
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #11 poslato: Oktobar 09, 2011, 10:55:17 pre podne »

Pa naravno sta sve nas truje....nego treba organizam taj prah koji je dobijen iz surutke da preradi pa me zanima da li to steti,

Žarko, ja ti rekoh da se whey koristi kod onih koji imaju probleme sa jetrom. Kako onda da šteti? :) To ti je polu svarena hrana, vari se izuzetno brzo i zato se i koristi posle treninga. Zbog toga je bolji izbor od čvrste hrane u tom periodu jer je neophodno da što pre aminokiseline dospeju do mišića.

Kažeš da znaš sve ovo pomenuto za lošu hranu. Kako onda misliš da surutka može da stvara veće probleme organizmu od masnih i veoma kaloričnih stvari(burek, pica, pljeskavica)? Razmišljaj čistom logikom. ;)

p.s. Pogledaj u rečniku značenje reči "whey". :) Kada bi veći broj ljudi to znao, bilo bi mnogo manje sumnje. Mnogo puta su se ljudi iznenadili kada to saznaju.
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] 4 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.097 sekundi sa 15 upita.