TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395484 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 12, 2024, 01:08:10 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Oslabljen ligament skocnog zgloba  (Pročitano 11625 puta)
bu
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #26 poslato: Jul 07, 2013, 10:48:12 posle podne »

Vežbe su ok. koliko je dana prošlo od povrede?  da li ima otoka?
povredio sam se 18.4. ima jos malo otoka i zglob mi krcka bas glasno.
 
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #25 poslato: Jul 05, 2013, 09:33:24 pre podne »

Vežbe su ok. koliko je dana prošlo od povrede?  da li ima otoka?
Sačuvana
bu
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #24 poslato: Jul 04, 2013, 05:06:43 posle podne »

Koje vežbe radiš za jačanje skočnog?
hodam na prstima,na peti, sa spoljne strane,sa unutrasnje strane hodam,dizem se na prste sa zadrskom od par sekundi, skacem malo na prstima i uzmem peskir oko noge sednem dignem nogu i guram stopalom
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #23 poslato: Jul 02, 2013, 11:15:58 posle podne »

Koje vežbe radiš za jačanje skočnog?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #22 poslato: Jul 02, 2013, 11:15:00 posle podne »

Uzimaj kolagen c plus.
Da li ima otoka?
Sačuvana
bu
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #21 poslato: Jul 02, 2013, 03:54:26 posle podne »

ognjene imam pitanje, za jacanje ligamenata da uzmem joint repair kazu neki da je dobar, mislio sam i kolagen da mazem? sve sto si mi rekao pomaze mi hvala ti.

Treba da piješ kolagen c plus, mažeš gavez gel lokalno, važna je fizikalna terapija (posebno laser) i program rehabilitacije...
odradio sam fizikalnu 17 dan, ali laser nisam radio. sad samo polako oporavak i jacanje ligamenata
 
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #20 poslato: Jul 01, 2013, 10:58:52 posle podne »

ognjene imam pitanje, za jacanje ligamenata da uzmem joint repair kazu neki da je dobar, mislio sam i kolagen da mazem? sve sto si mi rekao pomaze mi hvala ti.

Treba da piješ kolagen c plus, mažeš gavez gel lokalno, važna je fizikalna terapija (posebno laser) i program rehabilitacije...
Sačuvana
bu
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #19 poslato: Jul 01, 2013, 04:47:14 posle podne »

ognjene imam pitanje, za jacanje ligamenata da uzmem joint repair kazu neki da je dobar, mislio sam i kolagen da mazem? sve sto si mi rekao pomaze mi hvala ti.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #18 poslato: Maj 25, 2013, 07:57:42 pre podne »

Lokalno na mesto bola masiraj ledom 7-10min, posle leda lioton gel...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #17 poslato: Maj 25, 2013, 07:56:30 pre podne »

Pa listovi me bas bole, a takodje osecam da su mi noge "teske" Imam osecaj da je glavni krivac, pored moguceg pretreniranja, povreda zglobova, jer ovo mi se nikada nije desilo. Imao sam neke lakse povrede tj istegnuca zgloba, kazem lakse jer je otok brzo nesto, ali bol bas i nije. Povredio sam prvo desni pa levi zglob, jedan za drugim. Taman kad je jedan malo zalecen, povredim drugi. Jednom na fudbalu, drugi put pred kucu :s Znaci nagazim na neku rupu ili sa vec, i iskrenem nogu. Odamh otok nastao, nista strasno ali eto moglo je da bude gore.

Pojacao sam sa cardio treninzima. IMam fudbal dva puta nedeljno, plus dzogiram jednom nedeljno. Moze biti da su mi se dosta opteretili misica lista i ostali ligamenti zgloba. Bol je sa strane.

Msm i prilicno sam tezak, na 183 cm imam 94kg.
sa spoljašnje ili unutrašnje strane? ravna stopala, gaziš na unutra?
Izvini sto ranije nisam odg.

Sa spoljasnje strane, nemam ravna stopala. Prilicno udubljena :D
U pitanju su peronealne tetive. Problem je kombinacija viška kilograma i udubljenog stopala... potrebno je da se smanji bar 5-7kg...
Sačuvana
bu
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #16 poslato: Maj 13, 2013, 07:30:53 posle podne »

Imam pitanje ako moze neko da mi odgovori? Pokidao sam ligamente na desnom skocnom zglobu treci stepen je,skidam longetnu za dan,dva. Pa me interesuje kako mogu da ih jos ojacam,brze zalecim.Ako ima neko neke vezbe,kremu neku bilo sta sto moze da mi pomogne. Naravno ici cu na fizikalnu terapiju sve cu da ispostujem sto mi kazu. Pozdrav svim i hvala. 
moraš biti strpljiv, povreda je ozbiljna i treba vredeo da ligamenti dobro zarastu. U suprotnom nasaje trajno nestabilan skočni zglob.
Mažeš gavez gel. Radiš prvo polako na obimu pokreta. Kada vratiš 90° obima pokreta krećeš sa jaČanjem mišića i trčanjem...
Javi kako ide....
hvala na odgovoru,javljam cu
Sačuvana
Prototype
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 9


« Odgovor #15 poslato: Maj 11, 2013, 07:36:17 posle podne »

Pa listovi me bas bole, a takodje osecam da su mi noge "teske" Imam osecaj da je glavni krivac, pored moguceg pretreniranja, povreda zglobova, jer ovo mi se nikada nije desilo. Imao sam neke lakse povrede tj istegnuca zgloba, kazem lakse jer je otok brzo nesto, ali bol bas i nije. Povredio sam prvo desni pa levi zglob, jedan za drugim. Taman kad je jedan malo zalecen, povredim drugi. Jednom na fudbalu, drugi put pred kucu :s Znaci nagazim na neku rupu ili sa vec, i iskrenem nogu. Odamh otok nastao, nista strasno ali eto moglo je da bude gore.

Pojacao sam sa cardio treninzima. IMam fudbal dva puta nedeljno, plus dzogiram jednom nedeljno. Moze biti da su mi se dosta opteretili misica lista i ostali ligamenti zgloba. Bol je sa strane.

Msm i prilicno sam tezak, na 183 cm imam 94kg.
sa spoljašnje ili unutrašnje strane? ravna stopala, gaziš na unutra?
Izvini sto ranije nisam odg.

Sa spoljasnje strane, nemam ravna stopala. Prilicno udubljena :D
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #14 poslato: Maj 09, 2013, 10:24:51 posle podne »

Pa listovi me bas bole, a takodje osecam da su mi noge "teske" Imam osecaj da je glavni krivac, pored moguceg pretreniranja, povreda zglobova, jer ovo mi se nikada nije desilo. Imao sam neke lakse povrede tj istegnuca zgloba, kazem lakse jer je otok brzo nesto, ali bol bas i nije. Povredio sam prvo desni pa levi zglob, jedan za drugim. Taman kad je jedan malo zalecen, povredim drugi. Jednom na fudbalu, drugi put pred kucu :s Znaci nagazim na neku rupu ili sa vec, i iskrenem nogu. Odamh otok nastao, nista strasno ali eto moglo je da bude gore.

Pojacao sam sa cardio treninzima. IMam fudbal dva puta nedeljno, plus dzogiram jednom nedeljno. Moze biti da su mi se dosta opteretili misica lista i ostali ligamenti zgloba. Bol je sa strane.

Msm i prilicno sam tezak, na 183 cm imam 94kg.
sa spoljašnje ili unutrašnje strane? ravna stopala, gaziš na unutra?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #13 poslato: Maj 09, 2013, 10:22:43 posle podne »

Imam pitanje ako moze neko da mi odgovori? Pokidao sam ligamente na desnom skocnom zglobu treci stepen je,skidam longetnu za dan,dva. Pa me interesuje kako mogu da ih jos ojacam,brze zalecim.Ako ima neko neke vezbe,kremu neku bilo sta sto moze da mi pomogne. Naravno ici cu na fizikalnu terapiju sve cu da ispostujem sto mi kazu. Pozdrav svim i hvala. 
moraš biti strpljiv, povreda je ozbiljna i treba vredeo da ligamenti dobro zarastu. U suprotnom nasaje trajno nestabilan skočni zglob.
Mažeš gavez gel. Radiš prvo polako na obimu pokreta. Kada vratiš 90° obima pokreta krećeš sa jaČanjem mišića i trčanjem...
Javi kako ide....
Sačuvana
bu
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #12 poslato: Maj 05, 2013, 01:52:42 pre podne »

Imam pitanje ako moze neko da mi odgovori? Pokidao sam ligamente na desnom skocnom zglobu treci stepen je,skidam longetnu za dan,dva. Pa me interesuje kako mogu da ih jos ojacam,brze zalecim.Ako ima neko neke vezbe,kremu neku bilo sta sto moze da mi pomogne. Naravno ici cu na fizikalnu terapiju sve cu da ispostujem sto mi kazu. Pozdrav svim i hvala. 
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.081 sekundi sa 14 upita.