TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395519 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 14, 2024, 10:13:38 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Gornji deo ledja i vrat  (Pročitano 1727 puta)
Nemanja_Nikolic_MMA
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 353


« Odgovor #19 poslato: Oktobar 27, 2017, 07:28:27 posle podne »

Za sad ne pravi ozbiljnije probleme nadam se dace tako i ostati . A sto se tice Alistera...pa onda odma da pocnem sa propionat i trembolon 😂😂😂
Sačuvana
Marko Vlajic
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 709


« Odgovor #18 poslato: Oktobar 26, 2017, 11:10:18 pre podne »

Toga sam svestan...ali cisto da budem miran zbog sebe cu odraditi komlet preglede. Kad prodje mec moracu da se posvetim resenju te povrede jer mi pravi veliki problem.
Moraces nabacis velike trapeze kao Alister Overem, svojevremeno, ali bez da jedes "konjetinu" :D
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #17 poslato: Oktobar 26, 2017, 11:00:11 pre podne »

Javi se kad snimis pa cemo.videti.
Dobro je sto ti trenutno ne pravi problem pred mec, ali kao sto i sam kazes povreda ce se vratiti
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16741


« Odgovor #16 poslato: Oktobar 25, 2017, 10:31:44 posle podne »

Ja se samo nadam i zelim ti srecu da ti to ne pravi probleme u toku pripema i na samom mecu :)
Sačuvana
Nemanja_Nikolic_MMA
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 353


« Odgovor #15 poslato: Oktobar 25, 2017, 03:37:21 posle podne »

Toga sam svestan...ali cisto da budem miran zbog sebe cu odraditi komlet preglede. Kad prodje mec moracu da se posvetim resenju te povrede jer mi pravi veliki problem.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16741


« Odgovor #14 poslato: Oktobar 25, 2017, 03:15:03 posle podne »

Ono što ćeš morati da uradiš i sa i bez snimka je da taj deo leđa ojačaš,  to ti dolazi kao jedino "rešenje". Šta god snimak da pokaže ja ne vidim druge opcije, magnet, struja i lekovi su samo da olaksaju tu početnu fazu i smanje spazam i bolove u tom trenutku ali jedino dugoročno rešenje je da nabaciš još mišića u tom torakalnom i vratnom delu.
Sačuvana
Marko Vlajic
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 709


« Odgovor #13 poslato: Oktobar 25, 2017, 02:03:30 posle podne »

Blagovremeno delovanje je najbolje za sportistu, jer treba jos dugo vremena potrajes :)
Sačuvana
Nemanja_Nikolic_MMA
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 353


« Odgovor #12 poslato: Oktobar 25, 2017, 01:19:00 posle podne »

Cim prodje mec moracu sve da snimim definitivno,mozda se vidi na nalazu gde je problem. Bitno da je sad proslo,ali ce se vratiti sigurno.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16741


« Odgovor #11 poslato: Oktobar 24, 2017, 10:37:14 posle podne »

Ja verujem da je to do kičme ali da se bol prenosi u tom delu ispod lopatice, mene je to ranije baš mucilo ali sam radio nesto kao što je Marko opisao, vežbe za gornji deo leđa sa malim kilazama i veliki broj ponavljanja (50+) dok povrede ne popusti a kasnije povećavao težine i taj deo ledja trenirao ga kao i sve ostalo.. Sad ne znam koliko koristiš tegove u svojim pripremama ali ne bi bilo loše da se malo posvetiš tom delu i da ojačaš mišiće.
Sačuvana
Marko Vlajic
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 709


« Odgovor #10 poslato: Oktobar 23, 2017, 11:55:56 posle podne »

Da, moguce da je do nerava i kicme. Snimi pa cemo dalje da resavamo...
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #9 poslato: Oktobar 23, 2017, 10:28:19 posle podne »

Rtg ili NMR cervikalne kičme...to je moj predlog. Nije ništa "pod obavezno", ali prosto zbog tebe i treninga/takmičenja...
Sačuvana
Nemanja_Nikolic_MMA
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 353


« Odgovor #8 poslato: Oktobar 23, 2017, 08:32:43 posle podne »

Nisam par dana bio pri netu jer sam poceo sa pripremama za mec...sad je malo bolje tj radim treninge pod povredom,ali prolazi me. Isao sam i na kiropraktiku i na masaze ,kod ortopeda....svi imaju isti odg. Da odmaram i procice,ali fora je sto se svaki put to vraca i ometa me u treninzima,a opet nije toliko ozbiljna povreda da me udalji na duze vreme iz sale. Da parteras sam,ali Marko to mi se desavalo i na tegovima na boksu pa cak mi se jednom desilo dok sam trcao sprinteve.
Sačuvana
Marko Vlajic
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 709


« Odgovor #7 poslato: Oktobar 18, 2017, 02:08:50 posle podne »

Imamo nesto jos sto se zove "dinamicki stereotip", odnosno usled stalnog ponavljanja tehnika, uvek dolazi do nekog disbalansa u misicima i motornim jedinicama. Stoga, kao jedan od metoda razvoja jeste da uzmes 7-10dana i da kondicioni i tehnicki trening radis skroz drugacije na nacin  na koji nisi do sada radio.
Na taj nacin "osvezavas" CNS, s ovom promenom.
Posle toga se vratis na svoje rutine. I ovo je dobro uraditi na svaka 4-6 meseca treninga.
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #6 poslato: Oktobar 18, 2017, 10:31:37 pre podne »

Ranija povreda može ostaviti posledice i da taj deo postane "slaba tačka" pri većim naprezanjima

Preforsiranost ne mora se nužno odnositi na ceo organizam...
Sačuvana
Marko Vlajic
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 709


« Odgovor #5 poslato: Oktobar 17, 2017, 09:51:40 posle podne »

Ovakav simptom je imao jedan moj vezbac koga je to dugo drzalo, a povredio se na benchu. Isti simptomi. Koliko znam u pitanju mu je bila povreda pod- lopaticnog misica, pa je iritirala nerve koju sirili ukocenost na vrat. Rad s malim tezinama i ogroman broj ponavljanja za miice gornjih ledja mu je pomoglo. Yagrevanje elasticnim trakama i isto je snjima radio, veslanje u pretklonu. Sad vec pola godine je ok, trenira i napreduje.
Ti koliko znam si parteras i zbog prirode sporta, cesto su istegnuca normalna stvar.
Probaj sa se samo-masiras posle zagrevanja sa tvrdjom lopticom, par sekundi to mesto, pa pustis. ovo bi isto trebalo da deluje.
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.084 sekundi sa 14 upita.